» »

Snemanje avi filmov

Snemanje avi filmov

xena ::

Zanima me, kakšno velikost lahko spravim na en DVD v .avi formatu - recimo če je film dolg 780 MB, naslednji pa tudi tam nekje, a jih lahko spravim recimo pet gor? Pa s čim napravim presledke?

Za pečt imam Nerota ali pa NTI CD/DVD Maker. A mi program sam napravi presledek tako kot za mp3-je?

Kaj pa če je film dolg do 700 MB - a ga lahko posnamem na cd? In če to naredim - kaj potem ga lahko gledam samo na računalniku?

Lep pozdravček!:)

ttommy ::

Čist normalno posnami podatkovni disk.Gor gre 4.3GB podatkov.
Gamer

5er--> ::

Na DVD lahko spraviš nekaj manj kot 4.7GB podatkov.
Zdaj je vprašanje kako bi rada te podatke imela na DVD-ju. (Oz, kje bi rada te videe gledala.)
-Če bi rada imela navaden podatkovni DVD: (Videe boš lahko gledala le na PC-ju oz. ustrezni DVD/DivX komponenti)
1.Start->Zaženi->
Nero [enter]

2.New compilation (okno)
Zgoraj levo izbereš: DVD, spodaj na seznamu DVD-ROM (iso)
[New]

3. Z desne strani (PC) namečeš na levo stran (DVD, ki se bo zapeke) svoje .avi datoteke (lahko tudi karkoli drugega).

4.Klikneš na gumb Burn [lahko tudi Ctrl+B], izbereš hitrost snemenja in nato še en× {Burn]

Če bi rada Videe gledala na vsaki DVD komponenti:
Zaženi NeroVision [Pri meni je:Start->Programs->Nero 7 Premium->Photo and Video->NeroVision]
[Make DVD...] ->[DVD Video] -> [Add video files...] (najdeš .avi filme in jih dodaš) -> [Next] (Urediš menuje) -> [Next] (predogled izdelka) -> [Next] -> [Burn] (.avi datoteko bo prekodiralo in ustvarilo DVD)

Kaj pa če je film dolg do 700 MB - a ga lahko posnamem na cd? In če to naredim - kaj potem ga lahko gledam samo na računalniku?
Lahko ga posnameš na CD-tudi datoteke velike npr 703MB gredo gor. (mogoče boš morala vklopit overburn funkcijo in snemat v načinu Disc-at-once in brez multisession)
Seveda boš tak CD lahko gledala le na PC-ju oz. DivX komponenti.

Lahko pa si pomagaš z NeroVisionom in namesto DVD-ja ustvariš SuperVideoCD, ki bi ga moral znat predvajat vsak DVD predvajalnik.
[Make CD...]->[Super Video CD] ... ostala procedura je podobna ustvarjanju DVD-ja.

ttommy ::

Aja.Najbrž ima v mislih posnet filme(DivX).V tem primeru mora podnapis poimenovati točno tako,kot je poimenovan film.Naj se tudi pozanima kakšne vrste podnapisov podpira DivX prevajalnik,večina je SRT.Pa DVD mora zaključit(začni disk brez dosnemavanja),če ne predvajalnik ne bo zaznal vseh filmov.
Gamer

xena ::

5er: super dobra razlaga, štekam! :))

Ja zaenkrat bom raje poskusla le erotične filmčke ki nimajo podnapisov, potem pa še kakšne v italijanščini, kjer ne rabim podnapisov.

Ma kaj naprimer če je film italijanski, a če dodaš podnapise ti enostavno prevede v slovenščino al kako? Samo kako pa jih dodaš? A v Pinnacle Studio 8 to napraviš al kje?

5er--> ::

Če dodaš slovenske podnapise italjanskemu filmu, dobiš film v Italjanščini (avdio) s slovenskimi podnapisi.
Za poiskat podnapise si lahko pomagaš s podnapisi.net in subtitles-on.net ali pa kakšno tretjo stranjo.

Če tvoja DivX komponenta podpira podnapise, CD/DVD pripravi po navodilih ttommy-a.
Torej naj bodo podnapisi poimenovani točno tako kot film [npr: My_Movie.avi in My_Movie.srt], naj po možnosti bodo v .srt formatu [če jih odpreš z beležnico boš videla, da je na začetku vsake vrstice napisan čas [npr: 00:00:37,246 --> 00:00:40,541] in ne frame-i [npr: {946}{1710}] prikaza ter naj bo posnet brez multisession-a (nastaviš v tistem oknu v Neru, kjer izbereš hitrost snemanja, vrsto DVD-ja...).

