» »

C 128 bi priklopil na lcd, oziroma vga monitor

C 128 bi priklopil na lcd, oziroma vga monitor

jahtba ::

RGBI-to-VGA converter je omenjen kot rešitev tega problema.Zanima me,če je kdo konkretno rešil ta način priklopa v praksi in kako. Hvala !

SavoKovac ::

Uporaba emulatorja reši tovrstni problem.
Povezava.

jahtba ::

Tako enostavno pa to ni,pred leti sem takorekoč začel z commodorcem 128 D,zdaj pa po tolikih letih sem uspel iz nemčije nabavit zanimiv primerek 128 d z plastičnim ohišjem,z ročajem za prenašanje,tipkovnica pa gre v spodnji del ohišja. Vsekakor bom zadevo speljal do konca,seveda sem in še računam na vašo pomoč pri rešitvi tega problema. Cilj je torej original in ne emulator.

kixs ::

Zdej odvisno za kaj rabis.

Meni je bilo za A1200 cisto dovolj kompozitni izhod, ki sem ga priklopil na TV tuner na PC-ju. Pac zanimale so me samo igre. ;)

lp

kixs ::

SavoKovac ::

Original se navadno priključi na TV. ;)
Sicer pa je TV-Tunner dokaj praktična rešitev, dobijo se dokaj poceni itd.

kixs ::

Visje resolucije - 640x200, 640x400(i) si lahko uporabljal samo na monitorju. TV je imel samo osnovno max 320x200.

Sej zato sem pa rekel, odvisno za kaj ga misli uporabljat.

Se vec informacij ;)

SavoKovac ::

Koliko se spomnim je bilo uporabne mečine za 640x200(400i) dokaj malo. Uporabne rešitve so naštete.
Sedaj se lahko nadaljuje v smislu: "Saj vem, da obstajajo praktične rešitve, ampak moj ego je pač takšen da želim problem rešiti, kot sem si zastavil na začetku in sicer z neposrednim priklopom preko pretvornika na VGA kabel." DOH.

Zgodovina sprememb…

jahtba ::

Zadnji odgovor mi zelo ustreza,to pa je se razume omenjen pretvornik.Ego pri tem seveda ni pomemben,
bolj je pomembno kje in pa tudi po čem bom (če bom)ta pretvornik dobil,slabo kaže ,da se bo to zgodilo pri nas,od zunaj pa glede nabav nimam ravno velikih izkušenj. Zakaj sliko spravit na LCD,odgovor je simpl,v kabinetu kjer imam en hobi kotiček,kjer pač preživljam mekaj prostega časa na stara leta,na mizi že imam LCD in bi sedaj moral zopet delat nepotrebno gužvo z namestitvijo al tv-ja ali original monitorja. Poizkus na tv kartico in pc pa je bil milo rečeno neuspešen,prihaja do časovnih zamikov,zakaj ne vem,vidim pa,ko na tipkovnici pritisnem tipko,se šele čez sekundo pojavi znak na ekranu.Škoda samo,da ni koga,ki bi podoben primer udejanjil v praksi in bi lahko bil neposreden pri rešitvi problema.

Keyser Soze ::

Da bi pri nas dobil takšno eksotiko dvomim. Ker smo premajhni. Morda se ti splača pogledat kakšno Nemčijo, Francijo, GB. Nekaj znotraj EU. ČE ne, greš pa ven.

Iz kje bi pa naročil zadevo?
OM, F, G!

kixs ::

jahtba:

da imas zamik je malo verjetnost krivda povezava s TV tunerjem, razen ce govoris v zamiku kaksne milisekunde - se pravi komaj opazne. Svojo Amigo 1200 sem imel tako povezano, pa ni bilo nobenega zamika. Pa sem probal navadni RF kabel in kompozitno povezavo. Kompozitna je bila malo boljsa, ni pa problema z nastavljanjem pravilne frekvence kanala.

Drugace pa se fantje v prejsnem linku ukvarjajo s tvojim problemom. Predlagam da se vclanis na njihov forum in tam nadaljujes bolj produktivno, saj imajo tako 128D C= kot tudi nekaj vec tehnicnega znanja.

LP

Person ::

Jaz sem imel ZX 48 tako povezan, pa mi je delal brez problema.
Let's make something useful!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963566168 (5497) anjica

Iščem staro igro pa ne vem imena

Oddelek: Igre
434496 (1814) ahac
»

refresh problem Samsung LE37S62

Oddelek: Zvok in slika
61471 (1382) bob_rock
»

T-2 TV na računalniku??

Oddelek: Omrežja in internet
54742 (4742) Opkow
»

Poceni "hišni kino"

Oddelek: Zvok in slika
213060 (2304) trdoreh

Več podobnih tem