» »

Katerega internetnega ponudnika izbrati?

Katerega internetnega ponudnika izbrati?

««
27 / 38
»»

Tsunamii ::

quadro933 je izjavil:

Če kaj na hitro premikaš programe zna zaštekat, ko gledaš trenutno oddajo za nazaj in prevrtiš do "live" crkne, tako no par malenkosti ki ti para živce. Sicer nič tragičnega...

Lp


Merdasica .. to mi ni vseč. Men na T2 je vse delalo normalno. Sicer samo hci gleda Tv ..mi smo na Netflixu sicer. Upam,da bo tam normalno net (Xdsl zal..) delal. Hmm moralo bi, ker bo hitrejsi net..bomo videli. 3 mesece imam časa, da menjam free....

Ciklamen ::

Pozdravljeni.

Prišel je čas, ko se bom tudi jaz priklopil v 2020 na optično omrežje in ker nekako nimam izkušenj s tem, me zanima sledeče:

1) Delavci so skopali in položili prazne kable. Kaj je naslednji korak, koga moram kontaktirati nadaljnje, ali potencialnega novega operaterja (izbiramo lahko katerega želimo), ali lastnika omrežja (v tem primeru Telekom)?

2) Sedaj smo na A1, ki ima, kot opažam, zelo ugodne pakete za optiko s spodobnimi internetnimi hitrostmi in dobro TV shemo. Sedaj pa morda najbolj "široko" vprašanje - katerega operaterja izbrati? Veliko zgodbic slišim o enih in drugih in tretjih, na koga prisegate vi?

Upam da ni preširoko zastavljeno vprašanje.
- End of the Post ->

Lonsarg ::

Zanesljivost je odvisna predvsem od infrastrukture ki bo v tvojem primeru od Telekoma ne glede na to katerega ponudnika izbereš. Torej predlagam da izbereš najcenejšega ponudnika, to pa je trenutno oziroma že nekaj let A1.

Kar se tiče priklopa pa vse urejaš direktno z končnim ponudnikom ki ga boš izbral ne glede na omrežje.

XS!D3 ::

Lonsarg je izjavil:

Zanesljivost je odvisna predvsem od infrastrukture ki bo v tvojem primeru od Telekoma ne glede na to katerega ponudnika izbereš.

Če bo, bo od Telekoma samo last mile infrastruktura, vse ostalo pa od ponudnika, ki ga bo izbral (vključno z jedrnim delom omrežja, peeringi z drugimi ponudniki, kjer so lahko precejšne razlike predvsem glede tujine, celotna TV platforma, itd.), tako da bo delovanje celotne storitve še kako odvisno tudi od izbranega ponudnika.

Ciklamen ::

Hvala obema za odgovor. A1 kot ga imamo sedaj se nam ni zameril, vse težave so bile dokaj hitro rešene in je načeloma celotna izkušnja z njimi bila dobra, tako da bom se verjetno za njih odločil spet. Ker pa ponujajo pakete brez vezave pa se lahko še vedno odločim za koga drugega.
- End of the Post ->

katimm ::

Pred kratkim sem menjal operaterja in moram priporocati spletno stran Optispin. Izpolnis uprasalnik kaj potrebujes ter nekje v roku 4ih dneh dobis nato ponudbo na mail od razlicnih ponudnikov. V mojem primeru sem dobil za 30€ na mesc, z vezavo za 2 leti, na koaksialnem kablu pri Telemachu, z razsirjeno shemo TV in p a 2 komunikatorja. Fora tega popusta je da lahko referent da dodatne ugodnosti, katere v poslovalnici ne bos nikoli dobil in pa ker je to njihov kabel ne placujejo nic drugim za infrastrukturo. Zaenkrat super zadovoljen in bom prisparal skoraj polovico kot pri konkurenci. Prejsni racun se mi je vrtel okoli 60€ pri Telekomu

NejcSSD ::

Položili so prazne cevi, ne kable.
Tudi pri nas, že novembra, sedaj pa smo julija pa tišina, uzela jih magla/korona.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Ciklamen ::

@NejcSSD težit moraš, jaz sem od lani težil pa sem končno nekaj dosegel (vsaj malo zasluge si pripisujem za to).

