» »

Katerega internetnega ponudnika izbrati?

Katerega internetnega ponudnika izbrati?

««
31 / 38
»»

BorutK-73 ::

Sedaj so višje hitrosti, tudi ul je ok. Glede stabilnosti je pa odvisno od lokacije.

ziga1990 ::

Pozdravljeni,

ker smo nezadovoljni z ceno pri T-2 nameravamo zamenjati paket in sedaj me zanima keri ponudnik je boljši Telemach(EON Full) ali Telekom(NEO C) na optiki?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

J.McLane ::

Pošlji na T-2 en mail in vprašaj, če ti lahko ponudijo kakšen popust za 24 mesecev in ravno toliko vezave, veliko lažje kot pa menajti ponudnika.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

nooby ::

Zdravo.


Se vam zdi smiselno prešaltat iz Telemach Eon Full 300/30 za 51€ (koaksialni kabel)
na Telekom Neo C 350/100 (optični kabel) za 56€.

Lp
i7 9990k | Msi 2080ti |
Crucial 32gb |
Asus Z390 |

quadro933 ::

Vzami vezavo na 24 mesecev, pa je bilj ugodno...

nooby ::

quadro933 je izjavil:

Vzami vezavo na 24 mesecev, pa je bilj ugodno...


Ja, kar se tega tiče je Telemach zmagovalec.

Telemach ima 6 mesecev 0€ naročnine, Telekom pa 4 mesece za 40€..
i7 9990k | Msi 2080ti |
Crucial 32gb |
Asus Z390 |

quadro933 ::

na OŠO optiki je malce drugače, NEO C je za 47 eurov za vseh 24 mesecev

quadro933 ::

Je že kdo primerjal delovanje storitev Telemach vs Telekom? Za wi-fi že vem, da dela pri Telekomu malo boljše oz. da ima zgleda boljši modem. Kaj pa ostalo? Telemachu se očitno gre, da pridobi čim več strank, na OŠO - tu pošiljajo pogodbene prodajnike, in ponujajo neke mešane pakete: internet 100/20, TV razširjeno shemo za 50 % 12 mesecev, mobilno pa celo za eno leto zastonj... Ko pa vprašaš na prodajnem mestu, te pa samo čudno gledajo...

Zgodovina sprememb…

nooby ::

quadro933 je izjavil:

na OŠO optiki je malce drugače, NEO C je za 47 eurov za vseh 24 mesecev


Kaj je to OŠO :) ?
Neo C je 56eur Neo B 52eur in Neo A 43eur
i7 9990k | Msi 2080ti |
Crucial 32gb |
Asus Z390 |

quadro933 ::

OŠO = odprto širokopasovno omrežje - optika, je v lasti občine, z njim upravlja GVO, kar pomeni podobno, kot bi bila to Telekomova optika

Cene so tam drugačne, ker operaterji gostujejo, ponavadi so dražje, so pa druge akcije.

lp

Zgodovina sprememb…

Badwolff ::

A obstaja kaka primerjava družinskega trojčka med A1/Telekom/Telemach?
A pravilno zastopim Telekomov Neo Svet C?
4 mobilne številke, 600/100 internet in HD shema za 78€ oz v akciji ceneje...
https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...
Trenutno sem na Telemachu, s katerim sem sicer zadovoljen, ampak plačam pa okrog 100 evrov.

quadro933 ::

Ne, ena mobilna številka je vključena, možnost imaš doplačati za 4 dodatne številke po 12 EUR (akcijska cena do konca leta).

Kakšen pa je kaj signal pri Telemachu na splošno po Sloveniji? Jaz sem trenutno pri A1, sam bi šel stran samo zaradi delovanja televizije...

Badwolff ::

Sam nisem imel problemov skoraj nikjer. Slabo mi vleče le na enem delu Krvavca. Sem pa iz Ljubljane, kjer problemov sploh ni. Doma s tvjem in netom nobenih težav.

Hm, potem razlika v ceni izven akcije ni več tako huda. Edin otroka hočeta večji paket.

