» »

Prepoved slikanja v SPARu

Prepoved slikanja v SPARu

«
1
2 3

Bellzmet ::

No zadnjič sem bi v trgovini SPAR. Videl sem nekoga, ki se je želel s telefonom slikati (selfie) zravne police z enim izdelkom v roki (zgleda so imeli neki foro, ker je očitno hotel poslati na MMS, Viber,...). V roki je imel neko extra veliko škatlo čokolade ali nekaj podobnega.

Pa je mimo prišla zaposlena, ga grdo pogledala in zabrusila, da je kakršnokoli fotografiranje v trgovini prepovedano.

Zakaj? Npr. sam večkrat v trgovini poslikam kakšno zadevo, da potem lahko doma predebatiramo, če zgleda OK in jo bi kupili...ali pa fotkam kakšne specifikacije, mere, da si mi ni potrebno zapomnit. Zakaj se to naj ne bi smelo?

Mare2 ::

Pač politika Spara. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

harvey ::

..in ostalih trgovcev, podjetij. Enostavno takle znak in to je to :)

 no photo

no photo

Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Dr_M ::

To ni javni prostor, veljajo njihova pravila. Ce ti niso vsec, pac ne hodis tja. Dandanes je v vecini firm kakrsnokoli snemanje/fotografiranje prepovedano.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Bellzmet ::

OK. Politika (klinc jih gleda, itak redko kupujem v Sparu).

Ampak zakaj? Česa jih je "strah"?

          ::

Zato jaz v takih primerih uporabljam prikrite metode snemanja.

Dr_M ::

Bellzmet je izjavil:

OK. Politika (klinc jih gleda, itak redko kupujem v Sparu).

Ampak zakaj? Česa jih je "strah"?


Sej spar ni edini, poglej enkrat pri vodu vse nalepke. Kar na1x ne bos vec hodil v trgovine?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Furbo ::

Jaz pogosto slikam kake cene, za primerjavo, pa mi še noben ni težil. Selfi kretene naj pa le podijo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Bellzmet ::

Furbo je izjavil:

Jaz pogosto slikam kake cene, za primerjavo, pa mi še noben ni težil. Selfi kretene naj pa le podijo.


Ali je bil selfie ali ne je tukaj povsem brezpredmetno.

@drm: še v nobeni drugi trgovini meni oz drugemu nisem videl, da bi prodajalec zatežil, razen seveda v Sparu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

shadeX ::

Grem zadnjič v spar, pa dobim sms od ženske da naj ji še vložke kupim. Pa nisem mel pojma katere sploh ima pa sem poslikal celo polico vložkov in ji poslal slike. Zadeva je funkcionirala :)

Sicer pa, če bi me ustavil varnostnik oz. trgovka ji komot slike zbrišem iz telefona. Povedal bi situacijo in verjamem, da nebi blo nc narobe :)

harvey je izjavil:

..in ostalih trgovcev, podjetij. Enostavno takle znak in to je to :)

 no photo

no photo



Sicer pa kaj takega v trgovinah nisem še videl. Vsaj ne v te ko jaz hodim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Bellzmet ::

Mogoče zaradi tega? :D
http://www.mojvideo.com/uporabnik/fabre...

Ne resno. Kaj jim gre tako v nos? Še v najboljših svetovnih muzejih lahko brez fleša slikaš pri njih pa ne?

Manu ::

Res pa bi bilo tudi prav, da bi vsaj razložili, zakaj ne smejo slikat. Ponavadi ljudje nimajo nobenih slabih namenov (kakor so bili opisani primeri zgoraj).

Mislim, da nočejo, da se slika zaradi konkurence, ki želi vedeti njihove cene in se tej cenovni politiki prilagoditi da so bolj konkurenčni.

Spomnim se enega primera (že več kot 10 let nazaj), ko je skupina zaposlenih (ali najetih študentov) iz Špara prišla popisovat cene v Leclercu. Seveda so jim to iz Leclerca preprečili, ko so jih zasačili. Potem se je podobno zgodilo obratno, so iz Lerclerca šli k njim popisovat cene. Mislim, da so v obeh primerih celo uporabljali skenerje črtne kode. Glede tega je bila ena taka "mala vojna" med njima :) No, potem so se verjetno usedli skupaj in se dogovorili o medsebojnem popisovanju, ampak s predhodnim dovoljenjem vodstva.

