» »

Prepoved uporabe energentov za tazelene

Prepoved uporabe energentov za tazelene

1
2
»

kixs ::

pabilc:

se strinjam... je manj skodljiv od ostalih. Danes je pac tako, da si brez avta zivljenja ne mores predstavljat (o tem bi se dalo razpravljat). Zato, ce ze moras imeti avto, potem imej bolj cistega, kar pa tisti BMW seveda je (glede na kriterije).

lp

Nejc Pintar ::

Samo, da zeleni ne govorijo le da so stvari bad, ampak jih dejansko onemogocajo, koristili bi pa njihove storitve, poleg tega pa zelo pogosto zanikajo svoje besede. Najlepsi primer tukaj so elektrarne, ker jim ocitno nobena ne ustreza in so ZE preprecili gradnjo mnogih elektrarn, najlepsi primer pa so vetrnice na Volovji rebri, kjer je drzava hotela iti na roke tazelenim, pa jim tudi te niso bile vsec.

Nobena elektrarna jim ne ustreza in dokler so proti vsem elektrarnam in preprecujejo njihove izgradnje naj ne porabljajo elektricne energije, saj s tem povzrocajo stroske drzavi (vsak neizveden projekt je velik strosek) in tudi meni (zaradi pomanjkanja el. energije bom le-to placeval vec).

In dokler mi okoljevarstveniki pravijo da nekaj ne bi bilo dobro, prav. Ko pa s tem vplivajo na moje zivljenje pa ni vec tako prav.
Lahko je biti prvi, če si edini!

borchi ::

> Jaz recimo pridigam vse živo, tudi ekološko zavednost in energetsko varčnost.

> Sam sebi bi se zdel trapast, če bi se vozil naokoli v velikem avtomobilu in jamral, kako je slab zrak v mestu.

ampak jaz, ki sem pač racionalen, bi ti čestital, če bi s svojimi pridigami uspel prepričat 100 avtomobilistov, da prešaltajo na bicikl. četudi bi ti ravno stopil iz velikega, kimatsko ohlajenega, avtomobila...
l'jga

perci ::

Sam sebi bi se zdel trapast, če bi se vozil naokoli v velikem avtomobilu in jamral, kako je slab zrak v mestu.
Kaj pa če se z avtom ne vozis samo po mestu? Je potem potrebno imeti dva? Enega za po mestu in enega za relacije? To je pa ekološko? Veš kok svinjarije se ustvari pri izdelavi enega vozila in pri njegovi nerazgradnji.

borchi ::

> Nobena elektrarna jim ne ustreza in dokler so proti vsem elektrarnam in preprecujejo njihove izgradnje naj ne porabljajo elektricne energije, saj s tem povzrocajo stroske drzavi (vsak neizveden projekt je velik strosek) in tudi meni (zaradi pomanjkanja el. energije bom le-to placeval vec).

ti takole malo na pamet. niso vsi zeleni proti vetrnicam (pravzaprav je tistih ljubiteljev ptic zelo malo). prav tako je dosti "zelenih" za JE. vsaj kolikor jaz čujem.
l'jga

jype ::

perci> Kaj pa če se z avtom ne vozis samo po mestu?

Potem imaš neekološki življenski slog.

Vse je samo stvar tega, čemu in v kolikšni meri si se pripravljen odpovedat. Eni tudi mesa ne jedo zato, ker njegova proizvodnja ustvarja veliko količino svinjarije. No, jaz meso še vedno jem.

borchi> ampak jaz, ki sem pač racionalen, bi ti čestital, če bi s svojimi pridigami uspel prepričat 100 avtomobilistov, da prešaltajo na bicikl. četudi bi ti ravno stopil iz velikega, kimatsko ohlajenega, avtomobila...

Zato mi lahko čestitaš že zdaj, ker jaz redko stopim iz avtomobila :)

Nejc Pintar ::

@borchi: Potem naj se pa zmenijo kaj je zeleno in kaj crno. Dokler je pa vsak projekt skenslan zaradi svoje sekte zelenoglavcev se nam pa ne obeta prevec lepa prihodnost.

