» »

Slikanje v trgovinah prepovedano?

Slikanje v trgovinah prepovedano?

«
1
2

kekz ::

Hm, ravno sem se vrnil iz ene od večjih blagovnic (nalašč ne bom povedal imena, je pa podružnica tuje).
Šel sem z namenom kupiti nek izdelek, ki ima predvsem oblikovno oz. estetsko vrednost. Bil sem sam in ko sem zadevo našel, sem želel zadevo slikati s telefonom in poslati domov MMS s sliko in približno vsebino:
Tole zadevo sem našel, a kupim?

No, zadeva mi ni uspela, saj so me takoj, ko sem pripravil telefon za slikanje obstopili 3 varnostniki in me opozorili, da je slikanje v trgovini prepovedano. Najprej sem želel vljudno pojasniti, da ne morem kupiti zadeve, če mi domači ne dajo blagoslova, v Ljubljano pa ne hodimo vsi skupaj prav pogosto. Ni zaleglo, ker so pač taka pravila, sem dobil nazaj servirano že malo bolj grobo.

Jasno,da nisem potem kupil ničesar. Šlo pa je za vrednost ~1500 evrov.

Zanima me vaše mnenje.
Ali je normalno, da se v trgovinah ne sme slikati?
Ali je to ekonomsko upravičeno? Se jim splača?

Jaz sem skoraj dobil občutek, če morda ne prodajajo kakšne nelegalne zadeve.
Obravnavali pa so me skoraj, kot bi želel nekaj ukrasti (enih par fotonov sem sicer res :D)
Nalašč, ko bom naslednjič govoril z znanci, šefi v podobnih prodajalnah, bom še malo pobezal, kako je s tem drugje.

MadMax ::

Do zdaj nisem imel večjih problemov, morda bolj negodovanje in nerganje, pa slikam zadeve tudi zato, ker se mi ne da zapisovati cen za primerjavo, zapomnim pa si tudi ne vsega.

Pa je kje kakšno opozorilo, tabla, simbol o prepovedi slikanja?
Če je, jebiga... (zakonska podlaga za prepoved, pravniki?)
Če ni, bi jim jaz že kaj zakuhal...

Je pa res, da nihče ni "čist", in ker je trgovina javni prostor bi lahko bila slika obremenilni dokaz, IMHO.
Priznam, da tudi jaz ne bi bil ravno vesel slikanja v svoji trgovini, če bi jo imel....

Me pa zanima, kje so takšni gumpci, da te obravnavajo na opisan način... (ZS?)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Matek ::

Offtopic:

OK, razumem, ce nekdo noce povedati imena podjetja, ko sprasuje za nasvete pri odnosu z arogantnim delodajalcem ali pa imena dekleta, s katerim ima tezave, ampak v trenutni situaciji se mi zdi zelo cudno, da noces povedati, v kateri trgovini se ti je to zgodilo. Zakaj pa je to kaj posebnega?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

AndrejS ::

Daj povej nam, da gremo še mi malo slikat... pa se nas nabere ene 10-20 kom pa da vidimo kako bo zanimivo :D

Azrael ::

Na vhodih mnogih trgovin je danes tudi nalepka, da ne smeš slikat (zraven tistih, da so prepovedane male živali, sladoled, rolerji, telefoni itd, itd). Kako je s pravno podlago ne vem, so pa že bile afere, ko so študenti najeti od enega tgovskega giganta hodili na foto safarije k konkurenci.
Nekoč je bil Slo-tech.

DominusSLO ::

Zadnjič sem bil v Zoo shopu in sem o omenjeni prepovedi vprašal prijatelco prodajalko, ki mi je razložila, da slikanje vznemirja živali. Mogoče je v omenjenem primeru isti problem-varnostniki... >:D
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

Thomas ::

Sploh ne vem zakaj bi slikal kdo cene izdelkov na policah, če lahko izven štacune posnameš raču ki si ga dobil.

Gor je podatek o artiklu in o ceni.

Hočem reči, baza podatkov o izdelkih in cenah BO, pa če se trgovci postavijo na glavo.

