» »

Katerega internetnega ponudnika izbrati?

Katerega internetnega ponudnika izbrati?

««
26 / 38
»»

J.McLane ::

Moraš najprej razčistit kaj je akcijska cena in kaj redna.

Napiši še katere storitve potrebuješ:
- 1x TV + časovni zamik
- NET
- ?? mobilno
- ?? dodatna TV

Pri T2 lahko izbereš:
- T3 + Shema S + višja hitrost + časovni zamik, to je po redni ceni 46€, prvih 12 mesecev 40€
- Oranžni start + višja hitrost (če je mogoče??) + časovni zamik, to je po redni ceni 43€, prvih 12 mesecev 36 €

Seveda je pa to treba preveriti, ker na netu ne piše koliko so hitrosti za xDSL in če sploh so opcije povišanja hitrosti.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Tsunamii ::

Hja pri A1 nič ne piše,da je akcijska cena. Se mi zdi kar redna cena 30€ +3€ oz 35€+3€(časovni zamik). Seveda moram ustno preverit pri njih.

Zelje so :
- 1x TV ( S shema je cisto ok..) + časovni zamik
- NET 20/2
- Mobilno in stacionarno NE. Brez dodanega TVja..

6151 ::

Pri A1 je redna cena. 5€ ekstra placas in imas 40/20 na VDSL

starfotr ::

Wifi modem imajo danes vsi, vendar je to bedarija. Zakaj? Zato, ker si lahko svojega kupiš za manj kot 20 eur, pa bo iste kvalitet, kot ponudnikov. Če pa vržeš malo več denarja, boš imel pa boljšo robo.

Načeloma je oprema od operaterja nizkocenovna.

wilson ::

Katero je trenutno najboljša in najcenejša izbira za tv+internet. Normalna oz srednja shema, ne kompliciramo preveč, internet pa vsaj za malenkost hitrejse downloadanje filmov, pa da dela kar hitro. Bo pa na optiki. Katerega ponudnika priporocate?

6151 ::

A1 Net+TV M

noob96 ::

Sigurno novi paket od A1 Net+TV

barakus ::

A1 nima vec ugodnosti na vezavo? Kaj pa tisti, ki imam hibridni modem, ce gremo na nov paket ga moramo vrnit?

Tsunamii ::

Verjetno bom kar na A1 skočil..se jutri osebno pozanimam.
Kaj pa je ta fora :
Brez stroškov prekinitve

A1 obljuba zadovoljstva - pakete lahko brez skrbi preizkusite, saj vam prve 3 mesece ne zaračunamo stroškov prekinitve.
Koliko pa racunajo stroske prekinitve po 3 mesecih..? Nisem nikjer zasledil..verjetno kje v drobnem tisku.

Kako ste zadovoljni z A1 tisti kateri ga imate ? Glede interneta - upam da dela kot mora.. Ter TV vmesnik je vredu...? Skoda ker nimajo kot Teleamch samrt boxa zraven..ja vem kompliciram :D

6151 ::

TV vmesnik je zraven. Nevem sicer kako je, ker še nikoli nisem uporabljal. Internet dela, načeloma imajo tudi povezave v tujino porihtane bolj kot telekom in telemach.

J.McLane ::

Tole pa nisem na tekočem z A1, včasih so imeli tako ceno z vezavo za 2 leti. Stroške prekinitve verjetno dobiš v ceniku storitev, maš na njihovi strani pod pomoč in informacije.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

6151 ::

Te nove pakete majo zdaj 1 teden.

wilson ::

Telemach mi nudi novega boxa eon, 150/5, 220+ kanal, zamik 7dni za 30€/24mes za nove naročnike. Je to ok ponudba?

A1 net+tv s, ima počasnejsi net (100/20), manj programov (110), zamik 3€,skupaj 33€, za nove naročnike se dodatnih 11€ za priklop.

