» »

Katerega internetnega ponudnika izbrati?

Katerega internetnega ponudnika izbrati?

««
33 / 38
»»

simoncek ::

Sem v fazi menjave iz telekoma na t2 in me zanima kako je z vračanjem opreme. Siol boksi vem da so moji, ki mi nič ne koristijo, ne vem pa če ti ostane tudi njihov modem v60. Če bom dobil milan modem bi v60 izkoristil za wifi. Sicer bom zvedel čez dober mesec, ker zgleda da to traja določen čas. Pri ceni ni razlike vendar pa pride pri ponudbi hitrosti in tv programih.

Preden sem se preselil sem bil na t2 potem je bila edina možnost telekom. Sedaj je optika in tudi nisem razmišljal o menjavi, vendar ko potem vidiš da za isti denar dobiš več, si misliš zakaj pa ne.
simoncek

Daniel ::

Dvomim, da še montirajo Milane. To je stara roba.

miko22 ::

Kateri ponudnik ima najcenejši internet? balast(tv, telefonija) me ne zanima. Mam pa optiko.

alexz ::

a1 100/20 za 24,99, prvo leto 12,49
t-2 10/10 za 25,99, dobiš 100/10 z vezavo za 2 leti
telekom 100/20 za 35
telemach 150/15 za 36, prvo leto 20

miko22 ::

A1 mi diši, samo kaj če sem sedaj tam in to velja samo za nove naročnike. Lahko prepišem na drugega člana, ali je vezano na naslov?

MrStein ::

Saj tudi brez vezave so najugodnejši.

Baje finta z drugim ne deluje. Lahko pa probaš.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

schrack ::

Pozdravljeni, za starše bi potreboval samo 2x TV, malo boljšo shemo. Doma je že optika OŠO.
Na hitro sem pogledal in v ožjem krogu sta T2 s paketom T2TV+TEL s shemo L in 2x stb za 39,47€, prvih 12 mesecev pa 18,99€.
Telemach pa ima paket samo TV, Eon Full TV s 197 programi za 33€ za 2TV, Eon premium TV s 237 programi pa za 38€, oba paketa sta prvih 6 mesecev le 17,90€ za 2tv.
Pri Telemachu sem po forumih zasledil kup negativnih komentarjev, glede njihovega supporta oz. odnosa. Starša sta že starejša, tako da bo verjetno vse na meni, glede reševanja težav.
Kaj mi predlagate?

Motion ::

miko22 je izjavil:

A1 mi diši, samo kaj če sem sedaj tam in to velja samo za nove naročnike. Lahko prepišem na drugega člana, ali je vezano na naslov?

Se da sam je dolga procedura, ker te obravnavajo kot novega naročnika. Najprej odklop nato pa nanovo priklop. cca 1 mesec so meni rekli.

Evolve ::

Jo
V cca enem mesecu se selim pa me zanima kateri je trenutno najbolj ugoden ponudnik na optiki (telekomova zadeva).
rabim net vsaj 200/20 (500/50 je fino če majo ni pa nujno)
TV da pokriva čimveč športnih kanalov pa tiste osnove zadeve ki jih dobiš že na anteni ;). Ostali me niti ne zanimajo (razni hbo, cinestar)
Telefona ne rabim.

Gledam A1¸sam jim jutr poteče ackija 50%.
Plus je tudi če je kratek čas priklopa od podpisa (za tiste ki imate izkušnje)
Hvala.