Ni nobenega razloga, da bi tehnološki napredek in kapitalizem ne požrla trgovcev kot sta požrla čevljarje. Ni razloga.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Pujcek ::

mogoce se jim je zdel cudn odgovor da posiljas domov mms da se bodo odlocili na podlagi slike posnete z mobitelom ali kupit zadevo za 1500 eurov...
:)

|SNap| ::

No kje je kak pravnik, da pokomentira, kako je s tem? :)

krneki ::

Se malo bolj pripraviš na akcijo, da slikaš in pošlješ v parih sekundah...potem ti itak nič ne morejo>:D

BluPhenix ::

Sploh ne vem zakaj bi slikal kdo cene izdelkov na policah, če lahko izven štacune posnameš raču ki si ga dobil.

Gor je podatek o artiklu in o ceni.


Lol. Kaj pa če te zgolj zanima ali je v eni trgovini mleko ceneje kot tam, kjer ga navadno kupuješ, da boš vedel ali ga oš po novem kupoval drugje? Ne raje kupiš cel voziček robe, vzameš račun in potem doma primerjaš cene. Tudi podatki na računu so včasih malo bogi in niso vedno vsi podatki artikla gor.

krneki sploh poslat ni treba. Kaj bodo naredili ti vzeli telefon in izbrisali sliko? Naj probajo.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

Thomas ::

No, tebi je treba vse narisat, ker si mau tupčkan.

No, nej bo.

"Vsi" pošiljajo svoje račune na nek server. Poskenirane ali pretipkane.

Potem se hitro vidi po koliko je kje kakšna reč.

A si le dojel?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

Hudo me jezi, da takega serverja še ni.

Zgornji stavek je dovolj lepa rima, da se bom kar lotil dela.

(za anonimnost bodo morali z rednim in naključnim izmenjevanjem računov poskrbeti uporabniki sami)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

moj_nick ::

V harvey normanu ne dovolijo slikanja.
110111001001010001010000

DominusSLO ::

Hudo me jezi, da takega serverja še ni.

Če malo pomislim, me res čudi, da tega še ni...

Kot, da nam je za cene živil vseeno. V resnici pa je to edina življensko pomembna zadeva, ki se jo da kupiti.
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

Thomas ::

> V harvey normanu ne dovolijo slikanja.


Vendar račun ti MORAJO izdati in doma ga lahko poskeniraš.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BluPhenix ::

Heh malo tupčkan ja.

Bom predlagal tvojo varjanto komu, ki ga poznam, ki nima doma oz. ne uporablja interneta, bo zagotovo navdušen.

Brezveze ti razlagat kaj več, ker verjetno ne boš dojel.

Glede serverja. Zadeva se zna malo zakomplicirat, saj niti isti trgovci nimajo enakih cen povsod. Velikokrat se razlikujejo glede na lokacije in dimenzije prodajaln. Bi pa bilo potem dobro imeti povsod dostop do neta, kar spet nimajo vsi. V takem primeru ti cena zapisana na listek, ali slika na telefonu veliko bolj pomaga. Ampak nekateri so prepametni, da bi razumeli.

Vendar račun ti MORAJO izdati in doma ga lahko poskeniraš.

Seveda! Ko izbiram kje bom kupil prenosnik ga kupim v vsaki prodajalni in potem doma s pomočjo računov primerjam, kateri je bil cenejši. Brihtno.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

kekz ::

V harvey normanu ne dovolijo slikanja.

A ni to fajn za eno pohištveno štacuno? 8-O
Tam vidiš posrečeno kombinacijo postavitve in barvnih kombinacij in bi želel doma pogledati, če ustreza tvojemu prostoru, pa te v kali onemogočijo.
Resno se sprašujem, ali bi jim dovoljeno slikanje res tako zmanjšalo konkurenčno prednost, da se jim splača zato manj prodati kupcu, ki nima fotografskega spomina.
(npr. jaz ima izredno dober faktografski spomin, za slike, oblike, podobe pa precej slabše)

Danes sem prvič naletel na ta problem. Če je to splošno pravilo, se mi zdi to zelo zgrešeno.
Razumel bi za podjetja, kjer se na ta način dela industrijsko špijonažo (npr. nov, še ne narejen avtomobil, ampak ko je ta enkrat v salonu...)
V trgovinah sem slišal, da so študenti zbirali cene na drug način. Kar z barcode scannerjem. Fotografije so premalo učinkovite.

