» »

Občasni nekajminutni izpadi Arnesa preko kabla?!

Občasni nekajminutni izpadi Arnesa preko kabla?!

«
1
2

bastadu ::

Imam kabelski net pri mariborskem kabelskem operaterju, ISP pa je Arnes. Zanima me, če se tudi vam dogaja, da vam izpade internet 1× ali 2× dnevno (včasih več, včasih nikoli) za cca 1 - 10 minut? Lučke na modemu (Thomson RCA) normalno utripajo, kot da bi net moral delati... Malo se zanimam, da ne grem slučajno brezveze težit na Arnes... Hvala za odgovore!

Mamaplata ::

Iste probleme imam vendar z jeseniškim kabelskim omrežjem ponudnik je Perftech imam isti modem.Dogaja pa se predvsem zjutraj včasih pa kot se mu zdi.
Dogaja pa se mi še nekaj čudnega :
Pingam določen IP in mi v prvo izpiše request timed out nato pa kar solidne pinge
ko ponovim pinganje imam pa 100% prenos !?
Nimam pojma kaj se dogaja -ali je to kabelski operater ali ISP.

bastadu ::

Me veseli, da nisem edini:P Še kdo mogoče? Še bolj me pa zanima rešitev tega, ker ni ravno prijetno, da pade linija vsaj 1× na dan dol...

CaqKa ::

CaqKa ::

zaj stvar je med drugim tudi taka da tudi sam SPET opažam ravno take izpade kot jih sam opažaš tak da sumim da celi trieri nekaj štrajka.. samo priznat nočejo.

pumaxx ::

Imam isto kombinacijo kot avtor tega sporočila in se mi zadnje dni dogaja isto, vendar se meni modem resetira in začneta utripati samo prvi dve led diodi. Če ga resetiraš ne pomaga. Čez čas pa se spet sam poveže. To se dogaja nekaj dni (včeraj ne in pa danes še tudi ne)

CaqKa ::

če ledica za cable neha utripat je pomojem napaka na catv ali pa na trieri.

pumaxx ::

Ja meni se modem resetira in se kasneje noče vezat. Po recimo 10 minutah pa se sam poveže.

bastadu ::

Hmm, meni lučke normalno utripajo, če pa resetiram modem, se pa nekaj časa noče povezati...

CaqKa ::

0801151
pa jim povej točno ob kateremčasu pa jim zagnjavi da se to zadnje čase pogosto dogaja..
jaz bom tudi ko opazim.. zadeva namreč postaja nadležna.

Mamaplata ::

A je to številjka od triere : 0801151
Pri meni je tako ,da lučke normalno utripajo ,vendar mi noče odpret nobene povezave razen kabelskega serverja.
Včasih pa tudi utripata samo prvi dve ledici ali pa še to ne ,vendar se to zadnje bolj poredko dogaja in zato mislim ,da večino težav povzroča ISP v mojem primeru Perftech.
Ker če lahko odprem FTP od kabelskega operaterja in nobene druge povezave potem sklepam ,da je zato kriv ISP.

Mamaplata ::

Prosil bi če lahko kdo ,ki ima tudi Perftech preko telesat-a pove kakšno je stanje pri njem ,še posebej kadar igra kakšen ET WOLFENSTEIN.
Hvala.

flipflop ::

Meni tudi na trieri občasno vrže ven, za par minutk. Istočasno neha delat radio city in pa kabelska TV. Se je pa že zgodilo,da nisem mogel odpirati strani,medtem ko je Azureus lepo vlekel naprej kot da ni nič.

OrlyTM ::

tut men se dogaja zlo podobno ... en cajt dela, en cajt ne ... lucke na modemu zmer delajo normalno ... en cajt doloceni sajti delajo OK, doloceni ne ... pingi so cist adijo ... kokr pride, lahk tajmavtajo, lahk grejo skozi normalno ...

mam pa s5.net preko g-kabla ...

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

OrlyTM ::

evo ... ze cel popoldan serje u hard ... jst ze cist zivcn :totalkarazpizden:

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Sade ::

V Celju ( tut Triera) ni nobenih problemov blo zadnje čase . se pa spomnem enkrat oktobra eno soboto se je modem skoz resetiru, pa je blo neki v Ce neki narobe na kablski in se je to dogajal vsem, pa je pol po klicu na dežurno službo( kabelske) , bla zadeva urejena!