Verjetno je problem pri slikanju tudi v tem, da ne želijo, da se slike njihovih trgovin pojavijo kje v medijih v slabi podobi (če police niso lepo pospravljene, če se pojavijo napake pri cenah, ...).
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Bellzmet ::

Ja samo, če so resna firma bi morali imeti lepo pospravljene in označene police, ugodne cene, lep izgled, da jih ljudje mogoče slikajo in pošiljajo naprej prijateljem..."lej kaj imajo v SPARu! 5kg Milko a kupim eno?" Ne pa da jih je sram javne podobe.

Furbo ::

Bellzmet je izjavil:

Ali je bil selfie ali ne je tukaj povsem brezpredmetno.

@drm: še v nobeni drugi trgovini meni oz drugemu nisem videl, da bi prodajalec zatežil, razen seveda v Sparu.


Meni pa ima vezo.

Če se hoče kreten slikati s čokolado, naj si jo dejansko kupi. Ne pa da opleta z njo, se slika, potem se pa pobere iz trgovine brez nje.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Machete ::

Dr_M je izjavil:

To ni javni prostor, veljajo njihova pravila. Ce ti niso vsec, pac ne hodis tja. Dandanes je v vecini firm kakrsnokoli snemanje/fotografiranje prepovedano.


Ko je treba pa SAZAS položnice pošiljat, pa sem prepričan, da je takoj javni prostor, tako kot vsak kurnik. 7eur/mesec. Za gnojila pa elektriko za brata od MZ hektorja pa take :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Machete ::

Aja pardon padejo pod lastno kategorijo: Poslovno-trgovski objekti
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

blackbfm ::

Res pa bi bilo tudi prav, da bi vsaj razložili, zakaj ne smejo slikat. Ponavadi ljudje nimajo nobenih slabih namenov (kakor so bili opisani primeri zgoraj).


A ti ni jasno da s slikanjem po trgovini lahko posegaš v zasebnost drugih ljudi. Nihče se pa nima časa ukvarjat s tabo a si sliku izdelek al si pranku naključno stranko, zato pač ne smeš slikat in to je to.

          ::

blackbfm je izjavil:

Res pa bi bilo tudi prav, da bi vsaj razložili, zakaj ne smejo slikat. Ponavadi ljudje nimajo nobenih slabih namenov (kakor so bili opisani primeri zgoraj).


A ti ni jasno da s slikanjem po trgovini lahko posegaš v zasebnost drugih ljudi. Nihče se pa nima časa ukvarjat s tabo a si sliku izdelek al si pranku naključno stranko, zato pač ne smeš slikat in to je to.


Meni je že tako nelagodno, kadar kupujem kondome, da bi me pa še kdo slikal, bi bilo pa še huje.

galu ::

blackbfm je izjavil:

Res pa bi bilo tudi prav, da bi vsaj razložili, zakaj ne smejo slikat. Ponavadi ljudje nimajo nobenih slabih namenov (kakor so bili opisani primeri zgoraj).


A ti ni jasno da s slikanjem po trgovini lahko posegaš v zasebnost drugih ljudi. Nihče se pa nima časa ukvarjat s tabo a si sliku izdelek al si pranku naključno stranko, zato pač ne smeš slikat in to je to.


To že pokriva zakonodaja RS, zato ne vidim potrebe, da bi jo nadgrajevala/zaostrovala trgovina.

Se pa še noben ni spomnil (predvsem OP), da bi poklical, ali pa napisal kak mail dejanski firmi (npr. Spar) in dobil direkten odgovor? :)
Tako to gre.

solatko ::

galu - Ravno zato, da ni potrebno tebi nekoga tožit, ker te neupravičeno slika, mora lastnik lokala poskrbeti, da se ne slika in to je to.
Redko kdaj si v trgovini sam in takrat te nihče ne bo vznemirjal, če boš slikal kak artikel, ga poslal po mms-ju in počakal odgovor.
Če pa je trgovina polna, se pa fotografiranje res ne spodobi, pa še prepovedano je.
Delo krepa človeka

S4ul3 ::

galu je izjavil:

blackbfm je izjavil:

Res pa bi bilo tudi prav, da bi vsaj razložili, zakaj ne smejo slikat. Ponavadi ljudje nimajo nobenih slabih namenov (kakor so bili opisani primeri zgoraj).


A ti ni jasno da s slikanjem po trgovini lahko posegaš v zasebnost drugih ljudi. Nihče se pa nima časa ukvarjat s tabo a si sliku izdelek al si pranku naključno stranko, zato pač ne smeš slikat in to je to.


To že pokriva zakonodaja RS, zato ne vidim potrebe, da bi jo nadgrajevala/zaostrovala trgovina.

Se pa še noben ni spomnil (predvsem OP), da bi poklical, ali pa napisal kak mail dejanski firmi (npr. Spar) in dobil direkten odgovor? :)


Dobil boš odgovor marketinga...