Telemach 65 +15+18+2x7...132
Telekom 78 + 3x15...123
+eno leto akcije, kar nanese skoraj 400€.

quadro933 ::

moraš pa vedet, da si na Telekomu na paketu Neo svet C delijo mobilne podatke

Badwolff ::

Itak sem narobe seštel, oz sem upošteval upgrade za otroke :D. Razlika ostaja, ampak je majhna. Se bi pa poznalo prvo leto.

NejcSSD ::

quadro933 je izjavil:

moraš pa vedet, da si na Telekomu na paketu Neo svet C delijo mobilne podatke


Res je ampak jih je pa 200giga
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Badwolff ::

Dokončen research
Največji paket tv+net, 4x nekje srednji mobilni paket, vsaj 30G, brez popustov

Telemach - 65 + 4 x 13.5 - 119
Telekom - 78 + 3 X 15 - 122
A1 - 45 + 4 X 14 - 101, ampak slab net brez optike
T2 - 74 + 3 X 15 (?) - 119

A1 neki odstopa, ostali so tle nekje. Je kak catch pri A1?

6151 ::

A1 dela na optiki od telekoma, če nimaš optike nima smisla it dol z telemacha. 4x bob 50GB podatakov pride v poštev?
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Master_Yoda ::

Tile na A1 so pa tudi malo salabajzerji. Vceraj me klice ena teta iz A1 in ker mi aneks potece novembra imam 2 moznosti ker imam se star Kombo L paket:
1) Obdrzim ta stari paket (100/20 internet) in placujem 43 eur na mesec (do sedaj 40)
2) Preidem na ta nov paket kjer bom imel 300/40 internet + par dodatnih TV programov za 47 eur na mesec.

Se odlocim za opcijo 1. Mi pove da bom po mailu dobil link za elektronski podpis dokumentov ki bo veljal 24 ur. Dobim link, se prijavim v A1, vpisem noter SMS kodo in mi njihov sistem javi da nimam pravic za dostop (Forbidden access for logged user!) . Klicem pol ure na podporo se noben ne javi. Posljem mail, se nobenega odgovora do sedaj.

Sedaj je preteklo 24 ur, dobim mail da bodo dokumenti poslani preko kurirja za podpis, v priponki pa dokumenti ki so bili poslani za predogled. In v dokumentih opomba da je na tej lokaciji zaradi tehnicnih omejitev maximalna hitrost omejena na 100 / 20. :))

Se spomnim da so pred kaksnim letom nekaj skakali pa vlekli svojo optiko po bloku, ampak do mojega stanovanja niso prisli ker je ze prevec kablovja v kanalih in izgleda ni slo vec - se ko so enemu iz spodnjega nadstropja priklapljali so nekaj naredili da so mi internet za 2 uri prekinili - verjetno opticni kabel zvili heh. In mene ocitno pustili na telekom optiki kjer imajo zakupljeno samo 100/20.

Torej dobro da sem izbral opcijo 1, ker drugace bi placeval 48EUR na leto vec (vec kot 1 mesecna narocnina) za brezveze.
Dovie'andi se tovya sagain.

fopi ::

Če je kje kak tržnik oz prodajalec teh paketov za Telemach ali T-2 naj me prosim kontaktira na zs.

ales400 ::

S Telemach-a prehajam na optiko, katerega ponudnika izbrati? Zanima me Internet+Tv+mobilna. Trenutno plačujem 48€ za EON LIGHT in 15,9€ za paket Še več.

Je pri vseh operaterjih kvaliteta slike na TV ista? Večinoma se bo gledalo na 65" OLED TV-ju. Imam pa še 2 starejša 'nepametna' Led TV-ja. Gledam bolj ali manj samo šport, tako da razni HBO-ji itd niso pogoj..

Katero operater je najbolj 'ugoden' za nove naročnike (xx mesecev -50% itd..) Trenutno me skoraj najbolj mika A1..

Hvala za pomoč :)
.::: ACER PREDATOR - i7 8750H :::.
.: 512 SSD - 16GB DDR4 - GTX 1060 6GB :.