Lp!

bastadu ::

Evo, tule so moji časi izpadov na kablu KRS Rotovž (MB), ISP je Arnes:
-----------------
Thu Mar 25 - 21:23:05 Reconnected - IP xxx.xxx.xxx.xxx
Thu Mar 25 - 21:17:12 Internet is down
Thu Mar 25 - 20:40:37 Reconnected - IP xxx.xxx.xxx.xxx
Thu Mar 25 - 20:40:04 Internet is down
Thu Mar 25 - 20:32:16 Reconnected - IP xxx.xxx.xxx.xxx
Thu Mar 25 - 20:32:16 Internet is down
Thu Mar 25 - 18:45:34 Reconnected - IP xxx.xxx.xxx.xxx
Thu Mar 25 - 18:44:30 Internet is down
Thu Mar 25 - 11:40:12 Reconnected - IP xxx.xxx.xxx.xxx
Thu Mar 25 - 11:39:40 Internet is down
Thu Mar 25 - 11:29:02 Reconnected - IP xxx.xxx.xxx.xxx
Thu Mar 25 - 11:27:58 Internet is down
Thu Mar 25 - 09:47:21 Reconnected - IP xxx.xxx.xxx.xxx
Thu Mar 25 - 09:46:17 Internet is down
Wed Mar 24 - 09:35:10 Reconnected - IP xxx.xxx.xxx.xxx
Wed Mar 24 - 09:23:57 Internet is down
Tue Mar 23 - 20:17:46 Reconnected - IP xxx.xxx.xxx.xxx
Tue Mar 23 - 20:12:26 Internet is down
Tue Mar 23 - 11:42:34 Reconnected - IP xxx.xxx.xxx.xxx
Tue Mar 23 - 11:36:10 Internet is down
Tue Mar 23 - 09:40:35 Reconnected - IP xxx.xxx.xxx.xxx
Tue Mar 23 - 09:40:35 Internet is down
Tue Mar 23 - 09:28:58 Reconnected - IP xxx.xxx.xxx.xxx
Tue Mar 23 - 09:26:18 Internet is down
Mon Mar 22 - 19:18:39 Reconnected - IP xxx.xxx.xxx.xxx
Mon Mar 22 - 19:11:11 Internet is down
Sun Mar 21 - 16:27:08 Reconnected - IP xxx.xxx.xxx.xxx
Sun Mar 21 - 16:24:28 Internet is down
Sun Mar 21 - 11:50:03 Reconnected - IP xxx.xxx.xxx.xxx
Sun Mar 21 - 11:50:02 Internet is down
Sun Mar 21 - 09:17:32 Reconnected - IP xxx.xxx.xxx.xxx
Sun Mar 21 - 09:14:20 Internet is down
Sat Mar 20 - 20:37:14 Reconnected - IP xxx.xxx.xxx.xxx
Sat Mar 20 - 20:36:41 Internet is down
Sat Mar 20 - 17:25:23 Reconnected - IP xxx.xxx.xxx.xxx
Sat Mar 20 - 17:23:47 Internet is down
Sat Mar 20 - 14:49:07 Reconnected - IP xxx.xxx.xxx.xxx
Sat Mar 20 - 14:41:07 Internet is down
Sat Mar 20 - 10:44:21 Reconnected - IP xxx.xxx.xxx.xxx
Sat Mar 20 - 10:29:24 Internet is down
Fri Mar 19 - 20:25:13 Reconnected - IP xxx.xxx.xxx.xxx
Fri Mar 19 - 20:25:13 Internet is down
Fri Mar 19 - 20:07:12 Reconnected - IP xxx.xxx.xxx.xxx
Fri Mar 19 - 20:03:28 Internet is down
Fri Mar 19 - 20:00:50 Reconnected - IP xxx.xxx.xxx.xxx
Fri Mar 19 - 19:59:45 Internet is down
-----------------
Ima kdo v MBju približno enake čase izpadov (in je seveda na Arnesu)?

Spajky ::

Ma Arnes ma večkrat težave, meni se je včeraj dogajalo, sem pa na Dial Up-u, da se je prkloplo, pa nič ni hotlo delat ...8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Gandalfar ::

A je kdo poklical/poslal kaksn mail arnesu?

Soprano ::

@bastadu: jaz sem tudi na Rotovžu in podobnih težav ne opažam. Je pa res, da nimam dostopa preko Arnesa, ampak komercialnega.

