» »

Lokalna baza podatkov+

Lokalna baza podatkov+

primzx ::

Zdravo!

zanima me če obstaja že kakšen softwer, ki omogoča, neko bazo podatkov v katero se vpisujejo uporabniki z uporabniškem umesnikom aka html?

lep pozdrav,
primzx

MTm2H37rqt7B ::

Baze ze dolgo obstajajo: xSQL (MySQL,MSSQL,PostreSQL), Oracle, DB2, Access ipd.

Ce pa mislis na drugacen pristop brez teh SQL baz... imas pa nacine v navadni flat file (txt datoteka), XML

Nisi dobro zastavil vprasanja:)

primzx ::

res je:). Hočem imet dostop do podakov v neki bazi, tako kot recmo neka html stran do drugih povezav, oz strani. Hm, nek umesnik med bazo in uporabnikom če me razumete? Recimo, čist tko v temo, pride uporabnik na lokalni IP in vid polje za vpis v bazo(user in pass), in potem ko se prjav notr, se mu pa recimo odpre nek isto nek vmesnik, kjer pač ima neke podatke, linke, pdfje, itd...Upam d ste me razumeli?

katere baze se pa splača učit, k so recmo take bl osnovne in niso zahtevne za uporabnika?

lp

MTm2H37rqt7B ::

Za izdelavo 'vmesnika' oz. spletne strani uporabi skriptni jezik PHP, za bazo pa kar MySQL. Seveda moras poganjati spletni streznik (recimo Apache). Za igrat, lahko na svoji masini testiras z WAMP skupkom (Windows Apache Mysql PHP).

primzx ::

aha to sm že enkrat imel, sam nism ga 100% izkoriščal, PHP pa MYsql pa to. Sam spletni strežnik APAche. Ka pa mikrosoftov IIS? A ma to kj veze kater strežnik uporabim, glede na to kakšne vmesnik nardim z PHPjem oz. Mysqlom?

MTm2H37rqt7B ::

IIS je bolj domac z ASP jezikom in MSSQL bazo. Je pa moznost ja.

primzx ::

OK. hvala za enkrat pux.

lep pozdrav,
primzx

CaqKa ::

jaz trenutno uporabljam vertrigo namesto xampa.
nekak mi je bolj všečen. hkrati imaš z njim kar myphpadmina za urejanje baze.

drugače imaš en windows vmesnik ki je kar glomazn zasotnj: EMS sql manager lite
na dnu je free verzija. obvezno glej da je lite, ostali niso namreč free. potem pa vem da je še en heidi ki je opensource..


http://www.heidisql.com/
http://webyog.com/en/ (tukaj išči free community verzijo, tista je gpl)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev Apache serverja s podporo za PHP in MySQL (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Izdelava spletišč
322244455 (19120) miko22
»

MySQL & SQL

Oddelek: Izdelava spletišč
81873 (238) dolenc
»

Razvijalec MySQL-a izpodbija Oraclov nakup Suna

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
288612 (7581) AndrejS
»

PHPBB FORUM (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
10315286 (10768) mmorph
»

Webshop in MySQL?

Oddelek: Izdelava spletišč
61287 (1262) madmitch

Več podobnih tem