» »

Telesat (Homerca) Jesenice users

Telesat (Homerca) Jesenice users

Vanich ::

A je gdo (če vas sploh je kej klele) pogruntou kakšno voreng upočasnitev prenosov itd. ???
Ker men klele Donkey laufa kakšen mesec - dva , po 5 KB/s po fajlu, prej je pa lahko tud do 180 - 200 KB/s (sicer ne zmerom, včasih pa, konstanta je pa bla vsaj 30 - 60 KB/s) In to sem celo lahko vesel, če je 5 KB/s, ker je ponavad 1 - 2 KB/s. Nastavitve Donkeya niso krive. Ga dobro poznam - pa tud pingi serverja so sky-high. Tudi Donkey bot ne pomaga pol pizde mrzle vode.
S kermu programam bi lahko zmeru prenose, pinge pa vse te stvari, da jim dokumentirano zatežim ???
Aja, modem je pa LANCity, Windowsi pa XP - Lokacija pa Plavž. A je kakšen komšija tukej ,al sem osamljen ?

Vanich ::

Se zahvaljujem za zelo obilen odziv, ampak zgleda da mam samo jest kabelski internet na Jesenicah.

Gandalfar ::

ali pa ce ne bi bil tako nepotrpezljiv. Ti bo ze nekdo odgovoril.

Sicer pa ce imas probleme z download. Najdi prilubljeno shareware stran. Tam poisci neko veliko datoteko (200,500mb). Pozeni getright tako, da bos ja imel cim vec mirrorjev in poglej prenos.

Ce je lep potem je pac edonkey v k*.

Pa obilo uzitkov ti zelim ;-)

Mamaplata ::

Evo mene KOMŠIJA ,no nisem ravno s Plavža .Imam pa ravno tako kabel internet preko telesata in sicer od Perftech. Sam sicer nisem toliko opazil zmanjšanja hitrosti prenosa pač pa občasno (prepogosto) prenehanje kakršnegakoli prenosa ,razen od telesatovega serverja (naprej ne pridem tudi sedaj ko tole pišem ne vem ali bo prišlo do Slo -tech-a).
Skratka telefonskih klicev (v telesat) se je nabralo za mesečno naročnino na internet in sedaj mi je dokončno prebilo.Ne vem kaj je vzrok temu.Položnice plačujem redno ,pregledal sem sistem z ADAWARE 6 in naročnina mi poteče čez 3-4 mesece HVALA KU***.
Zanima me če ima še kdo podobne izkušnje s tele-s(hi)at.

Vanich ::

Sosed, hvala za HITRI odgovor.
Vprašanje sem postavil skoraj natanko pred dvema letoma.
(poglej datum)
Si se pa moral vorenk podrudit da si ga izbrskal iz arhiva.
Drugače je pa zej use kul.
Isto mam Perftech-Telesat na Thomson modemu, in mi dela kar uredu. (tok, tok)
Donkeya pa hvala kurcu več ne uporabljam od kar imamo Bittorent.

CaqKa ::

"hvala kurcu" hmm to pa je zgleda neka posebna skovanka, ki jo samo tam na gorenjskem uporabljate?

Mamaplata ::

CaqKa - ITAQ

JC_DENTON ::

ja tut jest mam kabl prek perftecha od telesata.

in povem sam neki

ne vem zakva sm sploh naroču internet pri njih ker :

-ga stalno vn meče
-hitrost je nespodobna za današnjo internetno tehnologijo
-uslužbenci so leni in neodgovorni (za vec informacij o tem si preberite temo o IRC serverju arnes pod poglavjem INTERNET )

to so samo 3 pripombe od ostalih ki bi jih lahko naštel....

patron ::

popolnoma se strinjam z JC_DENTONm...
lih prejle so vsi DNS crknli... 3 ure ni blo neta... da bi pa koga na info dobu pa lah sam sanjas...
cez en mesc mi potece narocnina... wiiiii!!!!!!!

popi**** ce nis navajen ;)

Vanich ::

Đizus, s kje vlečete tele teme ?
Tole je štiri leta staro, ne verjamem da je še kej aktualno.

