» »

Siol akcija - Dell 500 za 1 EUR

Siol akcija - Dell 500 za 1 EUR

1 2
3
»

a13misko ::

@roko11111

Visto ne gre povozit z win xp. Žal! Prej moreš formatirat disk ali pa samo windows particijo.

JanezH ::

Včeraj sem dobil pošto iz telekoma, da jim je zmanjkalo prenosnikov in da naj ga pričakujem s približno 15 dnevno zamudo. Kako z lahkoto kršijo telekomovci pogodbo ;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JanezH ()

5er--> ::

Verjetno je kakšen droben tisk...

JanezH ::

... nobenega drobnega tiska ni ...

a13misko ::

8-O Kaj potem sploh ponujajo če nimajo ccccccc

Mare2 ::

Recimo en podatek. Pred 14 dnevi si jih imeli še 2.000 kom. Preverjeno na moja lastna ušesa preko telefonske žice.

Lahko si predstaljaš, da je bila akcija kar odzivna. :)

In to, da če dobiš dokaj dober računalnik za 1 EUR, pa čeprav potrpiš še 14 dni dlje, kot običajno, ne more biti nek zelo hud udarc za nikogar.

Tudi jaz še čakam, da me opilijo za 1 EURO.

Urc ::

Prenosnik je sam po sebi ker dober, sicer se nisem dolgo igral z njim. Ni glih za igre, ampak za internet in za kakšen film je več kot dovolj. Baterija zdrži ~2 h, ventilator je malo glasen ko se užge in užiga se precej pogosto... Za 1 €, go for it. Tisti, ki imate možnost priklopa optike...:\

AngelOfDeath ::

Prenosnikov za naročnike jim je sfalilo. Zanimivo je to da če ga hočeš kupit po "akcijskih cenah" v trgovini pa ni problema jih imajo še kar nekaj...
edit: Slovnica

angel321 ::

Tudi sam sem dobil ta laptop deel v akciji na njega sem namestil windows xp sedaj pa bi potreboval driverje in ker ne vem točno katere si naj potegnem dol bi prosil nekoga če mi lahko natančno napiše kaj potrebujem kje to dobim da bo zadeva delovala za pomoč se vam vnaprej zahvaljujem HVALA

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: angel321 ()

Mare2 ::

angel321 ::

Mare2 najlepša ti hvala toda problem je v tem da jaz ne vem kaj od tega naj potegnem dol za ta računalnik ja ja sej vem da sem smotan sam jebiga sem čisti začetnik in res nimam pojma kaj od tega si nej potegnem dol tko da če se ti da oziroma če hočeš in veš mi prosim napiš točno kaj ja sej vem da bos reku pa ka bi zdej rad da se ti dol potegnem no sej bo HVAAAALA

Matej_K ::

Ok za vse:

DELL DRIVER PAGE ZA DELL 500

Tu pa imate linke do posameznih driverjev

Dell application - quick set
Audio driver
Driver za čipset - Intel
Driver za čipset - Ricoh
Driver za modem - Conexant
Driver za Touchpad
Driver za bluetooth
Driver za WLAN
Driver za LAN
Driver za SATA
Driverji za DELLove programčke
Driver za grafično

Če boste naložili vse te driverje, sigurn ne morte falit, jaz sem vse te inštaliral, razen za sata driver se ne spomnim da bi ga.
... .. .

angel321 ::

NajlepŠa hvala za pomoč

Zgodovina sprememb…

angel321 ::

HVALA HVALA z vašo pomočjo bom gratu še strokovnjak res hvala zanima me pa še neki in to za ta računalnik dell in sicer ko sem mel gor visto je bla angleška in sem potem dal gor navadne xp home gor seveda nisem znal dobit in uporabit tapravih drajverjev to sem z vašo pomočjo rešil zato se sedaj zopet obračam na vas da mi pomagate in sicer dobil sem windowse xp profesional ampak problem nastane ko hočem na novo naložit windowse mi napiše da ni kao diska in da naj stisnem za konec f3 i spet sem na začetku bilo mi je rečeno da bi moral nekaj izklopit v samem biosu v bios sicer znam pristopit sam nimam pa pojma kaj bi mogu naredit potem če kdo ve o čem palamudim prosim če mi pomaga seveda kar se da opisano za butalce za vso pomoč se vam zahvaljujem in kapo dol usem ki ste pripravljeni pomagat in stem olajšate delo meni in mogoče še komu ki pač ni najbol spreten z računalnikom.