6151 ::

če ti je download bolj pomemben, je to OK ponudba.

wilson ::

Se teh 50 downloada precej pozna? Kaj pa samo 5 uploada na Telemachu? Svoh?

MrStein ::

5 uploada je švoh.

Ampak če ne boš nič backup-iral preko interneta, ne boš oddajal svoj video v 4K, se da preživeti.

Tsunamii je izjavil:

Koliko pa racunajo stroske prekinitve po 3 mesecih..? Nisem nikjer zasledil..verjetno kje v drobnem tisku.

Iz cenika:

Prekinitev pogodbe oz. zapiranje računa 9,99 €
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Tsunamii ::

MrStein je izjavil:



Prekinitev pogodbe oz. zapiranje računa 9,99 €

Hvala ti..zgleda da sem spregledal :|

Zanimivo glede Telemacha : box eon, 150/5, 220+ kanal, zamik 7dni za 30€/24mes za nove naročnike. SAm jaz ko gledam njihovo stran vidim; 12 mesecev -50% za nove naročnike.. Zato se mi zdi trenutno A! najbolj ugoden, ker ima isto ugodno ceno ..

wilson ::

v skladu dogovora vam pošiljam ponudbo za Telemach storitve.

- Ponudim vam lahko paket trojček EON LIGHT z nadgrajeno programsko shemo, ki vsebuje 220+ programov -razširjena shema

(prejmete EON BOX) funkcijo zamujeno - časovni zamik za 7dni in nadgrajeno hitrost interneta 150/5 Mbps

ter stacionarni telefon po želji.

Prejmete akcijsko ceno paketa za kar 24 mesecev po 29,90€/mesec (cena je obvezujoča in se vam ne more višati).



Priključnina je brezplačna.





Kot dodatno ugodnost vam lahko ponudim tudi katero izmed sledečih opcij po želji:

Paket HBO - 12 mesecev brezplačno

Pickbox - 12 mesecev brezplačno



CineStar TV Premiere - 24 mesecev brezplačno



Paket Balkan - 24 mesecev brezplačno

Paket Pink - 24 mesecev brezplačno


To so mi poslali prejsni teden. Se opcije so gratis, 12 ali 24 mesecev.

buttcrack ::

nov naročnik ali obstoječi?

wilson ::

Tega ne vem ali imajo enako akcijo za obstojece, jaz bom novi narocnik.

Tsunamii ::

To pa je super. Jaz sem jih klical prejsni teden in mi niso dali take ponudbe..niti priblizno ! Zanimivo...se posebej ker je za 2 leti .. ponavadi naredijo 6 do 12 mesecev cenejse in potem zvisajo..a podpises pa za 24 mesecev.
Ker se zdaj gledam : EON LIGHT => 20,50 EUR mesec => Po 12 mesecih redna cena 41,00 EUR/mesec ! 134 TV programov...Internet do 100/5 Mbps

Mi lahko poveš si klical osebno in so ti poslali ponudbo..?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tsunamii ()

wilson ::

Preko njihove spletne stani sem zahteval ponudbo, pa so mi potem to poslali na mail.

sbawe64 ::

6151 je izjavil:

pri A1 je popust za nove enak popustu za obstoječe

BTW: https://www.blog.uporabnastran.si/2020/...

(500/100 za 35EUR na mesec, neat!)

Gledam https://www.a1.si/a1-fix-net pakete.
Kako online narediš uspešen pristop k A1, če se v samem postopku ne da izbrati, da tudi prenašaš obstoječo fiksno telefonsko številko k A1 ?
Šel čez celoten online postopek do zadnjega koraka (A1 Fix net + 1x obstoječa fiksna telefonska) , ko moraš izpolniti osebne podatke, naslov/davčno/ostalo in ni nikjer tega za vpisati/izpolniti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

6151 ::

Za A1 tega postopka ne vem =/, ko sem šel na T2 in prenašal iz telekoma sem v poslovalnici vse zrihtal. Najboljše da jih pokličeš in vprašaš, ali pa naročiš v poslovalnici

Tsunamii ::

wilson je izjavil:

Preko njihove spletne stani sem zahteval ponudbo, pa so mi potem to poslali na mail.



