» »

Amazon Kindle

Amazon Kindle

engadget - Danes je direktor Amazon.com - Jeff Bezos, uradno najavil njihov najnovejši podvig v svet e-papirja, poimenovan Amazon Kindle. Štiristo dolarjev vredna napravica ima šest inčni E-Ink zaslon, EV-DO (brezžični mobilni internet) in možnost nakupa e-knjig preko Amazona. Žal nima osvetlitve zaslona. Obljubljena življenjska doba baterije je 30 ur, pri čemer obljubljajo da se bo napolnila v dveh urah. Knjige nameravajo prodajati po 9,99 dolarjev, uporabniki pa se lahko prijavijo tudi na vrsto tednikov in celo blogov.

Več o Kindlu si lahko preberete v seriji prispekov na Engadget.

54 komentarjev

«
1
2

T0RN4D0 ::

Po mojem bi mogla bit zadeva mal večja ko 6" za neko normalno branje... pa za 400$ bi lahko mel osvetlitev :)

[D]emon ::

Se strinjam s TORN4D0m ... Pa po moznosti podpira samo nek obskuren amazonov format? Sam bi rad e-reader ki podpira (vsaj) pdf, lit, txt in doc

CX20RE ::

1st (al kolk?) gen igrača. Počakajta 5 let, pa bo imel vsak izmed nas eno podobno škatlo doma :) Z večjim zaslonom, osvetlitvijo in za 100€

P.S.
Knjige so tudi brez osvetlitve, tako da bi bila stvar ob ustreznem kontrastu lahko popolnoma OK. Samo velikost jo še daje.

root987 ::

Mislim da je ideja naprave predvsem prenosljivost, kjer pa se hitro pozna vsak inc.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

sword ::

kokr jst vem, obstajajo tud zložljivi/zvijajoči zasloni (?) Če bi mel recimo en A4 zaslon, k bi ga lahko potem zložu pa spravu v žep bi blo fantastično ... vsekakor pa mroa podpirat vse večje tekstovne formate ...

opeter ::

Jep, tudi jaz čakam na "zložljivi zaslon", gramatura/debelina pa naj ne bi bila večja od 80 g/m2 max. 100 g/m2 papirja formata A4, ali A3 (seveda lahko vse skupaj prepogneš, kakorkoli želiš).
Pa tudi zasloni... kje so zasloni, ki imajo globino od 0,1 do 1 mm, ter kupuješ na kvadratni meter? Recimo eno steno v dnevni sobi bio želel "pretegniti" s takim zaslonom. Seveda ves čas govorim o barvnem zaslonu in vsaj 1080p HD ločljivosti ali več pri minimalni porabi - beri: 20-50 W/m2.

Pa tudi cena ne bi bila višja od 100-150 EUR/m2.

Vse to ja zaenkrat znastvena fantastika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

T0RN4D0 ::

zaenkrat :)

Gandalfar ::

I demand my flying car that was promised to me in early 60's

neoto ::

Zakaj eni bluzite o osvetlitvi? Malo si poglejte po netu, kaj sploh E-ink je in zakaj ne rabi osvetlitve (oz. ta tudi skoraj ni mogoča).

OldSkul ::

Zanimiva zadevca, jaz bi si jo zagotovo nabavil, če bi bila.... cenejša :) Bo treba še počakat, kaj se bo dogajalo na trgu.

Gregor P ::

A pa je osveževanje strani prav tako počasno kot pri podobnih e-bralnikih? Tu imate pa še en sonyjev e-bralnik ;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Luka Percic ::

Oni ne prodajajo napravice, prodajajo servis.

Zato tudi ima mobilni internet, da nerabiš posrednikov, da kupiš knjigo preko neta.

jype ::

Gandalfar> I demand my flying car that was promised to me in early 60's

http://www.theregister.co.uk/2006/01/23/flying_car/

paggy ::

Saj ne vem al sm nostalgičen ali kaj, ampak osebno vedno raje preberem knjigo kot pa kak el. pripomoček.
If you wanna be good, you have to crash. We crash a lot!

ender ::

Jaz imam iRexovega iLiada, ki ima 8" ekran, in moram reči, da je velikost ravno prava. 6" bi bil premajhen, A4 pa absolutno prevelik za udobno držanje v rokah.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Tyrion ::

Stvar je kul, ker bo končno skomercializirala E-ink.

Ni mi samo jasno zakaj takšen grd retro design..

Luka Percic ::

Saj ne vem al sm nostalgičen ali kaj, ampak osebno vedno raje preberem knjigo kot pa kak el. pripomoček.


Nostalgičen si.
In imo tudi ne ceniš vsebine dovolj, saj ti platnica preveč vpliva na doživetje knjige.
Sej ne rečem, na lcd ekranu je res malce mučno brat; ampak na taki žverci zna bit izkušnja boljša od navadne. Že samo držanje strani, ki mi je vedno brezvezen pain, bo odpravljen, pravtako teža- poleg tega boš lahko imel celo knjižnico vedno na dosegu roke.

