» »

Katerega internetnega ponudnika izbrati?

Katerega internetnega ponudnika izbrati?

««
34 / 38
»»

tony1 ::

Vzemi tistega, ki bo najcenejši.

Layman ::

Cena nama iskreno niti ni toliko pomembna saj se vse giblje okoli podobnih številk. A1 utltra cca 27€; telekom brezzicni 37€; telekom mobilni net 5G 42€; telemach 42€.

Rad bi samo da je neka zanjesljivost pri čemer ne internet vsaj minimalno 30-50mbit po možnosti pa več, ter da se ne rabima potem nič več s tem obremenjevati. Isto kot elektrika, placas in dela kot more.
Tudi sam ogromno gejmam in ne bi rad da sredi "raida" disconnectam ker mi je vrgl vn net ker zunaj dezuje.
Trenutno sma imela a1 fiksnj net 20/5 pa je sicer bilo vredu vendar mi raje imel kaj bolj konkretnega (pa ne rabi bit grozno višje).

Hvala za odgovor drugače :)

tony1 ::

Za zanesljivost vzemi tistega, ki ima optiko. T2 in TS imata nekaj prednosti pred ostalimi.

MrStein ::

Nima optike.
Na prvo žogo bi vzel naslednjo možnost, koaksialni kabel.

Če si avanturist, lahko vzameš 2 in primerjaš. Za kaki mesec ali dva.

Sosedi nimajo izkušenj?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

angus35 ::

Menjal operaterja (tv, net in 2x telefon). Sedaj na računih prejemam obračunano le telefonijo (2x mobitel), internet in tv pa ne. Če ugotovijo zmoto mi lahko računajo za nazaj. Bi jim moral sporočiti, ali naj koristim njihovo "ugodnost" dokler ne ugotovijo.

PINki ::

Zanimivo. Jaz sem imel obraten primer. V paketu (trojček) so mi dodatno nekih 6 mesecev zaracunavali mobilno telefonijo, ki pa bi morala biti ze vkljucena v paket. Ko sem podal reklamacijo so mi jo zavrnili, ces da je rok za pritozbo/reklamacijo 14 dni po prejeti poloznici in da lahko uveljavljam samo za zadnji prejeti racun. V dobrem duhu nadaljnega sodelavanja pa mi kljub vsemu izdajo dobropis za vseh 6 mesecev prevec zaracunanih poloznic. T-2

starfotr ::

Res so ti naredili uslugo, da so ti dali dobropis. Pravi dobrodelneži so.

Resna firma, če se zgodi kaj takega to ponudi sama od sebe, takoj ko ugotovijo ali jih stranka na to opozori. Sploh če so zaradi lastne nesposbnosti ali napake naredili škodo stranki.

Angus35, naredi po svoji vesti. Če storitve delajo in si se strinjal s ceno in izbranimi storitvami, potem je prav, da plačaš vse, kar je naročeno.

angus35 ::

starfotr je izjavil:

Res so ti naredili uslugo, da so ti dali dobropis. Pravi dobrodelneži so.

Resna firma, če se zgodi kaj takega to ponudi sama od sebe, takoj ko ugotovijo ali jih stranka na to opozori. Sploh če so zaradi lastne nesposbnosti ali napake naredili škodo stranki.

Angus35, naredi po svoji vesti. Če storitve delajo in si se strinjal s ceno in izbranimi storitvami, potem je prav, da plačaš vse, kar je naročeno.


Zanimalo me je predvsem kako je to iz pravnega vidika, če lahko terjajo za nazaj. Ker mislim it v poslovalnico rešit zadevo. Nimam namena ostati kaj dolžan. Bi bil pa zelo ugoden paket, 2x neomejeni telefonski številki, maxi tv paket in najhitrejši internet za 18 € :)

Sem imel pa ob sklenitvi pogodbe (preko spleta) z njimi cel kup problemov. Skoraj so mi zajebali telefonsko številko (katero sem odjavil pri prejšnjem operaterju), ker niso bili sposobni urediti enega prenosa številke, kljub temu da sem jih klical vsaj 5x. Sem prišel do trenutka, ko sem hotel vse že podpisane pogodbe prekiniti, pa me je žena prepričala naj grem še v poslovalnico poizkušat. In res smo uredili vse v 5 minutah.