Če bi rada gledala podnapise na navadnem DVD predvajalniku boš morala podnapise malo drugače pripraviti:
a) dodas podnapise v .avi -> Vodič tukaj -> in nadaljuješ po zgornjih postopkih
b) Uporabiš program ConvertXtoDVD
c) Kaj tretjega.

Edit:manjši popravek

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 5er--> ()

gruntfürmich ::

avi filme v dvd-video format se ne isplača konvertat. je preveč padca kvalitete. in velika poraba prostora. preračunaj koliko denarja prihraniš če pečeš avi (6vs1) na dvd in za koliko filmov prihranka dobiš že divx komponento (50€). pa še z konvertanjem znajo biti veliki problemi: od tega da si najdeš program ko ti da fit in dvd, do podnapisov, do tega da ti bo program enostaven, do tega da ti prepozna ta kodek. bolje kr mpeg-4 format snemat na dvd-je in si kupit univerzalno in večino-formatov-mpeg4-kodeka-podpirajočo dvd-divx komponento.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

xena ::

"Če tvoja DivX komponenta podpira podnapise, CD/DVD pripravi po navodilih ttommy-a."
Kako pa naj to vem - kaj sploh je DivX komponenta?

Ostalo pa super. Sicer pa bom gledala filme in filmčke kar na Laptopu, nimam drugega.Imam The KMPlayer. Šlo se je največ za shranit na DVD, da napravim prostor za nove. Vseeno pa mi bojo informacije prišle prav če bom kdaj rabla za kakšen drugi predvajalnik.

Lep pozdrav in uživajte! Čaw :)

5er--> ::

To je ena od stvari, ki jo na tej strani dobiš pod:
-Teme o Divx predvajalnikih po proizvajalcih:
-Teme o konzolah z možnostjo Divx predvajanja:
-Teme o DVD snemalnikih z možnostjo Divx predvajanja:

xena ::

Thanks, Peter!:)

gruntfürmich ::

hihu, i am in love...:8) :8)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

xena ::

Samo še nekaj me zanima - če bom hotela kdaj v prihodnosti spremenit filme, tako da bi lahko gledala tudi na kakšnem drugem predvajalniku (ne znam se bolje izrazit - npr. kot pri cd-jih ko cda (avdio cd) spremeniš v mp3), a je dovolj da jih dam v nerotu Extras-Save Tracks, ali pa to za filme ni mogoče? Ali pa je kakšen drug sistem?

gruntfurmich: v koga pa si "in love"? :D

gruntfürmich ::

mislim da vate...:)
za preminjanje filmov v druge kodeke (xvid, divx, h264, wmv... - to vse se skriva pod končnico avi - audio video interlaved) potrbuješ kakšen virtual dub, dr.divx, in podobni converterji. ampak to verjetno ne boš delala. tudi z nerotovim konverterjem se da zakodirat filme, z vision-on. tam tudi lahko nardiš dvd-video film, ali pa .avi film, ali pa HD film, ali pa v nerotov kodek spremeniš. to je tam pod možnostjo izvozi, pa potem nastavljaš parametre. ampak pazi! vedno pri avi filmih zahtevaj 2-pass kodiranje za boljšo kvaliteto. če tega ni, program ni ok.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

xena ::

Uf... a zdaj imam pa še oboževalca 0:) ... mi je kar ratalo toplo pri srčku. ;) :)

Za konvertirat sem našla Total Video Converter, ga še preizkušam, ampak zgleda ful dober.

xena ::

ConvertXtoDVD - nastavla sem več kratkih video filmčkov, ki sem jih najprej konvertirala vse v .avi, pa še tri daljše filme (okrog 800 MB), vsega skupaj je nekaj čez 3,2 GB, vse z erotično vsebino, melje že 2 uri in pol, pa je šele na 46 %. In računalnik je ful upočasnjen, ponavadi mi pa dela zelo hitro. A delam sploh prav?

