» »

Telemach ?

Telemach ?

Horhe ::

Samo nekaj bi vprasal , a se to sam meni dogaja al se tud vam, zadnje case gre nekam ful svoh, recimo dva tedna nazaj je letel res tko k mora bit recimo 100k/s zdej pa sam 16... se to samo meni dogaja ?
Pa kva mislte o tem , mislm za isto ceno ma G.kabel 100k dl pa 40 k ul..pa saj nekam leti zdej k bo pa ta prevzem ...kva bo pa zdej .. ADSL ? sej po mojem se bo se najbolj splacalo ..ker to je cisto nategovanje...
Moja sestra bl obvlada PC k jz ......

sasox ::

Ma dons dela vse neki full počas :(

Uporabnik ::

horhe, napisat morš še ker paket maš.

Horhe ::

Ja unga mam , 128 kb neomejen promet ...
Moja sestra bl obvlada PC k jz ......

MUC ::

Če na G-kablu pade DL na 100KB/s dobi direktor ful prito
žb na mail v trenutku .. sicer se pa to še ni zgodl na srečo :)

DL je čez dan okol 200KB/s, ponoč je pa tut 2x več.

Drugač pa tut mene mal skrbi, kaj bo zdej, k je Telemach kao prevzel Astro telekom.

Matty ::

muc... malo si pretiraval, ker 100kb/s (ali 1mbps) je na g-kablu ze zelo lep prenos in zelo redko dosezen v tujino (sem eden od g-kabel narocnikov, tako da vem kaj govorim). Seveda pa taka hitrsot na lokalnem serverju pomeni, da je nekaj narobe z omrezjem...Drugace je pa omejen upload na 256kbps...
Glede Telemacha... trenutno imamo sklenjeno pogodbo s Siolom in tudi Siol ne bo (verjetno) kar tako izdal svojih narocnikov... Sicer pa.. nc se ne ve... upamo lahko samo, da ne gremo pod Telemach internet...

Witboy ::

:P
Ja kaj si pa mislu. Če maš paket k ti piše 128k + neomejen promet, si lahko srečen da ti je sploh kdaj slo 100k/s!!! ker to je 128kilobitov ne bajtov in maxx, če boš imel srečo, ti bo šlo do 30k/s!! 8-)
Žal, če hočeš hitreje bojdi na neomejeno hitrost ter omejitev tujine. :D

Matty ::

witboy... na g-kablu mamo 2Mbps dl omejitev... vendar se to hitrost doseze samo v lokalni mrezi...

Do tujine pa gre brez problema 100Kb/s samo ob nezasedenosti omrezja, npr. okoli 3h, 4h zjutraj

Witboy ::

OK, jst za G-kabel sicer ne vem, vem pa kako je stanje na Telemachu. Za kar je tudi saj men se zdi na zacetku spraseval "topic".:))

Horhe ::

Tko ti povem , po dnevi mi je letel tm okol 150 k , ponoc pa tud do 400 k , mam slike ce ne vrjames!
Moja sestra bl obvlada PC k jz ......

MUC ::

Matty: men prenaša iz SiOLa točn tolk, kolkr mi leti lokalno (nevem zakaj ne bi)... seprav 200KB/s recimo.. drugo je pa tujina ja , kjer jih 200 ne boš videl še veliko let. :) Pa ne govori o nekih omejitvah, ker jih ni ne za DL, ne za UL in vedno dobiš takšno hitrost, kot jo v tistem trenutku zmore mreža (lokalna oz. SiOL oz tujina).

Matty ::

muc... "Pa ne govori o nekih omejitvah, ker jih ni ne za DL, ne za UL in vedno dobiš takšno hitrost, kot jo v tistem trenutku zmore mreža (lokalna oz. SiOL oz tujina). " ... to je totalna bedarija kar si rekel... vprasi operaterja na admin@g-kabel.si... pa ti bo isto rekel o omejitvah... dej preveri predno kaj reces...

Res pa je, da lahko uporabljamo le toliko kot dopusca pipca do Siola in sveta... In to je zelo redko 2Mbps... Mogoce se ti zato zdi neomejeno... Se to... s telesata se posilja na g-kabel s hitrostjo 50-60Kb/s, medtem ko je obratno samo 20-25Kb/s... Kako je to mozno??? Oni imajo pac omejitev UL 512Kbps, medtem ko mamo mi 256 Kbps...

