» »

PRENOSNIK - ACER 5920G vs. SOLONOTE FL90

PRENOSNIK - ACER 5920G vs. SOLONOTE FL90

«
1
2

Al-Ni ::

Odločam se nakup prenosnega računalnika.

Želim si zmogljiv prenosnik, ki ga potrebujem za vsakdanja opravila, igranje tudi malo zahtevnejših iger in podobno.
Pomemben mi je tudi velik disk.

Zaenkrat se odločam med:

SOLONOTE FL 90
- intel core 2 duo T7500 2.2 Ghz
- trdi disk 160 Gb
- Ram: 2 Gb
Grafična kartica: Geforce Go 8600
+ ostalo

in

ACER 5920G
- intel core 2 duo T7300 2.0 Ghz
- trdi disk 250Gb
Ram:2Gb
Grafična kartica: Geforce Go 8600 GT


Zanima me kakšno je mnenje o teh dveh prenosnikih? Katerega se bolj splača vzeti?

Morda kdo predlaga kakšen model, ki bi bil podobno ali morda bolj zmogljiv? Cena naj bi bila do 1200 Eur.

Hvala za mnenja.

miha22 ::

Jaz bi od teh dveh raje vzel Acer-ja, ker je bolj kvalitetna znamka, pa še prav lepo izgleda ta model (s precej kvalitetnejšim modelom če primerjam s prejšnjimi).

billgates ::

Še en glas za acerja.

Al-Ni ::

Včeraj sem ga šla pogledat in je res zares lep že na pogled. Tipokovnica je super ker je bolj mehka. Zunanja stran se lepo sveti.

Je računalnik glede na karakteristike dovolj dober za ta denar? Je v tem rangu kakšna druga podobna ponudba?

Veliko mi pomeni dober procesor, veliko rama, dobra grafična in velik disk.

roccco ::

Glede na starejše modele, je tale Acer prava bomba - tokrat celo všečen na pogled. Prejšnji so imeli nikakvo plastiko.

Če si ga gledala v Big bangu, ga vzemi z njihovo podaljšano garancijo na 3 leta - mislim, da pride cca 70€, HP podobnih specifikacij z ločeno grafiko bi bil kar precej dražji.
Lahko se pa ozreš še za kakšno Toshibo serije A200, ampak mislim, da je Acer čista zmaga. Pa še luštno kamerco ima :)

ales400 ::

acer

Zheegec ::

Ja nad tem Acerjem sem bil precej presenečen - dobro ohišje in pa avtonomija baterije, je dosti boljši kot kakšen barebone (Solonote in podobni).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

bigbug ::

Acer test

Mene pa zanima kaksen je kaj zvok pri temu Acer-ju 5920G (Dolby virtual surrounf sound (2.1), HD avdio )??

In ali se ga da dobiti kje tudi brez viste z istimi komponentami?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bigbug ()

Adrijan0 ::

Zanimiu ta acer-ov prenosnik.. Sam sem imel možnost preizkusiti nekatere.. Ampak so mi bli groza.. Še posebno baterija je bila porazna in sam LCD... Kako je pri tem nevem ker sem samo na hitro preletel zadevo. Edino težek se mi zdi malo prevelika.. In malo "debel" je..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

Tojrsu ::

Sem se že skoraj odločil za Acer 5920G, pa sem opazil, da obstajajo različni modeli. Eden ima večji disk (250 GB namesto 160 GB), drugi pa boljšo grafično kartico. A je to edina razlika, ali sem še kaj spregledal?

mmaestro ::

Ja tisti z 250GB ima počasnejši disk.

shadowfax ::

Približno en teden sem že lastnik tega Acerja, moti me edino teža in pa segrevanje, ostalo pa je super...

matejv ::

a to segrevanje kaj vpliva na delo? zamrzne kdaj zaradi tega? ali kaka podobna rec?
namrec se tudi sam odlocam za ta acer. aja, pa se to. ta verzija z 250gb diska, ima 5400 rpm, ne?

mmaestro ::

Kakor vem ima 4200rpm.