5er--> ::

Verjetno bo kar prav. Počakaj še ~2 uri, pa boš videla rezultat.
Lahko pa odpreš task manager [levi Ctrl+levi Shift+Esc oz. Ctrl+Alt+Del in greš na jeziček "Processes"], najdeš program, ki ti odžira procesor CPU* [Verjeto je kar ConvertXtoDVD.exe ali kaj takega], klikneš nanj z desno miškino tipko in nato nastaviš "Set Priority" na nižjo stopnjo [BelowNormal ali pa npr. Low].

*Med naštetimi procesi je tudi "System Idle Process", ki ti ne odžira sredstava, ampak kaže koliko se procesor "dolgočasi".

Edit: Rezultat tega dejanja, bi moral biti bolj odziven sistem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 5er--> ()

xena ::

Ma sem kar zaprla vse skupaj :( sem pogledala pole na :C, sem videla da imam samo še cc. 4GB prostora od 51GB... ne vem zakaj mi je požrlo tolko placa... bom en drug dan poskušala dat manj filmčkov naenkrat pa bomo vidli kaj bo... mogoče je tudi krivo ker sem imela emule vklopljeno, pa se tam dol pobira še nekaj filmov. Lp

gruntfürmich ::

a to imaš ti lastno erotiko?:)
tudi nerotov visio ti naredi dvd. tisto še probaj, če boš imela čas. pa ne preveč filmov na eden dvd-video devat - slaba kvaliteta. standard dvd-video ti je 2 uri videa. ampak to je kr švoh kvaliteta. bo verjetno kr grda slika.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

xena ::

Ja zaenkrat še ne svojo, ampak kaj se ve... kaj me še piči v prihodnosti... :D mogoče (ampak samo za sebe pa mogoče še koga, ki bo sodeloval) :8) :)

pa hvala, bom dajala manj ja, pa ne samo zaradi kvalitete, tudi se mi ne da cel dan viset za računalnikom pa čakat, kdaj bo izvolil napravit svoje delo >:D

Pimoz ::

offtopic:
kok ste eni pocukrani...

gruntfürmich ::

bodi bolj natančen, primoz...:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

xena ::

hello... :)

... še se matram, ma bom že...

Me samo zanima::: zakaj piše pri Properties od filma 703 MB (The Simpson 2007), ko pa ga hočem spravit na DVD zasede pa skoraj cel DVD?

In zakaj potrebuje za "Transcoding" toliko časa (cc. 2 uri)?

Hitrost sem nastavila na 4X. Kaj kvaliteta je ista če nastavim na max?
Ker pri CD-ju vem da je slabša kvaliteta če nastaviš npr. na 24x - jaz pečem na 8x.

Aja, v Convert XtoDVD isto rabi cc. 2 uri. Podnapisov še vedno ne znam naštimat.
Danes poskušam v Nerotu za videt razliko... tu tudi ne vidim funkcije za podnapise???

Sej sm brala vaša navodila za podnapise... pa se ne znajdem z njimi kaj dosti. :8)

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xena ()

xena ::

OK, nekaj sem pa le našla... :) Malo dolgo za brat, se opravičujem za porabljen prostor... Mogoče bo prišlo pa še komu prav. Če se pa kdo ne strinja z napisanim postopkom, pa naj doda svoje mnenje....0:)

papa, uživajte!!!
******************************************************
Podnapisi, ki vedno delujejo

Najprej s Subtitle Workshopom podnapise odpremo, preverimo točnost in nastavimo parametre, da jih bomo lahko shranili v formatu SSA (SubStation Alpha).

Izberemo Setting/Output settings in nato SubStation Alpha.

Odpre se novo okno, kjer sta možnosti Cosmetics in Others.

V Cosmetics lahko nastavimo pisavo in barvo podnapisov, v Others pa njihovo poravnavo in postavitev na strani.
Pri fontih pazimo, da imamo nastavljeno na vzhodnoevropske zaradi č, š in ž.

Podnapise shranimo v format SubStation Alpha (SSA) in pomanjšamo program Subtitle Workshop. Ne zapremo ga, ker boste mogoče kasneje morali popraviti še kak parameter.

Zdaj pa zaženemo VirtualDub in v njem odpremo film. Prvi korak je pregled lastnosti filma.

Izberemo File/File Information in si zapomnimo ali nekam zapišimo vsaj tri podatke:

- velikost slike (npr. 640x368)
- videokodek, s katerim je film narejen (npr. XviD JPEG-4 Codec) ter
- bitna hitrost (npr. 1459 kbps).