Matej_K ::

ko se ti prižiga rčunalnik ti pravi pritisni ta key za to da boš šel v bios,
ali je F2 ali DEL ali F10..to sm pozabu

Ko boš enkrat v biosu pa daj pri sata mode namesto AHCI izberi IDE in shrani..mogoče da malo drugače piše..ampak ne dosti drugače
... .. .

Mare2 ::

Predno inštaliraš winxp, pojdi v BIOS, nastavitve in kjer imaš oznako SATA NATIVE MODE, izklopiš, aktiviraš NO.

Bo OK? :)

Ziga Dolhar ::

HVALA HVALA z vašo pomočjo bom gratu še strokovnjak res hvala zanima me pa še neki in to za ta računalnik dell in sicer ko sem mel gor visto je bla angleška in sem potem dal gor navadne xp home gor seveda nisem znal dobit in uporabit tapravih drajverjev to sem z vašo pomočjo rešil zato se sedaj zopet obračam na vas da mi pomagate in sicer dobil sem windowse xp profesional ampak problem nastane ko hočem na novo naložit windowse mi napiše da ni kao diska in da naj stisnem za konec f3 i spet sem na začetku bilo mi je rečeno da bi moral nekaj izklopit v samem biosu v bios sicer znam pristopit sam nimam pa pojma kaj bi mogu naredit potem če kdo ve o čem palamudim prosim če mi pomaga seveda kar se da opisano za butalce za vso pomoč se vam zahvaljujem in kapo dol usem ki ste pripravljeni pomagat in stem olajšate delo meni in mogoče še komu ki pač ni najbol spreten z računalnikom.


In nagrado za najdaljso poved dobi ...

P.s.: drugic ... Prosim, pisi kancek bolj jasno.
https://dolhar.si/

janch ::

Ok za vse:

DELL DRIVER PAGE ZA DELL 500

Tu pa imate linke do posameznih driverjev

Dell application - quick set
Audio driver
Driver za čipset - Intel
Driver za čipset - Ricoh
Driver za modem - Conexant
Driver za Touchpad
Driver za bluetooth
Driver za WLAN
Driver za LAN
Driver za SATA
Driverji za DELLove programčke
Driver za grafično

Če boste naložili vse te driverje, sigurn ne morte falit, jaz sem vse te inštaliral, razen za sata driver se ne spomnim da bi ga.



Super podatki, vendar imam težavo pri inštalaciji driverja na VISTI ultimate za wirelless kartico. V upraviteljih naprav mi jo kaže, vendar je nikakor ne uspem instalirat. Priloženi driverji ne delujejo, saj se mi na sredini inštalacije ustavi in takaoj zatem izvrši "rollback - uninstall". Res ne vem kje je težava...

Mare2 ::

Tile drajverji so za XP...

OmegaBlue ::

Ker so ti driverji za XP ne za visto. Dajte se vsaj pomatrat pa celo prebrat kako stvar.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

janch ::

Ok, zdej sem instaliral Wireless driverje verzijo R189136 (iz linka) saj driverjev za visto nikjer nisem našel. Nastavil compatibility na XP, da sem sploh lahko instaliral, vse je šlo lepo skozi, comp sem restiral. Sedaj me bega to, da mi privzet program - Dell wireless utility ne deluje. V opravilni vrstici ne kaže ikone, ko pa program zaženem, mi javi da ga blokira UAC. Tudi to sem izklopil, resetiral, vendar spet isto, le da se sedaj program, ko ga ročno zaženem, pojavi na ekranu po nekaj minutah in se ne odziva...

edit: z verzijo driverjev R189137 (ki so za Visto) so isti problemi..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: janch ()

zuz3k ::

1€ prenosnik, figo ja!

naročil sem siol DUO + kablsko in sem prašal če potem je še zmeraj 1€ prenosni, so rekli da je.
sedaj pa sem dobil položnico 199€ :\ ;(
Life is a psychological game.

