» »

Rdeče oči

Rdeče oči

Golden eye ::

Delam v šihtu 8 ur za kompom, pol pa še domov pridem pa kakšen film pogledam, pa me pol prot večeru kr mal oči pečejo in čutm da so utrujeno k grem spat. Kaj bi lahko kej pomago? sem mal bral pa piše da maš lahko kakšna vnetja oči, al pa so res preveč izpostavljene monitorju??

Mogoče bi visine kapljice za oči kej pomagale? sam kaj te kapljice sam prekrijejo al tud dejansko kej pomagajo?

zee ::

precej pomagajo. oči imaš manj rdeče in pečejo te manj. sam jih uporabljam predvsem pozimi.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

marnit ::

Meni jih je uspelo dobiti celo na recept, tako da mi je častila zavarovalnica. Tak da če boš kej okrog doktorjev hodu, omeni še ta problem ;)

Good Guy ::

mal manj pit pa bo>:D >:D

visin so kr vredu ja
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Phoebus ::

Ali pa, če ti oči ne prenesejo, malo manj visi za računalnikom- jih ni treba uničit že v mladosti.

Good Guy ::

kva doma nej pa strada?:\ :\
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

mihec87 ::

Kakšni so pa kaj ekrani na katerih delaš...
Med delom je včasih tudi pametno na čase malo stran od ekrana pogledat nekam kjer spočiješ malo oči za par minutk..

gzibret ::

Pomagajo tudi vlažni obkladki. Sicer pa vedno, kadar gledaš film, nikoli ga ne glej v temi. Najboljša je medla lučka za TV-jem.
Vse je za neki dobr!

Blum ::

meni pomagajo kapljice SpersAllerg

DominusSLO ::

Jaz bom tudi začel kaj takega uporabljat... Na šihtu imam vse okoli monitorje, ki se samo večajo :D Doma pa se itak ne morem odlepit od pc-ja :8) Še sreča, da mi ni blo škoda dat ful keša za trenutni monitor samsung 970p(ko so bli še SIT-i, je bil 120k). Me pa vseeno zanima, če kdo na podlagi izkušenj lahko priporoča še kakega boljšega za oči, pa da je vsaj 19".
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

Nagi Bator ::

gzibret je dobro rekel. Osvetlitev iza monitorja je zelo pomembna da oci ne trpijo. Neonke ne pridejo v postev. Niti kot stropne luci, se posebaj ce imas CRT monitor!

WarpedGone ::

Dandanes naletet na zanič monitor je že umetnost. Prej naletiš na narobe nastavljen katodni monitor - na manj kot 70 Hz, kar pa bi moral vsak, ki zase reče, da zna delat z računalnikom, opazit in uredit takoj.

Problem je drugje. Delo z računalnikom pomeni zavzeto in skoncetrirano opazovanje bilžnje slike. Ob tem večina ljudi začne redkeje utripat z vekami, posledično so oči bolj suhe in težave so tu. Zato ma lahko človek pekoče oči tudi ob LCD monitorju al pa zaradi branja knjig.

Splača se natrenirat, da kljub buljenju v monitor, človek pogosto utripa z vekami. Velika večina problemov glede utrujenih oči bo izginila ali pa se vsaj omilila.
Zbogom in hvala za vse ribe

Tear_DR0P ::

pomaga tudi če piješ tekočino (ne alkohol ali zelo sladko:\ ) ker če nimaš dovolj tekočine, se tudi solziš težko - pol je treba pa vizinke kaplat
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

strictom ::

Nič kapljice, več tobaka! :D
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Golden eye ::

delam na LCD monitorjih TN matrika! Med delom tud vsako urco mal pogledam skoz oken za kakšne pol minutke... Drgač pa pijem dost vode (mam flašo vode pr roki), mogoče mam res presuhe oke...bom šel jutr mal do dohtarja pa bo on povedu kako pa kaj..drgač pa nasveti in izkušnje v tej temi zelo dobrodošle

edit: aja pa visinke so pol čist nedolžna stvar? al je kej čudnga noter?

