» »

Dost je blo

Dost je blo

«
1
2

borat ::

Domnevam, da na tem forumu nisem edini, ki ima veliko "prijateljev", ki ga tu in tam pokličejo, da jim to pa to ne dela na računalniku, pa če lahko pridem malo na obisk - rešit zagato.

Okej, prvič sem šel brez težav, drugič in tretjič še tudi, potem pa s čedalje večjo muko. Od dela nisem imel nič (kasiral seveda nisem), dve uri za ponovno nameščanje Winsov in še kakšnih programov pa je hitro švignilo mimo.

In ker je takih prijateljev veliko, praktično ni minil vikend, ko ne bi vsaj enemu kaj odpovedalo (ali pa si je sprdnil, da mu računalnik dela prepočasi) in evo, lahko sem se šel "pozabavat".

Po nekaj letih imam tega jahanja dovolj, nenazadnje niti nisem več smrkavc, ki se mu da inštalirati Windoze za zabavo, zato sem sklenil narediti konec.

Vsakič ko me kdo pokliče na pomoč, mu razložim da tega ne počnem več. Končno sem tega sposoben - prej sem bil očitno tako fin, da "prijateljem" nisem mogel reči ne.

In potem sledi reakcija - "okej, ni problem, daj mi samo povej, koga lahko potem pokličem". In danes sem "prijatelju" rekel, da v njegovem koncu ne poznam nikogar, edino če se obrne na kakšno podjetje, ki se s takimi stvarmi ukvarja, recimo Sosed.si.

Čez 15 minut me pokliče nazaj in me vpraša če se hecam. Zakaj že, vrnem? Pa ti veš kakšne cene imajo! Sem rekel, ja menda nisi pričakoval, da ti bodo delali zastonj, kot jaz. In potem z žalostnim glasom počasi zaključiva pogovor.

Tole sem moral nekam napisat (bloga nimam) in mislim da pri nas ljudem še zdaleč ni jasno, da obstajajo storitve kot je servisiranje računalnikov. Za električarja, vodovodarja in mizarja ni problem najti denarja, za računalničarja, ki dela intelektualno menda bolj zahtevno delo, pa še kako.

In krivi smo očitno računalničarji sami, ker smo ljudi razvajali z brezplačnim servisiranjem. Z moje strani - nič več! Vsakemu naslednjemu bom rekel naj se obrne na Sosed.si in si pogleda, koliko je to delo vredno.

hooger ::

Sam imam isti problem. Ampak sem se ga lotil drugače. Pri vsakem sem naredil backup. Če me kdo pokliče, da mu ne dela, pridem tja, zalaufam backup in za 7 minut dela zaračunam 10-20€. So se kar navadili. :D

solatko ::

Hoger kolk pa računaš tistim, ki jim delaš prvič?

hooger ::

isto. zato, da se navadijo na določen znesek.

Urc ::

Borat ja in kaj hočeš s tem postom povedat ? Pač nekaterim se da jebat s tem, nekaterim ne. Jaz tudi rad pomagam pri stvareh ki jih znam in jih drugi neznajo. V zamenu se že najde kakšna usluga ali vsaj kak pir :D

Loki ::

jaz sem preprosto nehal z takimi uslugami. jebesh.
I left my wallet in El Segundo

zee ::

pet jurjev bišvi tolarjev, zdaj sicer že dolgo časa nisem nič pokasiral, ker od mene postavljeni Windowsi kar delajo. (kar je jako kul)
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

pizdarija1 ::

Enak problem zadnje čase mi poštejo žrejo živce folk nezna inštalerat igrce, programov DL, in še bi se našlo in jaz naj hodim tja za vsako malenkost zastonj 8-O zdej jih probam dreserat da si zapišejo na papir pa upam da bo deloval. Tale sosed ima pošteno navite cene tako da se mi zdi da 10-20 na uro nebi smel bit problem ali pač?

EDIT: zdej se z enim modelom že 2 dni menm za 5 minut dela ;(( jz pa kmet direkt zletim!

Zgodovina sprememb…

trek@s ::

Jaz servisiram samo v naši ožji žlahti,se pravi vzdržujem ~6 računalnikov.:D Računam nikoli, razen če kdo vrže kakšen evro za pivo. Računam pa zato ne, ker drugi "obvladajo" kakšne druge stvari in mi kdaj naredijo drugačno uslugo, pa se zgliha.

