» »

Katerega internetnega ponudnika izbrati?

Katerega internetnega ponudnika izbrati?

««
32 / 38
»»

Lonsarg ::

Preveri pred podpisom ce je visja hitrost mogoca, ker meni so zavrnili. Nekdo drug na forumu pa je napisal da so mu vklopili na telekom optiki.

In ja za samo internet A1 poje konkurenco.

legion ::

super, hvala za predlog. vidim, da imajo celo 100 dni preizkusa (trial verzija :D) kar je izvrstno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: legion ()

NejcSSD ::

A je kej že več kot 100mbit uploada. Sem na telekom infrastrukturi GPON. Mi ne zadostuje, plex, nextcloud, seedbox premalo
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

xseki ::

Je tako samo pri nas ali drugje tudi šparajo pri uploadu?

legion ::

napača, sej bi zbrisal samo se ne da.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: legion ()

MrStein ::

Da se, ne da pa se mi milijontič navodila pisat. ;)

legion je izjavil:


Vse gre po Telekomovi infrastrukturi, zaenkrat nisem imel posebnih težav s T2. Kakšen je kaj konsenz, bom na slabšem, če grem iz T2 na A1?


Imam na A1 500/100 preko Telekomovega vlakna. Prej imel 100/100.
Dela OK. Nimam pripomb.
Če je bilo kaj narobe, je bilo malenkostno ali pa se je rešilo preden sem opazil.

Je pa zaštekalo na birokraciji...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

NoFear85 ::

Kako je s tem, ce je do hise ze optika od t-2, rad bi pa zamenjal operaterja? Pred casom so mi na a1 rekli, da je t-2 edini, ce bi bilo omrezje telekomovo lahko "najamejo". Ali je klo ze menjaval operaterja, pa da je imel v hisi optiko od t-2? Verjetno ni izvedljivo, da bi se telekom vlekel svoj kabel do hise?

Steinkauz ::

Če imaš T-2, nimaš druge.
Telekom kot nacionalno operater pa omogoča najem svojega voda ostalim operaterjem.

Preveri z telekomom.
Nekje majo tudi 3 različne optike potegnjenje do bajte...

legion ::

MrStein je izjavil:

Da se, ne da pa se mi milijontič navodila pisat. ;)

legion je izjavil:


Vse gre po Telekomovi infrastrukturi, zaenkrat nisem imel posebnih težav s T2. Kakšen je kaj konsenz, bom na slabšem, če grem iz T2 na A1?


Imam na A1 500/100 preko Telekomovega vlakna. Prej imel 100/100.
Dela OK. Nimam pripomb.
Če je bilo kaj narobe, je bilo malenkostno ali pa se je rešilo preden sem opazil.

Je pa zaštekalo na birokraciji...


nice! hvala ti za informacijo, bom kr naročil.

legion ::

če komu pride prav časovnica, v mojem primeru je bilo tako:

14.2. podpisal pogodbo
1.3. priklopili

zamotsloteh ::

Po vasi napeljali optiko, lastnik je Telekom. Po podatkih imam zagotovljen brezplačen priključek, tu pa rata problem ker je priključek na cesti, hiša pa na brežini nad cesto kakih 30 m gozda. Po služnostni poti ni možno potegniti zemeljskega kabla. Vsi ponudniki A1, T2 in Telekom mi že ponujajo pakete z nevem kakšnimi ugodnostmi in "bombončki" po različnih cena jaz pa rabim samo zanesljivo delovanje interneta ( ni nujno max hirtost- za povprečnega uporabnika) in dobro sliko na TV. Edina možnost z najmanjšimi stroški je napeljava po zraku ki jo pa izvajalec ne odobrava jaz se pa ne strinjam z prekopavanjem po parceli in čez urejena dvorišča. Pridejo na ogled izvajalci priklopa in če slučajno pride do realizacije preklopa se mi postavlja vprašanje katerega ponudnika izbrati glede na ceno in obseg ponudbe za nezahtevnega uporabnika. Sedaj sem pri Telemachu.
Hvala za mnenja.

MrStein ::

Tu je primerjalnik, ampak zgleda, da nimajo aktualnih podatkov:
https://www.primerjajoperaterje.si/

Manjka recimo A1 fiksni internet za 24,99 EUR/mesec

Tale tudi ne zgleda aktualen: https://www.kajkupiti.si/optika-narocni...