Zheegec ::

En ima 250GB 5400Rpm, drugi pa 160GB 5400Rpm.
Drugi nima grafične boljše, samo več RAM ima, kar se pa pri 8600 ne pozna čisto nič.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

matejv ::

se pravi ta ki je v akciji v BOFu je bolsi?

MEDENA ::

pri drugem dobiš še torbo, če se ne motim.

Tojrsu ::

A pri BOFu dobiš še torbo? Na njihovi strani tega prenosnika sploh ne najdem več.

Zheegec ::

Ne, pri BigBangu ni torbe (mislim, da je pri Comtronovem modelu), ni ga pa več na bof strani zato, ker jih je zmanjkalo. Lj BB naj bi jih dobili v četrtek.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Oven-2k ::

Jaz sem svojega kupil kaka 2 tedna nazaj v BOFu. Imam samo dve pripombi:
- Gumbi pri touchpadu dajejo nekoliko cenen obcutek in kliki na njih so grozno glasni.
- Zaslon se prevec blesci in ima malo premajhen vidni kot.

Sicer pa vse ostalo deluje super, tudi igre.
Rok

Tojrsu ::

Lahko samo vprašam, ali ima tale iz BOFa VGA izhod in wifi 4965AGN (s podporo za Draft-N)?

Oven-2k ::

Lahko samo vprašam, ali ima tale iz BOFa VGA izhod in wifi 4965AGN (s podporo za Draft-N)?

Ja, ima VGA izhod. WiFi je pa Intel® PRO/Wireless 3945ABG
Rok

matejv ::

tako v splosnem, je ta laptop vreden nakupa. gledano kot ena zamenjava namiznega razunalnika.

bigbug ::

Mene pa zanima ali je mozno kupiti kje Acerja z isto konfiguracijo le brez viste in z bluetooth?

matejv ::

a nima ta acer bluetootha? na bofu strani ne pise nic glede tega. na uradni strani od acerja pa pise da ga ima. tako da ne vem, najbolje da pove nekdo ki ga ze ima.

Tojrsu ::

V BOFu niso najbolj izčrpni glede konfiguracije, pri ostalih firmah, ki prodajajo isti prenosnik pa bluetootha ni. Izgleda, da imajo bluetooth samo modeli z 160 GB diska. V tujini se prodaja tudi tale model, ki ima 250 GB disk in 512 MB grafično. Mislite, da bo tole prišlo tudi v Slovenijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tojrsu ()

matejv ::

ce pa bluetootha nima, potem pa moram malo premislit ali se mi ga splaca vzeti, ker bluetooth je zadnje case skoraj nuja.

Zheegec ::

Tojrsu - zakaj pa rabiš 512MB grafično, če pa ni nič hitrejša?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Tojrsu ::

Sem prebral, ko si napisal, da se ta razlika pri tej kartici sploh ne pozna. Sam se ne spoznam tako da ti bom moral verjeti :)) Ima pa tisti računalnik še nekaj drugih stvari: bluetooth, wifi draft-N...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tojrsu ()

Oven-2k ::

Ne, moj model iz BOFa nima bluetooth-a. ;(
Rok

Zheegec ::

Ja, saj ga nima, oziroma če bi ga imel bi najbrž tudi pisalo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

matejv ::

pa sem ga se jaz kupil. zaenkrat zgleda ql. edina stvar ki me moti je, da sem zraven prednalozene viste dobil se mali miljon nekih brezveznih preizkusnih programov.
aja, zanima me tista skrita particija, mislite da se jo lahko izbrise?

Zheegec ::

V eRecovery imaš opcijo, da vsebino skrite particije zapečeš na DVD, potem pa lahko skrito particijo zbrišeš.
Neuporabnih programov je pa pri prenosnikih večjih znamk res veliko... Licenco imaš, lahko narediš ročni reinstall Viste brez te nesnage.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

matejv ::

zgleda da bom res mogel narediti en reinstall. bo vsaj cista.
aja, kako pa z driverji, tudi na tisti skriti particiji, ne?
pa se to? lahko pricakujem kake probleme. prvi notesnik namrec. ali je isntalacija ista kot pri vseh drugih kompjutrih.

