» »

Siol akcija - Dell 500 za 1 EUR

Siol akcija - Dell 500 za 1 EUR

«
1
2 3

WiseBear ::

Ravnokar sem opazil novo Siolovo akcijo, ki v primeru prehoda na optiko ponuja sicer že nekoliko zastarel Dell-ov prenosnik za 1 EUR (klik). Koliko mislite da je realno vreden takšen nov prenosnik?

Če malo primerjam cene paketov z optičnim dostopom se mi zdi, da je Siol kar močno konkurenčen T2-ju. V študentskem stanovanju v Lj nameravam predvsem zaradi nižje cene ter enostavnosti (ni komunikatorja ter dodatnega daljinca) naročiti Siolovo kabelsko TV. Zanima me kakšne imate izkušnje s kabelsko TV pri slednjem ponudniku?

LP, Andrej
  • spremenil: WiseBear ()

OmegaBlue ::

Samo zaradi laptopa se ti ne splača. Če pa že jemlješ tisti paket pa jebiga en tipkalni stroj več.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

CitroX ::

Imam trio paket približno leto in pol. Slika je kvalitetna, sploh ORF, ki je menda tako na mpeg 2 standardu (v kolikor sploh lahko na mojem računalniku s TV kartico kvaliteto ocenim).
Problem je le, da lahko na en komunikator priključiš samo en TV. Je pa menda opcija pri optiki, da imaš TV "kabelski" kot mu pravijo (verjetno se pretvori v analogni signal, dalje pa je vse po starem) najbrž pa tako izgubiš razen funkcionalnosti, ki jih komunikator daje.

Ted ::

Skrajni čas bi že bil da Telekom ponudi tudi digitalno kabelsko. Menda niso zastonj polagali dveh kablov...
Mah...

Matheeew ::

Nekaj ne razumem...

Zakaj pa ponujal še digitalno kabelsko, če že imajo IP TV?

Oziroma - v čem je teoretično razlika med digitalno kabelsko in IP TV?

kmetek ::

Dajte no mir, SiOL pa optika je kot dan pa noč......razširjenost je pa obupna.

Izi ::

v čem je teoretično razlika med digitalno kabelsko in IP TV?

Poglej tukaj, kjer ravnokar ugotavljamo, da o digitalni kabelski nismo imeli kaj dosti pojma (vsaj jaz ne :))
Telemach digitalna tv, Pomoč!!
Razlika je ogromna, predvsem, da po digitalni kabelski dobivaš vse programe naenkrat, pri IP TV pa enega po enega.

multiscan ::

Skrajni čas bi že bil da Telekom ponudi tudi digitalno kabelsko. Menda niso zastonj polagali dveh kablov...


Polagali so en kabel, eno vlakno se rabi za telefon, internet ter in, drugi za klasično kabelsko(vsaj zaenkrat)

multiscan ::

Imam trio paket približno leto in pol. Slika je kvalitetna, sploh ORF, ki je menda tako na mpeg 2 standardu (v kolikor sploh lahko na mojem računalniku s TV kartico kvaliteto ocenim).
Problem je le, da lahko na en komunikator priključiš samo en TV. Je pa menda opcija pri optiki, da imaš TV "kabelski" kot mu pravijo (verjetno se pretvori v analogni signal, dalje pa je vse po starem) najbrž pa tako izgubiš razen funkcionalnosti, ki jih komunikator daje.

Pa programska shema je drugačna

Ted ::

Polagali so en kabel, eno vlakno se rabi za telefon, internet ter in, drugi za klasično kabelsko(vsaj zaenkrat)

Enostavno bi lahko imeli oboje + digitalno kabelsko (DVB-C) na enem kablu, prepustnost je namreč več kot zadostna. Pomoje gre bolj za dejstvo, da bi ob uvedbi DVB-C-ja lahko takoj ukinili IPTV ker je preprosto nekonkurenčen in smiselen le za DSL uporabnike. V primerih koaxa ali optike pa je DVB-C veliko boljša rešitev, vsaj po mojem mnenju. In če se že grejo analogno kabelsko je DVB-C naslednji logični korak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ted ()

cyber_killer ::

Ce kdo kupi paket bi jaz kupil ta prenosnik.

WiseBear ::

Jaz bom ta paket vzel, ker sem tako in tako nameraval it na optiko. Koliko si pripravljen plačat za prenosnik?

Meizu ::

Ceno mu postavi na 2800€ najmanj!!>:D>:D

Pyr0Beast ::

Bemtiš .. optični kabel položen 5 metrov stran od bajte, jaz pa ne morem do njega [;((] [;((]
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

multiscan ::

Bemtiš .. optični kabel položen 5 metrov stran od bajte, jaz pa ne morem do njega ;(( ;((


poklič telekomovce pa mal fehtaj, mogoče ti uspe.
kje pa si da veš da je kabel 5 m stran?

Pyr0Beast ::

Če pogledaš za Nm, so 'podprte' cifre na čitalniški 1 in čitalniški 2, jaz sem na 21ki, kar pa je naslednja hiša, vendar druga ulica na isti strani trga.
T-2 se nam je tudi ustavil kakšen m, 2 pred bajto zaradi 'slabega' terena ://

BTW, tipkalo dobiš za 1€, če vzameš trio na optiki. V drugem primeru je treba kar nekaj doplačati :(
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

cyber_killer ::

Ceno mu postavi na 2800€ najmanj!!>:D>:D


Hehe. Ej nevem, povej ceno ti, pa se bom odlocil.