@katimm da, sem tudi sam že pred vsem tem dobil ponudbo za 30€ mesec, prav tako od Telemach-a, ampak je zaradi določenih stvari padla zadeva v vodo. Ima pa sosed direktno pod nami optiko pri telemachu, pa pravi, da ni najbolj zadovoljen, marsikje sem tudi slišal da njihov support ni ravno "dober".
- End of the Post ->

katimm ::

@Ciklamen meni deluje isto kot na Telekomu, s tem da imam tukaj se Hbo brezplacen in Cinemax kar je vse doplacilo... prestopil bom pa tudi na mobilno stevilko kjer imam 12 mesecev brez narocnine. Optiko v bloku ze imam napeljano, ampak ta ponudba je veljala samo na koaksialnem in sem moral vrtati... pa vseeno za 600€ prihranka v 2h letih se mi splaca :D

Boobiz ::

A ima kdo kako informacijo iz prve roke o A1 aplikaciji za smart tvje? Speficično za tizen OS.

Kolikor vidim po forumih A1 obljublja že dolgo časa, pa vedno na obljubljeni datum ni nič. Na avstrijski strani popolnoma ista zgodba.
I'm drunk, what's your excuse?

angus35 ::

Eno vprašanje. Sem pri operaterju ki oglaša hitrost interneta do 500/100 Mbit/s.
Rezultat speedtest je sledeč:
https://www.speedtest.net/result/986215...

Je mogoče da dosegam le 10 % oglaševane hitrosti ali jaz kaj narobe delam ? Vse aplikacije so bile zaprte, razen televizije.

6151 ::

na wifiju si, to delaš narobe
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

angus35 ::

Sem preveril preko kabla - je boljše vendar še vedno daleč od 500/100

https://www.speedtest.net/result/987250...

Lonsarg ::

Tudi za kable obstajajo dve hitrosti in sicer 100/100 ter 1000/1000. Glede na speed test imaš prvo (gre po sistemu najšibkejšega člena).

Skratka kupil si hitrejši internet kot imaš domačo opremo. Paket 500/100 je za entuziaste ne pa obične uporabnike (oziroma še to ne nujno, jaz sem entuziast pa sem kljub temu raje prišparal 5EUR in sem vzel 100/20 namesto 500/100).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

J.McLane ::

Prižgi 4k TV program in še enkrat poženi Speedtest, če dosežeš podoben rezultat potem bi moglo biti OK.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

XS!D3 ::

Tole izgleda capped (v prvem primeru) z ne najhitrejšim 2.4GHz WiFI in (v drugem primeru) z nekim 100Mb/s portom.

Za začetek poglej, kaj od opreme ne podpira gigabitnega etherneta (stikalo, usmerjevalnik, mrežna, mogoče celo kak fuč kabel), preveri, če je usmerjvalnik sploh dovolj zmogljiv (napiši model če ne drugega) oziroma testiraj mimo usmerjevalnika.

Da boš prišel na WiFi blizu 500Mb/s bo pa treba investirat v zadostno število kvalitetnih 802.11ac dostopnih točk, da boš z njimi (na 5GHz) pokril celotno območje, kjer hočeš hiter WiFi. Pa še to bo v praksi bolj tam 300-400Mb/s v istem prostoru kot je AP. Za kaj več pa WiFi 6 (802.11ax), ampak so tako klienti kot dostopne točke še relativno redke in drage.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XS!D3 ()

orreel ::

Ali je ta stran res varna ali je to kar neki ?
https://optispin.net/

orreel ::

Ali je komu od vas uspelo dobiti kakšen trajen dodaten popust-ugodnost pri A1 in če le kako vam je to uspelo za fiksni paket kombo ali sedaj nove pakete ?

Meni Septembra poteče 2 letna vezava pri njih,in jih že malo skuam če mi dajo kakšen dodaten trajen popust-ugodnost pa nič.