Mare2 ::

1 EUR je bilo le pri TRIO, pa še to le na OPTIKI.

Secer pa blagor tebi, ker ne boš imel kockaste slike. :)

Kabelska?

zuz3k ::

mam optiko

finta je da sem izbral rajši kablsko, da ne kupujem tv komunikatorja in mi je "prodajalka" zatrdila, da je prenosnik 1 €
Life is a psychological game.

AngelOfDeath ::

mam optiko

finta je da sem izbral rajši kablsko, da ne kupujem tv komunikatorja in mi je "prodajalka" zatrdila, da je prenosnik 1 €


Kaj pa je pogodba zagotovila ?


trio na optiki je imel 1€
trion na xdsl je imel 99€
duo je imel 199€

...
edit: Slovnica

tilenn ::

Možno je tudi, da je napaka... pokliči 080 8000/2 in se pozanimaj!

zuz3k ::

prodajalka je meni prodajala, in povedala napačno ceno torej. zavajanje kupcev

če bi povedala pravo ceno, jaz nebi naročil in pogodbe nebi niti videl
Life is a psychological game.

fosil ::

Ko sem jaz spraševal glede tega so mi povedali da kabelska ne šteje v trio paket. V trio je lahko samo ip televizija.
Torej imaš ti u bistvu paket duo+kabelska in temu primerna je tudi cena prenosnika.
Je pa računica nekoliko hecna.
Če vzameš trio paket + kabelsko (torej imaš u bistvu dve ločeni televiziji) plačaš 35 EUR mesec.
Če pa vzameš duo paket + kabelsko plačas pa 33 EUR na mesec.
Tako je!

zuz3k ::

že 3je ste mi to povedali

Ko sem jaz praŠal prodajalko če je duo + kablska je rekla da je cena za prenosnik 1 €

Kolikokrat moram Še to napisat!

Zato sem tudi naročil ta paket

Lp
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

tilenn ::

Ja, vendar moraš vedno tudi prebrati vsako pogodbo, ki jo podpišeš. Lahko si napačno razumel, ko ti je razlagala, ali pa se je preprosto zmotila pri naštevanju možnosti... Zaupanje je sicer fajn, a je preverjanje boljše.

a13misko ::

Ve že kdo kaj več kdaj pridejo?

tilenn ::

Po 20. novembru, vsaj tako je napisal en uporabnik na siolovem forumu, ki je poklical dobavitelja Anni.

Oziroma bolj natančno - dobavitelj dobi prenosnike 21. 11.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tilenn ()

a13misko ::

O super torej bo še letos.

smog ::

Lep pozdrav!
Včeraj sem dobil prenosnik Dell Vostro A860 ter sem si namestil Windows XP. Zdaj pa mi edino driver za zvočno kartico ne gre namestit? Kje ga naj najdem takega ko bo res delal.
Ker ta tega katerega namestim iz Dellove strani mi napiše tole:
Driver Installation Failed.. Could not find the MEDIA device for this driver.

Klenobo ::

Lep pozdrav!
Včeraj sem dobil prenosnik Dell Vostro A860 ter sem si namestil Windows XP. Zdaj pa mi edino driver za zvočno kartico ne gre namestit? Kje ga naj najdem takega ko bo res delal.
Ker ta tega katerega namestim iz Dellove strani mi napiše tole:
Driver Installation Failed.. Could not find the MEDIA device for this driver.

Za ta model, so samo driverji za Visto. http://support.euro.dell.com/support/do...
Za WinXp si boš moral malo pomagati z googlom.
Pajek.Net, (http://www.pajek.net)
Brezplačna MojaPosta.Com (http://www.MojaPosta.Com)

smog ::

Saj sem si tudi za XP potegnil dol tale driver nekje drugje vendar mi napiše enako.
Kera zvočna kartica je pa sploh v tem prenosniku tale Conexant Audio? Kako ste rešili težavo tisti kateri imate enak prenosnik-predvsem za zvočno, da jo prepozna ter deluje?