MrStein ::

Če si številko odjavil imaš veliko srečo, da si jo ohranil.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

angus35 ::

Šlo je za las, ker se neaktivno številko ne da prenest.
Dejansko sem staremu operaterju dal odjavo naročniškega razmerja z točno določenim datumom. Z novim sem podpisal dovolj zgodaj vse dokumente, le en dokument za prenos številke (za eno so uredili, za eno ne) so mi "pozabili" poslati. Kljub temu, da sem opravil 5-10 klicev, mi tega skoraj v enem tednu niso bili sposobni opravit. Na koncu sem rešil v poslovalnici v 5 minutah.

FoxKnox ::

xseki ::

Zanimivo.

Kdo je že oddal obrazec za evidentiranje prikrajšanih naročnikov in kdo še bo? https://kolektivno-varstvo.si/spor-tele...

MrStein ::

Zasluži lastno temo, ali kar novico na slo-tech.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

FoxKnox ::

https://siol.net/novice/slovenija/vzmd-...

Še mnenja akterjev tožb.

xseki ::

MrStein je izjavil:

Zasluži lastno temo, ali kar novico na slo-tech.

Sem naredil: Odškodnina zaradi podražitev [VZMD]

Trubar ::

Zivjo, imam na izbiro A1 ali T2 optiko (oboje bodo morali priti izkopati in prikljuciti do hise oz vanjo). Kaj predlagate?
Ref exchange link:
https://www.binance.com/en/register?ref=VV7U3WUE
https://www.kucoin.com/r/rf/Hu6Rx2

miko22 ::

Vsi dražijo, tako da ti je vseeno. Pri obeh vsekaš mimo :)

FoxKnox ::

Trubar je izjavil:

Zivjo, imam na izbiro A1 ali T2 optiko (oboje bodo morali priti izkopati in prikljuciti do hise oz vanjo). Kaj predlagate?

Optiko verjetno polaga Telekom za njihovo omrežje, ane ?
Ali gre za OŠO ?

Trubar ::

FoxKnox je izjavil:

Trubar je izjavil:

Zivjo, imam na izbiro A1 ali T2 optiko (oboje bodo morali priti izkopati in prikljuciti do hise oz vanjo). Kaj predlagate?

Optiko verjetno polaga Telekom za njihovo omrežje, ane ?
Ali gre za OŠO ?


Menim, da ne. Nisem vprasal. Se pa poslali cloveka na T2jevo pobudo. Predvidevam, da je njihov.

Nimam pojma kaj je OŠO. :)
Ref exchange link:
https://www.binance.com/en/register?ref=VV7U3WUE
https://www.kucoin.com/r/rf/Hu6Rx2

Zaphod_B75 ::

Odločam se za ponudnika trio (internet + televizija) za v centru Kranjske Gore. Odločam se med Telemachom EON LIGHT ali T2 Optimum. Telekomova optika je napeljana po ulici ne pa do hiše.
Pri T2 optimum so mi že rekli da bi imel samo 350mbps namesto 500mbps ker je optika od telekoma in je hitrost manjša.
Cena mi ni tako pomembna. Važno je da internet in TV delujeta brezhibno in brez izpadov.
Ali mi lahko kdo prosim svetuje katerega internet + TV ponudnika naj vzamem. Imate pozitivne/negativne izkušnje s tema ponudnikoma? Obstaja kakšen tretji boljši?
hvala
PRIME B350+, Seasonic 750W, Ryzen 5 5600X, 16GB DDR4, Radeon 6650XT, WIN10

Invictus ::

Trubar je izjavil:

Zivjo, imam na izbiro A1 ali T2 optiko (oboje bodo morali priti izkopati in prikljuciti do hise oz vanjo). Kaj predlagate?

Oboje.