Pyr0Beast ::

Če ga daš za 50, ga jaz vzamem [:D]
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

cyber_killer ::

90€

Pyr0Beast ::

90€ & 1cent [>:D]
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

cyber_killer ::

@WiseBear
Povej za koliko ga das?Sem resen kupec.

WiseBear ::

Zainteresirani mi pošljite zasebno sporočilo, da ne bomo tukaj barantali.

@cyber_killer: poglej PM

Pyr0Beast ::

Čeprav me pa res res zanima, kje so jih nabavili.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Rambo4 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rambo4 ()

Someone3 ::

Torej stane v resnici okrog 450-480 EUR. :/

Pyr0Beast ::

Za 450€ dobiš že daleč boljši laptop ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Someone3 ::

Se strinjam, zato pa vztrajno čakam, če bo še kdo to ugotovil (in si nehal zatiskati oči) in bo spustil ceno ...

cyber_killer ::

200€ dam jaz najvec, kdorkoli ga bo kupu.

noella ::

Js pa razmišljam, da bi vzela tole zadevščino, ker zdej plačujem 38 evrov za oba troje, pr siolu je pa 30, pa itak rabm nov laptop. A ga je kdo že sprobu, je fajn?

Someone3 ::

Zastonj je ziher fajn, če ga dobiš zraven ... Pa za 100 EUR je še tud OK, če slučajno nimaš dostopa do optičnega omrežja ...

WhiteWolf ::

Problem je, ker je samo za nove naročnike...
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

Bellzmet ::

Ja je treba small print prebrat.

lp

Someone3 ::

Kaj pa piše v small printu, če ni skrivnost. A je objavljen na netu?

bluefish ::

"Ponudba velja za vse nove naročnike storitve SiOL internet (samostojno ali v paketu) v obdobju od 25. 8. do 15. 10. 20008 oziroma do razprodaje zalog, ob vezavi 24 mesecev."

Direktno pod ponudbo.

Someone3 ::

Ja vezava 24 mesecev je tako ali tako, če vzameš njihov komunikator ...

Ted ::

Teh 30 evrov je za trio s kupom neuporabnih programov. Če hočeš vsaj približno normalno programsko shemo te trio še vedno stane 39 evrov.
Mah...

Bellzmet ::

Mislil sem besedilo "za vse NOVE naročnike".

N-E-O ::

Prekineš in spet skleneš in si po mojih pojmih nov naročnik.
Follow the white rabbit.

bluefish ::

ja, vendar pa moraš najprej plačati nekaj penala, če 2 leti še nista potekli + zavežeš se za naslednji dve leti.

Someone3 ::

In potem lahko imaš težave s ponovnim priklopom, pa si skoraj mesec brez telefona, tv-ja in interneta ... Na zadne pa niti ni garancije, da te computer počaka, ker je zaloga omejena.

Sputnik59 ::

No, tako hitro dvomim, da bodo pošli, je pa tudi res, da je po internetu opaziti dosti zanimanja in bo očitno ponudbo marsikdo zagrabil. Dobre reklame vedno vlečejo, zastonj laptopi pa sploh.

kumara ::

jst bi rabu tak računalnik. bo kdo vzel kašnega od teh paketov? če bi potem rad prodal ta računalnik, mi prosim naj piše na: bertlogar@gmail.com
za ceno se zmeniva. hvala!

Alfonzo ::

Jst mam zdej rečimo trio paket. A bi jest lahko iz prvotne 1.3Mb linije al kolk je originalna dal rečmo na 10/5?

bluefish ::

odvisno od oddaljenosti do centrale, napeljave,...

antidote ::

Dell bo tudi za obstoječe naročnike. Verjetno že oktobra. Višino ugodnosti ne vem.

Buffy ::

kaj pomeni "Dodatek za samostojni dostop znaša 3€"...?

Se komu sanja??

whatever ::

Če maš polno razvezan dostop plačuješ 3 eure več pri mesečni naročnini. Polno razvezan dostop pomeni, da nimaš navadnega ali ISDN telefona.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Kremenčkova ::

Verjetno bo tudi konkurenca ponudila kaj podobnega, če ne celo boljšega.

bluefish ::

glede na trenuten hype okoli mini prenosnikov bi morda lahko ponudili kakega izmed njih.

Tomaz Eruj ::

Zadevca deluje nočem je pa mučit z visto.

No jst se je hočem znebit pa mi nikakor ne rata naštimat XPja prek USBja (CD sem nekam založil pa sem si že zdavnaj kopijo le tega naredil). Probal že vse možne opcije. Zaželjena pomoč, če se komu da. Hvala.

(tem je že itak dost pa nisem nove odpiral)
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dell latitude d505 gonilniki

Oddelek: Pomoč in nasveti
16781 (500) Brias
»

Dell inspiron 6400-network (ne dela

Oddelek: Strojna oprema
6987 (630) videk88
»

Pomoč pri softwaru za mini laptop

Oddelek: Pomoč in nasveti
51139 (875) borut1
»

Wi-Fi na Toshibi

Oddelek: Omrežja in internet
121381 (1154) Valentin
»

Pododobitev BIOS-a na DELL Latitude CPi brez baterije

Oddelek: Pomoč in nasveti
61008 (916) Pentium

Več podobnih tem