Pomojem je to res zaradi cen, da se ne bi kdo spomnil kakšnih primerjav online delat.

RobertDev ::

Mogoče jih pa skrbi naša lastna varnost sej veste http://www.peopleofwalmart.com/

...:TOMI:... ::

Danes je to tako enostavno... Ce ti sistem trgovine ne pase, pac gres v drugo trgovino. Ni se treba bunit na netu.
Tomi

oemdzi ::

Konkurenca vohuni za cenami, ko sem kratek čas delal v neki trgovini, so poslali sodelavca popisovati cene pri konkurenci, ki cen ni imela online.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Phantomeye ::

Manu je izjavil:

Res pa bi bilo tudi prav, da bi vsaj razložili, zakaj ne smejo slikat. Ponavadi ljudje nimajo nobenih slabih namenov (kakor so bili opisani primeri zgoraj).

Mislim, da nočejo, da se slika zaradi konkurence, ki želi vedeti njihove cene in se tej cenovni politiki prilagoditi da so bolj konkurenčni.

Spomnim se enega primera (že več kot 10 let nazaj), ko je skupina zaposlenih (ali najetih študentov) iz Špara prišla popisovat cene v Leclercu. Seveda so jim to iz Leclerca preprečili, ko so jih zasačili. Potem se je podobno zgodilo obratno, so iz Lerclerca šli k njim popisovat cene. Mislim, da so v obeh primerih celo uporabljali skenerje črtne kode. Glede tega je bila ena taka "mala vojna" med njima :) No, potem so se verjetno usedli skupaj in se dogovorili o medsebojnem popisovanju, ampak s predhodnim dovoljenjem vodstva.

Verjetno je problem pri slikanju tudi v tem, da ne želijo, da se slike njihovih trgovin pojavijo kje v medijih v slabi podobi (če police niso lepo pospravljene, če se pojavijo napake pri cenah, ...).


Mimovrste ima zdaj aplikacijo (mislim, da je mimovrste), kjer v drugi trgovini slikaš izdelek in primerja z njihovo bazo, če so res cenejši recimo...

Drugače pa meni še noben ni zatežil, da ne smem slikat, ker s telefonom je precej lahko slikat. opazi se samo, če delaš neke spektakularne selfije. To je pa drugo.

Ravno zadnjic sem v big bangu poslikal par filmov, da mi ni bilo treba si zapisat naslovov.

korenje3 ::

Pač ne dovolijo slikat. Verjetno zaradi cen. Ker če recimo v rutarju nekaj slikaš in greš potem gledat cene na net, se lahko sam zgražaš.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

galu ::

solatko je izjavil:

galu - Ravno zato, da ni potrebno tebi nekoga tožit, ker te neupravičeno slika, mora lastnik lokala poskrbeti, da se ne slika in to je to.
Redko kdaj si v trgovini sam in takrat te nihče ne bo vznemirjal, če boš slikal kak artikel, ga poslal po mms-ju in počakal odgovor.
Če pa je trgovina polna, se pa fotografiranje res ne spodobi, pa še prepovedano je.


Sama sreča, da imamo tako dobre trgovine, da dopolnijo našo luknjavo zakonodajo. Pa ne smemo tudi pozabiti ultra naprednih sistemov za odstrelitev vsakega telefona, kateremu je bil zadan ukaz za zajem slike v trgovini.

@S4ul3
Kopiraš točen odgovor, ki si ga dobil? :)
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

OrkAA ::

Haha, ocitno imajo isto politiko kot Mercator.

Par let nazaj sem posnel tole:

poweroff ::

Fino, ne? Oni lahko izvajajo totalen CCTV nadzor, mi pa jih ne smemo snemati.

"Saj greste lahko drugam". Aja, kam pa, če imajo vsi isto politiko?

Svoboda, pa to. >:D
sudo poweroff

Blazz ::

men so težil v humanicu, k sm skeniral QR kodo na škatli od čevljev ... in ja se sploh ne oziram, jaz fotkam po vseh štacunah artikle...

Mare2 ::

Phantomeye je izjavil:



Ravno zadnjic sem v big bangu poslikal par filmov, da mi ni bilo treba si zapisat naslovov.


V big bangu ni blema. Pojdi v Spar in slikaj vpričo kake stare debele prodajalke. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Cervantes ::

Meni še nikoli ni nobeden težil, pa vedno uporabljam v štacunah telefon (žena, kaj sem pozabil?).
V Lidlu in Mercatorju bi lahko posnel že par celovečercev.

shinko ::

Da ne boste mislili, da je samo pri nas tako. Tudi mene je opozoril varnostnik v Mediamarktu v Avstriji, da ne smem slikati.