Boš pač imel 2 vlakna v bajti.

Samo reci jim, naj kopljejo 70 cm globoko, ti pa položi najprej noter 11cm prožno cev do bajte.

Potem naj po oni noter položijo kar hočejo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zaphod_B75 ::

Zaphod_B75 je izjavil:

Odločam se za ponudnika trio (internet + televizija) za v centru Kranjske Gore.
Odločam se med Telemachom EON LIGHT ali T2 Optimum. Telekomova optika je napeljana po ulici ne pa do hiše.
Pri T2 optimum so mi že rekli da bi imel samo 350mbps namesto 500mbps ker je optika od telekoma in je hitrost manjša.
Cena mi ni tako pomembna. Važno je da internet in TV delujeta brezhibno in brez izpadov.
Ali mi lahko kdo prosim svetuje katerega internet + TV ponudnika naj vzamem. Imate pozitivne/negativne izkušnje s T2 oziroma Telemachom ali pa obstaja še kakšen tretji boljši?
hvala


pozabil sem dodati; Gre za manjšo dvonadstropno hiško, cca 40m2 v vsakem nadstropju. Bi pa vzel 2 TV priključka - pa tko da bi mi 1 wifi vlekel v obeh nadstropjih .
PRIME B350+, Seasonic 750W, Ryzen 5 5600X, 16GB DDR4, Radeon 6650XT, WIN10

Badwolff ::

1 wifi ti vleče po celi vasi , če ustrezno točke nastimas.
Pa dva TV priključka ima kar neki paketov, al pa vsaj priključek plus android TV app.

Zaphod_B75 ::

Zaphod_B75 je izjavil:

Zaphod_B75 je izjavil:

Odločam se za ponudnika trio (internet + televizija) za v centru Kranjske Gore.
Odločam se med Telemachom EON LIGHT ali T2 Optimum. Telekomova optika je napeljana po ulici ne pa do hiše.
Pri T2 optimum so mi že rekli da bi imel samo 350mbps namesto 500mbps ker je optika od telekoma in je hitrost manjša.
Cena mi ni tako pomembna. Važno je da internet in TV delujeta brezhibno in brez izpadov.
Ali mi lahko kdo prosim svetuje katerega internet + TV ponudnika naj vzamem. Imate pozitivne/negativne izkušnje s T2 oziroma Telemachom ali pa obstaja še kakšen tretji boljši?
hvala


pozabil sem dodati; Gre za manjšo dvonadstropno hiško, cca 40m2 v vsakem nadstropju. Bi pa vzel 2 TV priključka - pa tko da bi mi 1 wifi vlekel v obeh nadstropjih .



@Badwolff Ne razumeš mojega vprašanja.

Jaz sem spraševal katerega inernetnega ponudnika izbrati glede na to da:
- je telekomova optika napeljana po ulici ne pa do hiše
- za manjšo dvonadstropno hiško (kranjska gora center), cca 40m2 v vsakem nadstropju
- Bi vzel 2 TV priključka pa en internet za celo hiško
PRIME B350+, Seasonic 750W, Ryzen 5 5600X, 16GB DDR4, Radeon 6650XT, WIN10

Zgodovina sprememb…

Trubar ::

Zaphod_B75 je izjavil:

Odločam se za ponudnika trio (internet + televizija) za v centru Kranjske Gore. Odločam se med Telemachom EON LIGHT ali T2 Optimum. Telekomova optika je napeljana po ulici ne pa do hiše.
Pri T2 optimum so mi že rekli da bi imel samo 350mbps namesto 500mbps ker je optika od telekoma in je hitrost manjša.
Cena mi ni tako pomembna. Važno je da internet in TV delujeta brezhibno in brez izpadov.
Ali mi lahko kdo prosim svetuje katerega internet + TV ponudnika naj vzamem. Imate pozitivne/negativne izkušnje s tema ponudnikoma? Obstaja kakšen tretji boljši?
hvala


V Kranjski Gori vem za hiso katera ima pravtako 2 televiziji (v vsakem stuku eno) in je priklopljena na Telemach kabel. Internet je pravtako ok. Do sedaj ni bilo vecjih tezav razen, da sem moral izkljuciti modem z el omrezja, pocakati 1-2min ter ga nato znova prikljuciti. Modem je prisel v stanje kjer je pisalo, da se posodablja, kar bi bilo vredu, ce nebi posodabljanje trajalo vec kot 1h.