Badwolff ::

če gledaš samo šport (in zveni, kot da si sam), vzem samo internet

ales400 ::

Punca prižge TV ene 1-2x na mesec. Sin je pa star 10 in pol mesecev. Zato sem pisal v ednini, ker gledam jaz največ TV-ja. Upam, da imaš zdaj dovolj podatkov, da mi lahko svetuješ kateri paket naj izberem.. :D
.::: ACER PREDATOR - i7 8750H :::.
.: 512 SSD - 16GB DDR4 - GTX 1060 6GB :.

nooby ::

ales400 je izjavil:

S Telemach-a prehajam na optiko, katerega ponudnika izbrati? Zanima me Internet+Tv+mobilna. Trenutno plačujem 48€ za EON LIGHT in 15,9€ za paket Še več.

Je pri vseh operaterjih kvaliteta slike na TV ista? Večinoma se bo gledalo na 65" OLED TV-ju. Imam pa še 2 starejša 'nepametna' Led TV-ja. Gledam bolj ali manj samo šport, tako da razni HBO-ji itd niso pogoj..

Katero operater je najbolj 'ugoden' za nove naročnike (xx mesecev -50% itd..) Trenutno me skoraj najbolj mika A1..

Hvala za pomoč :)


Mene isto zanima.

Lp
i7 9990k | Msi 2080ti |
Crucial 32gb |
Asus Z390 |

Badwolff ::

Če si sam je pomembno, ker ima večina operaterjev družinske pakete za mobi.

Potem se odloči kako pomembna ti je dostopnost sporta, recimo telemach počasi ne bo imel več nobenega pametnega športa, nimajo nba nimajo španske in mislim da italijanske life, izgubili bodo premier ligo. Zdej če si fan kitajske, litovske in finske lige potem so edina prava izbira, saj tega ne najdeš nikjer drugje kot na SK.
Sam bi šel drugam, ampak zaenkrat me njihov skupni paket pride najceneje in šport streamam.
Lahko pogledaš net only paket in dodatno najcenejši mobilni paket. Eni zelo priporočajo Hofer.

Samo internet, kolikor berem, imata T2 in Telekom. Tko na uč prisparas 10 evrov. Zgleda pa, da dobiš skor eno leto popusta in se na 2,3 leta cena izenači.

Mogoče se moje zgornje razmišljanje potem niti ne splača. :D

MrStein ::

Samo internet ima tudi A1.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ales400 ::

Telemach ima zelo zanesljiv TV in internet, praktično brez izpada.. Vsaj pri nas je tako. Ampak nimajo Arena sporta :)

Medtem, ko berem komentarje, da ima A1 dosti izpadov/težav s TV in z internetom. So kaj poštimali to, ali so še vedno težave?

Pri Telekomu je verjetno ok, ampak je cena skoraj x2 napram A1.. NEO Svet C npr. 54,9€, drugo leto pa 78€.
.::: ACER PREDATOR - i7 8750H :::.
.: 512 SSD - 16GB DDR4 - GTX 1060 6GB :.

xseki ::

Najceneje bo pri A1.

Skleni novo naročniško razmerje in boš dobil mislim, da 50% popusta za 6 ali 12 mesecev. Pri A1 imaš Šport TV + Arena Sport. Če res želiš gledat Sport Klub pa si nabavi predplačniški EON Telemach za 15EUR/3 mesece in je to to. Prvo leto bo vse skupaj nekje 20EUR-26EUR/mesec, odvisno kateri paket pač vzameš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xseki ()

MrStein ::

ales400 je izjavil:


Medtem, ko berem komentarje, da ima A1 dosti izpadov/težav s TV in z internetom. So kaj poštimali to, ali so še vedno težave?

Jaz imam nekaj let A1 optiko (preko Telekomovega vlakna) in ni bilo omembe vrednih težav. Vsaj ne več, kot pri prejšnjih ponudnikih.
Mogoče je na njihovi lastni optiki ali pa telefonskih kablih drugače. (telefonski kabli so sami po sebi manj zanesljivi).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Masayoshi ::

Meni gredo A1 na k ker nimajo tv aplikacije za tv. In moraš uporabljati njihov box... vsi ostali ponudniki imajo to. Obljubljajo na a1 že par let oa nič.