#000000 ::

Mah jest včasih računam kak evro največkrat pa ne, nikol pa ne hodim nobenmu na dom, če kdo pokliče mu rečem, če se ne mudi naj pripelje k meni in bo v kakem tednu-dveh, drugač pa mu predlagam servis.

mesoreznica ::

Tudi sam sem imel enako težavo. Zdaj pa te stvari delam zastonj samo še v familiji in res dobrim prijateljem ki uslugo vrnejo.

Zanimivo kako me ne kličejo več za vsako malenkost odkar računam minimalno 20€.

Za nakup materiala, sestavljanje mašine, instalacijo winsow in ostalega software-a pa minimalno 100 €.

Ne služim glih kaj dosti ker me redko kličejo. :D

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Tr0n ::

Heh, se strinjam z avtorjem posta. Za familijo in najblizje zrihtam, ni problema. Ostali pa se naj prej naucijo delat z racunalnikom, preden si ga kupijo.

wooted ::

ma neumni so...hočejo kšno igrco pa jim rečm dva evra pa je že vse narobe (nepiratsko seveda, pa tud org majo>:D )... me kliče nej mu winse naložim pa gre vse narobe k rečm da bo to 20eur... pol pa kr pozabjo da je kej narobe..

Gwanaroth ::

Samo tu pri sosed.si so tudi užgali te cene..

http://www.sosed.si/cenik/dodatki.php#namestitev_mp3_predvajalnika

59€ za namestitev Winampa + par drobnarij?

Huh!
Lights often keep secret hypnosis..

Adrijan0 ::

Če delaš take reči zastonj je to napaka, ker se potem navadijo in te skoz kličejo. Je pa res da to ni nobena umetnos.. Mislim če mene kdo praša za to mu rečem da se mi ne da.. Edino če plača kot je treba. Ker tisti čas ko bom njemu windowse gor daju.. lahko še 30 drugih reči naredim..

mesoreznica ::

Jah storitev na domu (prevoz), + učenje uporabnika (ki ima znanje računalništva na nivoju debila), ni čudna cena.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

MarkoMan ::

Js jih probam učiti spotoma... Yes yes next next ok next ok in imaš windowse gor. Sej ni nobena umetnost, sam probat moras.. In stvar kr deluje....

edit: slovnična napače
vsak zacetek in zacetnik je tezek

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MarkoMan ()

borat ::

Uf, po par urah vidim da nas je že kar za en manjši sindikat. ;) Seveda tudi sam brez težav priskočim na pomoč bratrancu ali dobremu prijatelju, občasnemu znancu ki mi ne plača niti pira pa nikoli več.

Kar se pa Sosedovih cen tiče: če prav berem je v konkretnem primeru mišljen strojni MP3 predvajalnik, cena pa vključuje namestitev softvera in učenje. Jebiga, to pač vzame čas in ne spomnim se, kdaj me je kdo 1-na-1 učil zastonj (verjetno ati kakšno fiziko).

PlayTheGame ::

Tud mene kličejo kar precej ampak ponavadi bolj za kakšne malenkosti ali pa da samo povem svoje mnenje oz. dam nasvet. K sreči praktično vsi moji kolegi znajo vsaj windowse naložit. :D Za kak dodaten program ali igro mi pa ni problema prit. Ali pa da komu DVD zapečem npr. tud ni problem, samo da mi da potem nov prazen plošček. Sicer pa podobno kot ostali, tista večja servisiranja delam samo pri ožji žlahti. Na zadnje sem recimo naložil winse na računalnik od punce, pa hladilnik za proc. zamenjal, ker je bil star tik pred tem da zariba od prahu. >:D

Za tiste bolj bežne "kolege" in znance bi pa tudi jaz računal, če bi moral nalagat windowse in programe, nenazadnje ti gre pri tem takoj polovica dneva, ko bi lahko kaj "pametnejšega" počel.
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

SodVina ::

Tudi mene so vcasih mnozicno izkoriscali. Ne hvala. Ljudje, ki te poznajo le, ko te rabijo? Ljudje, ki ti usluge niti ne morejo vrniti (nimajo nic, kar bi bilo koristno v zameno), itd... velikokrat sem prezivel celo soboto za masino od kolega, ki je medtem bil na pikniku/v gostilni/na morju. Za par pirov? yea right. (le od kje vem serijske na pamet? :D)

Dobrim prijateljem se vedno postimam mašino, takim, ki mi dajo kdaj za pir tudi brez razloga. Pa ce ga jaz rabim, pa mi pa oni brez problema pomagajo. Ostali pa nej si najdejo drugo ovco, razen, če so pripravljeni odkartati evre. Ene 10 let se je to vleklo, zdaj sem pa koncno prisel k pameti in tega ne delam vec! Razen ce se mi splaca. Moj cas je predragocen, da bi ga zapravil za nekoga, ki to niti ne zna cenit.

