» »

tezave z instalacijo xp

tezave z instalacijo xp

markk1 ::

Pozdravljeni!
imam nov prenosnik na katerem so nalozeni windows vista sedaj pa bi rad nalozil winxp gor in mi ne gre normalno boota iz cd potem pa ne gre. na kaksen nacin bi spravil visto dol in xp gor

hvala za pomoc

lp

SashaCom ::

Pozdravljen!

Daj povej za začetek kateri prenosnik imaš!

brezimni ::

problem lahko rešiš da si priskrbiš particion magic (ali manager) in preko tega sformatiraš vse particije, ki jih bo našel. Druga varijanta da bi dobil inštalacijski cede od viste in tam zbrisal vse particije ki jih najde, potem pa probaš s windows xp inštalacijo.

Drugače pa so dol potegni hirens boot cd, in tam imaš dosti uporabnih stvari. Malo pogoglaj za programom, ker ima dosti funkcij.

markk1 ::

imam medion 96290

sem probal ze z tistimi boot programi in mi nikakor ne naredit da bi lahko instaliral xp gor

hvala za pomoc
lp

SashaCom ::

Zelo znana težava, novih prenosnikov:D

Vsi novi prenosniki so pripravljeni na visto, žal! Zato je tudi večina prenosnikov na trgu z prednameščeno visto, ker enostavno nima težave, z S-ATA diski, ja to je težava, xp-ji nimajo S-ATA driverjev v inštalaciji, oz. ne prepoznajo novih chipset-ov, varianta je da implementiraš S-ATA driverje v inštalacijo winsov, ali pa da izklopiš v bios-u eno funkcijo, ki pa mi je trenutno padla iz glave!
It's not bad being small fish if you're PIRANHA!

bluefish ::

SATA native mode izklopi in po namestitvi ponovno vklopi.

SashaCom ::

blueFish, sem vedel, da bo se našel nekdo, ki bo vedel kako se temu reče, Hvala ti za popravek:\

LP
It's not bad being small fish if you're PIRANHA!

5er--> ::

Preberi si to temo.

markk1 ::

slika1
slik2
slika3

taksen bios imam in sem ze pregledal in ne znam nekak nastavit da bi preklopil. ce bi kdo vedel kje se to izklopi?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

hp 450 g6 ni mogoče naložiti windowsa

Oddelek: Pomoč in nasveti
281315 (917) djforever
»

HP nx6325 zunanji WLAN RP-SMA priključek (za anteno-i)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
72288 (2233) SplitCookie
»

[ Windows Vista ] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 476 77 78 79 )

Oddelek: Operacijski sistemi
3942264475 (64067) Seljak
»

Siol akcija - Dell 500 za 1 EUR (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14632741 (9804) zuz3k
»

vista problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
153057 (2716) markk1

Več podobnih tem