Cool. Dobil sem odgovor ( kaki bedaki..) da paket EON ni mozen na mojem naslovu in mi ponudili TOTAL TV LTE .. s satelitskim sprejemnikom za ceno da te kap ... Posljem nazaj al se norca delajo..in nisem vec dobil odgovora.
Zdaj imam T2 20/2 na ADSl liniji ..in ker je teh dobrih 55€preveč za tako linijo seveda gledam druge ponudnike.
A1 ima ugodno...a berem kak so grozni..slaba podpora..goljufivi na forumih. Ko pa sprasujem naj povejo konkretno kaj je..pa vsi tiho. Hmmm..
Ob vsem tem sploh ne vem al grem drugam...heh..

Je kdo na A1 da potrdi ali ovrze te slabe govorice ?

barakus ::

Kaj A1 nima nobenega paketa, ki vkljucuje TV+NET+mobilna stevilka?

XS!D3 ::

Tsunamii je izjavil:

wilson je izjavil:

Preko njihove spletne stani sem zahteval ponudbo, pa so mi potem to poslali na mail.



Cool. Dobil sem odgovor ( kaki bedaki..) da paket EON ni mozen na mojem naslovu in mi ponudili TOTAL TV LTE .. s satelitskim sprejemnikom za ceno da te kap ... Posljem nazaj al se norca delajo..in nisem vec dobil odgovora.
Zdaj imam T2 20/2 na ADSl liniji ..in ker je teh dobrih 55€preveč za tako linijo seveda gledam druge ponudnike.
A1 ima ugodno...a berem kak so grozni..slaba podpora..goljufivi na forumih. Ko pa sprasujem naj povejo konkretno kaj je..pa vsi tiho. Hmmm..
Ob vsem tem sploh ne vem al grem drugam...heh..

Je kdo na A1 da potrdi ali ovrze te slabe govorice ?

In kaj naj ti drugega odgovorijo, če na tvojem naslovu očitno ni ne njihovega lastnega omrežja ne telekomove optike, preko katere bi ti lahko alternativno ponudili EON paket (preko DSL jih pač ne)? Naj se ti zlažejo, samo da ne bodo po tvoje "bedaki"? So ti dali pač alternativo, ki ti jo lahko ponudijo, nihče ne pravi da je optimalna. Če imaš boljšo alternativo od konkurence, pač vzameš tisto. Probaj zahtevat paket od Telekoma tam, kjer nimajo fiksnega omrežja, pa boš dobil podoben odgovor.

MrStein ::

Tsunamii je izjavil:


A1 ima ugodno...a berem kak so grozni..slaba podpora..goljufivi na forumih. Ko pa sprasujem naj povejo konkretno kaj je..pa vsi tiho.

A ni tako pri vseh?
Ko je problem, nihče nič ne ve, noben ni odgovoren...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ml33k ::

Tsunamii je izjavil:

Cool. Dobil sem odgovor ( kaki bedaki..) da paket EON ni mozen na mojem naslovu in mi ponudili TOTAL TV LTE .. s satelitskim sprejemnikom za ceno da te kap ... Posljem nazaj al se norca delajo..in nisem vec dobil odgovora.
Zdaj imam T2 20/2 na ADSl liniji ..in ker je teh dobrih 55€preveč za tako linijo seveda gledam druge ponudnike.
A1 ima ugodno...a berem kak so grozni..slaba podpora..goljufivi na forumih. Ko pa sprasujem naj povejo konkretno kaj je..pa vsi tiho. Hmmm..
Ob vsem tem sploh ne vem al grem drugam...heh..