Dokler amisa ni prevzel simobil-A1 sem imel 10 odstotni trajni popust zaradi invalidnosti,sedaj tega pri A1 n več mogoče dobiti.

Zabavno pa je da marsikdo misli da imam zastnj internet in IPTV ker sem invalid,potem jim pa povem da nimam nič gratis še popusta ne pol se pa čudijo kako je to mogoče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: orreel ()

Lonsarg ::

Ti zadnji paketi ki so ven prisli kake dva meseca nazaj so nekaj najcenejsega kar je Slo trg videl, pa se vezave ni, torej ti samo menjaj na te nove pakete. Dvomim da na te nizke cene se kak dodatni popust dajo, to je bolj praksa pri kakih drazjih paketih.

orreel ::

Kolikor jaz vem so bili fiksni kombo-S-M-L paketi cenejši od novih za 6 evrov za 2 leti vezave.

Bakunin ::

A1 je odgovoril:

Posebni popusti za invalide na naročniških paketih A1 Net+TV niso na voljo.

člani ZDGNS in ZDSSS (gluhi in slepi) koristijo 1€ popusta na paketih A1 GO! in koriščenje vrednotnice za nakup naprave, izdane s strani Upravnih enot RS.

quadro933 ::

Trenutno sem na A1, mobilni in fiksni del. Opazil sem, da je zelo pogosto problem z mobilnim omrežjem in sicer imam zeli slab signal ali pa ga celo zmanjka.

Najbolj pa mi gre na živce tale novi xplore tv. Vse skupaj zelo šteka, zmeraj pa mi je rečeno, naj zamenjam kabel ali zmanjšam dolžino kabla. Pri prejšnjem tv vmesniku je bilo vse bp,zdaj pa vse šteka. Mal že živce zgubljam.

Od telekoma sem dobil ponudbo za isto ceno neo b in naj b ter dodatna številka, kot jo sedaj plačujem pri A1. Je Neo zanesljiva zadeva ali je isti šmorn kot a1 xplore tv?

barakus ::

Enako tukaj, imam novi in stari vmesnik, stari dela solidno, novi pa steka in javlja napake v povezavi. Je pa moja linija na meji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barakus ()

MacGyver141 ::

quadro933 je izjavil:

Trenutno sem na A1, mobilni in fiksni del. Opazil sem, da je zelo pogosto problem z mobilnim omrežjem in sicer imam zeli slab signal ali pa ga celo zmanjka.

Najbolj pa mi gre na živce tale novi xplore tv. Vse skupaj zelo šteka, zmeraj pa mi je rečeno, naj zamenjam kabel ali zmanjšam dolžino kabla. Pri prejšnjem tv vmesniku je bilo vse bp,zdaj pa vse šteka. Mal že živce zgubljam.

Od telekoma sem dobil ponudbo za isto ceno neo b in naj b ter dodatna številka, kot jo sedaj plačujem pri A1. Je Neo zanesljiva zadeva ali je isti šmorn kot a1 xplore tv?


Neo dela dokaj gladko. Glede zanesljivosti, v pol leta se mi je ene 3x vmesnik zaciklu. Glasovno upravljanje pa tud dobro dela.

quadro933 ::

Mah, jaz imam optiko, tako da povezava ni problem. So mi pa potrdil pri A1, da so težave s temi novimi boxi...

Tsunamii ::

quadro933 je izjavil:

Mah, jaz imam optiko, tako da povezava ni problem. So mi pa potrdil pri A1, da so težave s temi novimi boxi...

Kater box ima probleme ? JAz imam tudi zdaj ze 1 mesec A1 .. in nisem zadovoljen. Prekinja internet...( ne govorim glede WFI..) vmesnik Tv je pa najslabsi. Totalno nepregleden! Najboljsi in hitrejsi je na T2 ! Upam, da menjajo oz nadgradijo, ker tole je poden. ZA moj in od familje okus..
Aja modem imam pa FRITZ BOX 7590 in nisem na optiki, ker jo še ni..je pa max linija kar lahko ponudijo 30/5.

orreel ::

Cene imajo pri T2 precej zasoljene.

quadro933 ::

Tsunamii je izjavil:

quadro933 je izjavil:

Mah, jaz imam optiko, tako da povezava ni problem. So mi pa potrdil pri A1, da so težave s temi novimi boxi...