Motion ::

Sej ponavadi dajo novo akcijo ven zelo kmalu :D tačas vzemi nekaj brez vezave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

NoFear85 ::

Ker mi a1 pocasi dopizdeva, iscem opcije za menjavo. Trenutno imam mobilni paket pri njih in pa mobilni net za doma. Net doma - ga ni, v vecernih urah niti maila ne morem prebrat, ne odpira strani, skratka obup. Na telefonu ob vklopu 5G podatki ne delujejo, samo na LTE. Skratka, zadnje case same tezave. Do hise je napeljana t2 optika. Nekako se spogledujem s kaksnim njihovim paketom (TV, net, mobilni) pa po prebranem ugotavljam da je mobilno omrezje svoh. Trenutno za gsm+net placujem cca 50/mesec. S kaksnim paketom na t2 pridem na isto ceno, samo ce na telefonu zajebava omrezje nisem nic resil, resim samo domac net in TV. Poiskat bi moral se za mobi neko resitev. Hot mobil za 10eur? Nekateri operaterji imajo tezave z apple napravami kot berem, nastavitve. Najlazje gre skozi baje z telekom/a1.

Kako imate to reseno? Telekom nima plata vlect nove optike, torej sem obsojen na t2?

tony1 ::

Tudi na T2 optiki lahko dobiš Telekomovo optiko, če je to še vedno kaj dražje od T2jeve, pa ne vem več. T2 optika je sicer čisto OK.

6151 ::

NoFear85 je izjavil:

Ker mi a1 pocasi dopizdeva, iscem opcije za menjavo. Trenutno imam mobilni paket pri njih in pa mobilni net za doma. Net doma - ga ni, v vecernih urah niti maila ne morem prebrat, ne odpira strani, skratka obup. Na telefonu ob vklopu 5G podatki ne delujejo, samo na LTE. Skratka, zadnje case same tezave. Do hise je napeljana t2 optika. Nekako se spogledujem s kaksnim njihovim paketom (TV, net, mobilni) pa po prebranem ugotavljam da je mobilno omrezje svoh. Trenutno za gsm+net placujem cca 50/mesec. S kaksnim paketom na t2 pridem na isto ceno, samo ce na telefonu zajebava omrezje nisem nic resil, resim samo domac net in TV. Poiskat bi moral se za mobi neko resitev. Hot mobil za 10eur? Nekateri operaterji imajo tezave z apple napravami kot berem, nastavitve. Najlazje gre skozi baje z telekom/a1.

Kako imate to reseno? Telekom nima plata vlect nove optike, torej sem obsojen na t2?


Vzemi izimobil za mobilne, ce te A1 zajebava. T2 mobilna ni tok švoh, sam boš mogu ročno na telekom nastavit.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

NoFear85 ::

tony1 je izjavil:

Tudi na T2 optiki lahko dobiš Telekomovo optiko, če je to še vedno kaj dražje od T2jeve, pa ne vem več. T2 optika je sicer čisto OK.


Si preprican? Kolikor vem, ce je optiko pripeljal t2 do hise, imajo ekskluzivo, ne dajo omrezja v uporabo drugemo ponudniku.

aljo558 ::

NoFear85 je izjavil:

tony1 je izjavil:

Tudi na T2 optiki lahko dobiš Telekomovo optiko, če je to še vedno kaj dražje od T2jeve, pa ne vem več. T2 optika je sicer čisto OK.


Si preprican? Kolikor vem, ce je optiko pripeljal t2 do hise, imajo ekskluzivo, ne dajo omrezja v uporabo drugemo ponudniku.


T2 ne daje drugim operaterjem optike v najem. V najem da samo in edino Telekom Slovenije zaradi AKOS-a.

starfotr ::

Tehnično gledano ne daje. Praktično gledano je pa dajal. In to firmi Debitel. Debitel je pa potem postal del Telekoma in teoretično gledano imaš lahko na T-2 optiki tudi Telekom.