Je kdo na A1 da potrdi ali ovrze te slabe govorice ?

Sem an A1 DSL-u že leta. Še prej na Amis-u. Imam dobre izkušnje z občasnimi res slabimi. Kabel in centrala na katero sem povezan je menda od Telekoma (vsaj tako so mi rekli). Občasno pade hitrost, pokličem na A1 in ponavadi popravijo. Imam pa 2 slabi izkušnji.

1. Lani jeseni je začela linija delat res slabo. Iz 30/4 je padla na 8/3. Tehniki A1 so mi govorili da je problem na moji strani v nekih "aktivnih povezavah". Trajalo je skoraj mesec (v bistvu sem moral jebet mater vsem po vrsti) da so me vzeli resno in pogledali kaj je narobe. Na njihovo presenečenje je bil problem na njihovi, ali kot so mi povedali njihovi tehniki na Telekomovi, strani. Potem je delalo dobro do pred kratkim.

2. Pred kratkim hitrost linije spet pade in zmrzuje TV. Ko sem začel klicat na podporo je trajalo res dolgo da sem dobil na zvezo tehnika. To govorim ob 8ih zjutraj sem čakal več kot 1 uro da se dobil povezavo z tehnikom. 2-krat so mi rekli da je linija popravljena, 2-krat to ni bilo res. Linija je bila popravljena šele ko je prišel domov Telekomov tehnik in so nekaj resetirali na centrali ipd. Za težave so mi dali nekaj evrov popusta pri naročnini, kar zelo cenim.

Kar pa se tiče kvalitete slike pa imamo doma star LCD televizor z 720p kakovostjo tako da ne morem reči ali je dobra ali slaba kakovost slike. Ko primerjam z sosedom, ki ima Telekomove pakete na istih kablih kot jaz, ne opazim razlike. Mi pa je Telekomov vmesnik boljši kot A1, a menda dobimo nekaj novega kmalu.

Bakunin ::

Ml33k je izjavil:

..., a menda dobimo nekaj novega kmalu.


tega - https://xploretv.si/

mirator ::

Razmišljam, da bi zapustil internet Siol in TV Telemach ter prešel na A1. Bojim pa se, da bi prišel iz dežja pod kap. Menjavo bi naredil prvestveno zato, da imam potem en sam račun. Z internetom Siola sem sicer zadovoljen, nisem pa s telefonijo, pri Telemachu me pa moti njihov odnos v primeru kakšnih reklamacij.

MrStein ::

Je en račun res tak pomemben, da bi požrl druge pomanjkljivosti?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

OmegaBlue ::

Zdaj teče leto in pol od kadar sem šel na a1, za enkrat brez slabih izkušenj.

helpdesk je odziven (telefon in mail), agentu v cc se ponavadi vsaj približno sanja kaj bi rad od njega in je dejansko sposoben če ne drugega vsaj posredovat v reševanje. linija stabilna, nekih izpadov ne opažam, naročeno 500/100 deluje normalno, ipv6 prav tako. lastna oprema brez težav namesto ubee modema (če seveda imaš opremo).

trenutno lahko samo priporočam. (sem dal na tej lokaciji čez vse od t-2, telekoma in a1).

P.S.
Telekom in T-2 sta bila prav tako ok, z izjema T-2 telovadbe na BRO - ker je OŠO omrežje.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

T-2 povsod, kjer je BRO in mora kaj plačat, dela neke akrobacije. Ne glede na to ali je OŠO ali telekom omrežje.

Tsunamii ::

OmegaBlue je izjavil:

Zdaj teče leto in pol od kadar sem šel na a1, za enkrat brez slabih izkušenj.

helpdesk je odziven (telefon in mail), agentu v cc se ponavadi vsaj približno sanja kaj bi rad od njega in je dejansko sposoben če ne drugega vsaj posredovat v reševanje. linija stabilna, nekih izpadov ne opažam, naročeno 500/100 deluje normalno, ipv6 prav tako. lastna oprema brez težav namesto ubee modema (če seveda imaš opremo).

trenutno lahko samo priporočam. (sem dal na tej lokaciji čez vse od t-2, telekoma in a1).

