» »

Elektricni Pretvornik: 110V -> 220V

Elektricni Pretvornik: 110V -> 220V

d0rK ::

Zdravo,


hmau potujem v tujino. Kamor grem uporabljajo 110V vticnice z dvema ploscatimi odprtinama. Mene zanima, kje bi
lahka pri nas dobil konverter ki bi omogocil da moje zadevscine napolnem na tej napetosti. Pa se neki, morm kej pogledat
kam da se prepricam, da se bo moja elektronika (polnilec za baterijo od digitalca, mp3 player, telefon) dejansko polnila
in ne skurila? Ce mi lahka nekdo mal pojasne stvari pa pove zravn se kje lahka dobim ta pretvornik bom zelo vesel.


Tnx.

adinfinito ::

/bump

Mene tudi zanima, če kdo pozna kakšne dobre pretvornike na prodaj 220/240 -> 110/120 ?

Matej_K ::

... .. .

JanK ::

Takorekoc vsi sodobni polnilci so switcherji, ki delujejo na vec ali manj poljubni vhodni napetosti. Poglej na polnilec, skoraj gotovo bo pisalo nekaj a-la "Input 100-240VAC 50-60Hz" (pobrano s Sony Ericssonovega polnilca).

Rabis samo se fizicen pretvornik med vticnicami. Verjetno bos potoval z letalom in prestopil na kaksnem vecjem letaliscu. Poglej tam za adapter.

Sam sem nedavno tega v USA vlekel navaden (nas) podaljsek s 3 vticnicami, ki sem ga vtaknil v adapter za USA vticnico. Polnil pa sem laptop, GSM, PDA, GPS, vse brez tezav.

adinfinito ::

Jaz sem bolj mislil na zadevo ki pretvarja tok, za recimo ameriški amplifier ali pa ameriški xbox.

gumby ::

adinfinito> za take hece bo najboljsi transformator ustrezne moci
my brain hurts

adinfinito ::

Kje bi pa se dalo, kaj takega dobiti?

Hvala za naprej.

Calligulla ::

Conrad v BTCju.

220v na 110 je 30 Eurov, kontra pa 3 Eure vec.

Do 100w potrosnike se da priklopit.

Ampak vecina naprav (vsaj teh, ki so naprodaj v Evropi avtomatsko salta med voltazama a preveri, ce to pise).
V takem primeru potrebujes samo vmesnik, ki je cca 3 Eure v Comtronu,...

Jackal ::

Ko sem pred par meseci potoval v Ameriko, sem prej še skočil v lokalni Merkur povprašat po takšni zadevi. Dobil sem lepo adapterček velikosti 5x5x7cm s prenapetostno zaščito in nastavitvami za vse možne vtičnice. Cena je bila pa okoli 25€. Drugače pa kot so že povedali - sodobni polnilci, napajalniki za laptope, brivske aparate itd, delajo na velikem razponu vhodne napetosti - od 100V do 250V.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Calligulla ::

Pa se en nasvet. Z sabo nesi kak navaden razdelilec za strom. Tak od doma. In ga potem preko adapterja priklopis tam na strom. Pac najceneje in najlazje, ker bos verjetno uporabljal vec igrack, ki bodo hotele elektriko ne?

gumby ::

jackal:
prenapetostna zascita za velik razpon napetosti? to pa je nekaj novega:D

adinfinito:
poglej malo v trgovinah z elektro robo, mogoce najdes kaj primernega... ce ne, pa klik, klik
my brain hurts


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

110V - 220V pretvorba polnilca

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
185194 (4789) negotiator
»

Nakup ups (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
23628242 (12524) ender
»

Euro vtikač v UK

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
114327 (4126) balocom
»

Nihanje napetosti v vticnicah (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6310143 (8082) Pyr0Beast
»

polnjenje mobitela v ameriki (110 V)

Oddelek: Mobilne tehnologije
193478 (3157) zlabo

Več podobnih tem