» »

Nov 160GB vendar zazna samo 130GB

Nov 160GB vendar zazna samo 130GB

«
1
2

B_U_R_I ::

zdravo

kupil sem 160GB disk, vendar mi ga v winsih zazna samo 130GB

kupil sem tudi novo matično ploščo ( EPoX 8RDA3+, prej sem imel 8RDA+ ), vendar je na tej plati isti problem

prav tako ima podoben problem moj prijatelj, ki ima pravtako 160GB disk, vendar ima neko starejšo matsonicovo plato. Zdaj je tudi updajtal bios in mu je v biosu pokazalo 160GB vendar v windowsih je isto kot pri meni. Samo 130GB

jaz imam WD1600 on pa ima Maxtor 160GB (?!) oba 8MB cache-a 7200rpm



če ima kdo kakšno idejo naj prosim sporoči

najlepša hvala

lp, B_U_R_I

Fizikalko ::

Namesti Serv. Pack.

B_U_R_I ::

mislim da ni problem v service packu

ta prijatelj je ta prazen disk med instalacijo windowsev ( boot cd ) poskušal narediti particijo

če bi bil problem v service packu bi mu med instalacijo pokazalo 160GB vendar mu ni

kakšen drug nasvet ?

lp, B_U_R_I

Fizikalko ::

Ja pri meni (imam isto plato) je to rešilo probelm - namestil win, kazalo 130, namestil SP, kazalo 160. :P

bastadu ::

1. Flashaj bios na najnovejšo verzijo

2. Tukaj imaš navodila, kako enejblaš 48bitLBA podporo za velike diske... Preizkušeno deluje tudi na Windows 2000 Pro:\

iro ::

Velikokrat predelana tema sp2 resi probleme.
v Computer managment poisci ostalih 30g:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iro ()

B_U_R_I ::

ok

tnx

zdj me pa še neki zanima glede sp

nimam licenčnega win ker si ga pač ne morem privoščiti

pa sem enkrat instaliral sp1 vendar mi je zrušilo sistem zaradi nelicenčnih winsov. tako da me zanima če je kakšna druga možnost rešitve tega problema, oz če sp2 prav tako zruši sistem ( po rebootanju so se vse nastavitve zbrisale )

tnx

lp, B_U_R_I

bastadu ::

tako da me zanima če je kakšna druga možnost rešitve tega problema...
Hm, preberi moj prejšnji post:\
P.S.: Seveda pa se ti potem ta manjkajoči prostor znajde pod Computer Managment > Disk Managment...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

B_U_R_I ::

tnx bastadu :*

potli sam particijo nardim k se ta free space pokaže v computer managmen.

najlepša hvala


naredim takoj ko pridem domov ( zdle sm še v šoli >:D )

sporočim če bo uspelo

tnx

lp, B_U_R_I

Dr_M ::

kot sm ze reku, bi blo fino nardit eno sticky temo o teh diskih...

pa vse nadaljne take teme brez usmiljenja zaklepat.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bastadu ::

Je pa na tejle strani tudi en programček, ki samodejno updejta register in vklopi podporo za velike diske... v primeru če komu popravljanje registra ni tako domače8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

zisk ::

B_U_R_I ej jst mam enak problem...
Ne vem zakaj to fooka...sam ko je mel prjatu tak problem mu je plata sla....

tq da en vem...nama je sla plata??ne vrjamem...ker ostale stvari delujej o pravilno
:\

B_U_R_I ::

vem da maš isti problem k sva prvi post pred dvema urama skup pisala :)

kar se pa tiče plat ... moja ni šla k je 1 teden stara ... za tvojo pa ne vem

B_U_R_I ::

hey :)

zdj sm doma pa sm probal tist program ... ki pa na žalost ne deluje ( not aplicable for current operating sistem ( winxp ))

tko da ne vem ... grem še po tistih navodilih probat ... da vidm če bo kj ... pa se oglasm nazaj


tnx

zisk ::

hey..tut jst sm doma in sm ugotovu da ta prog res ne dela na teh winsih...hvala useen....

zisk;((

B_U_R_I ::

še en problem :)

sem šel lepo po tistih navodilih ... in tam ko piše da moraš imet datoteko Atapi.sys novejšo od verzije 5.1.2600.1135 jaz pa imam verzijo 5.1.2600.0 ... in če hočem to popravt moram instalirat SP1 / SP2 kjer pa nastane že prej omenjeni problem

tko da bi prosu če mi sporoči če je že kdo instalira SP1/2 na piratskih winsih pa da mu normalno deluje

tnx

Eagle ::

jebeš xpje daj gor win2003 datacenter server pa neoš meu takih problemov >:D
Tu jih microsoft zastojn ponuja 8-O :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

bastadu ::

Eagle: Brez kakšnih nepotrebnih izgredov;((

sinko999 ::

A M$ ne ponuja več win2k3 serverja za poskusno dobo 180 dni.
Ni? ni ve?no !

Fizikalko ::

Hudiča, dej že SP gor, pa bo delal. Sicer pa - SP2 dela na vseh, ne le originalnih. Sicer pa ti ne bi namigoval, kako se sp1 namesti na piratske, ker me bodo moderatorji po riti...

