» »

Gledanje TV-ja na LCD-ju

Gledanje TV-ja na LCD-ju

Savant ::

Čao,

kupujem nov 20'' - 22'' LCD monitor/TV. Rad bi enoto, ki bi jo uporabljal kot monitor in za gledanje TV programov. Opcije so naslednje:

1.) kupim LCD monitor z vgrajenim TV tunerjem
Samsung 225MW vs. LG M228WA
2.) kupim LCD monitor in dokupim externi TV tuner
Samsung 226BW vs. LG L226WTQ vs. HP w2207
3.) kupim LCD TV in ga uporabljam tudi v računalniške namene

Zaslon bi primarno uporabljal v računalniške namene. Naročil sem se na T2 internet + televizijo (čakam še na priklop).

Vprašanja:
1.) katera opcija od zgornjih je najboljša ?
2.) Slišal sem, da če je LCD HDTV, ne potrebuješ tunerja ? Digitalni signal gre direktno v LCD ?
3.) Se da priklopiti zvočnike direktno na LCD, da mi ne bi blo potrebno imeti prižganega računalnika ?

Hvala za odgovore, LP

eVro ::

1. verzija: z računalniškim monitorjem

T-2 STB priklopiš na HP w2207 (zelo bi pomagalo če bi se naročil na T-2 HDTV, ker potem dobiš Motorolo 1910, ki ima HDMI izhod, ki ga priklopiš v monitorju na DVI vhod). Računalnik lahko priklopiš na VGA vhod in ročno preklapljaš na monitorju ali dobiš DVI preklopnik (mogoče celo združevalec, ampak v tem primeru ne smeta biti prižgana rač in STB hkrati, vsaj mislim da ne bi blo fino). Za zvočnike prav tako narediš na tak način, da združiš signal iz računalnika in STBja, v tem primeru ne bo nič hudega, če ti bosta špilali obe napravi (pač pomešan zvok, skurit mislim da ne moreš ničesar).

Moj komentar: Veliko lažje je izvesti s prižganim računalnikom.


2. verzija: z LCD televizorjem

Ne bom ti priporočil nobenega modela posebej, fino bi bilo imeti Full HD, čeprav mislim da jih sploh ni pri tej velikosti. Pri HD ready me moti ker iz računalnika preko VGA lahko outputaš standardne 4:3 PC resolucije in jih TV prikaže, za 16:9 pa moraš priklopiti na HDMI (iz DVI) in outputat 720p (to je 1280x720, nativna resolucija HD ready TV pa je 1366x768). Nisem še nikoli probal preko VGA ali DVI outputat nativno resolucijo, mogoče bi delovalo. Skratka na en vhod na TVju (priporočen HDMI) priklopiš računalnik, preko drugega vhoda (kompozitni, komponentni, scart, hdmi...) pa priklopiš STB in moraš pač ročno preklapljati (ali pa nastaviš na nekaterih TVjih "prednostni vhod"). Zvok spet združiš iz STBja in PCja ter ga priklopiš na zvočnike (če imaš npr. Geniusove 5.1 zvočnike z večimi vhodi lahko priklopiš vsako napravo na svoj vhod ampak moraš spet ročno preklapljati). Če boš uporabljal tudi kakšen tuner v TVju (DVB-t, DVB-c ali analogni) moraš pridružiti še TV output (če ne ti bo igralo na zvočnikih od TVja). V tem primeru lahko seveda tudi računalnik priklopiš na zvočnike, STB oz. TV pa poslušaš preko zvočnikov v TVju (če imaš dobre zvočnike priporočam da se potrudiš).

Verjetno je še kakšna možnost, tile načini so mi padli na pamet.

Moj komentar: Odločiti se moraš za en način. Če veliko delaš z računalnikom ti priporočam da razmisliš saj je lažje gledati TV na monitorju kot računalniški signal na TVju.

Savant ::

Aha, hvala za izčrpen odgovor.

Torej se da tud brez TV tunerja. Razmišljam, da bi se zategnu po HP-ja v Avstrijo, al bi si pa kle ubodu LG L226WTQ, Samsung 226CW, Samsung 2232BW.

Kako pa je kej z opcijo picture in picture, v smislu če bi se dal oboje naenkrat delat, tako računalnik kot TV ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri 22" lcd monitor? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
35849586 (21231) silo
»

Kateri TV tuner za 22" LCD (zunanji) ?

Oddelek: Kaj kupiti
132605 (2186) Volk|
»

LG M228WA ali Samsung 225MW

Oddelek: Kaj kupiti
72363 (2343) OZZY
»

Nujno - primerjava 2 lcd 22" monitorjev samsung (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10611293 (7777) TuRBo_1
»

Prosim pomoč-nakup 22 LCD!

Oddelek: Kaj kupiti
272467 (1518) msedem

Več podobnih tem