Zanimivo pa mi je to, da so "navadni uporabniki" neumni(oprostite izrazu, ampak ce je pa res). 3x mu poves, da firewalla in antivirusa ne sme izklapljat.... pa kej nuca? Trikrat v enem mesecu si pr njemu in mu kazes, kako se eno in isto stvar naredi, pa v cetrto se vedno ne ve. Mislim, da se uporabnikom ne da misliti, ce imajo enega zastonjkarja, ki to dela namesto njih. In ko nekomu razlagas, kako naj instalira winse, te bo med instalacijo 10x poklical za cisto vsako stvar. Da bi si pa takrat zapisal, ko si mu to kazal na njegovi masini? GRRRRR!!! Za kes bi se najbrz bolj potrudili...

edit: so pa ta dolga leta zastonjkarskega popravljanja masin prinesla kar dobro mero izkusenj, ki so se vedno kako koristne. tako da cisto zastonj pa le nisem delal :D

lp,
SodVina

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SodVina ()

Fizikalko ::

Hja, zgleda da nas je rest kar nekaj patronov, ki smo zastonj vsem po vrsti vse poštimal. mene je srečala pamet par let nazaj. Zdaj štimam le še orenk prijateljem in familiji. Ostalo pa - pare na sunce.

AlexUS ::

Hja tudi sam se na začetku nameščal OS brezplačno, pravzaprav mi je bilo v veselje :)
Kasneje me je poznalo že kar lepo število ljudi po tem da "obvladam", tako da je kasneje prihajalo čedalje več klicev tudi od takih ki sem prvič slišal za njih.

Seveda je čas denar in tudi sam sem moral narediti temu enkrat konec, pa sem uporabil nadvse simple strategijo. Ko sem postavil sistem so me zaradi uvidevnosti do mene vprašali koliko so mi dolžni, sam sem pa izstrelil da je v trgovinah 50-70€(pred tem sem delal brezplačno) in da mi kolegi ponavadi dajo tam 25-35€.
Imeli so na izbiro ali bodo plačali za moj čas ali pa me ne bodo nikoli več videli za njihovem računalniku.

No tako sem spremenil svojo način in s tem če sem že izgubil čas da sem nekaj tudi dobil, načeloma pa se danes zelo težko odločim da bom šel enim postavljat windowse na novo ker imam druge bolj pomembne stvari za poštimat. Tistih 25-35€ pa rajš prvošim kakšnim drugem ki je bil na istem mestu ko jaz, pa da se izkaže ;)

Mam pa tudi kolega ko je podobno delal s tem da sem mu moral dopovedati da s tem izgublja svoj čas katerega bi lahko porabil za bolj pomembna dela, ker večinoma ljudi če jim postaviš sistem se mu na koncu zdi da je samoumevno da jim pomagaš včasih se še zahvalt ne znajo..

Tudi sam če me pokliče kakšen novi glede sistema rečem, da imajo v bljižni računalniški trgovini servis precej poceni in d ase naj tja odpravijo. S tem vem da sem naredil dobro računalniški trgovini poleg tega pa osebku ki je bil nekočnavajen da se mu vse brezplačno naredi..
Danes ni nič brezplačno, sam pravim če nimajo denarja za popravilo računalnik je brez veze da ga sploh majo - no vsaj z mojega vidika.


LP
Modrost ni debelost, debela je norost.

AlexUS ::

Ja za familijo in najbljižje kolege res.
Glede "keša" ki ga lahko zaslužiš po mojem ni vredno z porabljenim časom, recimo 20€ za prmbližno 4 ure dela (govorim povprečno ker ima vsak svoje želje, svoj sistem, pa mogoče se včasih tudi kaj zakomplicira..).
Se je pa že parkrat zgodilo da sem porabil dan ali dva da mi je uspelo ugotoviti napako na računalniku. To je hardwarska napaka, ti prnesejo kišto pol ti še pa problema ne znajo točno povedati; zdaj pa da testiraš celotni sistem traja kar nekaj časa..+da zamenjaš potem komponento... se ne splača.