Zgodovina sprememb…

fosil ::

V zimskem času je problem tudi suh zrak v prostoru zaradi centralne kurjave. Tako da vlažilec zraka mogoče ne bi bil slaba naložba, če imaš centralno v pisarni.
Tako je!

BlackHole ::

Te kapljice tudi ne vem, če jih lahko dlje časa uporabljaš. Malo poglejte v navodila, če že ne gre brez. Da si ne boste še večje škode naredili.
LP Marko

Inja ::

Vizinke so ful slabe in baje da zvišujejo očesni pritisk, če jih preveč uporablaš. Predlagam, da si kupiš umetne solze. Lahko probaš najprej tudi pri zdravniku dobit recept, ampak eni zdravniki jih ne dajejo več na recept. Običajno dajo Isopto tears... men te niso odgovarjale, ker so me po njih oči začele ful srbet (najbrš mi neka sestavina ni odgovarjala), pa še samo 1 mesec jih lahko uporabljaš. Jst priporočam Systane.. te so ok, pa kar pol leta jih loh uporabljaš. Kupiš jih lahko brez recepta.

Drugače pa tud to ne pomaga lih neki ful. Najbolš je, da se res streniraš, da skoz mežikaš, gledaš okol po porostoru, vsake tolk pogledaš nekam v daljavo, pa v kakšnen oster rob ali kot in na vsako uro za ekranom moraš narest 10 min odmora.

Lp

Golden eye ::

kolkrat na dan pa si daš ponavad te kaplce v uči? Pa kdaj; zjutraj, ko si dlje časa za računalnikom al k se zdi da maš suhe oke....?

Camalotz ::

1) Visine so primerne bolj za občasno uporabo, pri vsakodnevni pa so bolj škodljive kot ne, saj, kot je
bilo že zgoraj omenjeno, povečujejo pritisk in lahko pripomorejo k razvoju določenih bolezni...
2) Kot vse ostale očesne kapljice jih je priporočljivo mesec po odprtju zavreči, saj se lahko v njih
začnejo množiti bakterije ipd...
3) Visine so de facto hašišarski pripomoček, zato se ne čudi, če ti prijazna gospa v lekarni priredi
kratko predavanje o škodljivosti drog (meni se je že zgodilo) :D
Vedno znova me preseneča, koliko ljudi zna pisati, ne pa tudi brati.

Inja ::

Na začetku je dobr da si jih ene 3 dni daješ večkrat na dan.. 3-5x recimo. Potem pa po potrebi, ko začutiš, da postajajo suhe.

Poldy ::

Isto pečejo tudi mene. Bil sem že pri zdravniku, dobil strašne antibiotike, pa ni bilo nič bolje. Dioptrijo sicer imam, pa so mi tudi to pregledali skupaj z očali.
Skoraj nič me ne pečejo čez vikend, ker se naspim.

Najbolj pomagajo visine (tiste ki zmanjšajo rdečico), ki pa, kot so že ostali rekli, niso za vsakdanjo uporabo. Vse ostale kapljice, ala umetne solze so pa brez veze, ker ti nimaš suhih oči, ampak utrujene. Če že, bi dal glas za VisMed kapljice, lahko kupiš tiste v posameznih odmerkih ki so brez konzervansov, uporabljaš jih pa lahko tudi več let.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaplice za oči - suhe oke

Oddelek: Loža
185833 (3589) c3p0
»

Delo za računalnikom - oči

Oddelek: Loža
445631 (3645) spam321
»

Slabšanje vida

Oddelek: Loža
183783 (3268) Twix
»

Unicene oci?

Oddelek: Loža
315879 (4187) tsh2
»

Vnetje oči

Oddelek: Loža
205267 (4492) BigWhale

Več podobnih tem