» »

Placa za razvijalca informacijskih sistemov

Placa za razvijalca informacijskih sistemov

princess ::

Zivjo,

Iscem novo zaposlitev in me zanima koliko lahko pricakujem place kot razvijalec informacijskih sistemov v javnem sektorju. Imam > 10 let delovnih iskusenj v IT industriji.

Princess

kixs ::

To je odvisno od vec faktorjev:

- kaj tocno potrebujejo in ce tocno to ponujas, se pravi, je uvajanja minimalno
- koliko je taksnih kandidatov
- koliko se cenis
- koliko oni tebe cenijo

Zdej, nekatera podjetja imajo sistematizacijo in tako za doloceno delovno mesto ze v naprej doloceno placo, ki se lahko spremeni sele po izkazu dolocenih rezultatov.

Recimo, ce imas res dosti izkusenj na tocno tem podrocju, se pravi si zelo podobne reci delal recimo 5 let. Potem se lahko pogovarjas v rangu 2000€. Sam pazi, da ne bo koga shock 8-O ;)

lp

kixs ::

Se tole, imas firme, ki mislijo, da bodo dobile full strokovnjaka za full male denarje.

Tisti znesek mislim neto in brez dodatkov.

lp

princess ::

Zivjo,
A ni tudi v primeru ce je sistematizacija direktor tisti ki ti doloci v katerem placilnem razredu si. Saj vem da obstaja en razpon vendar znotraj tega razpona je mozno se malo pogajati. Ali se motim?
Ciao,
Princess

kixs ::

Ce je vecja firma, direktorja sploh ne bos videl pri pogajanjih. Recimo, da ti seze v roko, ko bos prisel v sluzbo delat - razgovor navadno seveda je. Vendar nic konkretnega.

Za placo se pogajas s kadrovnikom in nadrejenim sefom (spet odvisno od sistematizacije).

Se pa malo prevec na pamet zdej pogovarjamo. Vsaka firma ma malo drugace reseno. Enim vec pomeni izobrazba, drugim je vseeno. Vedno je pa tako, da je za njih najbolje ;)

Spet je odvisno koliko ljudi je ze v tem oddelku, ki opravljajo priblizno enako delo.

Moras si biti pa pri sebi na jasnem, za koliko si pripravljen delat.

lp

[SkA] ::

Nevem, ali sem jaz kaj zgreši, ali sprašuješ za javno upravo? Tam so pravila okoli višine plač, kolikor je meni znano, rahlo drugačna kot v privatnih vodah. ;)

kixs ::

SKA:

to sem opazil in zanemaril, saj v javni upravi nimas kej razvijat ;) Vse delajo zunanji izvajalci in s tem v mislih, sem tudi tako napisal.

lp

princess ::

Sprasujem za javni sektor.

opeter ::

V javnem sektorju je nek sistem točkovanja... imaš neko osnovo, potem pa na to pridejo razni količniki. Seveda pa ne smemo pozabiti na razne dodatke, regrese ipd. Ampak to je že posebej.

princess ::

Kako pa dolocijo te kolicnike?

Klampfer ::

Ker prihajam sam iz javne uprave, lahko povem takole:

Plača je odvisna od količnika, ki pa je odvisen od izobrazbe. Če boš delal na področju informatike, potem boš strokovni delavec in ne uradnik. Slabost tega je, da tukaj ni napredovanj v višje nazive, ampak samo količnike (vsake 3 leta za 1 razred naprej).

Ko pa že govoriva o konkretni plači, pa takole: Ko boš prišel (predvidevam da imaš VII. stopnjo izobrazbe) se boš razvrstil v najnižji količnik za VII. stopnjo, ki mislim, da je sedaj za strokovne delavce 3,25 (ali pač drugače, če imajo v sistemizaciji napisano, da boš npr. višji svetovalev - k=4,0) . Zraven ti morebiti pripada še kakšn dodatek za posebne napore,... ampak tega ni veliko.

Torej plača. Nikakor ne 2000,00 EUR neto kot je napisal nekdo prej, temveč cca. 750,00 EUR (to je brez malice in potnih stroškov), ali pa 850,00 EUR če je to del.mesto višji svetovalec III.

Verjetno si pravkar ugotovil zakaj v javni upravi ni razvijalcev IT, ampak to za javno upravo delajo druga podjetja.8-)
Bogomir


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stavka javnega sektorja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26745737 (39857) dstr17_
»

Realnost privatnega sektorja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10117055 (13876) Pithlit
»

Protikorupcijska komisija koruptivna?

Oddelek: Loža
418282 (7493) BALAST
»

Plače informatikov v javnem sektorju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6029567 (25862) dronyx
»

Manjšanje plač v javnem sektorju? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12034410 (32105) nobodyelse

Več podobnih tem