P.S.
Telekom in T-2 sta bila prav tako ok, z izjema T-2 telovadbe na BRO - ker je OŠO omrežje.


Super a A1 ..verjetno grem tudi sam k njim ..
KAtero lastno opremo imaš ?

MrStein ::

Jaz imam Netgear WNDR3700v2 ruter, z OpenWRT.
100/100 Mbps

Vlakno je od Telekoma.

Dela brez težav*.

Omega, kdo ima pri tebi vlakno?


* - bil en bug v OpenWRT, glej v drugi temi...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

RockyS ::

A kateri operater nudi wifi router, ki omogoča dve omrežji? Eno z dostopom do interneta, drugo pa ne?

marko991 ::

Pozdravljeni

Namen imam naročiti samo internet. Ponudba mora biti brez vezave, saj se mislim kmalu seliti iz stanovanja.

Prosim če mi svetujete, katerega ponudnika izbrati s cenovnega stališča.

Fsegula62 ::

Brez vezave bi priporočil A1

m0LN4r ::

Kdo od ponudnikov ponuja mobilni internet pa da bi fural stacionarni telefon preko tega?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Nebomgabiksa ::

Naredil sem primerjavo A1, T2, Telekom in Telemach.
Nek srednji paket in enega višje...

Trenutno sem na T2. Izhajal sem iz mojih potreb - FTTH 100/10 Mbps zadostuje, 3x TV STB, časovni zamik, stacionarni telefon, 3x mobi (žena, tašča in M2M).

Pri mobilnih, lahko na hitro zaključim, da bob-u nihče ne pride niti blizu. Cena je doba, storitve pa prav tako. Če se gremo višje naročnine, dobimo 'subvencioniran' aparat. Je subvencioniran toliko, kot je bob cenejši? To naj si vsak sam preračuna.

Internet vsi ponujajo vsaj toliko kot potrebujem, tako da karkoli več je samo plus v glavi, ki ga nikoli ne izkoristim. Pri Telemachu se tudi fino sliši UniFi.

Televizija, tukaj pa so največje razlike. Telemach hara pri športnih kanalih, pa tudi pri filmskih dobro lovi A1, ki na filmskih prepričljivo vodi (tudi XXX). T2 je glavni pri zabavnih/dokumentarnih. To koliko imajo kanalov napisanih na reklami pa je ponavadi čista natega; tukaj je najbolj črn A1.
Imel sem priložnost tudi preskusiti EON od Telemacha, ki je svetlobna leta za T2toGO. A1 in TS na tem mestu ne morem komentirati...

Kaj pa cene? A1 je edini brez ugodnosti z vezavo (pustimo ob strani 3 mesece časovnega zamika po 2 EUR). Sledi mu TS, ki ima 'samo' 4 mesece, potem Telemach z 12 meseci in T2 z 12/24 meseci.

Cene pri vezavi za dve leti pa pridejo takole:
T2 Or. Diamant HBO (69,99 EUR) -> 1.511,28 EUR
Telekom NEO C (56,00 EUR) -> 1.419,20 EUR
TM EON Premium (64,00 EUR) -> 1.392,00 EUR
Telekom NEO B (52,00 EUR) -> 1.339,20 EUR
A1 Net+TV L (44,99 EUR) -> 1.319,76 EUR
TM EON Full (51,00 EUR) -> 1.158,00 EUR
T2 Oranžni Optimum (49,99 EUR) -> 1.151,28 EUR
A1 Net+TV M (34,99 EUR) -> 1.121,76 EUR

Pa lep dan še naprej 8-)

