» »

Računalnik se ne zažene

Računalnik se ne zažene

jestcar ::

Hi
Pred tednom sem kupil računalnik (po komponentah) asus p5kc, c2d 6850, 2x1gb crucial pc6400. od prej imam EN7800GT in napajalnik LC6550G (550W).
Malo sem ga navil (temperature so bile v redu... navil sem ga za 20% in samo procesor... rami:fsb je bilo 5:6 tako da so bili rami še vedno na frekvenci 800mhz). Računalnik je na taki konfiguraciji do danes delal brez problema (brez rebootov, štekanja in blue screenov), sedaj pa ko prižgem računalnik je tako kot da bi mel kabel za dodatno napajanje izkoplen (monitor se ne prižge). probal sem z drugim procesorjem (p4) in drugo grafično (nek radeon... x600 pomoje) in ni delalo. Drugih ramov nažalost nisem mel kompatibilnih tako da nisem mogel probati (sem pa porobal vsakega posebaj).
sedaj me zanima, če je možno da bi bili rami (matična ne daje nikakršnih zvokov) ali tiči problem pri napajalniku/matični.

rami so teli http://www.nakupi.net/buy.php?&productI... in ko prižgem rač se diode al karkol se že sveti v hladilnikih prižgejo

Lp
  • spremenil: jestcar ()

bluefish ::

resetiraj BIOS in poročaj.

Spike Edin ::

Tako ja, boš moral kr BIOS resetirati (CMOS).

Lp!
The PC Doctor

jestcar ::

how stupid of me... mogu bi oment da bios sem resetiru pa ni pomagalo

hehe tak nub pa spet nism :)

jestcar ::

Ok probu sem z drugim napajalnikom in ni odpravilo problema... se pravi morajo biti rami ali matična.
ampak naj nebi matična piskala kot nora če bi bilo z rami kaj narobe? in ali bi se diode na hladilnikih od ramov prižgale če bi bil problem v ramih?

Spike Edin ::

Ponavadi piska če niso rami OK, tako da je tukaj matična plošča sumljiva.
The PC Doctor

Volta ::

Hey! Imam proc E6750 in isto plato kot ti, ter skoraj identične probleme. Le da je pri meni tako, da ne gre shraniti nastavitev v Biosu. Ko jih shranim, se mi rač ugasne, čez nekaj sekund prižge in dobim črn ekrat ven. Pomoje je nekaj s plato narobe. S tvojo in mojo ;(

Volta ::

Jestcar - kje si kupil tole plato?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC se prižge, ekran pa ne (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11113988 (12550) Berni_01
»

Računalnik se kar naenkrat ne zažene več, ni slike, lucka na ekranu utripa - pomoc!

Oddelek: Pomoč in nasveti
2410078 (7861) Tac20
»

računalnik se zažene potem pa tema-pomoč!

Oddelek: Pomoč in nasveti
321361 (1100) Meizu
»

Zagon računalnika - problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
171072 (946) Matey_kp
»

Zagon računalnika, ekran se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4312071 (11458) k0lar

Več podobnih tem