Nekaj časa je bilo tako, da si lahko mobilno imel Debitel (telekomovo omrežje), ostale storitve pa T-2. S tem si dobil najboljše iz obeh svetov.

zdufs ::

Trenutno na T2 ORANŽNI DIAMANT HBO paket, ki spet draži in zato iščem menjavo. Rabim samo internet in TV, raje plačam malo več, če je boljša uporabniška izkušnja (vmesnik in podpora). Trentno se odločam med Telekom in Telemachom, ker vidim da je A1 TV vmesnik obupen ampak me zanima še mnenje drugih.

novak-t ::

Primerjava z t2:
- telekom: vmesnik malenkost slabši kot t2, podpora boljša
- telemach: vmesnik malenkost slabši kot t2, podpora katastrofalna
- a1: vmesnik katastrofa, podpora na podobni ravni kot njihov vmesnik

Po mojem mnenju se splača premik samo na telekom, oz. skakanje t2-telekom-t2 na vsake 2 leti

BorutK-73 ::

Telemach bo tudi dražil z 1.7.

Evolve ::

Hja A1 ma spet paket ki ubije vse ostale.... 19€ ne glede na paket za 1 leto, 500/100 povezava

more bit podpora res v kurcu da se ne odločiš za njihovo ponudbo (jst z a1 nimam slabih izkušenj - na bakru zaenkrat, pa mi poleg kakšnega dneva v parih letih vse deluje bp)

zimurg ::

Jaz sem šel na a1 optiko prek telekoma, pa je čist ok. Tv vmesnik v primerjavu z prejšnjim telemachom tudi čist ok. Net tudi delo ok. Zaenkrat (v zadnjih 3 mesecih) ne pada.
Sinclair ZX Spectrum, Zilog Z80A, 48kB, kasetofon, TV-OUT, Sinclair-Basic

Vedran ::

Ali uporabljate in kakšne so vaše izkušnje s komunikacijsko opremo (modem/router - gateway) od A1 in Telemach-a?

Do zdaj sem vedno uporabljal lasten router znanega proizvajalca višjega cenovnega razreda toda na lokaciji za katero vprašam se internet bo bolj občasno uporabljal in ne vem če je investicija v lasten router upravičena in potrebna, razen če oprema operaterja je po vaši oceni varnostno vprašljiva!?

A1: FTTH P2P prek omrežja TS (Telekom Slovenije), ZYXEL optični konverter za P2P optično povezavo in ZYXEL DX3101-B1 modem/router - gateway.

Telemach: FTTH GPON prek Telemach omrežja, modem/router - gateway CALIX 854G.

MrStein ::

Imam DX3101 in sem opustil idejo o lastnem ruterju. Dela čisto OK.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Tero ::

Pozdravljeni.
Mogoče kdo kaj pozna kakšne so kaj opcije za "žični" nemobilni internet na hrvaškem? Konkretno Barbariga(majhen kraj z "blokovskmi" apartmaji) Starša imata tam en mali vikend in me malo informativno zanima... Kaj se tiče kablov do tja nimam pojma kaj je. Po mojem ni nič. V bližini je stacionarna stara telefonska govorilnca tako da predvidevam da kakšna telefonska parica bi se dala dobit?
Kako se lotit iskanja za informacije?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tero ()

dussan ::

Tero je izjavil:

Pozdravljeni.
Mogoče kdo kaj pozna kakšne so kaj opcije za "žični" nemobilni internet na hrvaškem? Konkretno Barbariga(majhen kraj z "blokovskmi" apartmaji) Starša imata tam en mali vikend in me malo informativno zanima... Kaj se tiče kablov do tja nimam pojma kaj je. Po mojem ni nič. V bližini je stacionarna stara telefonska govorilnca tako da predvidevam da kakšna telefonska parica bi se dala dobit?
Kako se lotit iskanja za informacije?


Poskusi s https://www.hrvatskitelekom.hr/internet... - vnesi podatke in s tem boš naredil poizvedbo...

Nebomgabiksa ::

Je ob tehle podražitvah kdo kaj delal primerjavo?