Če kdo najde aktualen primerjalnik, bi mene tudi zanimalo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bobiii16 ::

TELEKOM ima vse najboljše, vendar pač kvaliteta ima svojo ceno.

zamotsloteh ::

Večina podatkov na spletu je zastarelih, trenutni podatki operaterje pa zavajujoči pri cenah, podajajo začetne cene oskubljene ponudbe ko pa še kaj dodaš pa v nebo in končne cene sploh ne izveš, blefirajo z polovično ceno, kdaj te užgejo pa z polno pa ni znano.
Je Telekom je res kvaliteta ki se plača. Bom videl kako bo z instalacijo do hiše potem pa izbiram med ponudniki, če bo šlo po tem vrstnem redu v kar dvomim čeprav je to investicija z donacijo €U sredstev.
LP

quadro933 ::

Zamenjati moram A1 paket tv in net, ker tv skos šteka. Sicer imam pri A1 tud dve mobilni številki. Zanima me, kako je s telemachom na ošo optiki? A Eon tv dejansko dela? Pri A1 mi je všeč samo to, da je brez vezave. Pri Telemachu dobim mobilne številke eno leto zastonj ter eon pol leta 50 odstotkov ceneje. Res pa se je potrebno vezati...

zamotsloteh ::

N telemachu je zmeraj več balkanske folklore, pa ne samo v programski shemi tudi odnos do stranke in vse ostalo.

quadro933 ::

T2 mi ne diši zaradi njihove telefonije, Telekom je drag (v dveh letih je razlike v primerjavi s Telemachom 600 EUR), potem ostane samo še Telemach.

zamotsloteh ::

Tisto kar imam sedaj- nezahteven uporabnik- pri telemahnjencih bi me pri telekomu prišlo okoli 5EUR več mesečno, T2 pa na podobni ceni kot telemach,vsi brez brez mobilnih zadev.

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

quadro933 je izjavil:

T2 mi ne diši zaradi njihove telefonije, Telekom je drag (v dveh letih je razlike v primerjavi s Telemachom 600 EUR), potem ostane samo še Telemach.


Saj naj bi T2 mobilna telefonija uporabljala tako Telekom bazne kot tudi svoje T2...torej je delovanje v teoriji potem isto kot pri Telekomu ali praksa kaze kej drugace?

Mene so tudi zdej prisli snubit T2 in bi me pri njih Oranzni Diamant HBO + 2x Oranzni MIDI telefonija prislo cca 30€ manj kot sedaj placujem na Telemachu ze 4 leta. Edino upload naj bi bil na Telekomovi optiki GPON manjsi kot ga imam sedaj (600/60 vs 600/40 pri T2).
Vezava na dve leti in cena vsega 62€, ki jo ponujajo tudi za dve leti.

Napeljava do hise in po hisi (do 150€) zastonj. Slisi se mamljivo...tisti manjko uploada bi pa tudi prezivel...otroci ne streamajo vec kot so vcasih :)). Po dveh letih pa spet magar nazaj k Telemachu kot nov narocnik.

Koliko casa pa traja Telekom akcijska cene za NEO C...ker pri njih bi imel potem lahko 600/100 pa se mobilna telefonija (3X mobi moram pokrit)

Alexius Heristalski ::

Telekom ponuja popust 50% za 4 mesece od dvoletni vezavi.

Če boš vzel T-2, ob naročilu navedi mojo kodo ambasadorja 0013631375, pa ti polovico bonusa nakažem na Paypal, potem ko ga prejmem. Bonus naj bi bil do 50 EUR. https://www.t-2.net/t-2-ambasador
Win-win.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Buggy ::

Predvidevam, da sta/bosta to ugodnost pokoristila fanta, ki sta bila pri meni...drugace z veseljem. Pogodbo namrec ze imam, veljavna bo pa postala pri dejanskem priklopu, ki pa je zaenkrat odvisen od oglednika, ki ga trenutno cakam.

Alexius Heristalski ::

Lahko vprašaš naročniško službo, morda bi se še dalo urediti, da bi upoštevali. No, kakorkoli.