Thomas ::

> Ampak nekateri so prepametni, da bi razumeli.

Ja, eni pa pretupčkani.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

kekz ::

Server za primerjavo cen je že ( www.ceneje.si). Res pa, da ne za vsako malenkost (kruh, mleko...).

dzinks63 ::

:)) Saj dobivamo na dom cel kup reklam komplet z cenami in slikami od vseh poznanih in nepoznanih trgovin , toliko da jih še stran mečemo. Drugače se pa najbrž lahko vsaka trgovina sama odloči, kako bo s slikanjem pri njih. Sicer, kako bi pa zgledalo, da bi vsi povprek slikali po trgovinah, to je po moje stvar kulture in morale.

miko 55 ::

vseh postov nisem bral le prvega. odgovor sledi: če je nalepka na vhodnih vratih te lahko mirne duše ven vržejo, če te zalotijo s fotoaparatom. lahko povprašaš trgovca če ima kakšen reklamni material, oz če ti dovoli slikati. načeloma ni problemov s tem.
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

Zheegec ::

Ponekod ne marajo, da slikaš samo trgovino, če pa slikaš samo določen izdelek, ali njegovo ceno, pa ti ne bo nihče tega prepovedal... Zelo odvisno je to.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

noraguta ::

glede na to da gre za javni prostor je fotografiranje dovoljeno. So pridržki ampak ne v primerih kott je tvoj.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

;-) ::

V večini večjih trgovin je prepovedano slikat (Mercator centri itd.). Nimam nič proti, pač imajo pravila in že vejo zakaj je tako.

Nevem zakaj bi slikal izdelek itd. in potem šel v drugo trgovino pa gledal sliko pa primerjal al kaj? Pač v življenju še nisem mel primera da bi moral slikat izdelek... pa tud če je vrednost 10.000 €


Zlate ribice majo 3 sec. spomina:D :\

TRIROG ::

če je nek izdelek razstavljen in si ga lahko vsakdo ogleda potem mislim da ni razloga da ti ga nebi pustili slikati ... če je seveda za zasebno uporabo ...

sam v harvey normanu nisem imel težav ko sem slikal eno omaro ...

Constantine ::

Kot potnik nisem imel nobenih težav s slikanjem z mobitelom v nobenem Mercatroju, Sparu ali Tušu. Slikal sem pa postavitev artiklov. To počnem še občasno in mi ni še noben varnostnik prepovadal. Kaj si ti počel, da so imel čas trije varnostniki te obkrožit mi pa res ni jasno.

OK.d ::

če imaš lahko telefon v trgovini potem lahko tudi z njim opravljaš video pogovore in posledično tudi live stream izdelkov tako da v današnjih časih je ta prepoved rahlo iz trte zvita, naj kar poizkusijo prepovedat telefone v trgovinah:D
LPOK.d

#000000 ::

Men tud ni jasno, kako si uspel grupirat 3 varnostnike naenkrat okol sebe, no mogoče si jim dajal vtis da boš kej piču :D -brez zamere-

Drugač pa tak server ni slaba ideja, in glas bi prišel tudi do tistih z bolj plitvim žepom, pa verjetno bi tud trgovci mal začel gledat in tekmovat kdo bo cenejši, kar je dobro tko za njih, najbolj pa za kupce.

Jest ko sem kupoval neke zadeve, sem poslal spisek robe na mail cca 20 štacunam, odgovorilo mi je cca 8 med temi osmimi pa je bilo razlike v končnem izračunu 120€ 8-O

Je pa res da je v eni najceneje en v drugi drug artikel, zdej če ima človek čas in se mu da letat lahko na tak način še več pršpara, jest sevede nisem mel časa skakat sem in tja in sem pršparu nekak 60€ kar je že dovolj za odlično drugo mesto :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

aljazh ::

Sicer, kako bi pa zgledalo, da bi vsi povprek slikali po trgovinah, to je po moje stvar kulture in morale.

