» »

Skrita paricija na prenosniku

Skrita paricija na prenosniku

Urber ::

Pozdravljeni !

Čez vikend sem si od prijateljice sposodil prenosnika in sicer Fujitsu Siemens Amilo 1538. Ko sem malo pregledoval zadevo sem ugotovil, da ima 160GB velik disk. Vidni sta particija D velikosti 108,06 FB in D velikosti 27.32 GB. Se pravi da manjka slabih 12Gb diska. V computer Management-u pa pokaže tudi tretjo particijo (Unnamed) prav majkajoče velikosti na kateri je (EISA Configuration) oz. program za defregemntacijo particijo imenije Win RE. Predvidevam da gre za kakšno recovery particijo. Zanima me kaj ta particija pomeni in kako ravnati z njo ob naslednjem nalaganju operacijskega sistema na prenosnik.

Hvala za odgovore !

Dejan99 ::

Mene tut nekaj zanima glede te particije.
Jo mam isto na 160gb disku, velika je pa slabih 10gb, pa v computer managmentu piše za je 100% nezasedena.
Čemu tole sploh služi, razen temu da trati prostor na disku?
Se jo da mogoče izbrisat? (V vista inštalaciji tut ni vidna ko ustvariš particijo)

LP

#000000 ::

Nisem čist 100% ampak mislm da je v tem kao manjkajočem placu shranjen image sistema, večinoma z vsemi driverji ipd. Pa tud 160 gb disk nikol dejansko nima 160 gb ampak nekaj manj, ker proizvajalci štejejo 1000 mb za en giga namesto 1024 mb za gb.

Celeborn ::

Tam je shranjen backup primarne particije. Ko bos kaj unicil, bos s tisto particijo obnovil sistem na tovarnisko stanje. Lahko zbrises, ampak potem ni backups windowsev, kar pomeni problem pri ponovni instalaciji, ker nimas win cdja.
If air travel is so safe, why do they call it a "terminal"?

Dejan99 ::

Aja, pol če dejansko razumem je na tej particiji cel "image" od viste, ki ga uporabiš za inštalacijo operacijskega sistema (z driverji,...itd).
Pol zato nisem dobil zraven cd-ja z visto k je kao OEM?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dejan99 ()

mersol ::

no jst sm pa zbrisu to praticijo in bi jo nazaj ... .kako ???
ker sm bil pametn in sm hotu met xp namest viste k je po difoltu gor
note je pa acer aspire 7520... mi zna kdo pomagat ???

#000000 ::

Načeloma se da, ampak če si čez probal zapisat xp-je bo težko dobit ven čist nepoškodovan image, in vprašanje če boš iz tega lahko instaliral visto. get data back, spin rite, al pa google in partition recovery software. LP

LuGi ::

Tudi jaz si lastim 7520 in sem si zapekel backup DVDje..ista pesem če bi bootal iz particije ali pa teh dvdjev.. če rabiš PM me. :\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SSD vgrajen, kaj pa zdaj? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
10621173 (13882) MrStein
»

Izpad elektrike & Disk Boot Failure (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
505166 (4578) Damjan Jagar
»

PRENOSNIK - ACER 5920G vs. SOLONOTE FL90 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
506067 (4346) Zheegec
»

Kako razdeliti 250GB disk? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
515814 (4927) bajsibajsi
»

Nov 160GB vendar zazna samo 130GB (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
584744 (3570) Yamasaki450

Več podobnih tem