Pri T2 do zdaj plačujem za spodnje okoli 54,50 €, kar pomeni da moram s 1.7. dodati še 3€. Dejansko plačujem, to kar rabim:
- 1× interent (hitrost 100/20 na TS optiki)
- 1× stacionarni telefon
- 2× TV, paket "L" oz. Standard (1× STB in 1× smartTV); časovni zamik
- 1× M2M SIM (brez naročnine, po porabi)

Telekom je danes (koliko bo 1.8. ne vem) recimo Neo A + Standard shema 7,50 € + smartTV 1,49 € = 51,99 €. Imajo popust 4M 50% ali 8M 25%. Nimajo pa mobilne brez naročnine (mobi moraš filat, jaz pa nimam nič porabe). Dodatno je enkraten strošek za IP telefon 90€.

Telemach ima EON Light za 42 € in 6M -50%.
(začetni TV paket zadostuje, ker ima nickelodion in minimax :)))
- 2× TV (smart box in smartTV)
- 1× interent (200/40 na TS optiki)
- 1× stacionarni telefon
FREE2GO propade po 9M in ni uporaben.

A1 nima trojčka in ni (še) poslal ponudbe.
Opcija bi bila paket A1 Net + TV M za 37,99 € (1.7.) / 19,99 € na mesec za prvo leto.
+ časovni zamik 3€ (prve tri mesece brezplačno)
+ vključen VOYO (mi ne igra vloge)
- nimajo stacinarnega telefona

Nebomgabiksa ::

No, da si kar sam odgovorim...

Cene za 24M s popustom
- A1, 780 €, ampak brez telefona
- Telemach, 882 €
- Telekom, 1.285 €
- T2, 1.380 €, nimam vezave ni nekih godnosti tudi ob sklenitvi aneksa

Na TS za 100€ manj bi šel samo zaradi popusta, ko grem nazaj na T2 :-)
A1 odpade, na Telemach pa ne upam...

Master_Yoda ::


A1 nima trojčka in ni (še) poslal ponudbe.
Opcija bi bila paket A1 Net + TV M za 37,99 € (1.7.) / 19,99 € na mesec za prvo leto.
+ časovni zamik 3€ (prve tri mesece brezplačno)
+ vključen VOYO (mi ne igra vloge)
- nimajo stacinarnega telefona


Za 2 eur / mesec doplacila imas stacionarni telefon z neomejeno klici v vsa slovenska omrezja. Vsaj tako imam jaz ...
Dovie'andi se tovya sagain.

J.McLane ::

Če si sedaj na T2, jih seznani s tem, da odhajaš in če ti lahko ponudijo še kaj več popusta za dobo 24 mesecev. Meni so ponudili shemo M za ceno S za 2 leti.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Nebomgabiksa ::

Ja, samo do zdaj do mi prodajali podobne drobtinice (kot tebi); n.pr. časovni zamik.
Pa sem danes vseeno poklical, ker na email ni odgovora.

Na prvi klic so mi ponudili 10% za 12 mesecev, ampak ker ima TS 25% za 8M, Telemach in A1 pa ~20EUR za 12M, sem 10% gladko zavrnil.
Moj predlog je bil 20% za 24M - v tem primeru podpišem. To je približno tako kot 29,99 EUR za 12M (Oranžni Optimum), kar se mi zdi edino fer.

Zgodovina sprememb…

Evolve ::

Nebomgabiksa je izjavil:

No, da si kar sam odgovorim...

Cene za 24M s popustom
- A1, 780 €, ampak brez telefona
- Telemach, 882 €
- Telekom, 1.285 €
- T2, 1.380 €, nimam vezave ni nekih godnosti tudi ob sklenitvi aneksa

Na TS za 100€ manj bi šel samo zaradi popusta, ko grem nazaj na T2 :-)
A1 odpade, na Telemach pa ne upam...



kaj pol sploh sprašuješ tukaj lol :)) preplačaj vse pri ostalih ponudnikih pa je ane :))

Badwolff ::

Zakaj ne upaš na telemach?

