» »

Računalniški sistemi

Računalniški sistemi

Dr3aMaX ::

Živjo

torej, v šoli nam je profesor že naložil kar en lep kup nalog oz. seminarskih o katerih se mi točno ne sanja kaj zahteva (kljub temu, da sem ga vprašal). Zato se zdaj obračam na vas. Glavna tema seminarske je Računalniški sistemi. Osebno imam nalogo, da napišem nekaj o programski in strojni opremi teh sistemov. Zdaj pa, prvo kar bi moral vedeti je to kere sisteme vse poznamo ali? Razen PCja, še ogromno drugih... (npr?). Potem pa moram opisati vsako komponento v tem sistemu in potrebno programsko opremo. Bi mi lahko malo pomagali oz. dali kakšne točke, kako sploh naj začnem? Časa imam do naslednjega tedna.

LP

bluefish ::

poleg PC-ja poznamo še Mac, ki pa ima identično zgradbo kot PC. V tem primeru ga pač le omeniš in ne opisuješ celotnega sistema.
Glede programske opreme se malo razpišeš o različnih OS-ih, DOS-u, nekaj o gonilnikih, morda tudi o BIOS-u,...

gameby ::

ja pr strpjni opremi opiš kere komponete sestavaljo pc ozirom mac.... torej procesor... kakšne vrste imamo.... oziroma kkao delujejo(core2duo lah omeniš ttu kšnga od prenosnikov, pol te 4 jederne procesorje.... pa opišeš prednosti oziroma slabosti amd ter intel... če boš kej najdu pol na keri tehnologiji delujejo) in tako naprej za ostale komponete....

Dr3aMaX ::

Aha.. torej naj se osredotočim na PC in MAC, ter na njune komponente. Kaj pa pride v poštev za programske oprame? Gonilniki in podobno?

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

windows 7 - no internet access

Oddelek: Operacijski sistemi
293595 (2315) xxxgeekxxx
»

Računalniški pisalni stroj (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
596775 (5895) Pyr0Beast
»

Se v islandskih šolah pričenja prehod na Ubuntu? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
16516944 (12426) Pithlit
»

Nove reklame za Apple Macintosh

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
463198 (3198) Liker
»

Brezplačna nadgradnja v Windows Vista za božične kupce (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9910367 (7320) para!

Več podobnih tem