Je pa res da so knjigam dnevi šteti: enostavno je ponudbe zabave/novic/odkritij/analiz v obliki člankov/komentarjev/filmov/oddaj vedno več, in vedno lažje dosegljivi.

Bo pa knjig še vedno vsak dan več- le delež napram drugim medijem jim bo še naprej upadal. Uporabnost drugih medijev se strmo viša, knjige pa še kar zamujajo. No, z to digitalizacijo, bodo pridobile vsaj minimalno povezljivost(vsaj linki), kar jim bo dalo malce zaleta.

Luka Percic ::

Video.

Zgleda ok, ma zraven še nek ozek (lcd) zaslon, zato da zgleda odzivnost boljša..

Čudna tipkovnica dobi svoj smisel, saj je narejena za pritiskanje z palci, predvsem je pa fajn to da maš zastonj modem, kjer lahko neomejno cukaš po njihovem omrežju. Nič mesečnih računov, nič sklenjenih pogodb, nič štimanja wi-fija,...
Fajn.

Je pa še vedno grdo, uporabniški vmesnik je obupen (no, vsaj zgleda tako, mogoče je neozivnost glavni problem), pa vse skupaj je nekam premajhno.

Pa ta podatek o 30 urah v novici zgleda zelo mimo. Pri glavni namembnosti se v glavnem šteje menjava strani, vzrževanje ne porabi nič. Tako da če ne menjuješ veliko strani bi znala reč zelo dolgo zdržat. Kako pa zgleda poraba ko downloadaš iz amazona pa nevem.

Zgodovina sprememb…

arjan_t ::

Žal nima osvetlive?

cel point e-inka je posnemanje papirja (ma nemoj), zraven tudi pride prijaznost za oči, če pa dodaš osvetlitev pa že več ne bo

Luka Percic ::

No ja, zunanja osvetlitev bi vseeno znala priti prav. Da nerabiš luči kupovat, pa da lahko bereš v šotoru.
Sej knjiga jo tudi potrebuje, samo je nihče ne pričakuje ker nima vdelanih baterij:)

zee ::

tale reč je pa prav kul...cena malo previsoka, vendar ... gre kdo kaj v USA? 8-)
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

BigWhale ::

Preden je moj IPaq 'bricknil' sem jaz precej stvari prebral na njem. Kljub temu, da je LCD, manjse locljivosti, se je dalo zgledno brati knjige. Edini vecji problem je bil utrujenost pri branju. Knjigo lahko tako lepo naslonis na posteljo, ce lezis na boku ali pa na svoje prsi, ce lezis na hrbtu. To malo zver moras pa vedno drzat v zraku. :)

Osvetlitev je pa 'a must'. Tako lahko beres v popolni temi.

CaqKa ::

če ima tole gsm modem.. oziroma gprs.. me zanima če imajo kake pogodbe tudi z slovenijo sklenjene..
tak za naročit novice in brat wikipedio je blazno kul.

mitja_i ::

EVDO ni ne gsm ne gprs. Je čisto nekaj novega samo v ZDA.

zee ::

saj zadeva zna citat SD kartice...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Jst ::

Že nekaj časa iščem dlančnika, ki bi ga uporabljal samo za branje knjig. Pa so vsi predragi, vsaj za moje zahteve. Ki pa so: da je lahek, velik zaslon, malo roba od zaslona oziroma, da ima čez skoraj celotno sprednjo stran zaslon. Pa da je poceni, ker bi ga rabil samo in le za branje knjig. Lahko bi imel tudi brezbarvni (črno-bel) zaslon. A žal te moje zahteve niso nekako kompatibilne med sabo. Kaj če mi zverina za 1000EU, če bi jo uporabljal samo za branje?

Zato ostajam zvest svojemu ~10 let staremu HP 720C tiskalniku, ki ima ogromno črno kartušo, s katero lahko sprintam nekaj knjig.

Takšne novice me zato zelo razveselijo, ker počasi prihaja čas, ko bom lahko upokojil tiskalnik in tono zaloge papirja. E-Ink FTW!!!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Gandalfar ::

glede na prve reviewe bi ti ze znala ta stvar bit cist kul

[D]emon ::

Sem si ogledal filmcek, in se mi tudi tisti zamik med obracanjem strani ne zdi prevec grozen. :D Vendar pa bi rajsi videl e-reader, ki podpira .txt, .pdf, .doc in .lit :8) :D

BigWhale ::

txt, doc, lit, pdf, docx, swx, ... ce bi znal prikazovat se html tudi ne bi bilo nic narobe. :)

Pa backlight obvezno.

[D]emon ::

BigWhale, ves point e-paper je v tem da eliminiras backlight zato da skenslas eyestrain. Kaj ti tle ni jasno, ne vem :D :D

Luka Percic ::

Ni edina možnost backlight kot ga poznamo v lcd. Lahko imaš stransko lučko, lahko imaš lučko ki osvetljuje od zgoraj (podobno kot usb lučka za prenosnike- zelo fajn zadeva baje).