Nebomgabiksa ::

Raznorazne formuske čenče... Telemach support je u ku**u, A1 kocka sliko (sploh v špicah) in podobno.
Uporabniška izkušnja pri T2 je zelo OK (TV), tudi support je bil OK takrat, ko sem rabil.
Ko bosta enkrat dva penzionista in žena na zajebani TV izkušnji, bom vsega jaz kriv.
Za 20€ na mesec imam raje mir... Če mi dajo 20% popusta, je ta razlika manj kot 10€, kar pa podpišem.

Sem pa EON app nekaj malega uporabljal in sem gledal vse kar sem si zadal :)
Kolega je šel iz A1 na Telemach in tudi nima pripomb.

Badwolff ::

Js mam telemach že dolgo let pa sploh nobenih težav.
Net je zelo stabilen, praktično ni izpada.
TV brez pripomb.
Mobilna telefonija isto.
support - se vedno so pomagali.
Tehniki - stik v bistvu samo ob upgradih opreme, vedno vse OK, korektni, hitro dobavljivi.
Edin kar jim zamerim je izguba fuzbal lig.
Ljubljana sicer, lahko da je na vaši slabše...

Motion ::

Nebomgabiksa je izjavil:

Raznorazne formuske čenče... Telemach support je u ku**u, A1 kocka sliko (sploh v špicah) in podobno.
Uporabniška izkušnja pri T2 je zelo OK (TV), tudi support je bil OK takrat, ko sem rabil.
Ko bosta enkrat dva penzionista in žena na zajebani TV izkušnji, bom vsega jaz kriv.
Za 20€ na mesec imam raje mir... Če mi dajo 20% popusta, je ta razlika manj kot 10€, kar pa podpišem.

Sem pa EON app nekaj malega uporabljal in sem gledal vse kar sem si zadal :)
Kolega je šel iz A1 na Telemach in tudi nima pripomb.


Jst pri A1 na bakru še nisem imel problemov z kockasto sliko. K sreči tudi z supportom nisem mel kaj dosti opravka razen glede povpraševanja o novih paketih. Bomo vidli kako bo sedaj ko pride optika. Je pa njihov tanov TV umestnih pravo govno. To pa ja. 8-O K sreči uporabljam še tastarega, ki razen da je na trenutke malo počasen, je dosti bolj pregleden.

Nebomgabiksa ::

Nebomgabiksa je izjavil:

Če mi dajo 20% popusta, je ta razlika manj kot 10€, kar pa podpišem

Dobil za 24M in podpisal :-)

teja89 ::

Pozdravljeni,
v najemniškem stanovanju bi potrebovala brezžičen internet. Rabim za čist osnovne stvari na računalniku (poleg že LTE na telefonu) + da lahko povežem notranjo kamero. Hvala za predloge/nasvete.

legion ::

@teja89
začni primerjat cene z https://www.a1.si/a1-brezzicni-net-tv. nimaš nobene vezave.

flameir ::

Kolega potrebuje internet v stanovanju, kjer nima priključkov. Je najboljša opcija hot 300gb za 15 EUR ali obstaja že kaj drugega? Mora paziti tudi na to, kater modem bo kupil? Rad bi, da lahko not všteka PC z ethernet kablom.

starfotr ::

Tsunamii ::

Ima kdo A1 ULTRA in ČE se obnese OK ? Predvsem zaradi iger ..pinga in tako naprej.

xseki ::

Tsunamii je izjavil:

Ima kdo A1 ULTRA in ČE se obnese OK ? Predvsem zaradi iger ..pinga in tako naprej.

V tej temi https://slo-tech.com/forum/t804487/0 je kar nekaj speedtestov.

Tsunamii ::

Spregledal. Hvala.

memnon ::

Od t-2 dobil ponudbo za optiko 500/100 + Oranžni Maxi za 30 eur ob vezavi za 2 leti. Oranžni Maxi vklujčuje 50gb v telekomovem 5g omrežju brez omejitev hitrosti. Potrebujem mobitel + internet (optika), tv-ja ne gledam. Meni se zdi ponudba vredu. Pozna kdo kakšno boljšo / konkurenčno ponudbo?