MUC ::

Preveč dobro poznam v detalje opremo in ljudi na G-Kablu, tako da ne verjemi kar ti reče admin.



Če hočeš imet 60 ali več Kb ULa, pojdi na DOCSIS .. zakaj tam ni omejitve 25 K za UL recimo, če je to G-Kabel politika? Zato, ker omejitve ni in stari Nemo modemi ne morejo ULati več kot 20-25K glede na zasedenost bridgov čez dan in uporabo samo 2.56 Mbps po UL kanalu. Vprašaj se samo, zakaj lahko poniči ULaš recimo do 40KB/s



Še to mi povej, če je 200K omejitev , zakaj sedaj DLam iz 2cows 370 K? Mogoče je admin narobe nastavu al kaj :))

hot-stuff ::

lol Muc a si se kdaj vprašal če nimaš mogoče ti kaj več pipco odprto k tko dobr poznas vse na g-kablu:)
Itak da slo promet leti k svinja(sem Telesat uporabnik)men gre vcasih tud 300-400 kb/s ampak tujina je bla pa pomoje najvec ene 180 kb/s pa še to zaradi tega ker sva z sosedom ki si deliva en modem neprestan tezila hehe in nama je odpru pipco...K pa vem Muc da sva oba memberja enga dobrga Divx Ftpja na telemach me pa sam zanima kolk mas kej upload tam:)) men ne gre vec kot 110 kb/s pa tebi?

lp

Matty ::

muc... lahko da je Docsis kaj hitrejsi, vendar vseeno... jest niti ponoc ne morm posiljat prek tistih 25kb/s (ce skace od 15 do 40Kb/s, to se ne pomeni da dejansko UL s 40kb/s... )... drugace je pa tucows streznik na siolu, in tam gre tudi meni zelo hitro... (prek 300Kb/s gre npr. z download acceleratorjem...)

Lahko pa da je res kar je rekel hot-stuff... Mogoce mas pa ti bl pipco odprto ker "tko" dobr poznas ljudi tam??? 8-O

MUC ::

Nope, pipca je taka k je.. čar vsega tega je, da se priklopiš na tisti bridge, k je v tistem trenutku najmanj obremenjen. Pol gre kr dobr :)

Horhe ::

Zdej k vas bo, al vas pa ze je kupu Telemach, boste kmal u isti p** tko k mi vsi..., zelim vam najboljse..pa dl dokler lahk..
Moja sestra bl obvlada PC k jz ......

Swiwer ::

Samo nekaj besed o Telemachovi "profesionalni" pomoci uporabnikom
oz. potencialnim narocnikom. Prejsnji cetrtek so mi po e-mailu obljubili,
da mi bodo poslali ponudbo za pregled moznosti priklopa na kabelski Internet.
Ponudbe tudi danes (v sredo) se nisem dobil. Skratka, neverjetno sramoten,
balkanski odnos te 'firme' do potencialnih novih narocnikov ! SiOL me je
prijetno presenetil kajti ADSL je pri nas v Mostah prakticno ze dosegljiv
(kolega je ze dobil ponudbo). Hvala bogu ! Na Telemach niti pomislil ne bom vec.
Banda !

-----------
Perplexer

bzagozen ::

Takole dela kadar je prenos neomejen (neomejena hitrost). Imam paket 64kbs in včasih se zgodi, da prenos ni več hitrostno omejen (max 800KB pri meni). Drugič pač je in je max hitrost 30KB. Tako je!
;)
www.alkoma.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Osebno zadovoljstvo: ADSL ali KABL ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1017499 (5700) Narcos Satanicos
»

g-kabel (siol) težave

Oddelek: Omrežja in internet
182349 (1965) Narcos Satanicos
»

Telemachov nateg ali kako ukrasti naročnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
535738 (4568) Tigorsami
»

Kaj pa mi na Telemachu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
707829 (6135) DeLonghi
»

Telemach kabl

Oddelek: Omrežja in internet
181690 (1314) twosocks

Več podobnih tem