Anyway Neo Telemach dela bp v Kranjsi Gori (hisa je v okolici pokopalisca)
Ref exchange link:
https://www.binance.com/en/register?ref=VV7U3WUE
https://www.kucoin.com/r/rf/Hu6Rx2

Likalnik ::

tudi jaz imam Telemach že od začetka (10+ let) prav tako na Gorenjskem koncu....in zadeva dela brez težav, brez prekinitev....imaš možnost, da dobiš en Neo box + eno tv kartico in tako gledaš dva TV-ja...ali pa aplikacijo naložiš na pametni TV in imaš tako na voljo ves TV.

strom_15 ::

Telemach nima Neo ampak ima EON.

Likalnik ::

Pol pa EON...vsi vemo o čem se govori

Alexius Heristalski ::

Če boš vzel T-2, ob naročilu navedi mojo kodo naročnika 0013631375, pa ti polovico bonusa nakažem na Paypal, potem ko ga prejmem. Bonus naj bi bil do 50 EUR. https://www.t-2.net/t-2-ambasador
Win-win.

Lep LP.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

CyberPunk ::

Ali je še kje kakšen (delujoč) primerjalnik ponudb operaterjev (njihove spletne strani postajajo vedno bolj nepregledne glede tega)? Tisti od AKOSa mi izgleda, kot da ne deluje pravilno, če sploh še deluje.

Zanima pa me najcenejša opcija internet + fiksna telefonska (na bakreni parici oz. DSL). Na hitro sem našel "A1 fix net" za ca. 20 EUR prvo leto in 29 EUR naprej. Pri ostalih operaterjih (razen T2) mi je izgledalo, kot da tlačijo povsod zraven TV. :I Edino ne vem, ali je to pri A1 "do 20/1 Mbit/s" zacementirano (tudi če je linija zaradi relativne bližine centrale zmožna več).

Badwolff ::

Tudi jaz razmišljam, da bi dumpnil telemach. Izključno zarad fuzbala.
Alternativa je, da bi šel n net only, sam to se bl slabo splača...

Denji85 ::

Kaj se najbolj splača vzet, če ne gledaš TV in rabiš samo internet?

MrStein ::

A1 Fix net

Predvsem če imaš optiko.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Denji85 ::

Nimam optike. Samo koaksialca. Pomoje je edina opcija kak hofer net pa te scene potlej?! :D

novak-t ::

koaksialca imaš lahko itak samo tistega, ki ga ima v lasti. Pri meni je recimo t2. Tako da imam itak na izbiro samo t2, ali pa ostale operaterje preko bakra(t2 coax 100/10, baker 40/20 max).
Sedaj pa odvisno kakšno hitrost rabiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: novak-t ()

Kleemen ::

Tudi sam sem v fazi menjave operaterja. Pri A1 potekla pogodba, tako da bom koristil ugodnosti za nove naročnike drugje. Kaj priporočate za 40-45eur/mesec redna cena? Gledal sem Telemach ima akcijo ob vezavi za 2 leti prvo leto samo 19,90eur, naslednje leto 42,90eur kar je ok. 150 programov, ogled nazaj, optika 200/20mbs. Verjetno bolj ugodno nima noben drugi? Kakšno je ddoplačilo za še en tv pri Telemachu? Ali lahko imaš samo en komunikator in na drugem tvju samo aplikacijo brezplačno?

xseki ::

Preveri še T2. Nekaj dni nazaj so vrteli oglas za optimum paket, dve leti popusta al nekaj takega za nove naročnike.