Kater box ima probleme ? JAz imam tudi zdaj ze 1 mesec A1 .. in nisem zadovoljen. Prekinja internet...( ne govorim glede WFI..) vmesnik Tv je pa najslabsi. Totalno nepregleden! Najboljsi in hitrejsi je na T2 ! Upam, da menjajo oz nadgradijo, ker tole je poden. ZA moj in od familje okus..

Aja modem imam pa FRITZ BOX 7590 in nisem na optiki, ker jo še ni..je pa max linija kar lahko ponudijo 30/5.

Težave ima novejši Box (A1 Xplore TV). Če bi tako vedel, ne bi menjal paketa.

Gregex ::

Kako je sedaj pri a1 s temi novimi boxi xplore tv na optiki? Potekla mi je vezava kombo paketa in če grem na te nove pakete si zmanjšam račun za 12€ pa še hitrejši net dobim. Res šteka oz. dela slabo? So kaj porihtali v tem času? Če je kdo na optiki, da malo pove iz prve roke.

The Wiber ::

Sicer nisem (še) na A1 optiki, ampak lahko povem, da je ta njihov novi KAONMEDIA box totalen fail kar se povezave z internetom tiče. Tudi njih prejšnji model ni bil neka napredek napram tv boxom, ki jih je telekom uporabljal pred Neotom.

Gregex ::

Sem kar včeraj potem spremenil paket na nov, jbg 12€ manj na računu ni malo. Pravi mojster, da bo čez 2-3 dni prispela nova oprema po pošti in sam priklopim. Pa da vidimo.

Gatsu ::

Kakšna je pa kaj kvaliteta slike na A1? Sedaj sem pri Telekomu in plačujem 56€ za NeoC in me mika A1 L paket z Šport in HBO GO opcijo za tistih 10 točk. Hitrost interneta je pri obeh enaka 350/40 razlika v ceni pa kar zajetnih 10€ mesečno v prid A1 pa še HBO GO imam že v tej ceni, ki ga sedaj posebej plačujem 6€.

link_up ::

Gatsu je izjavil:

Kakšna je pa kaj kvaliteta slike na A1? Sedaj sem pri Telekomu in plačujem 56€ za NeoC in me mika A1 L paket z Šport in HBO GO opcijo za tistih 10 točk. Hitrost interneta je pri obeh enaka 350/40 razlika v ceni pa kar zajetnih 10€ mesečno v prid A1 pa še HBO GO imam že v tej ceni, ki ga sedaj posebej plačujem 6€.


Enaka pomoje, saj so pred casom se vedno koristili telekomove streame.
In and Out

Gone ::

na A1 je problem Netflix, ki zvečer šteka že celo leto pa še niso uštimal, ko bodo bom mogoče tudi jaz prešaltal, ker so cenovno pomoje sedaj najboljši.

Tsunamii ::

Gone je izjavil:

na A1 je problem Netflix, ki zvečer šteka že celo leto pa še niso uštimal, ko bodo bom mogoče tudi jaz prešaltal, ker so cenovno pomoje sedaj najboljši.


REs je ..in to ugotovil prepozno..šele ko sem menjal operaterja. Prej sem bil na T2 je vse delalo kot mora.. tudi vmesnik Tv je superioren napram nepreglednem A1 ... Skoda, ker je T2 postal pre-drag ..

SloTech123 ::

Preselil sem se v novo stanovanje, kjer so imeli internet + tv paket T2, paket je potekel, lahko prosto izbiram ponudnike. Napisanega je veliko, povedanega še več..
Izbiram med T2 in Telemach, lokacija Šiška, optika torej je. Pomembn mi je stabiln net, brez komplikacij in motenj. Kar se tiče TV ponudbe, tako neke razlike drastične ni..vaša mnenja, nasveti itd? :) Kaj izbirati v komvinaciji s ceno -torej pravi cost benefit hehe?

