» »

Nov 160GB vendar zazna samo 130GB

Nov 160GB vendar zazna samo 130GB

1
2
»

bastadu ::

Če si disk razdelil preden si omogočil podporo za velike diske, imaš najverjetneje neparticionirano razliko...
Malo narobe sem se izrazil, mislil sem, če si disk particioniral, preden si omogočil podporo za velike diske...

Start > Settings > Control Panel > Administrative Tools > Computer Management tu notri imaš potem Disk managment...

Yamasaki450 ::

Evo neki sm ze zrihtu v Disk managmentu sm formatiru se ostalih 30GB in mi je naredu se eno particijo to da mam dej C: 130GB in E: 30GB
Zdej bi pa prosu ce mi en razlozi kako nardim tko da bi imev sam eno particijo C: 160GB

Hvala za vnaprej
DFIUltra-D,AMD64 3200+@2700mhz,2GB SamsungUCCC DDR540,MSI7600GT,Audigy4,NEC90GX2

sinko999 ::

Se ne priporoča če imaš samo en disk z eno particija. Če zezneš sistem in bi ga moral potem formatirati bi vse skupaj formatiral. Drugače se naredi dve particiji poljubne velikosti na eni sistem na drugi ves ostali šrot. Tak da ti ostanejo podatki.
Če pa imaš not več diskov pa zbrišeš vse logične pogone, particije pa narediš samo eno.
Ni? ni ve?no !

bastadu ::

Če še veno hočeš samo eno particijo, lahko uporabiš program Partition Magic, ki med drugimi omogoča tudi združevanje particij brez izgube podatkov...

ziga car ::

jst mam tut WD160Gb disk in mi manka 12Gb.

(prtisnes start -> run -> upises REGEDIT
gres do HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\Atapi\Parameters\
dodas DWORD z imenom "EnableBigLba" in value data na 1 in rebootas.)

To use sm že meu narjen. Zanima me kje je preostalih 12Gb.
Žiga

bastadu ::

Če bi si to temo malo bolj pogledal bi videl, da 160GB disk dejansko ni velik 160GB...:\

Yamasaki450 ::

Bastadu zdej sm dubu partition magic in ga skrekal zdej me pa zanima kako povecam particijo s tem programom ker ga prvic uporabljam in ne znam glih cist dobr.

A grem to sam pod RISIZE PARTITION in tam pac sam vpisem maximalno velikost particije kokr lahko (MAX152GB)

Res ne vem zato se raj prepricam da nom kj zajebov.

Hvala za vnaprej.
DFIUltra-D,AMD64 3200+@2700mhz,2GB SamsungUCCC DDR540,MSI7600GT,Audigy4,NEC90GX2

bastadu ::

Tisto particio, ki jo ne rabiš zbrišeš, potem pa na ta nedodeljen prostor razširiš (resize-aš) ono drugo...

Yamasaki450 ::

Evo sm zrihtu zdej mam C:152GB

Bastadu hvala za pomoc
DFIUltra-D,AMD64 3200+@2700mhz,2GB SamsungUCCC DDR540,MSI7600GT,Audigy4,NEC90GX2

Zgodovina sprememb…

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WD 200 GB ata

Oddelek: Pomoč in nasveti
212208 (1989) Gutjerez
»

pomoč-disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
9902 (848) mikkk
»

Disk Hitachi 160 Gb - dostopnih le 137 Gb

Oddelek: Pomoč in nasveti
81852 (1520) Kastrola
»

Izgubljeni prostor na trdem disku!

Oddelek: Strojna oprema
161184 (982) Caligula
»

Kako dobiti izbrisane podatke nazaj????

Oddelek: Programska oprema
64061 (3997) marS

Več podobnih tem