Paramedic ::

Mislim, da ni v sporu, če dam namig, da je na tweaktown.com nekje (use search) članek o namestitvi sp1 (enako za sp2) na xp-je na katerih sicer ne dela 0:).
End transmission.

B_U_R_I ::

sj če vam je "nerodno" lahk mi na privat kj sporočite :) ... drugač pa tnx vama

grem mal čekirat


lp, B_U_R_I

ge ::

SP2 100% ne odparvi problem zaznave 160Gb diska !
Da preveriš zadevo zaženi Regedit in poišči "enablebiglba", če je vrednost 0 jo je potrebno spremeniti v 1.
V primeru neobstajanja tega ključa (ali te vrednosti) obstaja možnost, da bo ti disk, kljub trenutnem delovanju podpore
za 160 Gb, "pozabil" na podporo in potem... pa pa 160 Gb particija (ali pač tista ki je nad 130).

Zadeva preverjena v praksi na 3 računalnikih, kjer se je zgodilo zgoraj opisano.
Po vnosu v register zadeva deluje OK.
Ge

delfinus ::

To Ge:

Sam sicer nimam se 160Gb diska, ampak ga mislim nabavit. Trenutno imam instaliran WinXP SP1 na compu, sel sem iskat v register "enablebiglba" parameter in ga ni naslo. Kje se nahaja? Predpostavljam, da bom imel probleme, ce bom nabavil 160Gb in uporabljal celotno particijo?!

Dr_M ::

delfincek: to mors dodat v register...
cist nebolec poseg.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

born2surf ::

moj bratranec je imel isti problem: maxtor 160gb
idi na www.maxtor.com , pa si pod software potegni mali programčič, ko ti bo v win 2000/xp "aktiviral" še preostalih 30gb
dgfdfgdfgdf

zvitorepec ::

Ta stvar na maxtorjevi strani preverjeno deluje. Imam 160GB maxtorja in sem stvar usposobil prav z doticnim programckom
HOWGH!

B_U_R_I ::

@born2surf & zvitorepec : kaj pa za western digital ?

@ge : k si omenu papa 160GB to je v primeru da maš sam eno particijo tok veliko ?

k js mam zdj sam ta disk ... pa razdeljeno na 3 particije ... pa mi ni lih do tega da bi reku papa vsem podatkom

@Dr_M : sem še mal "frišn" pri urejanju registra tko da bi te prosu če mi poveš kam v register oz. kako dodam ta parameter

Dr_M ::

prtisnes start -> run -> upises REGEDIT
gres do HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\Atapi\Parameters\

dodas DWORD z imenom "EnableBigLba" in value data na 1 in rebootas. to je to.

problem pa je to, da v navodilih nikjer ne pise, da mors dodat DWORD...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ge ::

B-U-R-I;
Pejdi na stran od WD in si downlodaj program "Data Lifeguard Tools" - orodje katero ti med ostalim tudi zazna in odpravi napako "enablebiglba" .
Ge

B_U_R_I ::

Dr_M: najlepša hvala ... zdj mi lepo deluje ... in mam 153GB ... tnx

hvala tut usem drugim k so skušal pomagat

:*:))

hostar ::

Kaj bi bilo lahko narobe ce mi v raziskovalcu napise da imam zaseden disk 45GB ko pa obkrozim vse detoteke pa izpise 35GB.Imam SP2 da povem ze vnaprej.

Caligula ::

Poglej, ce mas se kaksen sistem restore vklopljen na tej particiji npr. Lahko, da je to to.

B_U_R_I ::

obstaja tut možnost da maš hidden folders al pa da maš recycle bin povn ... mal tut to poglej

še kar se tiče tega topica

ko sm reinstalliral winse po tem ko sem popravu register ... moraš na novi instalaciji spet popravit v registru drugače ti po 3. rebootu pokvari podatke

lp, B_U_R_I

Dr_M ::

ja ce nardis particije use manjse od 130gb (oz 127gb), ti ni treba niti registra vec popravlat.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Gronder ::

Dr_M naredu sm tko kukr si reku. Sem dodal tist v register pa še vedno zazna samo 186Gb, namesto 200Gb. Za hec sem spremenil vrednost iz 1 na 0, pa spet zalaufu device managment in mi je kazal isto. Kaže mi 186 tudi če zbrišem to kar sem dodal v register. A obstaja še kakšen način, ker kolega nima dostopa do interneta verjetno namestitev service packa odpade.
Hvala

Dr_M ::

ja to pa zato, ker ni 200GB ampak je 186GB :)
ker pac proizvajalci ne uporabljajo 1024 ampak 1000, zato pride do razlike.

npr na hitachiju 160GB pise 164GB pa se neki cez, ubostvu je pa formatirana kapaciteta 153GB.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Gronder ::