MrStein ::

Zgleda kar OK. Mogoče kje kaki evro manj.

Jaz bi to vzel. (razen če res imajo kje bistveno ugodneje)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

yoco ::

Že skoraj 10 let sem naročnik pri Telemachu. Odkdar ne prenašajo več premier lige resno razmišljam, da bi šel k drugemu ponudniku. Pa me zanima, se kaj ve kdo ima najboljšo kvaliteto slike? Pri Telemachu sem tudi, ker imam Conax kartico za TV in rabim samo en daljinec.

Veron ::

Če ima tvoj TV hdmi CEC, potem boš obdržal 1 daljinec.

Thug29 ::

Bil pri Telemachu kar nekaj časa in sem bil zelo zadovoljen, izpadov praktično ni bilo, vendar sem zaradi visoke cene prešel k A1 na paket A1 Net + TV M prvo leto plačuješ 19,99€, nato 37,99€, v paketu je 190+ programov, Net 500/100 + Voyo. Mislim, da je kar ugodno. Zaenkrat sem zadovoljen.
AMD RYZEN 2600 | GIGABYTE B450M DS3H | XFX Radeon RX 580 GTS Black Edition
Patriot VIPER 16GB DDR4 3000MHZ | Transcend M.2 PCIe 110S 512 GB
WD Blue 2TB WD20EZRZ | Windows 10 Pro x64

yoco ::

Veron je izjavil:

Če ima tvoj TV hdmi CEC, potem boš obdržal 1 daljinec.

Imam dve Samsung televiziji. Mislim, da obe podpirata HDMI CEC.
Je kje kakšna informacija glede kvalitete slike pri operaterjih?

Layman ::

Pozdravljenji!

Zadnjih nekaj dni se tudi sam spotikam po teh forumih saj sem se znašel v situaciji, da se selimo in je potrbno najti novega ponudnika na lokaviji. Iskreno bi prosil za pomoč in mogoče predloge ljudi z iskušnjami.

Trenutno se gibljem med parimi ponudbami (optike na naslovu ni, coaxialni je, telekom/a1 dsl max je 27/5):

- najprej so mi pri a1 ponudili njihov novi paket A1 ultra net, ki poteka preko 5G omrežja (oddajnik 650m stran, prav tako nisem najbolj navdusen nad ponovnim vrtanjem pa potem ne bo vredu cez par mesecev ali leto)

- telekom brezzicni net (100/20, ceprav sem po forumih bral da nekateri priporocajo da se raje vzame 5G brezzicni net paket)(oddajnik 125m stran)

- telemach koaxicialni 150/x(pozabil kok je upload)(konsistenca? Ping? Zanesljivost)

Pomemben nama je samo internet, druga ne uporabljama. Sedaj me pa iskreno zanima, če ima kdo kakšne izkušnje s temi paketi, prednosti/slabosti? Oz nama lahko samo predlaga kaj se njemu v situaaciji zdi najboljše. Skrbi me sama konsistenca in skrb da ne bom potem vsak drugi ponedeljek na podporo klicu oz vsako popoldne brez internet ali zelo slabo povezavo (pretiravam ?).

Najlepša hvala vsakemu, ki nama stopi na pomoč saj se meni ze meša od vseh teh moznosti/ponud in skrbi. (Po hiši je speljan UTP5 ali 6).

Lep pozdrav ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Layman ()
««
33 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 Slovenija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
34282620 (1259) Peon
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24677482 (19887) Tilen
»

Telekom proti Telemach (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11945761 (16001) solatko
»

T-2 ukinitev TV-ja zaradi previsokega računa (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8021097 (11003) Bellzmet
»

SAMO Internet? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6623866 (16685) Lonsarg

Več podobnih tem