» »

Webshop in MySQL?

Webshop in MySQL?

R@C@ ::

..Tole je sicer verjetno pretežko zame, ker poznam PHP šele na stopnji popolnega začetnika, MySQL pa niti še ne poznam.... v glavnem imam programček za izdelavo web štacune (x-cart, alding, sunshop....) s katerim bi rad naredil eno preprosto štacuno (dodaj v voziček itd.).

V navodilih piše da moram ustvarit bazo MySQL in dobit paqswor in username od ISPja oz Serverja...... zdej v bistvu jest tega ne razumem.

Imam zakupljen prostor na strežniku, a moram zdaj zatežit še za mySQL in kaj to pomeni? Vem da je to neka baza podatkov, samo zakaj tega ne morem imeti narejenega in uploadat na server?

Prosim za usmeritev v katero smer naj grem z učenjem ker sem mal zgubljen (pa tok mi je šlo dobr ostalo :8) )

Packač ::

Hmmm.
Naredi tako kot ti piše.

Red_Mamba ::

kot 1. upam da si zakupil prostor ki ti v paketu ponuja MySQL bazo.
Če je temu tako rečeš naj ti naredijo bazo in ti pošljejo podatke.
Potem dobiš ime baze user in password za dostop do nje.

Te podatke lahko potem verjetno vneseš v programe in ti avtomatsko nastavijo
vse parametre (tako kot bi kak phpBB forum inštaliral).

Imaš pa možnost da v recimo XP inštaliraš IIS, PHP4 in SQL pa doma to inštaliraš, ko skonfiguriraš tako kot želiš pa uploadaš na net, spremeniš potrebne podatke in stvar bi naj oživela.
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

R@C@ ::

...sej bi to naredil (IIS, PHP, SQL inštaliral) vendar imam dinamični IP, pa mislim da se tega ne da izvest..... ne vem pa kaj naj natvezim SIOLu da mi odobrijo statični IP.

Se pravi bazo mySQL mi mora postaviti Server admin...... (ko bi vi vedeli kako zelo nimam predstave o teh stvareh trenutno :'( ) in potem v programu polinkam povezave.... hmm, verjetno štacune brez mySQLa ne obstajajo ne..... ?

Seadoo ::

Uff, do tvoje trgovinice ti manjka še en lep kos časa :) sodeč po tvojem znanju.

Siolu ne rabiš podat nobenega argumenta za statični IP, rečeš da ga hočeš in to je to. Poleg tega si lahko postaviš vse omenjene stvari (IIS, PHP in MySql) neglede na to, ali imaš statičnega ali dinamičnega. Pač razvijaš na localhost in je. In že če si boš instaliral vse, dej raje Apache in ne IIS. Pa še en uporaben link: klik.

R@C@ ::

:D

madmitch ::

Še en link do navodil, kako to narediti (Apache, PHP, MySQL...) (Apache, PHP, MySQL). Za statični IP, kot si že izvedel, samo pošlji fax na Siol pa bo. Predlagam ti, da tudi domeno daš na ta IP preko Siolovih DNS.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev Apache serverja s podporo za PHP in MySQL (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Izdelava spletišč
322245792 (20457) miko22
»

Web server na Windows Server 2003

Oddelek: Operacijski sistemi
161627 (1627) faganel
»

Slackware LinuX --> Kater Apache+mySQL+php??

Oddelek: Pomoč in nasveti
121589 (1462) Henixman
»

phpBB forum; a dela na IIS?

Oddelek: Programska oprema
221872 (1601) boych
»

Postavitev spletnega strežnika?!

Oddelek: Omrežja in internet
151693 (1498) Jackass

Več podobnih tem