Alexius Heristalski ::

Ali ste kdaj odstopili od pogodbe, ker se niste strinjali s podražitvijo in ali mi v tem primeru stari operater zagotavlja storitev, dokler me novi ne priklopi? Ali imam vmes izpad storitve?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

bobiii16 ::

nooby je izjavil:

Zdravo.


Se vam zdi smiselno prešaltat iz Telemach Eon Full 300/30 za 51€ (koaksialni kabel)
na Telekom Neo C 350/100 (optični kabel) za 56€.

Lp

seveda siol, so bolj profesionalni, telemach pa je zanikrn (preverjeno)

bazar44 ::

Mene tudi zanima, kaj bi bilo najceneje. Potrebujem nek povprečen internet, 2x TV z neko srednjo shemo (mora biti SK in Arena ter nekaj programov za filme) ter morda stacionarna številka. Slednja je opcijska.

Trenutno sem na T-2.

scythe ::

Trenunto ni nič pametnega pri tujih operaterjih, pred novim letom se je splačal Paket Neo C pri telekomu. Si imel fiknso ceno ob vezavi na 12M, zdaj žal ni več te ponudbe. Tudi sam sem stari naročnik T-2 (12 let +oražni diamant HBO) in mi ponujajo sam -20% pupusta, to pa seveda nisem sprejel. Meni so svetovali, naj grem drugim operaterju za 1 leto in pridem nazaj kot novi naročnik, potem lahko dobim popust za novega naročnika
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

morosito ::

iliad je v Italijo zdaj vrgu ven akcijo da za 16€ lahko imaš optiko in sicer:
EPON
Download 5 gbit/s
Upload 700 mbit/s
GPON
Download 1 gbit/s
Upload 300 mbit/s

Kdo mi je že enkrat govoril da Gpon ne more it na uporabnika več kot 700 mbit/s ? lol

Bolana akcija...res ne razumem kakšne cenike imamo mi doma 5x dražije a manjše italijanske plače...bog pomagaj

flameir ::

A je kdo tu, ki ima še Modri paket ali pa ga je pred kratkim zamenjal v kakšnega od novejših paketov? Rabil bi namreč višjo hitrost uploada zaradi serverja in vedno več uporabnikov le tega. Trenutno imam 100/20, rabil bi pa npr. vsaj 100/50. Pa gledam, da bi vzel enega od novejših paketov, ki imajo višjo hitrost - so to realne cifre?

morosito ::

flameir je izjavil:

A je kdo tu, ki ima še Modri paket ali pa ga je pred kratkim zamenjal v kakšnega od novejših paketov? Rabil bi namreč višjo hitrost uploada zaradi serverja in vedno več uporabnikov le tega. Trenutno imam 100/20, rabil bi pa npr. vsaj 100/50. Pa gledam, da bi vzel enega od novejših paketov, ki imajo višjo hitrost - so to realne cifre?


Imel sem telekom in so trdili da je max hitrost na gpon 100/40…
Zdaj imam A1 500/100 za 1/3 cene telekoma. Premisli ce se splaca bit na telekom

flameir ::

Ma problem je, ker se mi ne da stalno potem ukvarjat s težavami. Pri kolegih je vseskozi kaj narobe, na Telekomu vse dela bp, je pa res, da je zelo omejena hitrost, kar je tudi kar velik minus. Pa mam še dva mobitela gor, pa je treba potem to menjat tudi operaterja. Ne vem, kaj pa priporočaš pri A1?

MacGyver141 ::

flameir je izjavil:

A je kdo tu, ki ima še Modri paket ali pa ga je pred kratkim zamenjal v kakšnega od novejših paketov? Rabil bi namreč višjo hitrost uploada zaradi serverja in vedno več uporabnikov le tega. Trenutno imam 100/20, rabil bi pa npr. vsaj 100/50. Pa gledam, da bi vzel enega od novejših paketov, ki imajo višjo hitrost - so to realne cifre?