Razlog pa je verjetno v varnosti. Načrtovanje vlomov in iskanje šibkih točk je vsekakor lažje, če maš trgovino pofotkano.

Manu ::

@Phantomeye

Takrat pred več kot 10 leti pametnih telefonov še ni blo in je blo težje kaj posnet ali poslikat z dobro kamero. Zato je blo lažje opazit slikanje in snemanje.

Verjetno je pa je tudi odvisno od trgovine kako striktno izvajajo to prepoved slikanja in snemanja.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Malcolm_Y ::

Furbo je izjavil:

Jaz pogosto slikam kake cene, za primerjavo, pa mi še noben ni težil. Selfi kretene naj pa le podijo.
Verjetno te niso videli, sicer bi ti že.

Meni 2x, enkrat v Hervisu, so imeli tipfeler na reklami za popust in enkrat v H&M, mislim, ker je bila moja v bolnici in sem ji šel hlače kupit, pa sem jih hotel pofotkat prej. Obakrat so me (razmeroma nevljudno) opozorili, naj neham.

Zgodovina sprememb…

...:TOMI:... ::

poweroff je izjavil:

Fino, ne? Oni lahko izvajajo totalen CCTV nadzor, mi pa jih ne smemo snemati.

"Saj greste lahko drugam". Aja, kam pa, če imajo vsi isto politiko?

Svoboda, pa to. >:D


V trgovine, ki so nekoč bile ali pa so še vedno v kakšnem kotu mesta/vasi. Skratka, take, ki imajo dušo in prijazne prodajalke.

Tam lahko še narediš selfi s prodajalko, če želiš. In tam nimajo kamer.
Tomi

AC_DC ::

shinko je izjavil:

Da ne boste mislili, da je samo pri nas tako. Tudi mene je opozoril varnostnik v Mediamarktu v Avstriji, da ne smem slikati.

Razlog pa je verjetno v varnosti. Načrtovanje vlomov in iskanje šibkih točk je vsekakor lažje, če maš trgovino pofotkano.

Za par 10 eur dobiš spy kamere, s katero neopazno poslikaš celotno trgovino po dolgem in počez... cmon people, 2016 je na koledarju.
Tako da je tvoj argument varnost fail.

Mare2 ::

Če te nihče ne vidi, ni predmet današnjega pogovora...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

MasterTade ::

Ne vem, če ti na hitro nekaj slikaš npr. s telefonom ti ne bo nihče težil, če pa je treba sred štacune narest celo gasilsko pa 100 selfijev mi je pa čisto vseeno če prepovedujejo
Mors omnia aequat

Oberyn ::

Furbo je izjavil:

Če se hoče kreten slikati s čokolado, naj si jo dejansko kupi. Ne pa da opleta z njo, se slika, potem se pa pobere iz trgovine brez nje.

Če bi od mene kdo hotel, da plačam čokolado, s katero sem se slikal, bi slikal 20 € bankovec in mu pokazal fotografijo. Potem bi še zahteval, naj slika ostanek drobiža in mi pokaže fotografijo.

Sicer pa, ne vidim problema glede vsega tega. Če ne dovolijo slikati njihovih artiklov in polic, je to njihova pravica, ker so artikli in police njihovi. Enostavno. Moja pravica pa je, da se na to požvižgam. Pod stropom imajo 6 kamer na kvadratni meter, jaz njih pa ne bi smel? A se hecate? Vključiš kamero na telefonu, prisloniš ga na uho in hodiš okoli. Polovica ljudi ima itak stalno te preklete telefone na ušesu. Poslikaš lahko vse podolgem in počez. Poslikaš njihove kamere, kako slikajo tebe, a ni to zabavno? Če te pri tem dobijo, kar je blizu nemogočega, potem lahko pač sprožijo civilni sodni spor, če jih je volja. Njihova zblojena interna pravila pač še niso zakoni.

shadeX ::

Ja ampak na njihovem ozemlju, moraš igrati pač po njihovih pravilih. Nekako tako, kot maškare niso smele v eurospin, sodeč po obvestilu na vratih in nekako tako kot ne smeš psa pripeljati v trgovino, sodeč po obvestilu na vratih. Na vratih ponavadi tudi piše da je objekt pod video nadzorom, tako da ko ti stopis v trgovino, si se z pravili strinjal. Varnostnik tezaradi tega komot vrže iz trgovine, tako kot te jazlahko vržem iz hiše če si ne sezuješ čevljev preden vstopiš v prostor.