Okno informacij zapremo in izberemo najprej Audio/Direct stream Copy, saj z zvokom ne bomo počeli nič. V primeru, da zvok zahaja, je postopek drugačen, a o tem mogoèe v drugem vodiču).

Nato izberemo Video/Compression in izberemo enak kodek, kot smo si ga zapisali, pritisnemo Configure in tudi bitni hitrosti določimo zapisano količino.

V naslednjem koraku dodamo procesu še filter (kako se nastavlja drugačna velikost slike, kot je v filmu, mogoče kdaj drugič) in sicer Subtitler. Izberemo ga in na disku poiščemo datoteko SSA, ki smo jo shranili s Subtitle Workshopom.

Ko smo datoteko naložili, se z drsnikom malce sprehodimo po filmu, da pogledamo, kako bodo podnapisi izgledali. Če nam niso všeč, jih popravimo v Subtitle Workshopu (settings/output settings) in ponovno shranimo. Pazite, da podnapisov ne postavite prenizko. Verjetno je najbolj primerna kar 70 pik, zato jo je mogoče dobro imeti že kar v nastavitvah Subtitle Workshopa.

Ko smo ugotovili, da nam vse nastavitve ustrezajo, izberemo File/Save as AVI, končnemu izdelku damo ime in sprožimo postopek predelave.

Sam postopek traja različno dolgo, odvisno od kodeka in računalnikove zmogljivosti, tudi do nekaj ur. Včasih je zato smotrno označiti možnost »Don't run this job now; add it to job control so I can run it in batch mode«. Sam postopek spreminjanja nato sprožimo recimo zvečer in se bo opravil čez noč. Tako lahko pripravimo tudi več filmov in se bodo drug za drugim obdelali ponoči.

Zjutraj bomo imeli že filme z vdelanimi podnapisi, ki jih le še shranimo na CD-je in preizkusimo v predvajalniku.


ZVOK in DivX

Pri datotekah, ki smo jih sneli z interneta, je lahko kar nekaj težav. Kakovost slike je lahko prav grozna, veliko težav pa je lahko tudi z zvokom. Največkrat takrat, ko je zvok shranjen v formatu AC3, prirejenem za več zvočnikov.

Če takšnega sistema nimamo, se zvok velikokrat sploh ne bo slišal, lahko pa se zgodi, da bo pri ogledu preko računalnika vse v redu, preko predvajalnika v dnevni sobi pa se ne bo slišalo nič.

Najpogostejša težava je v tem, da predvajalnik ne prepozna zvoka, saj v svoji strojni kodi (firmwaru) nima ustreznega dekodirnika. Lahko se tudi zgodi, da se zvoka ne sliši niti v računalniku, razlog pa je enak.

V tem primeru ne obupajte, temveč si vzemite pol ure časa in zvok predelajte. Postopek je razmeroma preprost, odvisen pa je od tega, ali preko računalnika zvok slišite ali ne. Če je zvok slišen, je za predelavo zvoka običajno dovolj že program VirtualDub.

POMNI: Naslednje opisano navodilo velja tudi v primeru, če želite zvok uskladiti s filmom, tako da vam ne bo prehiteval ali zaostajal!

Torej, začnimo:
Zaženemo ga (VirtualDub), odpremo film in izberemo File/Save Wav. Datoteki damo ime in VirtualDub bo iz nje naredil klasično datoteko Wav, ki jo pozna Windows. Zdaj je treba to datoteko ponovno vključiti v film, le da z drugačnim načinom stiskanja.

Najprej izberemo Video/Direct Stream Copy, saj s sliko ne bomo počeli nič in se bo samo »prekopirala«.

V meniju Audio najprej izberemo Full Processing Mode, nato pa Audio/Wav Audio in poiščemo shranjeno datoteko.

Nato izberemo Audio/Compression in izberemo kodek, ki bi ga radi uporabili. Če imate nameščen MP3, ga izberite.

Zdaj izberite le še File Save As AVI, dajte filmu ime (recimo Ime_zvok, da boste vedeli, da gre za popravljen zvok) in počakajte deset do petnajst minut. Če zvok tudi preko računalnika ni slišen, je treba uporabiti kak program za pretvorbo večkanalnega zvoka. Dober je recimo Px3 AC3 Convert. Delo s programom je dokaj enostavno, saj je treba le izbrati datoteko AC3, določiti ime datoteke WAV, v kateri naj se rezultat shrani in sprožiti postopek pretvorbe.