Soprano

bastadu ::

Mogoče pa so za te izpade krive motnje v kabelskem omrežju...;(

bastadu ::

Ne vem kako in kaj, ampak sedaj mi net neprekinjeno deluje že od 1. aprila zjutraj. Ne vem če je mogoče vzrok o tem, da sem si povišal hitrost iz 2 na 5Mbit in so obtem slučajno kaj popravili... Je tudi kdo drug opazil manj oz. nič izpadov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

pumaxx ::

Ni jih ne.

AngelOfDeath ::

bastadu ti imaš preko mrežne ali USB ?

Kakšni pa so bli pingi na gateway (kaj izgube) ?

bastadu ::

Imam preko UTP kabla... Ja pri pinganju na gateway so se paketki izgubili:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

AngelOfDeath ::

Potem je problem v signalu v tem primeru se pokliče na triero in oni pol obvestijo lokalnega kabelskega operaterja.

bastadu ::

Tale vikend je spet obup, kar naprej meče ven... A še komu drugemu na območju MBja to dela?

Soprano ::

@bastadu: Trierin dostop mi dela brez problema.
Če ti na modemu lučke svetijo normalno, je problem po vsej verjetnosti pri ponudniku interneta, drugače pa v fizični povezavi modema.

Lahko imaš npr. problem doma na inštalaciji (kabli, vtičnica?), nenazadnje pa je lahko tudi modem v okvari. Najboljše, da v vsakem primeru javiš napako na podpora@triera.net, pa naj ti preverijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Soprano ()

Tomay ::

Sem imel arnes, zadaj pa imam triero, pa so problemi podobni oz skoraj enaki. Nekajkrat na dan se mi modem kar sam od sebe resetira, včasih se takoj nazaj poveže, včasih pa potrekuje tudi več kot eno uro. Mislim, da je težava v kabelskem sistemu in ne pri trieri ali arnesu. (vsaj v mojem primeru)
Voodoo 4Ever

flipflop ::

Meni tudi danes sploh ni delal, sem resetiral, še vedno nič, potem je pa naenkrat začelo delat, pa zaenkrat še kr dela. Mam pa triero, ne čez arnes.

KraP ::

Jaz sem pri Trieri-rotovz pa dela brez problema!


LP KraP

speed machine ::

Same here. Men tud zadnje tri dni že lepo ven meče, sam net ostane povezan (občasno ga čist ven vrže), vendar doživlja sunke. Dela naprimer z polno povezavo, potem vrže na 5kb/s, pa čez 10s na 30kb/s, pa tak naprej. Mam pa paket 512/128. Dons zvečer pa je že nekak začel delat. No bomo vidl kak bo v prihodnje. Sam je pa zanimivo, da imam samo poleti takšne probleme. Pozimi pa nkol.
Aja, okolica Žalca.

Zgodovina sprememb…

Soprano ::

@speed: za Žalec je na webu neko obvestilo o napaki, verjetno ravno pri tebi =)

flipflop ::

No ja, ni blo samo danes, se je že prej začelo. Sem jaz tudi iz okolice Žalca. Sam da so zrihtal zdaj da spet hiter dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flipflop ()

bastadu ::

Danes je pa res živi obup, če cel večer se izgubjajo paketki in modem se restartuje...;(

Soprano ::

@bastadu: in kaj so ti rekli na podpori?

speed machine ::

verjetno ravno pri tebi =)


True, true.:D

Dons dela kr lepo. No vsaj pr men.8-)

GregiB ::

No, v Žalcu je cel vikend arnes prek kabla močno nagajal...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

TyKee ::

Za tiste, iz Žalca, opazil sem (kot je že nekdo povedal) je nekaj zapisano na pageu:

http://www.triera.net/podpora.php ->
[6.6.2004] - Žalec: Motnje v delovanju omrežja
-----------------------------------------------------------
Obveščamo vas, da je danes na manjšem delu omrežja v Žalcu prihajalo do občasnih motenj pri dostopu do interneta zaradi okvare terminacijske opreme. Napaka je bila z zamenjavo ustreznega vmesnika odpravljena.

Prosimo za razumevanje.

Mislim, da je bilo krivo to?