Sicer, kako pa zgleda, da nas vse povprek snemajo z nadzornimi kamerami, ponekod (so to počeli) še v slačilnicah. To je po moje stvar kulture in morale.

Zakaj se trgovci bojijo fotografskih aparatov? Pa ne da počnejo kaj narobe oziroma da kaj skrivajo?

Kje je tukaj morala - trgovec te lahko s kamero spremlja na vsakem koraku, ti pa ne smeš napraviti ene jebene fotke izdelka?

Thomas ::

Tukaj je ena (povsem nedopustna!) asimetrija med trgovci in potrošniki.

Ko odneseš pašteto iz trgovine, ker si jo pomotoma vtaknil v žep, namesto v nakupovalni voziček, je to tatvina.

Ko ti na blagajni pomotoma zaračunajo mocarelo iz akcije po "normalni" ceni, je pa to ... pa to ni nič.

Čeprav je oškodovanje v obeh primerih enako.

Bo treba mau dodatne dinamike uvest v tole, ja. Server bi že bil nekaj!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

noraguta ::

Nevem zakaj bi slikal izdelek itd. in potem šel v drugo trgovino pa gledal sliko pa primerjal al kaj? Pač v življenju še nisem mel primera da bi moral slikat izdelek... pa tud če je vrednost 10.000 €


ker je lahko deklarirana cena ob artiklu drugačna kot si jo plačal na blagajni ?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

DominusSLO ::

Še vedno čakamo kakega pravnika :P
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

aljazh ::

En konkreten primer, sicer brezvezen, a vendar.

Še v času tolarjev sem šel na obisk k babici in se spotoma ustavil v lokalnem Sparu, da ji kupim pol kile kave. Točnih številk se zdaj ne spomnem, zato bom v nadaljevanju operiral z izmišljenimi, a v podobnem razmerju. Vzamem s police vrečko kave, ki je imela označeno ceno (na polici) 600 SIT. Pridem na blagajno in na displayu se pokaže, da moram za to isto vrečko kave odšteti 700 SIT. Ker se razstavljanje blaga z navedeno ceno po OZ šteje za zavezujočo ponudbo, zahtevam, da mi kavo prodajo za 600 SIT, kolikor je označena cena na polici. Blagajničarka nato pokliče prodajalko, ji predstavi problem in prodajalka nato za par minut izgine. Nato pride zmagoslavno nazaj, z listkom, na katerem je cena 700 SIT. "Vidite, da je cena 700 SIT, sigurno ste narobe videli, gospod", jada jada jada... Še danes sem prepričan, da cene nisem narobe videl, ker sem kar nekaj časa izbiral katero kavo bi vzel.

Moja teorija: Omenjeni kavi so nedolgo nazaj dvignili ceno, a (morda celo namenoma?) pozabili zamenjati listek na polici. Prodajalka je potem hitro šla natisniti nov listek, da mi je lahko pokazala, kako sem si narobe zapomnil ceno.

Se morda tudi zato bojijo fotografiranja?


In tokrat se strinjam s Thomasom - med trgovci in kupci je prevelika asimetrija v škodo slednjih. Žal trgovci delajo na tem, da bi to asimetrijo še povečevali.

Thomas ::

Treba udart nazaj. Cut out the middleman! If you can, that is.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Ziga Dolhar ::

Tole z "neposodobljenimi" in "neodstranjenimi" akcijskimi plakati se izjemno pogosto dogaja v Sparu na Poljanskem nasipu (Kapitelj, ob Pravni fakulteti).

Prav gnusi se mi, kako tam prodajalka nonšalantno kupcu predoči, da bo pač kupil po ceni, ki "je v računalniku".

(V omenjeni trgovini sem povprečno 2-krat dnevno. Tak dogodek zasledim vsaj dvakrat na mesec.)
https://dolhar.si/

kekz ::

Oh, tole z neusklajenimi cenami med polico in računalnikom so pri meni na dnevnem redu. Pa se ne pustim in mislim, da dobesedno redno obvelja moja zahteva, da mi prodajo po pravi (javno vidni) ceni.
Smo že klicali tudi 2 nivoja šefov, da so dali pristanek na ceno.