Jero9 ::

Nobeden razen Telekoma nima wifi-voice. To je ena bolj uporabnih zadev. Signal je v stanovanjih in hišah danes problem. Iz telekomom pa govoriš tudi če nimaš signala. imaš pa wifi. Telemach so sami križi in težave. A1 imajo en kup dodatnih stroskov. In LTE zelo slab...

SloTech123 ::

Se vam zdi internet povezava 100/10 "dovolj" za kvaliteno gledanje internetne tv, torej brez kabla..preko appa, bodisi EON, Horizont itd..

Taip4n ::

Da.

MrStein ::

Jero9 je izjavil:

Nobeden razen Telekoma nima wifi-voice. To je ena bolj uporabnih zadev. Signal je v stanovanjih in hišah danes problem. Iz telekomom pa govoriš tudi če nimaš signala. imaš pa wifi. Telemach so sami križi in težave. A1 imajo en kup dodatnih stroskov. In LTE zelo slab...

Tu je govora o internetu, ne storitvi mobilne telefonije.

Če pa že omenjaš, a ni A1 tudi uvedel VoWi-fi? Letos?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

The Wiber ::

SloTech123 je izjavil:

Preselil sem se v novo stanovanje, kjer so imeli internet + tv paket T2, paket je potekel, lahko prosto izbiram ponudnike. Napisanega je veliko, povedanega še več..
Izbiram med T2 in Telemach, lokacija Šiška, optika torej je. Pomembn mi je stabiln net, brez komplikacij in motenj. Kar se tiče TV ponudbe, tako neke razlike drastične ni..vaša mnenja, nasveti itd? :) Kaj izbirati v komvinaciji s ceno -torej pravi cost benefit hehe?

Po mojih (neprijetnih) izkušnjah ti toplo odsvetujem Telemach in njihovo vedenje. Sama struktura podjetja je taka, da je vedno več dela na pogodbenikih, ki pa niso najbolj usposobljeni, ko pride do težav ter jih tvoji problemi ne zanimajo, saj želijo samo dobiček. Sicer s T2 nimam izkušenj, vendar ti lahko garantiram, da sta A1 in Telekom mnogo boljša od Telemacha pa četudi boš moral plačati kakšen evro več.

Lonsarg ::

O kakšem € več to, A1 je konkretno cenejši kot Telemach praktično povsod, z akcijam se sicer Telemach približa ampak tisto je začasna zadeva, na dolgi rok ni računice, A1 vs Telemach:
solo internet: 25€ vs 35€
hitrejši solo internet: 30€ vs 50€
trojček S: 30 vs 41(akcija 12M po 20€)
trojček M: 35 vs 51(akcija 12M po 25€)
trojšek L: 45 vs 64(akcija 12M po 31.5€)

link_up ::

Lonsarg je izjavil:

O kakšem € več to, A1 je konkretno cenejši kot Telemach praktično povsod, z akcijam se sicer Telemach približa ampak tisto je začasna zadeva, na dolgi rok ni računice, A1 vs Telemach:
solo internet: 25€ vs 35€
hitrejši solo internet: 30€ vs 50€
trojček S: 30 vs 41(akcija 12M po 20€)
trojček M: 35 vs 51(akcija 12M po 25€)
trojšek L: 45 vs 64(akcija 12M po 31.5€)



dobro res je, ampak roko na srce se A1 skrije pred TM v smislu ponudbe in opreme glede entertainmenta. A1 je v tem smislu: "wtf, kje ste vi?".
In and Out

Lonsarg ::

Kakšen entertainmet? Daljinec mora zgolj čim hitreje in z čimmanj tečnimi meniji switchat na pravi kanal. Za vse ostalo je PC.