MEDENA ::

boš preko neta snel gonilnike itd.

bigbug ::

Acer

Ker ne znam nemsko me zanima ali je mozno racunalnik osebno prevzeti recimo v Avstriji in kje oz ga posljejo le po posti iz Nemcije?

Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bigbug ()

erck ::

@bigbug
tut men je ratal všeč ta prenosnik, ampak za vsak slučaj sm preveru kako je s servisom, in ugotovu, da pr alterni velja garancija sam če kupiš v slo al pa na hrvaškem. link do strani
v sloveniji ga pa ne prodajajo. vsaj jst ga nism zasledu.

matejv ::

a ve kdo kako bi se dalo preprogramirat tipke na levi in desni strani tipkovnice, da bi si jih po meri uredil?

klasicni ::

ALIEn3001 Jaz bi ti bil zelo hvalažen če bi povedal, kako lahko naredim čisto inštalacijo Viste, ki je na skriti particiji.

Posnel sem si Recovery diska, pa Drv&App backup. Sem probal narediti restore, pa je vse programje od Acerja ponovno posnelo. Jaz bi rad posnel samo Visto, potem pa ročno instaliral driverje, pa ne vem kako do te točke prit. Recimo tako kot da bi imel Visto na DVD-ju...

Zheegec ::

Če bi jo rad na čisto naložil, potem pač rabiš medij od Win Vista, pa ročno inštaliraš in uporabiš CD-key, ki je na spodnji strani prenosnika in potem aktiviraš preko telefona.
Driverje imaš pa na Acer strani.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

klasicni ::

Sam a potem rabim medij od Vista Home Premium? Mam na enem drugem računalniku Visto Ultimate (originalna seveda), lahko uporabim to?

Zheegec ::

Če je originalni medij, potem lahko brez problema, ker boš tako in tako s ključem od prenosnika aktiviral Home Premium verzijo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

klasicni ::

Zadevo sem rešil takole (če koga zanima):
Za novo namestitev Windows Viste, sem potegnil iz interneta kopijo sistema. Nato sem uporabil postopek naveden na tem linku.
Moram še samo namestiti driverje in izbrane aplikacije, ampak zadeva dela dosti hitreje!

tt2 ::

Kaj pa če primerjamo acer z Toshiba Satellite A200-1AX. A še vedno date glas na acer?

Tojrsu ::

Tale Toshiba ni slaba, a pri Acerju za isti denar dobiš več. Jaz sem in bi še enkrat kupil Acerja.

matejv ::

jaz mam tudi acererja, po slabih 2 tednih uporabe sem zaenkrat zelo zadovoljen z njim, edino kar me moti je ta prednalozena vista, ki ima zraven se miljon neuporabnih programov zraven in porabis 2 dni da vse scistis :))

tt2 ::

Sam kolko sem slišo, se acer zelo segreva. grafična se po pol ure segreje tudi skoraj do 80 °C med igranjem iger. Jaz imam prižgano igra včasih tudi po več ur. Zato kaj pravite na to in kako je s segrevanjem Toshibe Satellite A200-1AX?

matejv ::

je kdo ugotovil kako bi se preprogramiralo tipke na desni in levi strani?

Tojrsu ::

Za tiste medijske tipke na desni ne vem, sem pa našel za tri tipke: za internet, pošto in empowering technology. V start meniju poišči Launch Manager, tam lahko nastaviš kateri program naj ti te tipke zaženejo.

asladic ::

Ka pol ti ne dobiš DVD od Viste zraven računalnika? S tem mislim Acer 5920.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asladic ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Formatiranje ACER prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
142139 (1784) Voluharr
»

kupujem prenosnik za igre in ostalo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
517238 (5563) Grey
»

Kateri prenosnik do 599€? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9411419 (9543) trek@s
»

Razlika med MAC in prenosnikom

Oddelek: Kaj kupiti
122188 (1964) mte
»

Katerega od 4ih prenosnikov kupit???

Oddelek: Kaj kupiti
272334 (1863) klinker

Več podobnih tem