Netrunner ::

Kako se kaj obnese mobilni paketi od t2? ...t2 omrežje sem slišal da je bolj ne kot ja vendar lahko gostuješ stalno v mobitelu in je potem ok ? .gledam pa Oranžni Mini paket.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

novak-t ::

tko tko, ročno naštimaš na mobitel pa deluje ok

xseki ::

Jaz sem si ročno nastavil omrežje na MOBITEL na enem starem telefonu in zaenkrat je vse OK. T2 signala pri nas sploh ni da bi sprobal.

Kleemen ::

Hvala za info, bom vzel kar Telemach, ker ima (najboljšo) Telekomovo optiko pa tudi cena 20eur prvo leto je odlična, potem pa še eno leto 42,90eur tudi super, glede na to da imam sedaj pri A1 slabši paket za 45eur.

starfotr ::

Saj A1 uporablja isto optiko, kot Telekom.

stratosD ::

Trenutno na T2 bakru, optika njet dosegljiva...

To ponudbo sem dobil od Telemacha ki ima coax v ulici - se mi zdi še kar kul - sam ne vem kaj te opali po 2 letih - ve kdo?
A-Z Solutions za TM to ponuja...

EON LIGHT paket vključuje:

TV s programsko shemo iz paketa EON PREMIUM( razširjena shema)- začetni, osnovni in razširjeni. Programska shema v priponki
internetno hitrost 200\20 Mbps
sedem dni zamika za vse programe
VOYO (12 mesecev brezplačno)
Balkan paket
paketni box EON, ki vam televizijo pretvori v pametno televizijo in vam omogoča tudi ogled YOUTUBE vsebin
EON Smart TV aplikacija, ki je narejena izključno za TV  
5 x aplikacija EON (5 naprav- tablice, računalnik ali mobitel)  
stacionarna številka in nov stacionarni telefon

50% popust dve leti. Cena 21,45€/mesec z DDV. Vezava je tudi dve leti.

Kleemen ::

starfotr je izjavil:

Saj A1 uporablja isto optiko, kot Telekom.


Vem ja, saj zato bi rad imel še naprej isto kot sedaj, samo cenejši paket.

Kleemen ::

Kako je pa z mobilno telefonijo pri Telekomu? Nimajo nobenega paketa pod 18eur - v primeru, da nimaš NEOta? Pri ostalih operaterjih se dobi že za 7-12eur ok ponudbo.

6151 ::

Kleemen je izjavil:

Kako je pa z mobilno telefonijo pri Telekomu? Nimajo nobenega paketa pod 18eur - v primeru, da nimaš NEOta? Pri ostalih operaterjih se dobi že za 7-12eur ok ponudbo.


Izimobil je telekomov.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Kleemen ::

A res?? Nisem vedel, odlično. To je isti sistem kot bob? Kupim sim kartico in zrihtam prenos preko spleta. Bom uredil ta paket za 11,90eur. Hvala.

starfotr ::

Ja.

Na TS omrežju imaš pa tudi spar mobil in pa mega.

https://www.spar-mobil.si/

https://www.megatel.si/mobilna-zasebni

Lahko pa uporabiš tudi TS mobi.

https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...

Kleemen ::

Zanimivo. Pa ima res isto pokritev kot Telekomovi paketi in isto deluje brez prkeinitev? Pred leti je bil Izi mobil kar na slabem glasu, ampak nevem če so bili takrat preko Telekoma. Sicer pa sprobam, saj nič ne stane in se lahko kadarkoli premenja.

morosito ::

sploh ne razumem zakaj A1 dviga cene svojih paketov. Že 3 podražitve, zadnja naj bi bila kriva "energetska kriza". Zdi se mi da vsi lažejo!

iz 33€ na 40,90€...bolano :D
««
34 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 Slovenija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
34282608 (1247) Peon
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24677477 (19882) Tilen
»

Telekom proti Telemach (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11945760 (16000) solatko
»

T-2 ukinitev TV-ja zaradi previsokega računa (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8021095 (11001) Bellzmet
»

SAMO Internet? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6623862 (16681) Lonsarg

Več podobnih tem