NejcSSD ::

T2 je kar ugoden če si nov naročnik, poleg tega se da dostikrat zmenit še za kakšen dodaten bonbonček ne glede na cenik njihovo ponudbo na spletu. Po preteku 2 let je pa spet fajn zamenjat da si nekje drugje nov naročnik. Jaz te možnosti nimam in sem že 14 let na telekomu, ker se njihov modem najbolje postavi na ADSLju. To se bo v kratkem spremenilo saj prihaja optika.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

iwasbilbo ::

MrStein je izjavil:


Če pa že omenjaš, a ni A1 tudi uvedel VoWi-fi? Letos?


Samo volte bo do konca leta, pa še to vprašanje, na katerih telefonih. Na telesmehu so iphoni prikrajšani...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: iwasbilbo ()

Gatsu ::

Gone je izjavil:

na A1 je problem Netflix, ki zvečer šteka že celo leto pa še niso uštimal, ko bodo bom mogoče tudi jaz prešaltal, ker so cenovno pomoje sedaj najboljši.


Resno? Ker to je pa deal breaker. A to velja tudi za optično povezavo? Zdej imam Telekom 350/40 ki ne glede na uro testiranej vedno dela s tako brzino in mi vsi streaming servisi delujejo odlično. Uporabljam pa Netflix 4K, Amazon Prime Video, HBO GO in NBA league pass.

blackpirat ::

Kaj pa A1 optika, je problem Wi-Fi? Ali dela solidno?

Nič nimam več preko kabla in me zanima kako je kaj s tem. Sedaj sem na ADSL-ju in Wi-Fi dela isto kot kabel....upam, da je isto tudi na optiki.

Hvala!
"I do not argue with people, I correct them"

Motion ::

Gatsu je izjavil:

Gone je izjavil:

na A1 je problem Netflix, ki zvečer šteka že celo leto pa še niso uštimal, ko bodo bom mogoče tudi jaz prešaltal, ker so cenovno pomoje sedaj najboljši.


Resno? Ker to je pa deal breaker. A to velja tudi za optično povezavo? Zdej imam Telekom 350/40 ki ne glede na uro testiranej vedno dela s tako brzino in mi vsi streaming servisi delujejo odlično. Uporabljam pa Netflix 4K, Amazon Prime Video, HBO GO in NBA league pass.


Baje je problem neglede na paket, ker je problem med A1 in netflixom

Je pa vmestnik na optiki (A1 Net+TV) tak jajc da ni večjega. Pregleden glih tolk kot spored v primorskih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

Lonsarg ::

A1 daje zraven FritzBox ruterje na optiki ki so top, prej (15 let) sem vedno imel svoj lastni ruter/WiFi namesto od ISP. Od kar imam A1 in njihov FritzBox sem lastnega ukinil. FritzBox je tut fajn ker podpira mesh WiFi, torej lahko kupiš še sam en dodatni FritzBox če imaš večjo hišo da raztegneš WiFi še na oddaljene dele (priporočeno z kablom, se pa da tudi brezžično kar pač odvzame malce WiFi hitrosti v zameno za večjo pokritost).

Ne vem pa od kje sicer ideja da bi na boljši liniji slabše WiFi delal lol, razen če te morda skrbi da preko WiFi ne bi cele linije optike izkoristil, to je pa ločena zadeva ja. Če hočeš izkoristit celo linijo optike v primeru da imaš paket z višjo hitrostjo (100Mbit+) preko WiFi potem rabiš res dober signal kar pomeni maksimalno ena betonska stena (ali pa dve tanki montažni stenci) med WiFi točko in napravo. Če nisi tako natančen da bi res rabil celotno linijo na posamezni napravi se lahko zadovoljiš za udobno brskanje po netu tudi z 2-3 masivnimi stenami.
««
27 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 Slovenija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
34282604 (1243) Peon
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24677475 (19880) Tilen
»

Telekom proti Telemach (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11945760 (16000) solatko
»

T-2 ukinitev TV-ja zaradi previsokega računa (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8021095 (11001) Bellzmet
»

SAMO Internet? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6623862 (16681) Lonsarg

Več podobnih tem