» »

DVD PODNAPISI

DVD PODNAPISI

OCCULT ::

Zdravo.

Mene namreč zanim s kakšnim programom lahko popravim nekaj slovničnih napak pri podnapisih na DVD-ju.
Namreč bi samo popravil nekaj vrstic nič nebi delal na novo ampak samo nekaj popravil.

S kakšnim programom je to najenostavnejše?

Hvala za odgovor.

Lp

Damir
Occult

dzinks63 ::

:)) Podnapise najprej potegni z neta za tvoj film in jih popravi če je potrebno z npr. Subtitle Workshop in jih potem dodaš k originalnemu DVD-eju z ConvertXtoDvd.

OCCULT ::

Aha bom probal sam jast nebi dajal drugih bi samo popravi ali se da to s tem programom pa potem samo shranim?

Lp
Occult

dzinks63 ::

:)) To pa potem ni več tako enostavno in se je treba kar potrudit za kaj takega.
Preglej tole temo: DVD+dodatni podnapisi

#000000 ::

Kva ti mislš da je dvd tko kt bi word odpru in mal vejce dodal ?

Treba narest cel postopek, ne glede al dodaš samo piko na koncu filma, al pa cel chapter, postopkov je več in programov tudi malo morje.

Prvo morš DVD (pravilno) zripat, da sploh imaš editabilen materijal, potem moraš zripat še podnapise, jih popravit in iz sourca odstranit stare ter dodat nove, ter narest ISO sliko ali direkt zapečt na DVD.

uporabiš DVD decrypter, subrip, subtitle workshop, dvd lab

edit: aja baje obstaja, probal pa še nisem par programov s katerimi je zadeva bolj enostavna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

OCCULT ::

Kva pa ti misliš,da sem jast majster ..saj zato tudi sprašujem.
Sem pač mislil,če je kaj enostavnejšega tako,da bom poskusil z naslednjimi programi,ki ste mi jih predpisali................svašta!

Thx.

Lp
Occult

Wox ::

Da bi samo tako enostavno popravil napake v podnapisih ne gre. To pa zato, ker so podnapisi na DVDju v bistvu bitne slike in ne tekst. V tvojem primeru bi bilo najbolje zripat podnapise, ki jih želiš popraviti s programom SubRip. Nato te podnapise popraviš v npr. Wordu (vključiš tudi črkovanje). Popravit moraš tudi male l-je, ker jih SubRip ponavadi prepozna kot veliki I ali pa obratno. Potem pa vstaviš te podnapise v DVD. Programov in metod zato je kar nekaj, ena boljših metod je tale. Za rip DVDja na hard disk lahko uporabiš tudi DVD Decrypter, za demultiplexiranje PgcDemux, nazaj pa ga lahko muxsaš z Muxmanom. To so alternativni programi in so vsi free, sicer pa probaj najprej po tem postopku jot je opisan v vodiču. Če se kje zatakne pa piši in če bom znal pomagati bom, če ne pa pač ne. Zadeva je pravzaprav preprosta, le nekaj več dela je.
Commodore 64


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVD+dodatni podnapisi (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
22077096 (19232) CaqKa

DVD in podnapisi, kako jih dodati

Oddelek: Zvok in slika
215335 (4279) podtalje
»

Čudni podnapisi

Oddelek: Zvok in slika
101460 (1349) Yossarian
»

Ripanje podnapisov iz VHS kaset presnetih na računalnik

Oddelek: Zvok in slika
91351 (1176) krneki
»

program za konvertiranje podnapisov

Oddelek: Programska oprema
124098 (3668) bostjan44

Več podobnih tem