» »

Problem Linksys BEFSX41 Lokalno omrežje

Problem Linksys BEFSX41 Lokalno omrežje

lupin_3th ::

Problem je sladeč:

Router deluje normalo, edini problem je, da ne vidim lokalne mreže. Računalniki se med seboj ne vidijo. Ping pa dela normalno.

Kaj storiti? Firewal v windowsih?....neeee:P


Lp,
Lupin_3th

Mitch ::

Če uporabljaš Windowse, potem moraš najprej naložiti gonilnike za microsoftovo omrežje in izmenjevanje datotek in tiskalnika (client for ms network in file and printer sharing). Polega tega morajo biti vsi računalniki v isti delovni skupini (workgroup). Seveda pa, kot si tudi sam ugotovil, mora biti požarni zid izklopljen. Lahko bi sicer nastavil filter za požarni zid, katere porte mora spuščat, samo to je že druga zgodba...

LP,
Mitch

Vikking ::

imam Linksys Router BEFRS41, z majhno težavo.

Z osebo ki mi vzdržuje program preko remote desktopa imama težavo, ko se priklopi oz. logira na moj računalnik, vidi moj dekstop, ne more pa nič kliknat in pisat kot da je zamrznu, ter ga vrže oz. mu prekine povezavo. Če priklopim računalnik direktno preko modema nima teh težav. Ko pa gre zadeva prek routerja tej osebi zamrzne zadeva.

Nekdo drug se lahko poveže na moj računalnik preko remote desktopa, samo da je njegov IP drugačen.

Zgleda da si je Router zapolnil njegov IP ter ga blokira. Pred časom je zadeva še delovala prek routerja, potem pa kr naenkrat začel to delat. Kje bi lahko to ugotovil oz. kam si je shranil router njegov IP ter ga blokira. Vse kar sem nastavil za remote desktop na routerju je bil PortForwarding 3389.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Remote Desktop preko Routerja !?

Oddelek: Pomoč in nasveti
135132 (3204) matto87
»

remote desktop - varnost

Oddelek: Informacijska varnost
132104 (1809) karafeka
»

Remote desktop pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
221701 (1291) K0K0
»

Vodenje službenega kompa kar od doma

Oddelek: Pomoč in nasveti
71218 (1078) urban99
»

ADSL + ststičen ip + remote desktop?

Oddelek: Omrežja in internet
182108 (1832) kuntek

Več podobnih tem