Nažalost moramo za manj utrujene oči, osvetlit še vsaj malo okolice (vsaj okvir)- nekakšen ambilight, kar pa nam dodatno odžira baterijo..

zos ::

Jaz ze dlje casa cakam na taksno zadevo. Vendar so mi vse obstojece resitve odlocno predrage. Ni mi jasno zakaj te zadeve se niso dozivele vecjega masovnega sprejema, glede na to kako uspesni so recimo glasbeni predvajalniki. Predstavljam si lahko tisoc podrocij, kjer bi tak gadget bil super uporaben. Upam, da bo Amazon to spremenil, samo dvomim. Zadeva je se vedno predraga. Od vseh izdelkov se mi se vedno zdi najboljsi Iliad.

Gandalfar ::

.lit?

sicer kindle ma ene stranske LED-ice za osvetljavo

[D]emon ::

@Gandalfar,

Microsoft Reader format. ;)

BigWhale ::

Demon,

Mogoce ni jasno to, da bi jaz rad ereader, ki ga lahko uporabljas v popolni temi... :)

Kaj mi bo e-paper, ce moram maglite baterijo med zobmi drzat in mi med branjem slina kaplja na postlo?

Gandalfar ::

potem vzami tableta?

[D]emon ::

@BigWhale,

v tem primeru bo zate bolj ustrezna resitev kaksen Tablet PC :D Sam bi bil z necem v stilu tegale kindla popolnoma zadovoljen, pod pogojem da izpolnjuje ze prej omenjene zahteve po podprtih formatih.

BigWhale ::

TabletPC? Malo preveliki se mi zdijo. Ze kindle je kar velik. :)

root987 ::

Potem pa iPod Touch? Al pa je tist ze premalo? ;)
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Gregor P ::

Če prav razumem je hec teh naprav ravno v tem, da so čimbolj prijazne do oči, tako da tablet PC v bistvu ne reši nič; razen seveda, da je malo bolj praktično vse skupaj (v primerjavi z navadnim prenosnikom).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Gregor P ::

Mimogrede, bojda so Kindla razprodali v manj ko šestih urah. Ocene potrošnikov na Amazonu pa niso ravno dobre.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

JayKay ::

Sedaj lahko kindle kupite tudi zunaj US.

Matev ::

tudi kindle 2 je že zunaj

techfreak :) ::

tudi kindle 2 je že zunaj

Ampak ni na voljo za Slovenijo.

WarpedGone ::

Sedaj lahko kindle kupite tudi zunaj US.

Why would I do that?
Ko bo zaslon vsaj cel A5, rob okrog pa ne več kot 1 cm, ko bo zadeva mela multipoint touchscreen, ne bila debelejša od 1 cm in imela izhod za zunanji monitor/projektor in WiFi se pa oglasi. Do takrat je tole fail. Vsaj par tisoč barv, pol se bomo pa pogovarjal al se splača al ne. Tole je waiste of money.
Zbogom in hvala za vse ribe

ahac ::

Ja, pa Crysis mora laufat na high settings! :))
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

borchi ::

> Ampak ni na voljo za Slovenijo.

We are excited to now ship Kindle to Slovenia. Customers in Slovenia will enjoy:
Books in Under 60 Seconds: Think of a book and you could be reading it in under a minute

Free Wireless: Free 3G wireless lets you download books right from your Kindle. No monthly fees, service plans, or hunting for Wi-Fi hotspots. For non-U.S. customers, there are also no additional charges for wireless delivery outside your home country. See Coverage Map. See Wireless Terms and Conditions


> Ko bo zaslon vsaj cel A5, rob okrog pa ne več kot 1 cm, ko bo zadeva mela multipoint touchscreen, ne bila debelejša od 1 cm in imela izhod za zunanji monitor/projektor in WiFi se pa oglasi.

iTablet :D
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borchi ()

WarpedGone ::

Ja, pa Crysis mora laufat na high settings!

Če je stvar useless, je pač useless. Nobena šminka in lepi nasmehi in norčevanje ne spremenijo tega.
Zbogom in hvala za vse ribe

Matev ::

ko bo zadeva mela touchscreen


zakaj že?

aja..
ti si eden tistih, ki knjigo berejo s prstom preko vrstic...
lol


... zakaj potem tvoj monitor nima tačskrin opcije?
aja - nažigaš igrce - kjer ne rabiš branja
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon je osvežil svoje Kindle

Oddelek: Novice / Android
228640 (6997) kuglvinkl
»

Amazon predstavil nove kindle

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
4813248 (10477) Bor H
»

Kindle 2011

Oddelek: Novice / Android
3913458 (9813) WarLord11
»

Barnes & Noble predstavil oskubljeni in cenejši e-bralnik

Oddelek: Novice / Android
327245 (6049) karafeka
»

Amazon osvežuje Kindle (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
13429066 (22321) trnvpeti

Več podobnih tem