LP
Modrost ni debelost, debela je norost.

R33D3M33R ::

Jaz vedno rečem da tako ni treba kaj dajati pa potem vseeno dobim kakih 10€ (včasih jurja). Seveda to deluje le, če je prisoten vsaj eden izmed staršev tistih, ki jim rihtam računalnik. Tako da se mi trenutno celo splača :)
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

AlexUS ::

No hvalabogu, čese ti splača pa če rad to delaš boš po vsej verjetnosti ti najbolj zadovoljen :)
Modrost ni debelost, debela je norost.

noraguta ::

že neki cajta "servisiram" samo žlahti, pa še to sam z original programjem(vecino znancev ko jih pošljem v trgovino že to odvrne od teženja).
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

roli ::

Jaz sem ponavadi vedno rihtal vse zastonj. Sploh bratrancem in sošolcem. In pač to še vedno delam za zabavo. En prijatelj mi vedno, ko mu to zrihtam pa četudi je to menjava RAMa, nameščanje sistema..., da 10€ in sam sem zelo zadovoljen on pa tudi, ker je prišel poceni skoz. Eni vedno vprašajo, če morajo kaj dat drugi pač ne.Eden izmed teh je moj bratranec. in jaz sem mu vedno rihtal vse zastonj (pred tem so imeli "enega strokovnjaka", ki jim je praktično kradel opremo iz računalnika in še zaračunal). Pred kakima dvema mesecema pa je ta bratranec rekel, da bo kupil nov računalnik. Seveda mu sam pomagam izbrati komponenete, se ponudim, da bom škatlo sestavil in hudič se zadnji dan odloči in gre računalnik z do pike natančno konfiguracijo kupit v drugo trgovino za 50€ več! Takrat sem pa počil. In seveda računalnik je bil kupljen in treba je bilo namestit windowse. In kdo drug kot jaz naj bi to naredil. Seveda sem zaračunal 20€ pa še to je bilo premalo. Toliko bi jaz zaračunal za sestavljanje računalnika in postavljanje sistema skupaj, če bi seveda pustil, da stvar jaz porihtam.Sedaj pa tista škatla že spušča neke čudne glasove in je že bila na servisu menda. hehehehehe! Naj si naslednjič zapomnejo!

Ljudje začnite računat!
http://www.r00li.com

borat ::

Jaz po pravici povedano računati "nisem mogel". Nekako se mi ni zdelo, da je to potrevno, čeprav je razmislek povsem napačen. Zdaj se prav bolje počutim, ko sem se teh zadev rešil. ;)

AngelOfDeath ::

Včasih je bilo vse skoaj zastojn. Danes pa še samo za bližnje in dobre prijatelje.
edit: Slovnica

pizdarija1 ::

Še dobr za tole temo torej tudi jaz spreminjam svoj način razmišljanja in od zdaj začenjam računat!

Inštalacija Win in praktično VSE programe me pride 3 ure dela vmes se najde še kakšna igrca :@ pa nč več zastonj ta čs lahko delam pametnejše stvari če nočejo odštet tiste €!

Glede računalniških debilov je res že parkrat sm inštaleru igrce pa sm reku da nč več naj se kj naučijo sami narest sej ni nobena znanost next next ok copy paste:D , parkrat sm se registreru na spletno stran ... baci novac!

Dead_Eye ::

Vidim, da nisem edini...

Glede soseda: po mojem tiste cene niti niso pretirane, če računaš da pridejo na dom, pa poučevanje...
The one and only

strictom ::

Mene ponavadi rabijo za mnenje. Windowse sem le parkrat namestil komu. Povečini zato ker se mi ne da smrdet eno uro za tujem kompu in lahko un sam si vzame 5 minut časa in se malo pozanima kako pa kaj.

Je pa štorija z puncinim starši. Računalnik je bil pol virusev in dreka, kar je bogega celerončka upočasnilo do te mere da je bil potreben format. Rabili so pa računalnik v roku dveh dneh. In jaz nisem mel časa so ga pa peljali na nek servis, v mislih da bo zadeva hitro fertik.

Po dveh tednih pri serviserju in 90€ je na računalniko bilo naslednje: piratski Windows XP SP3(SP3 wtf?), Winamp, IE6, IE7 in Firefox, ThemeXP z vsemi ogabnimi ikonami in neko ogabno Vista/OSX wannabe temo, ki je še bolj upočasnjevalo 900MHz celerona z 256Mb RAMa in en piratski antivirus in firewall. Najraje bi tem serviserju policijo na vrata poslal ampak ... se mi jebe.