Zgodovina sprememb…

buttcrack ::

sem se tudi sam poglabljal v tele cene in prišel do zaključka, da zase vzamem novi T4 pri T-2, ki ima dva mobi paketa (oranžni optimum samo 1) vključena s 1000/1000/1000 enotami za katere sem prej plačeval po 6.90 pri iziju, za tastare pa telemach eon light, ker nista heavy userja. upam da bom lahko koristil eon pass za manjko športnih kanalov :)

pa še ena razlika je T4 vs OO, točk ne moreš koristiti za cenejšo shemo in sem izarčunal, da s koriščenjem tega, skoraj izenačiš ceno (+ 7€ prihranka za dodatni mobitel). OO ne nudi niti povečanja kanalov...

J.McLane ::

Bi se kar strinjal, Oranžni optimum sploh ni neka optimalna izbira, imaš marsikaj fiksirano (hitrost, programsko shemo, stacionarno telefonijo).

A ko ti pri T2 poteče vezava, se je možno še enkrat vezat, če ne, potem sigurno grem na T4 (zdaj smo na Diamant HBO).
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Nebomgabiksa ::

Jaz imam OO (GSM službeno na TS) in ker je vključena ena mobila številka... long story short - žena je stalno pizdila, da ven meče, ni signala ipd. Ne glede, in verjetno ravno zaradi, roaminga v TS. Na bobu/A1 ni teh težav.

Na T2 se da marsikaj zmenit - nič revolucionarnega, ampak ravno toliko, da so najcenejši :-)

In če izhajam iz moje potrebe bi potem takem štartal iz T3+100/10+L+2xSTB+časovne (58,94EUR) -> 1.067,16 EUR. Samo zmeraj 'boli' tisti drugi del, po 12 mesecih :-)

Me pa mika odhod na Telemach EON Full ali A1+TV L zaradi
Cinestar TV Comedy
Cinestar TV Fantasy
CineStar TV Premiere 1
CineStar TV Premiere 2
Fox Movies

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Ja, T-2 mobilno omrežje je notorično slabše od konkurence. Je kar splošno znano (no, vsaj med "entuziasti", laiki verjetno niti ne vedo).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

buttcrack ::

J.McLane je izjavil:

Bi se kar strinjal, Oranžni optimum sploh ni neka optimalna izbira, imaš marsikaj fiksirano (hitrost, programsko shemo, stacionarno telefonijo).

A ko ti pri T2 poteče vezava, se je možno še enkrat vezat, če ne, potem sigurno grem na T4 (zdaj smo na Diamant HBO).

Dobiš BP -10% za prvo leto na vezavo za 2. Nič revolucionarnega, ampak če je do tebe samo njihova optika, neke blazne izbire nimaš.

Boobiz ::

Kako pa ima A1 rešen app za smart TVje (Samsung specifično)? Ga sploh imajo, al je potrebno iz boxa vlečt dodaten hdmi kabel v tv like its 2010?
I'm drunk, what's your excuse?

quadro933 ::

Sam imam nov paket A1 z Xplore tv, sej zadeva ša kar zgleda, sam morajo še par stvari popravt.

lp

Tsunamii ::

quadro933 je izjavil:

Sam imam nov paket A1 z Xplore tv, sej zadeva ša kar zgleda, sam morajo še par stvari popravt.

lp

KAj te moti..? SAm dobim ta teden A1 ..

quadro933 ::

Če kaj na hitro premikaš programe zna zaštekat, ko gledaš trenutno oddajo za nazaj in prevrtiš do "live" crkne, tako no par malenkosti ki ti para živce. Sicer nič tragičnega...

Lp
««
26 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 Slovenija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
34282619 (1258) Peon
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24677481 (19886) Tilen
»

Telekom proti Telemach (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11945761 (16001) solatko
»

T-2 ukinitev TV-ja zaradi previsokega računa (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8021096 (11002) Bellzmet
»

SAMO Internet? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6623865 (16684) Lonsarg

Več podobnih tem