» »

Kateri TV tuner za 22" LCD (zunanji) ?

Kateri TV tuner za 22" LCD (zunanji) ?

snajper_SLO ::

Kot že naslov pravi kateri TV tuner naj kupim (mora biti zunanji) priklopil pa bi ga na 22" LCD ki pa je wide formata! In kak so zunanje TV z max res 1280 x 1024 na 22" wide !

Hvala!
~Q6600 G0 + Mugen ~ ASUS P5KC ~ Crucial 2x1GB D9~
~XFX 8800GTX ~ Logitech G15 ~ MX518 ~ LG 22" Wide~
~Antec P182 EU ~ Logitech X-230 ~ X-Ray Thunder 8~

trek@s ::

Stara tema, ampak vseeno - se pridružujem vprašanju? 0:)

Jakka ::

Recimo:
AverMedia AVerTV DVI Box7 - dražji, dvi in vga izhod, večja resolucija
AverMedia AVerTV Box7 - cenejši, vga izhod, manjša resolucija

Ali pa kateri cenejši od Leadtek, nekaj jih imajo pri mimovrste.

El Nino ::

Mislim da Avermedia trenutno poseka vse. Drugače imam pa jaz Leadtek Winfast tv pro 2 ki tudi ni slab. Seveda sem razmišljal o avermedii vendar mi budget ni dovoljeval take investicije>:D . Dela pa moj tuner na 16:9 zaslonu (samsung 226bw 22'') odlično. Zanimivo, da je pa enaka slika, če nastavim tunerju resolucijo 1440x900 kot če imam na 1280x1024. Po mojem ima že monitor sam v sebi kako elektroniko, ki signal pretvori v 16:9, ali pač? Tak da če naredimo zaključek: če ti denarnica dovoljuje, avermedia, drugače pa leadtek.

trek@s ::

Uh, jaz že imam tv tuner (Leadtek Winfast Tv Pro II), pa iščem en monitor poleg. Trenutno imam 15" lcd, ampak je premali, zdaj pa ne vem a naj kupim enega 19" (5:4) ali pa kar kakšnega 22" (16:10)

El Nino ::

trek@s: kot sem rekel imam jaz 22'' Samsung 226BW in dela gladko tudi ko nastavim na tunerju resolucijo na 1280x1024, slika NI raztegnjena, tako da če imaš denar za 22'', go for it.

trek@s ::

A je potem raztegnjena po celi širini ali imaš ob straneh črne robove?

p.s.
lukapawlinac, a lahko mordaš pripneš eno fotko tv-ja in monitorja v delovanju, da vidim kako zgleda?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trek@s ()

El Nino ::

@ trek@s: evo slike:





Slika je, kot vidiš, raztegnjena po celi širini, edino, kar si po mojem tudi opazil je to, da sta opazni dve črni črti zgoraj in spodaj, ko gledaš programe, ki so v 16:9 formatu, monitorji so pa 16:10, se pravi so nekoliko višji (primer: 2.slika)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

trek@s ::

Tnx0:) Mislim da sem bom kar odločil za 22" wide, sploh ker včasih pogledam tudi kakšen dvd z računalnika (razširim namizje na ta monitor) Malo me bega, ker moj tuner nima te resolucije 1440 x 900 ampak največ 1280 x 768 (kar se wide tiče), ampak kot omenjaš je slika tudi na 1280x1024 enaka, tak da naj ne bi bilo problema?

El Nino ::

Ne, problemov ne bi smelo bit, ker meni dela kot sem že rekel isto na 1280x1024 kot na 1440x900. Se pravi bi bilo enako tudi na 1024x768. Kak monitor pa nameravaš kupit? Jaz bi ti priporočal LG 226wtq-pf ali HP w2207 ali pa (z moje strani preizkušeno dobrega) Samsung 226bw, za katerega jaz 'navijam'>:D . Odločitev je pa seveda tvoja.

V upanju, da sem kaj pomagal z mojimi posti

Luka

lp

trek@s ::

Seveda si mi pomagal, tnx, kar se pa monitorja tiče, pa moj budget ne seže tako daleč :\ ; Če bom kupoval novega, bo kakšen LG ali Philips za okoli 250€, ker ne rabi met nekih hudih karakteristik, pa tudi dvi vhoda ne, če bo priključen na tuner. Ali pa če najdem kaj rabljenega.

eVro ::

HP w2207 je super (ga imam) in stane "samo" 300 €. Ti ga priporočam ker je za to ceno res ubijalski monitor.

Volk| ::

Hello.
Jaz izbiram med tema dvema karticama za prenosnik.
kaj predlagate?

Prva
ali
Druga

Veliko se bo snemalo iz tv-programa tako da ce ima to kak vpliv...
Pa rad bi imel cim manj kablov.

Hvala
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Volk| ::

se tezja izbira...

Tretja

ali pa se

Cetrta


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanji tv tuner

Oddelek: Kaj kupiti
61307 (1162) kraljevi
»

Reža za tv kartico pr notebook problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
111612 (1062) tonccy
»

TV tuner - sočasno gledanje enega in snemanje drugega kanala

Oddelek: Kaj kupiti
74521 (3442) sokel
»

TV Tunerji - Kako naj se odločim?

Oddelek: Zvok in slika
303427 (2860) zzan
»

povezava starega projektorja

Oddelek: Mobilne tehnologije
82340 (2193) Gapi

Več podobnih tem