Ok to nekako stekam. Samo zakaj mi pa potem v biosu prepozna kapaciteto diska 200gb. A se to pač navezuje preprosto no proizvajalčevo oznako diska?
Še neki bi vprašal. A so ta odstopanja od ferme do ferme različna, ker kolega ma seagate 200Gb in me samo zanima ce bi bilo kaj razlike ce bi vzel Maxtorja.
No pa k že lih tipkam bi vprašal še tole, a se da v windovsih(al pa kjerkoli drugje) združit dve particije. No ta nov nedoločen prostor bi rad dodelil eni particiji. JE to možno, ali je potrebno ustvarit še eno particijo?Al je edina možnost da uno zbrišem(s tem tud vse kar je gor) in potem naredim novo, ki bi pač vključevala ves preostal prosor?
Hvala

bastadu ::

Samo zakaj mi pa potem v biosu prepozna kapaciteto diska 200gb. A se to pač navezuje preprosto no proizvajalčevo oznako diska?
Potem imaš že verjetno kolikor tolikor novo plato/bios, da že podpira velike diske...
Še neki bi vprašal. A so ta odstopanja od ferme do ferme različna, ker kolega ma seagate 200Gb in me samo zanima ce bi bilo kaj razlike ce bi vzel Maxtorja.
Ne.
a se da v windovsih(al pa kjerkoli drugje) združit dve particije.
V samih windowsih se to načeloma brez izgube podatkov ne da, da pa se s programom Partition Magic, ki pa ni zastonj...

Gronder ::

Ok najlepsa hvala za odgovor. To že razumem, da plata podpera velike diske, samo kako mi lahko zazna 200Gb(v biosu)če ga je v resnici samo 186. Sorry če sprašujem gluposti, sam bi se rad čist znebu zmede v moji glavi
Tnx

bastadu ::

Ja potem najverjetneje BIOS uporablja enako pretvorbo kot izdelovalci diskov (1GB = 1000MB in ne 1GB = 1024MB):\

Gronder ::

Aha zdj mi je pa jasn. Ampak če bi uporabljal 1024, a nej ne bi blo pol 195Gb in ne 186Gb??Ja vem da sem pikolovski, ampak me samo zanima kje se vse zgublja disk. Že ta podatek z pretvarjanjem me je presenetu.
Tnx

Dr_M ::

sestej byte tvojga diska, potem pa deli z 1024? a si ze naredu tko?
seveda MORAS upostevat formatirano vrednost.
pri 160GB hitachiju je 11GB izgube..pr 200GB se malenkost vec.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bastadu ::

Proizvajalci pretvorijo teh 200GB direktno iz B, se pravi po njihovem je 200000000000B velik disk velik 200GB:\
Dejanska velikost pa gre takole:
200000000000B / 1024 = 195312500KB
195312500KB / 1024 = 190735MB
190735MB / 1024 = 186GB8-O

Sad but true:D
Razumljivo sedaj?:)

Gronder ::

Ok zdj mi je pa cist jasn:) Sicr sm kr neki casa rabu da sem dojel:8) Hvala vam se enkrat za vsa pojasnila
tnx

boštjan ::

Gronder,ti si še ok,ker vpraša na forumu,dosti pa je takih,ki kar z diskom priletijo v štacuno in se začnejo bunit,da ni ista kapaciteta kot piše na deklaraciji diska
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Gronder ::

Jah sej zmeri najprej rajs na forumu vprasam. če ne zarad druzga zato, da če se že morm it v štacunu razburjat, da mam vsaj neki znanja in vem zakaj se razburjam. Pa tud kul mi je ker mi tuki svetujejo ljudje, ki niso plačani za to in so pač mnenja veliko bolj objektivna

Yamasaki450 ::

Zdravo

Jest imam isti problem z Maxtorjem zazna mi samo 130GB namesto 160GB naredu sm pa vse tko kukr ste priporocali ampak se vedno ne zazna celga diska

1.mam SP2
2.sm uklopu 48 bit lba v registru

Kaj lahko se naredim
DFIUltra-D,AMD64 3200+@2700mhz,2GB SamsungUCCC DDR540,MSI7600GT,Audigy4,NEC90GX2

bastadu ::

Če si disk razdelil preden si omogočil podporo za velike diske, imaš najverjetneje neparticionirano razliko...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

Yamasaki450 ::

Diska nisem delil imam samo eno particijo.

Nekje na netu pa sem zdele prebrav da treba potem v disk managerju formatirati se ostalih 30GB katerih je prej mankalo.

A kdo ve kje najdem disk manager.
DFIUltra-D,AMD64 3200+@2700mhz,2GB SamsungUCCC DDR540,MSI7600GT,Audigy4,NEC90GX2
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WD 200 GB ata

Oddelek: Pomoč in nasveti
212196 (1977) Gutjerez
»

pomoč-disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
9899 (845) mikkk
»

Disk Hitachi 160 Gb - dostopnih le 137 Gb

Oddelek: Pomoč in nasveti
81846 (1514) Kastrola
»

Izgubljeni prostor na trdem disku!

Oddelek: Strojna oprema
161182 (980) Caligula
»

Kako dobiti izbrisane podatke nazaj????

Oddelek: Programska oprema
64049 (3985) marS

Več podobnih tem