Na koncu sem pa še sam moral internetno povezavo vzpostavit in jim usposobit Outlooka.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Fizikalko ::

Kateri servis pa je bil to, če smem vprašat?

strictom ::

Verjetno neka privat zadeva. Se bom pozanimal naslednjič.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Zimavc ::

Tudi men se je to dogajal, a prideš inštalat špil, program, winsi sa se mi pasul, a bi mi bil kontet formatirat škatla, kaj sm mu hotu reč kod ja. Takrat ko je GTA SA pršla ven na dvd-jih, so mi wsi težil a bi bil kontet ugradit dvd pogone.

Plačilo je blo bol tk. Če je bil starš od unga tam je še reku zej ga pa praš kuk smu dowžan, drgač ti pa tud hwala ni reku.

Zej pa sam tabolšm frendom in žlahti rihtam škatle drgač pa neč weč.

lp

#000000 ::

Evo ravno oddal škatlo kolegu, po 10 dneh čakanja :D format minuta, naložen linux 3 minute, test če dela internet 2 minutki = v puntah 20€

bozjak ::

eh ja mene so mel neki cajta praktično na speed dial-u, ampak sem sčasoma ratal čedalje bolj nejevolen (čeprav sem vedno dobil vsaj kakšno pivo) so se me nekako odvadili klicati. Sedaj razen najbližjim nebi šel delati razen če me plačajo na uro toliko kot dobim v službi...

Kar se tiče pa cen sosed.si pa je tako. Probajte kdaj poklicati kakšnega vodovodarja (npr) za zamenjat "samo en ventil", ali pa se zamislite koliko plačate serviserju "samo za gume zamenjat" itd. Kar se mene tiče so cene čiste ok, samo folk se mora navaditi da je računalništvo poklic, ki je vsaj enakovredno drugim, in tako mora biti tudi plačilo. Tudi mladi geeki se bojo navadili, da tega kar je njim samoumevno ne znajo čisto vsi in zato lahko zaslužijo.

Lp
http://upor.blogec.si
http://bozjak.deviantart.com

borat ::

Škoda da nisi ukrepal, ker takim serviserjem prav privoščim, da nasankajo.

blue ::

Jst samo najožjem krogu družine + 1 teti + partnerju popravim PC zaston :D

Najboljše prijatelje sem že zdavnaj naučil kako se inštalira windowse (noben ni bil tako butast, da bi mu mogel 2x pokazat)

prvi install je min 40€
restore z image fajla 20€ (seveda je potem PC pr meni še cel vikend, da zgleda, da sm ful garal :D
AJA pa obiskov na domu ni ..

BTW hvala za link : http://www.sosed.si/ >:D >:D >:D

Kekec ::

Se podpišem pod avtorjem.

Dobrota je sirota, tko pač je. Še žlahto ne jebem več mislijo da če neki zajebejo da bom kr priletel, ja seveda... Edino kar še naredim da se jim priklopim preko VNC-ja in če se le da kaj porihtam, drugače pa marš v trgovino pa plači potem boš pa videl koliko stane to. Tako mogoče drugič prej pomislijo ko kaj nalagajo ali brskajo tam ko ne smejo.

Nextor ::

Jas jim kar vtrgam 50€ pa, če je žlahta, sosed al pa foter... bmk ampak s tem, da namestim windowse + vse potrebne programe (playere, kodeke, slovarje, program za pečt, itd...) + optimiziram kišto v nulo + naredim Recovery DVD, ki ga ob zagonu samo vstaviš v DVD-ROM in povrne računalnik v prvotno moje stanje, ki sem ga naštimal in ni nikomu težko dat ker dobro vejo, da bojo plačali samo 1x in nikoli več dokler ne bojo zgubili dvd-ja oz. dokler ne bo prišlo do strojne okvare... 8-)

farko ::

Zelo zanimiva tema vendar avtor je pozabil napisat,da zdaj ko kasira ljudje bolj pazijo na pc in sistem kot pa prej ko jim je delal gratis.Tudi jaz grem občasno kateremu kaj pomagat al pa naložit sistem vendar da vam iskreno povem samo kateremu od poznanih pa še to raje rečem da ne kajti če plača kar koli je narobe mu morš zrihtat zato je boljše reči nesite na servis je bolj sigurno.
farko