MArko ::

sem na arnesu prek triere..... 5 let odkar mam mi mogoce 3x ni delal net... skos zaradi dela na omrezju kr ni blo niti slike na tvju takrat... drugace pa dela bp celi cas
ce se ti modem resetira sam od sebe to lahko pomeni vec stvari.... ponavadi je napaka pri operaterju lahko pa tut da z elektriko nimas kaj vredu... to pa vidis tak da primes modem tam ko pride kabl od kablske not in racunalnik rezimo za USB... ce te spajtla ni gut :)
ce mi bol podrobno opisete problem bom mogoce znal povedat kaj je narobe.... delam namrec na kablski in resujem take probleme

prej je en napisal da ce lucke na modemu svetijo vredu da je pri operaterju nekaj narobe... to v vecini primerov ne drzi... razn ce mas signal res cisto na meji... to je tolk da modem se stoji pri prenasanju podatkov pa pride do izgub... samo to je zlo redko kr signal vedno malo niha in ce pade pod mejo se modem resetira

torej vsi tisti ki se vam modem resetira sam od sebe in ste naredli test z elektriko pa vas ne trosi... poklicat operaterja

AngelOfDeath ::

Lepo bi bilo da bi vsi katerim ne dela internet povedali kako so modemi povezani na comp, katere lučke gorijo ter model modema:

-USB
-mrežna (od kere firme)
-Kaj pa kaj pingi pravijo ?

Lep Pozdrav

Struzzo ::

Pri teh zadevah je treba lociti dve zadevi:

- ponudnika "zice" (kabelski operater)
- ponudnika dostopa v Internet (kabelski operater, ARNES, drugi ponudniki...)

V primeru Triere v MB in okolici, je IP prehod (gateway) za vse individualne uporabnike, ki so na ARNES-u, na opremi ARNES-a. Infrastruktura "ponudnika zice" je skoraj transparentna za uporabnika (je na sloju 2). Uporabnik tudi tezko loci, ali je problem na "zici" ali pri ARNES-u. Zakaj, za vraga, potem ne poklice na ARNES in tam preveri, za kaj gre. Saj tam ne grizejo... ali pac?

Nima smisla stresati jezo po forumih, ce se da vse zmenit' in na ta nacin odpraviti problem.

Tomay ::

Ja najprej sem poklical kabelskega operaterja, pa so mi prišli signal zmerit in so rekli, da je napaka drugje. Sem poklical v mb na triero, pa so mi tudi rekli, da je vse v redu. Ampak meni še vedno prekinja in se resetira...

in komu naj zdaj grem težit?
Voodoo 4Ever

AngelOfDeath ::

Tomay

Mogoče bi pomagalo če bi dal kakšen pameten podatek se ti ne zdi ?

ene dva posta višje sem napisal kateri so ti podatki.

Sims ::

Imam preko mrežne Thomson RCA Triera -> Arnes

Malo kdaj opazim , da net ne dela, se pa zgodi.
V istem trenutku, ko meni ne dela, punci dela. Ona ima

preko USB Thomson RCA Triera -> Triera

Tako, da sem jaz "krivil", sumil Arnes. Oba sva na CATV Tabor.

LP,

sims

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

AngelOfDeath ::

Sims signal na tv maš ?
Lučke normalno utripajo ?
Kaj pa pingi pravijo ?

Pri mrežnih se je edino Sisovim treba izogibat.

Sims ::

Torej ... Je že nekaj časa od "izpada neta".
- TV je deloval,
- lučke normalno utripale,
- pingal sem prehod - 194.x.x.1 je normalen (nekje 9ms)
- ping do 193.2.1.66 je bil pa čez 2000ms, če se še spomnim.

Saj pravim, je že nekaj časa od tega. Pač, dal sem komentar na temo:D

LP,

Sims

Mamaplata ::

Mene pa zanima ali je to normalno ,da se paketki izgubljajo med pinganjem.
Ko pingam nek IP se mi prvi paketek izgubi potem pa je v redu.ISP pravi da je to normalno.

Soprano ::

@Sims: to pa se je dogajalo že precej časa nazaj, ko je imel Arnes preobremenjeno povezavo Ljubljana - Maribor

@Mamaplata: meni se to ne dogaja, že na prvi ping dobim vedno reply. Kaj po prvem pingu pa ti vse teče naprej normalno?

Soprano

TyKee ::

EDIT: d0h, sem spregledal da ima ona komercialni dostop ti pa preko arnesa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TyKee ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SSH forwarding na Mikrotiku

Oddelek: Omrežja in internet
101686 (1426) miki133
»

Mail na strežniku

Oddelek: Omrežja in internet
81707 (1435) Malajlo
»

Nastavitev domene

Oddelek: Omrežja in internet
171296 (927) someone7
»

iptables problem

Oddelek: Operacijski sistemi
242102 (1868) poweroff
»

vdor

Oddelek: Omrežja in internet
111537 (1227) Hair

Več podobnih tem