Imam na GPON-u 600/100 (speedtest zmeri ene 620/97) in ni nobenga problema preko telekoma. Edino če si na OŠO omrežju, potem si pa verjetno omejen na 100/20 na telekomu.

Zgodovina sprememb…

xseki ::

Vidim, da si omenil server. Kaj pa če rentaš server? Lahko bi prišel ceneje skozi in to s stabilno linijo 500/500 - 1000/1000.

Si na OŠO omrežju?

flameir ::

Ma server bi mel kr pri sebi, ker mam obcutljive stvari gor, sicer pa hvala za predlog vseeno. Imam GPON ja.

MacGyver141 ::

Imaš OŠO ali Telekom optiko?

Voluharr ::

flameir je izjavil:

Ma server bi mel kr pri sebi, ker mam obcutljive stvari gor, sicer pa hvala za predlog vseeno. Imam GPON ja.

Zato pa obstaja enkripcija ;)
Backup, VPS, kolokacija: https://reavisys.si

flameir ::

Ma obstaja že, samo se mi ne da s tem zafrkavat, ker sem si vse namestil že doma. Nisem nek profi, tko da sem že za to precej časa porabil.

Telekom optiko imamo.

tomlin ::

Cene so povsod nekje tam tam - podobne. Samo morda se splača in se bo splačalo poiskati ponudnika z optiko, koaksial kabel je in bo čedalje bolj pase. Optiko imata kolikor vem samo Telekom in T2. Osebno sem že leta pri T2 in sem kar zadovoljen. Prenosi, ki jih nudijo z optičnim kablom so zaenkrat zame še celo preveliki, tako da imam nekoliko cenejši paket s prenosom 10/10, kar mi zadostuje. Če pa bo tehnologija šla naprej lahko takoj prešaltam z doplačilom tudi na 100/100.

Aramis ::

xseki je izjavil:

Vidim, da si omenil server. Kaj pa če rentaš server? Lahko bi prišel ceneje skozi in to s stabilno linijo 500/500 - 1000/1000.

Si na OŠO omrežju?


ošo hitrost je omejena strani telekoma, ali je to "fizična" omejitev ošo optike?

MacGyver141 ::

Aramis je izjavil:

xseki je izjavil:

Vidim, da si omenil server. Kaj pa če rentaš server? Lahko bi prišel ceneje skozi in to s stabilno linijo 500/500 - 1000/1000.

Si na OŠO omrežju?


ošo hitrost je omejena strani telekoma, ali je to "fizična" omejitev ošo optike?


Za Rune je zagotovo omejeno iz strani telekoma. Za npr. Tritel v Železnikah sem pa po drugi strani slišal, da pa več kot 100 ni šlo. Zdej so baje neki porihtal oz. posodobil.

legion ::

Trenutno sem pri T2 (paket T4, hitrost do 200/50 Mbit/s), žal imam v paketu tudi telefonijo in TV - potrebujem samo internet. S tem sem sicer zadovoljen ampak vidim, da ima A1 skoraj pol cenejše.

Vse gre po Telekomovi infrastrukturi, zaenkrat nisem imel posebnih težav s T2. Kakšen je kaj konsenz, bom na slabšem, če grem iz T2 na A1?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: legion ()

janezvalva ::

na A1 osnovni paket ima hitrost 100/20 kar je manj kot imaš zdaj na T2
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

legion ::

to je res, samo bi vsekakor doplačal še 5EUR, za višjo hitrost 500 / 100 Mb/s

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: legion ()
««
31 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 Slovenija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
34282608 (1247) Peon
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24677477 (19882) Tilen
»

Telekom proti Telemach (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11945760 (16000) solatko
»

T-2 ukinitev TV-ja zaradi previsokega računa (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8021095 (11001) Bellzmet
»

SAMO Internet? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6623862 (16681) Lonsarg

Več podobnih tem