Mobilno telefonijo res malo uporabljam, v dveh mesecih pa nisem opazil težav. Niti ne vem, kdaj sem v gostovanju na Telekomu in kdaj v omrežju T-2. Saj načeloma je vseeno, razen pri mobilnih podatkih. V gostovanju imaš na voljo manjšo količino kot v domačem omrežju. Recimo za paket Mini 1 GB napram 5.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Buggy ::

je tako...edino tole, da ko v gostovanju presezes zakupljeno kolicino, ti to obracunavjo in bojda to ne ravno poceni (ce gledam pravi cenik je presezen dodaten 1GB cca 100EUR). Upam da je vsaj kaksno opozorilo prek SMS in pa zmanjsana hitrost prenosa prej ;((

v primeru Midi:

Minut pogovorov: 3.000
SMS/MMS sporočil 3.000
Količina prenosa podatkov v T-2 omrežju** 100 GB
Od tega v območju EU*** 7 GB
Količina prenosa podatkov v omrežju nacionalnega operaterja 20 GB

**Navedene količine veljajo za podatkovni promet v omrežju T-2. V omrežju nacionalnega operaterja je v paketu Oranžni Midi 20 GB prenosa podatkov. Po porabi vključenih količin v omrežju nacionalnega operaterja se nadaljnja uporaba prenosa podatkov zaračuna skladno z veljavnim cenikom, in sicer v paketu Oranžnem Midi do doseženih 50 GB podatkov. Po dosegu navedene meje se prenos podatkov v omrežju nacionalnega operaterja onemogoči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Buggy ::

Tale A1 v mojem primeru pride prvo leto se malo ceneje kot T2 nimam pa nobene vezzave, verjetno bi moral pa priklop optike placat sam...bo treba poklicat ;)

A1 Net + TV L + dodatek za 500/100 prvo leto 27,49€
Mobilna : midiMIO za oba mulca + 2 SIM (100GB prenosa pa vec baznih je okol mene kot od T2) 10.59€ + mini Mio za zeno 6,59
Skupaj prvo leto: 45€ po prvem letu pa cca 75...ce upostevam se popust MultiMio -9€ je se vedno obcutno manj kot 95€ na Telemachu zdaj :|

pa se premislim se lahko kobajagi?

Ustvarili smo tako dobro ponudbo paketov z internetom in TV storitvami, da zanjo damo roko v ogenj. Pakete zato dobite s 100-dnevno garancijo zadovoljstva, ki zagotavlja vračilo denarja ob prekinitvi, brez tveganja in brez stroškov.

Hmm...Tale A1 je zgleda se boljsa varianta kot T2, edino T2 mi naredi zastojn priklop do bajte in potem po bajti, A1 pa ne vem.


kakorkoli...v svoji pasivnosti sploh nisem gledal kaj se dogaja pri drugih ponudnikih, ker sem bil Telemach navajen placevat kar nekaj let, zal pa zvestim uporabnikom noben popust ne pripada...razen nekih simbolicnih 25% za 6 mesecev ;((

Sibam jaz od njih v vsakem primeru, ker cenovne razlike so res ogromne

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Kleemen ::

Zakaj pa takšna razlika v ceni pri A1? Imam paket Kombo L že več kot dve leti plačujem 42,99eur na mesec, sedaj pa vidim novo ceno za Marec 62,99eur. Je to kakšna pomota ali so dvignili cene brez obvestila?

6151 ::

Kleemen je izjavil:

Zakaj pa takšna razlika v ceni pri A1? Imam paket Kombo L že več kot dve leti plačujem 42,99eur na mesec, sedaj pa vidim novo ceno za Marec 62,99eur. Je to kakšna pomota ali so dvignili cene brez obvestila?


Prvi 2 leti je bil popust na redno ceno, mogoč zarad tega, zamenjaj za nove pakete
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Kleemen ::

2 leti sta potekli že Decembra lani, nevem zakaj bi komaj po 3 mesecih zaračunali več. Bom pa preveril, mogoče je res to. Nevem pa zakaj kar 20eur več, glede na to da je novejši največji paket A1 Net + TV L 44,99eur kar je isto kot starejši Kombo L in ne 62,99eur.

Kateri cenejši paket priporočate? Programov ne rabim veliko, pomembno mi je da imam optiko vsaj 100/20 in ogled nazaj, ostalo ni pomembno. Verjetno A1 Net + TV S za 29,99eur?