A kako do datoteke AC3?
Enostavno: VirtualDubu ukažete, naj shrani datoteko WAV, podobno kot v prejšnjem primeru, nato pa datoteko preimenujete. Ves nadaljnji postopek je popolnoma enak kot prej. Datoteko torej pretvorimo, VirtualDubu povemo, kje je novi zvok, določimo stiskanje in vse skupaj shranimo.

Da ne boste programov iskali vsepovsod:

- DeKSoft Subtitle Workshop 2.51

- VirtualDub 1.6.0

- Subtitler.vdf

NE POZABI - Subtitler se skopira v mapo Plugins imenika, kamor ste namestili VirtualDub!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xena ()

gruntfürmich ::

huh, pravi vodiči:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

5er--> ::

@gruntfurmich: vir.;)

#000000 ::

gruntfürmich ::

ja ja 5 & 0; moral sem jo malo pohvalit :)) :))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

xena ::

000000... :8) ja zakaj pa nisi prej prilimal gor tega. :\

Pred dvemi leti še nisem imela novega računalnika in nisem mogla delat tega kar lahko zdaj. Hvala za info, bo prišlo prav.

gruntfurmich... hvala :D

#000000 ::

Jebiga, zato ker mi je post ušel, pač nisem admin alo mod, končno pa je ušel tudi njim. :D

LP

xena ::

ja ja... jebat ga... :D
...pa dobro sej ni panike, raje pozno kot nikoli. Uživaj! :)

sammyika ::

Ok, jaz bi rabila eno pomoč in sicer:
Prosila bi koga, ki uporablja ta program-convertxtodvd za pomoč.
In sicer težava se mi pojavi ko želim skonvertati 2 filma. Prvega mi normalno, pri drugem pa mi vedno javi neko napako. Če pa filma konvertam posebej, je vse ok.
Torej sklepam, da je treba obkljukati kake nastavitve da mi naredi tudi presledek in potem posamično zapeče na dvd 240 minutni.
Prosim za pomoč.

dzinks63 ::

:)) Če ti posamično naredi OK, jih naknadno združi skupaj. Sploh če sta oba skupaj večja od velikosti za en DVD, potem jih bo npr: DVD Shrink avtomatsko združil in prilagodil na velikost DVD-eja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

sammyika ::

Dzinks, kaj potem si mislil, da filma posebej konvertam in potem zapečem...kako?
Z dvd Shrink? Pa naredi presledek v meniju? Npr film 1 in film2?
Ker to me zanima kako npr v Nerotu zapeči, da bo na dvd predvajalniku lepo vidni meni (film1, film2).

Drugače pa vem, da se da narediti tudi po 5 filmov na en dvd z convertxtodvd, samo je point v nastavitvah....

dzinks63 ::

:)) Ne , z DVD shrinkom jih najprej združi in šele nato zapeči na DVD. Convertxtodvd ima mogoče kakšen bug, da ti noče združit dva skupaj ali pa sta filma zelo velika in ima potem probleme pri stiskanju . Pri kakšnih manjših filmih naj ne bi bilo problemov. Presledka z DVD shrinkom ne bo, ampak jih bo združil zvezno enega za drugim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

gruntfürmich ::

ooooo, tema kjer se zbirajo ženske!!! to je to!!!:)) :)) :))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

sammyika ::

Dzinks, hvala, bom probala......
In kako potem zapečem?:)

sammyika ::

No, da ne bom preveč težila, zanima me, kako zapečem v nerotu dva filma? in da bosta seveda posamično oziroma da bo vsaj presledek med njima....

gruntfürmich ::

z nerotom visionom lahko nardiš kr dvd-video, po korakih. je ful na izi, pa še menije zraven daš. probaj s tem.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[divXvid] podnapise vkodirat v divx (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7924018 (11094) Alessio983
»

Integrirani podnapisi

Oddelek: Zvok in slika
367687 (5420) dzinks63
»

montiranje podnapisov

Oddelek: Programska oprema
182292 (2087) Fr33man
»

Pretvoriti XVID v DIVX in imeti podnapise.

Oddelek: Zvok in slika
132644 (2409) Jeronimo
»

Kako convertirat DivX v VCD??

Oddelek: Zvok in slika
414369 (3005) jabe

Več podobnih tem