#000000 ::

@Nextor
+ naredim Recovery DVD, ki ga ob zagonu samo vstaviš v DVD-ROM in povrne računalnik v prvotno moje stanje, ki sem ga naštimal


Kako ta zadeva dela oz. s čim si jo naredu (da jo zna vsak laik uporabit) če lahko razložiš. Jest imam z Acronisom narejene slike sistemov, in imam zadevo porihtano v 10 minutah, ampak moram mašino imet v bajti, če hočem to izvest. Tvoja rešitev je še boljša, ker ni treba nikamor nobenmu. LP

strictom ::

Norton Ghost je dobra varijanta za backupirat cel sistem. Gre pa image potem na dvd.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

#000000 ::

Tud ghost je OK. samo jest sem mislu da ima on narejeno tko kot Radix kartice, ko pač vsakič ko restartaš sistem dobiš nazaj izvorno postavitev. Sej v bistvu lahko tud jest zapečem backUp.tib na dvd in pol to uporabljam, samo običen folk rabi 3 ure da mu po telefonu objasniš kam naj pritisne. Če bi obstajala rešitev kot je omenil nextor (seveda z minimalnim sodelovanjem laika) recimo one klik :D bi blo super. LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

ant ::

kaj pa če se remote povežeš na njegov pc in sam naložiš bacup na novo?

mene pa zanima kako bi naredil en dvd, kjer bi bil že gor winxp ter vsi programi, katere potrebuješ? tako bi imel v 1 urci pa pol že vse poinštalirano.
npr. jaz bi postavil nov sistem na xy računalniku, kjer bi bilo gor vse potrebno, vključno z bacupom v acronisu, nato pa bi rad naredil nek dvd, da bi ga dal v pc in bi isto naredil na abc računalniku. ali kaj takega obstaja?

thx

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ant ()

McMallar ::

Zelo težko. Z Visto naj bi to šlo, z XP pa ne, že zaradi HAL-a (Hardware Abstraction Layer) ne.

#000000 ::

Hja ne znam se remote povezat na mašino, kjer sistem ne dela ??

To kar hočeš ni noben problem, norton ghost, acronis true image.

Formatiraš mašino narediš vsaj dve (eno cca 15 gb kjer bo tvoj backup) particiji v eno na novo postaviš sistem, instaliraš vse programe in driverje ki jih rabiš, ugasneš mašino, vzameš hiren's boot CD zaženeš mašino s CD-ja Izbereš Clone tools in tam primeren program ali ghost ali acronis, imaš jih še ene par, drive snapshot, drive image, partition saver. Uglavnem narediš kopijo particije na keteri imapš OS in jo shraniš v prej narejeno particijo (15 gb) počakaš da premelje in ko se ti zjebejo windowsi, sformatiraš particijo kjer je nameščan OS in bootaš mašino s hiren's boot CD-jem da razpakiraš shranjen image nazaj na particijo kjer je OS, tako narediš na vseh mašinah in imaš mir.

Lahko pa narediš še lepš, vzameš acronis true image Workstation boot CD in z njim narediš sliko sistema, le da image ne shraniš na dotični disk, ampak na LAN disk, USB disk; FTP server, tam potem dejansko preko mreže preneseš image na mašino kero delaš. Ima pa tale workstation zadeva dobro zadevo, saj lahko instaliraš image tudi na mašino z drugačnim hardware-om kot je sistem katerega si slikal, ampak ne deluje vedno.

ant ::

sej to bi jst rad, da bi imel nek dvd ala winxp, vendar bi poleg xpjev lahko hkrati naložil tudi vse potrebne programe. sej obstajajo že neki black winsi xp, ki imajo to že zraven, samo so preveč u p..., da bi to nalagal.

LP

#000000 ::

No sej zdej imaš rešitev, nared po enem ali drugem sistemu. LP
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

wtf sosed.si... (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Loža
1340118343 (40552) Poldi112
»

Microsoftovo brskalniško izbirno okno spet luknjičavo

Oddelek: Novice / Brskalniki
397572 (6223) nekikr
»

Počasen računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
23985 (509) st0jko
»

Popoldanski s.p.: legalnost opravljanja dela

Oddelek: Loža
172630 (2213) BlaY0
»

Kaj točno je "delo na črno"?

Oddelek: Loža
423024 (1822) SmeskoSnezak

Več podobnih tem