JC_DENTON ::

na žalost je še...vsaj zame.;(

zej nism več pr preftechu ampak pr sammu Telesatu (drug modem drug IP) pa je vse isto.
nizka hitrost pa stalna prekinjanja ( brez enga dobrga razloga )

hitrost je pa KAO 4 mbps...
My Ignorance Amuses Me :)

xgo ::

jesenicki net smrdi, telemach smrdi telesat smrdi
ma kdo siol na jesenicah |O

JC_DENTON ::

tut Siol smrdi...samo cene dvigajo, storitve so ap zmerj slabš. a si slišov tist posnetek k je nekdo podal "subjektivno oceno" njihovih storitev? mam pa tut par ldi k jih poznam in tut pravjo da je siol glih tko u k****. a je sploh še kšn ISP k lahko da kvalitetno in hitro povezavo ?
My Ignorance Amuses Me :)

Switch ::

Na Gorenjskem je le nekaj posvečenih, katerim internet deluje tako kot bi moral. Ostali lahko le molimo, da se bodo storitve izboljšale. Npr. na zvišanje hitrosti povezave pri Telemachu sem čakal 4 mesece. Med tem časom sem s službo za pomoč uporabnikom opravil za okoli pet ur telefonskih pogovorov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Switch ()

Alexius Heristalski ::

Pepca, očitno je usojeno, da na vsaki dve leti nekdo obudi to temo.:D
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

blaz_ ::

Zivjo

Meni emule se nikoli ne delal normalno pri telesatu(perfect..), upload je biv vecinoma vedno pod 2kb(kljub 100+ ljudi v queue-u) download posledicno tudi vedno zelo majhen, torrenti celo delajo vec ali manj normalno.
(mislim, da nekako omejujejo emule povezavo, nisem siguren)
vsaj ftp server imajo ok;)

Glede izpadov pa... vecinoma se mi zdi, da pri perfect-u z*****, pri telesatu predvsm ce modem crkne ali dns-ji...
Uglavnem treba jih je tut razumet, da oni niso non-stop tam... izpadi so pa tako pri vseh ISP-jih

LP Blaz
Ko tehnologija odpove, uporabi macolo.

antonija ::

Ce ti torrenti delajo _normalno_, pol ti verjetno ne ostane velik uploada za emule...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Kawl6 ::

Par let nazaj sem bil tudi sam naročnik na Telesatovem omrežju,z nostalgijo se spominjam lepih časov.
Kar pa ne morem trditi za sedanji čas ker me je po sili razmer Perftec oddal družbi Telemach.8-O

blaz_ ::

>Ce ti torrenti delajo _normalno_, pol ti verjetno ne ostane velik uploada za emule...

to je bilo misljeno, tako da ce lavfa samo emule ali samo torrenti
in torrenti deljujejo normalno, emule pa ne...

LP Blaz
Ko tehnologija odpove, uporabi macolo.

antonija ::

Za visoke hitrosti pri eMuli rabis met zadostno stevilo prostih sourcev. Ce se hoces prepricat pejd downloadat najbolj pop zadevo ki trenutno obstaja (kaksen hype MTV komad al kaj takega) in bos vidu kolk downloada lahko dosezes. Seveda moras pa met pri serverju, na kerga si connectan High ID (ustrezno nastiman firewall) in pa server mora met dost clinetov na sebi obesenih, drugace moras malo dalj cakat na source (in lahko odbis cel file preden dosezes maximum).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Vanich ::

Čeprav še ni dve leti okoli (približno na vsake toliko časa se ta tema nadaljuje), bom zopet obudil to temo.

Telesat NO MORE !!! :D

T-2 rules !!! (sicer je včerej izpadu, ampak jim oprostim, zaenkrat :| )


Zanima me pa, koliko hoče Humerca za svojo novo digitalno
televizijo ? A kdo že vprašal ?

Tolk je len, da se mu niti cenika ne da na njihovo stran napisat.

Ker, kolikor sem videl na njihovem TV kanalu, ima
približno isto ponudbo kanalov kot T-2, vendar razdeljeno
na tri dele: a, b in mensezdi da c.

xgo ::

jest mam tud t2, dela super

Vanich ::

A je kdo vprašal Humerco za njegovo TV , no....

Po telefonu ga skorej nima smisla klicat, ker ga nikoli ni...

Vanich ::

Noben ni vprašal ? Nobeden ne ve ? :\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telesat Jesenice

Oddelek: Omrežja in internet
72157 (1623) vander
»

Kabelski in adsl internet pohvale in pritožbe (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Omrežja in internet
42725919 (15630) Jakka
»

Občasni nekajminutni izpadi Arnesa preko kabla?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
534087 (3132) bastadu
»

g-kabel (siol) težave

Oddelek: Omrežja in internet
182445 (2061) Narcos Satanicos
»

Telemach ?

Oddelek: Omrežja in internet
182128 (1690) bzagozen

Več podobnih tem