6151 ::

Ogled nazaj maš za doplačilo na S in M mislim da okrog 3€/m, programski shemo si lahko sam sestaviš, doplacilo za 500/100 je 5€/m ce zelis hitrejsi internet od 100/20
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Motion ::

Prešel iz kombo M na NET+TV M. Itak je blo treba vzat nov komunikator ker s tarim ne dela nov paket.
Oh bože pomože kako sranje od uporabniškega vmestnika. Tako nepregleden in tolk enega klikanja da boli glava.

e-marko ::

Ali A1 nima več foruma? Vsaj meni za vsako povezavo na njihov forum napiše, da povezava ne obstaja.
https://forum.a1.si/

LP
...somebody, somewhere...

bandidosss ::

Ali kdo ve ... vse hiše okoli nas že imajo možnost priklopa optike. Le pri našem bloku še vedno nekaj "pacajo", konkretnega odgovora ne dobim (niti iz Telekoma niti iz GVO - začaran krog), le to, da je v reševanju in se čaka na odgovor oddelka. Konec prejšnjega leta 2021 so dokončno zbrali potrebna soglasja, že veliko prej (morda leto) pa so napeljali/prevrtali vertikalne Telekomove nadometne kanale po bloku. Torej, soglasja sedaj preverjeno imajo, vse je fizično pripravljeno, kaj se potem čaka? Ima kdo podobno izkušnjo? ;(

MrStein ::

e-marko je izjavil:

Ali A1 nima več foruma? Vsaj meni za vsako povezavo na njihov forum napiše, da povezava ne obstaja.
https://forum.a1.si/

LP

Meni preusmeri na www.a1.si

Ali so ukinili ali gre za neko napako.

Sicer zelo živ ta forum bi bil.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

quadro933 ::

mogoče je z razlogom ukinjen...

MrStein ::

MrStein je izjavil:


Sicer zelo živ ta forum NI bil.

Napača
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

javna_uprava ::

Zdravo,

potreboval bi nobeag ponudnika za povprečni internet, 2x TV in stacionarni telefon. Ali je kakšna druga možnost, kot pa ga izberem klasični paket? Recimo, da kombiniram z "internetnim ključkom"?
Ali obstaja še kakšen primerjalnik, da ni kot Optispin, kjer te zgolj pokličejo in bi rad "kar takoj" sklenili ponudbo? Sam se precej težko znajdem med posamičnimi ponudbami, ker ogromno zadev niti ni zapisanih, so pa v večini odvisne od lokacije.

Hvala.

grimth ::

Zdravo, mene zanima če ve kdo ali se da z telekomom zmenit da imaš svoj router namesto fritz-boxa, če si na poslovnem paketu (podjetje, NEO poslovni, GPON optika)? Torej specifično si želim vtaknit fiber SPF modul direktno v računalnik kjer bom sam upravljal firewall etc...

Če niso tako fleksibilni potem je morda kateri drugi internetni ponudnik?

lp

javna_uprava ::

Trenutno imam T-2 in prenos 50/20, kar mi zadostuje. Imam 2 PC-ja. Eden je bolj na mailih in podobno, ostali za službo, kjer se tudi bavim s programiranjem.
Vzel bom paket pri A1, kjer pa je prenos samo XDSL 30/5. Ali je to velika sprememba oz. ali je to dovolj za osnovno uporabo?

Hvala za mnenja.

6151 ::

Kako daleč si od centrale? Ni nujno da boš sploh dosegal 30/5.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

javna_uprava ::

Ne vem. Kje pa to lahko pogledam?
Trenutno za obljubljenih 50/20 potem res dobim realni prenos nekaj takega. Seveda pa ni vseskozi tako.

6151 ::

https://gis.akos-rs.si/ če ne veš, kje je centrala lahko načeloma pogledaš kakšno zmogljivost ima bakrena parica na tvojem naslovu:
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

dussan ::

javna_uprava je izjavil:

Trenutno imam T-2 in prenos 50/20, kar mi zadostuje. Imam 2 PC-ja. Eden je bolj na mailih in podobno, ostali za službo, kjer se tudi bavim s programiranjem.
Vzel bom paket pri A1, kjer pa je prenos samo XDSL 30/5. Ali je to velika sprememba oz. ali je to dovolj za osnovno uporabo?


Nisi napisal zakaj uporabljaš internet. Če igraš igre (ali ostale storitve, kjer je odzivnost pomembna) in imaš pri pri T-2 optiko, potem bo XDSL, če res nisi blizu centrale, "slabši".
Sama max hitrost prenosa navadno ni pomembna. Če pa imaš sočasno nekaj videokonferenc, potem bo UL 5 lahko postal ozko grlo.

Jaz sem iz Telemaha šel stran, ker je bil (pred leti) max UL 2 Mbit/s in mi je bilo to premalo za remote delo.