Mare2 ::

Jaz sem kupil RAM 2 GB pa se mi zdi, da deluje tudi Vista zadovoljivo.

polde66 ::

če kdo ve rešitev za zvočno kartico prosim če da kak link tukej sem. Sem že vse pretaknil pa nč nisem našu.
polde

Mare2 ::

Za 860 ali Dell 500?

Mare2 ::

Smog in Polde66:

Conexant Audio Driver for XP Vostro Notebook A860 Microsoft Windows XP

Installation Instructions
Download

1. Click Download Now, to download the file.
2. When the File Download window appears, click Save (Windows XP users will click Save) this program to disk and click OK. The Save In: window appears.
3. From the Save In: field, click the down arrow then click to select Desktop and click Save. The file will download to your desktop.
4. If the Download Complete window appears, click Close. The file icon appears on your desktop.

Install

1. Double-click the new icon on the desktop. For example labeled R12345.EXE.
2. The Self-Extracting window appears and prompts you to extract or unzip to C:\DELL\DRIVERS\R12345.EXE. (Example path). Write down this path so the executable (Example - Setup.exe) file can be found later.
3. The Self-Extractor window appears.
4. Click OK.
5. After completing the file extraction, if the Self-Extractor window is still open, close it.
6. Click the Start button and then click Run.
7. Type C:\DELL\DRIVERS\R12345 in the Open textbox and then click OK.
8. Follow the on-screen installation instructions.

Sporoči, če ti bo uspelo. :)

polde66 ::

aleluja!!!!

Dela!!!!! Na 860 seveda!!!
Vse inspector driverje sem sprbal pa nč, vse realteke sem dol potegnu spet nč, isti driver za HP, pa spet nč.Hvala Mare2
polde

powr ::

mene pa zanima ce ma se kdo probleme z power managementom pri 860. namrec ko gre prenosnik v sleep se ga ne da vec zbuditi brez reseta. je mel kdo ze tak problem? če obstaja kak software za to bi prosil za link. hvala za odgovore

*TV* ::

Ve kdo kolko kaj zdrzi baterija na Dell Vostru 860?

LP

Mare2 ::

2 uri 59 minut. Ves čas gledal film in brskal po internetu.

Matej_K ::

windows 7, že kdo nagal tele windowse na tale prenosnik..kako se odreže, ali ste našli vse driverje...in kje... :-D
... .. .

Tomaz Eruj ::

lepo deluje (sicer sem dokupil 1GB rama za 11€).
vista driverji (z uradne dell strani).
zna poganjganjat transparentne menije + 1080i hd film preko domače mreže na 1900x1200 hdtv. zadovoljen, posebej z zvočno kartico ki ima boljši vista driver.
vseeno sem dal nazaj gor XP ker so zakon in nimajo roka uporabe (kot nekatere 7ke) 8-)

edit: vostro 500
¡ ǝɹǝɥʇ ıɥ

Zgodovina sprememb…

zuz3k ::

crknil mi je ventilator na prenosniku - težava je da je praw poseben in ga je težko v slo dobiti

ve kdo kje bi se ga dobilo?


ps: zasledil sem da je zelo drag - 25-35$ 8-O
Life is a psychological game.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dell latitude d505 gonilniki

Oddelek: Pomoč in nasveti
16783 (502) Brias
»

Dell inspiron 6400-network (ne dela

Oddelek: Strojna oprema
6991 (634) videk88
»

Pomoč pri softwaru za mini laptop

Oddelek: Pomoč in nasveti
51141 (877) borut1
»

Wi-Fi na Toshibi

Oddelek: Omrežja in internet
121383 (1156) Valentin
»

Pododobitev BIOS-a na DELL Latitude CPi brez baterije

Oddelek: Pomoč in nasveti
61011 (919) Pentium

Več podobnih tem