Zanimivo sicer, da sem imel tudi tu največ težav ravno s trgovino iz naslovne teme. Tam sem klical tudi že inšpekcijo.
Ravno tu se je zgodilo tudi, da so imeli artikle na kupu po akcijski ceni in sem jih vzel 5. Blagajna pa je ugotovila, da so 3 kosi po akcijski, 2 pa po redni. Iz istega kupa, isti artikel po tovarniški kodi (očitno z drugo trgovinsko kodo?). 8-O
Šef mi potem ni dal vseh 5 po akcijski ceni, ampak je dražja dva nesel nazaj na kup in prinesel druga dva. (z očitnim namenom, nekoga manj sitnega ali pozornega bodo že nabrisali)

Smorny ::

Trgovine niso javni prostor. Ampak je zemljišče in zgradba/e v lasti ali najemu neke pravne osebe.
Verjetno doma tudi ne dovoliš vstopiti in početi vsakomur vsega, podobno je tukaj.

Javni prostor je ulica, trg, vse, kar je v državni, občinski, mestni, vaški itd. lasti in je označeno kot javno dobro.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

Thomas ::

> Tole z "neposodobljenimi" in "neodstranjenimi" akcijskimi plakati se izjemno pogosto dogaja v Sparu na Poljanskem nasipu

V nekem obdobju devetdesetih let 20. stoletja je tako popravljalo svoje marže 90% trgovin v Ameriki.

To je tehnologija prodaje, ki so jo potem razkrinkale TV mreže.

Eden je bil v Ameriki in se je nekej naučil, potem pa dobil službo pri naših štacnarjih. Ponavljamo finto!

Niste vedel tega? :\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Ziga Dolhar ::

Nism vedu tega! :\
https://dolhar.si/

noraguta ::

Smorny oštarije so javni prostor glede na protikadilski zakon , tedaj so najbrž tudi štacune?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Smorny ::

Javni prostor (ulice, trgi, parki, javna prevozna sredstva, poslovno trgovski centri, avtobusne in železniške postaje itn.) je prostor enakopravnih državljanov. V načelu so vsi tujci, znanci pa se srečajo »naključno«. Veljata načeli splošne dostopnosti in civilne ne pozornosti, se pravi, k vsakemu lahko pristopimo, hkrati pa nas drugi ne zanimajo. Javni prostor je javno dobro, je od vseh in od nikogar posebej. Vseeno ga bolj naseljujejo in udomačujejo nekatere skupine ljudi. Ti bodisi nimajo doma ali pa si iščejo drugi dom (brezdomci, mladi, džankiji, prostitutke ipd.).

Sem se očitno narobe razlagal. Logično je, da so trgovski centri javni (to je interes trgovcev). Mi je pa popolnima naravno, da je nekdo lastnik trgovine in lahko on določa pravila, ki veljajo na njegovem ozemlju...

Heavy offtopic: ko so v diskoteki (Diana, MS) imeli prost vstop za ženske, smo morali moški plačati vstopnino. Kaj tukaj pa potem ne gre za spolno diskriminacijo na javnem prostoru?
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

Thomas ::

Jebo te disko! Odpri svoj topic zanj.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Ziga Dolhar ::

Smorny: tole ne bo povsem držalo.

Kaj je "javni prostor" je zelo odvisno od konteksta (zakona). Vsekakor tega ne gre mešati z "javnim dobrim", niti vezati prepovedi diskriminacije z "javnim prostorom".

p.s.: diskoteka sme ne le reči "samo za punce!" ali "samo za blonde!", ampak celo "ti ja, ti pa ne, ker mi nisi všeč."
https://dolhar.si/

Loki ::

hm, v ameriki je zakon, da moras prodati izdelek po ceni, ki pise na listku (tudi, ce se recimo zmotis). v sloveniji ni nic podobnega?
I left my wallet in El Segundo

aljazh ::

Seveda je. Poglej 23. člen OZ: Razstavljanje blaga z označitvijo cene se šteje za ponudbo, če ne izhaja iz okoliščin primera ali iz običajev kaj drugega.