Za vsako stvar bom placeval ekodavek, ker se bo vsaka stvar nekomu zdela neekoloska
Lahko je biti prvi, če si edini!

borchi ::

> Dokler je pa vsak projekt skenslan zaradi svoje sekte zelenoglavcev se nam pa ne obeta prevec lepa prihodnost.

sej si že priznal, da si ti tut zelenoglavec vetrnične sekte. zdaj pa v skladu s tvojim nasvetom v prvem postu, izklopi računalnik. put up or shut up, če sm te prav razumel... tako kot svetuješ gore-u.
l'jga

Nejc Pintar ::

pri vetrnih elektrarnah sem bolj proti kot za, takrat ko se je projekt nacrtoval sem si mislil "naj jo imajo tazeleni, da ne bo jamranja"

proti vetrnim elektrarnam sem pa zato ker glede na svojo ceno pridelajo bore malo energije.

Se najbolj bi mi sedla se kaksna fisijska, v prihodnosti pa kasna fuzijska. Vsekakor pa je treba zgraditi se kaksno!

Sam sem najbolj zelen v smislu: "ne meci odpadkov na tla"
Lahko je biti prvi, če si edini!

gruntfürmich ::

če si navajen da avta ne uporabljaš ga ne potrebuješ, ker je javnega prevoza dost, sploh če živiš v mestu. tudi jaz sem si do 19 leta mislil, preden sem naredil izpit, kaj rabim avto. ker ga praktično nisem rabil, ker sem bil navajen na javni prevoz. potem pa sem začel avto vozit, pa si ne znam predstavljat kaj bi brez njega. in po moje samo zaradi tega, ker se človek tako zalo poleni in je tako zelo komodt, da noče počakat tistih par minut več na javni prevoz. razvajeni smo z avti, to je vse. za 90% naših potreb po mobilnosti bi lahko poskrbel javni prevoz.

----------Hm, ena (lepa) gesta našega gore list zelenega: Dušana Pluta.
----------Na predavanja o varstvu okolja se je pripeljal s peciklom in to poudaril, da se mu zdi nemoralno razlagat o onesnaževanju okolja, hkrati pa bi imel zunaj parkiranega BMW-ja visoke kubature.
kaj pa če je le hotel povdarit, da ima doma suv.a z 5l mašino, vendar ker pač hoče biti prepričljiv za svoje poslušalce, se je pač pripeljal v kolesom. v resnici pa je med vrsticami povedal da ima ful keša da si lahko privošči drage avte z veliko kubaturo in da ga boli kurac za okolje.
je to možno?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

gruntfurmich> kaj pa če je le hotel povdarit, da ima doma suv.a z 5l mašino, vendar ker pač hoče biti prepričljiv za svoje poslušalce, se je pač pripeljal v kolesom.

Nima ga.

Tudi Dr. Milan Hodošček, eden uspešnejših znanstvenikov s Kemijskega Inštituta, se naokoli prevaža s kolesom.

gruntfurmich> v resnici pa je med vrsticami povedal da ima ful keša da si lahko privošči drage avte z veliko kubaturo in da ga boli kurac za okolje.

Pametni ljudje se lahko domislijo izvirnejših načinov izražanja lastne superiornosti.

gruntfurmich> je to možno?

Možno je, vendar ne drži.

gruntfürmich ::

----Možno je, vendar ne drži.
ok, te je že res tko kot si zapisal. ne poznam teh ljudi, tko da ne vem.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spletno nakupovanje in delo od doma lahko povečujeta emisije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
10518635 (15991) Bistri007
»

Narava vs Tehnologija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1086905 (5162) Tear_DR0P
»

Začetek proizvodnje Tesla Roadsterja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8610388 (7113) WarpedGone
»

Je zmanjševanje emisij res uničujoče za gospodarsko rast? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
879145 (7535) poweroff
»

(Samo)mori žab ?!? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1377891 (6331) gzibret

Več podobnih tem