Skratka - številke niso dovolj, vedeti moraš za kaj potrebuješ internet. Če greš iz optike na baker bo pa odzivnost slabša.

janezvalva ::

optika je boljša over all. če jo dobiš za isto ceno kot baker, je odločitev lahka.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

javna_uprava ::

Do najbližje bazne postaje imam 800 m zračne razdalje glede na podatke iz AKOS-a. Ne znam pa preveriti zmogljivosti. Če označim spodnje pa na mojo hišo nariše modro zvezdico in roza krogec. To je praktično na vseh hišah v okolici. Klikniti ne morem ničesar.
 slika

slika

T2 in tale stran za preverjanje optike - T2 optika - pravi, da mi lahko omogočijo optiko. Telekomova - T2 optika - pravi, da optike tu ni in je ni skoraj 1 km okoli. A1 pravijo, da mi optike ne morejo omogočiti, nimajo pa kakšnega zemljevida za preverjanje. Se pa tam ni potrebno vezati, tako da lahko čez par mesec skočim nekam drugam in sem tam spet nov naročnik. Morda to deluje pri T-2? :) Trenutno imam xDSL bi T-2 in uporabljam za službene namene, kar ni nič kaj posebnega. Videoklice seveda imam, ni pa to ne vem koliko konferenc. Ena naenkrat in je to to, pa še to je skoraj vedno brez slike in zgolj zvok. Igric ne igram, bavim se s programiranjem, vendar sem povsem na začetku in ne potrebujem nič kaj zahtevnega. V hiši imam še 1 računalnik, ki se bo uporabljal istočasno ampak za emaile, brskanje po spletu (YouTube ravno ne). Se pravi nič kaj zahtevnega.

Zgodovina sprememb…

dussan ::

IMHO - če imaš možnost, da ti T-2 zastonj napelje optiko, bi jaz to vzel, če imaš seveda namen dolgoročno ostati na lokaciji. Verjetno se boš moral vezati za 2 leti, a boš imel optiko, ki jo boš lahko izbral, če boš potreboval kaj več. Za tisto, kar si napisal, pa bi moral biti vsak priključek v redu.
Ampak - kot sem napisal, optika v hiši je "naložba v prihodnost" :)

alexz ::

moralo bi se dat kliknit na zvezdico. zvezdica pomeni da je pri tebi optika, na levi strani je napisan pomen teh znakov.
ko klikneš na zvezdico se spodaj odpre okno s podatki. poglej kaj ti za optiko piše pod priklop.

link za preverbo t-2 optike je tale https://optika.t-2.net/

pri tvojem linku spodaj piše da je optika možna brez preverbe

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alexz ()

javna_uprava ::

Na T-2 mi omogočajo optiko, na Telekomu ne. Zvezdico se da klikniti in pokaže sledeče:
https://ibb.co/XSnJvHm

A1 pravijo, da optike ne bodo dali, so pa najcenejši.

Konec koncev lahko sklenem razmerje z A1 in potem prekinem čez par mesecev. Pri T2 tega ne morem narediti. Delovanje pa bo, kot je meni jasno, precej enako, kot pa je sedaj.

xseki ::

Če želiš najcenejšo varianto, je A1 xDSL (bakrena parica) verjetno najboljša izbira. Če pa si želiš hitrost in "kakovost" pa si prisiljen it na T-2 optiko, ki jo oni, kot je meni znano, ne dajejo v "najem" drugim operaterjem.

Zasekamoz ::

Pozdravljeni. Potrebujem izključno internet pri ponudniku in me zanima kateri ponudnik se trenutno cenovno najbolj splača?

Trenutno sem pri T2 (optika) 10/10 in z vezavo za dve leti ti "dajo" 100/10 linijo za 25.99€. Ali je kateri drug ponudnik cenejši ali pa da dobiš za isti denar še boljšo linijo?

xseki ::

A1 Fix net - 12,49 €/m (1 leto) | do 100/20 na optiki. do 20/1 na xDSL

Zasekamoz ::

xseki je izjavil:

A1 Fix net - 12,49 €/m (1 leto) | do 100/20 na optiki. do 20/1 na xDSL


Hvala xseki. Še vprašanje za tiste, ki ste na A1 (Dravlje, Šiška) kako ste zadovoljni z operaterjem oziroma njihovo optiko?
««
32 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 Slovenija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
34282613 (1252) Peon
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24677481 (19886) Tilen
»

Telekom proti Telemach (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11945761 (16001) solatko
»

T-2 ukinitev TV-ja zaradi previsokega računa (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8021095 (11001) Bellzmet
»

SAMO Internet? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6623864 (16683) Lonsarg

Več podobnih tem