Vendar, kako boš dokazal, da si ti na polici videl nižjo ceno? Ko na to opozoriš blagajničarko, ona pokliče trgovko, ta pa gre medtem zamenjati listek s ceno - kot predvidevam da je bilo v mojem primeru (poglej moj post zgoraj).

EDIT-DODANO:

Dodatno vprašanje pa je, koliko ljudi na blagajni sploh preverja zaračunane cene... in če imaš poln voziček izdelkov si tudi težko zapomniš ceno vsakega...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aljazh ()

username ::

In tokrat se strinjam s Thomasom - med trgovci in kupci je prevelika asimetrija v škodo slednjih. Žal trgovci delajo na tem, da bi to asimetrijo še povečevali.
Se pa folk ne zaveda, da imajo alternativo in sicer nakupovanje čez mejo. Tudi v supermarketih.

Zato bi bilo fajn narediti eno primerjavo cen proizvodov v trgovinah slovenskih oligopoistov (če že ne monopolistov) s cenami čez mejo (Avstrija, Italija).

Torej človek ne bi več vsak dan hodil v štacuno, ampak na večje nakupe v tujino ene 2x na mesec. Vmes pa samo po potrebi doštukaš kako malenkost, kar ne moreš na zalogo kupiti, ampak vsak dan svže. Slutim, da bi se vsaj v primeru Ljubljančanov splačalo voziti vso glavno "fasngo" nakupit čez severno mejo, pomojem je toliko ceneje, da bi vsaj noter prinesel stroške goriva.
Pa ne pozabit, da je kvaliteta produktov v Avstriji (tudi Italiji) občutno boljša kot večina sranja, ki ga ponujajo pri nas (večinoma mnajvredne vzhodnoevropske 'kopije' zahodnih blagovnih znamk, od slavne Nutele zaprej; v večini primerov pa, roko na srce, tudi slovenski izdelki niso kdove kaj).

Kupec ima potencialno veliko večjo moč, kot se je zaveda. Probem je le v besedicah "potencialno" in "če se saveda".
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

BluPhenix ::

Z italijo se niti ne trudi. Pri nas je splošno gledano ceneje. Tako, kot smo včasih mi hodili v italijo v trgovine, danes italjani hodijo k nam.

Glede listka. Najbolje je da poveš blagajničarki in ko ona pokliče poslovodjo, da greš z njo in ji pokažeš listek na polici. Vsekakor ne je pustit, da gre sama.

Pa ne pozabit, da je kvaliteta produktov v Avstriji (tudi Italiji) občutno boljša kot večina sranja, ki ga ponujajo pri nas (večinoma mnajvredne vzhodnoevropske 'kopije' zahodnih blagovnih znamk, od slavne Nutele zaprej; v večini primerov pa, roko na srce, tudi slovenski izdelki niso kdove kaj).

To pa je še ena floskula. Tudi v večini primerov italjanski izdelki noso kdovekaj. V plošnem pa se pri nas in v italiji dobijo pretežno enaki izdelki, no v splošnem pa enake kakovosti (če že proizvajalci niso isti). Ampak ne se mislit, da tisto kar je pri nas dražje, oz. "kvalitetnejše", da tudi v italiji ni. Čisto isto je. Toliko o Italiji.


P.s.: tudi v italiji imaš "kopije" nutele.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

grex ::

V Natuzziju ne moreš slikat. Ampak kaj se zgodi, če slikaš vseeno? Ti vzamejo telefon al kaj?

Kaj pa če slikaš in takoj pošlješ? Pokličejo policijo?

Po moje dlje od zastraševanja tole ne gre.

koyotee ::

ko si ze omenil nutello, koncno je prisla nutela iz belgije tudi na nase police.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

cena v katalogu drugačna

Oddelek: Loža
192343 (1497) buttcrack
»

Napačna cena (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8014691 (7432) stb
»

Prepoved slikanja v SPARu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10518803 (14156) car100
»

Prepovedano snemanje v trgovskih centrih (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8616552 (3877) Limit-sky
»

Cene trgovcev v realnem času (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7131498 (28888) fosil

Več podobnih tem