Simpl..

borisk ::

aja, pa kar se konkurence tiče ni cen, mislim da imajo sedaj dogovor, da lahko gledajo med sabo. sej če koga zanima lahko gre z zvezkoim v špar in si prepiše par cen. obstajajo pa ročni skenerji črtnih kod, v velikosti ključa od avtomobila, tako da nekih skrivnosti se ne morejo it.

jype ::

Na črtni kodi ni napisane cene.

Bellzmet ::

Heh kakšni neizvirni/trivialni (bullshit) komentarji, zgleda vsi razmišljate kot SPAR. "Da skrbijo za zasebnost nakupovalcev" :D "Varnost pred vlomi" :D "Vohunjenje za cenami :D (k je itak že vse na netu)

Npr. v Leclercu (kjer zgleda so bolj normalni) lahko s telefonom celo trgovino preskeniraš, še njihov app je tako narejen, da skeniraš kode. A njih pa ne skrbi za vse te nebuloze zgoraj?

Arctander ::

Ne omenjaj Leclerca in normalnosti v istem stavku. Tam te varnostnik napade kot največjega kriminalca, če želiš v trgovino z nahrbtnikom (poslovnim, celo logotip ThinkPad je na njem, v katerem imaš prenosnik). Po drugi strani ženske torbe takvih i onakih oblik niso problem, čeprav je lažje neopazno kaj spustiti v odprto naramno torbo, kot v nahrbtnik.

In potem ti reče: "Lahko spravite nahrbtnik v našo omarico." Ahem, ja. Vi meni ne zaupate, da ne bom ukradel čokoladice, jaz pa naj vam zaupam prenosnik. Ste na glavo padli?

Dokler ne spremenijo te debilne politike, ne prestopim njihovega praga.

Bellzmet ::

Offtopic.

c-lox ::

Paštet ni vljudno fotografirat na delovnem mestu.
!not my imagination.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: c-lox ()

poweroff ::

Oberyn je izjavil:

Pod stropom imajo 6 kamer na kvadratni meter, jaz njih pa ne bi smel? A se hecate?

Točno tukaj jaz vidim problem.

OK, res je, da so to njihovi prostori in oni tam lahko postavljajo lastna pravila. Jaz pa imam pravico, da ne hodim v njihove prostore.

Ampak jaz in oni nisva v enakovrednem položaju. Oni imajo tukaj napol monopolni položaj, še zlasti, če te zadeve počnejo VSI trgovci. Ja, imam svobodo, da ne grem v trgovino in pač umrem od lakote, ampak kakšna svoboda je to?

Anyway, nima smisla, da gre debata še naprej v to smer, ker bomo potem hitro prišli do problema neoliberalizma. Potem bodo pa dežurni nergači spet slabe volje... >:D
sudo poweroff

shadeX ::

Ampak jaz in oni nisva v enakovrednem položaju. Oni imajo tukaj napol monopolni položaj, še zlasti, če te zadeve počnejo VSI trgovci. Ja, imam svobodo, da ne grem v trgovino in pač umrem od lakote, ampak kakšna svoboda je to?


Obstajajo manjše trgovine brez kamer. Če nočeš umreti od lakote lahko greš tja. Prav tako, lahko koga pošlješ v trgovino, če si paranoičen ker te snemajo.

Stvar z njihovimi kamerami ste zakomplicirali do amena. Kamere tam služijo varnostnemu namenu in prepričan bodi, da noben ne ejakulira na ekran v prostoru, kjer so monitorji ki prikazujejo sliko s kamer, medtem ko te gleda kako izbiraš katero milko boš kupil.

Če maš čiste namene, se nimaš kaj bati kamer. Nikjer.

Arctander ::

Kamere tam služijo varnostnemu namenu

Že nekaj časa kamere ne služijo več samo varnostnemu namenu. S kamerami in algoritmi se analizira obnašanje kupcev, da se optimizira postavitev polic in blaga, dobaviteljem zaračunava različne cene polic glede na to, kje je večja frekvenca kupcev itd.

Če maš čiste namene, se nimaš kaj bati kamer.

Če imaš čiste namene, na forumu ne uporabljaš nicka, ampak svoje ime in priimek. Aja ...
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mercator - nakup vžigalnika

Oddelek: Loža
316479 (4739) dottor
»

Snemanje v trgovskih centrih

Oddelek: Loža
142621 (1637) šernk
»

Spar črtna koda (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9019216 (13165) ales85
»

Prepovedano snemanje v trgovskih centrih (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8616528 (3853) Limit-sky

Več podobnih tem