» »

MySQL & SQL

MySQL & SQL

itsmeanthony ::

Zanima me kakšna je razlika med MySQL pa me SQL, če kakšna sploh je?

Tnx!

;(

Poldi112 ::

sql je jezik, mysql pa konkreten program/baza/implementacija.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Tody ::

SQL
MySQL

Prosim še drugič ;)

branc ::

torej, če prav razumem, če se želiš kaj naučiti, je prvi korak SQL in potem to upgrejdaš z MySQL?

zavajon ::

To je isto, kot da bi rekel, da se moraš najprej naučiti vozit in potem to upgrejdaš z avtom ;)

Za učenje vožnje je najbolje, da se usedeš v avto. Sicer obstaja možnost s simulatorji, ampak vseeno ...

3p ::

branc je izjavil:

torej, če prav razumem, če se želiš kaj naučiti, je prvi korak SQL in potem to upgrejdaš z MySQL?


Nekako tako ja. Najprej se naučiš slovenščino (SQL), potem pa štajerski dialekt (MySQL-ov dialekt SQL), s katerim lahko seveda narediš nekaj specifik - (recimo naročiš 3 hladne pire z eno besedo).

branc ::

hvala za dbestične odgovore! : )
Nekak želim osvojiti osnovno znanje SQL jezika, da lahko gradim naprej. Kaj mi priporočate? Snel sem si video tutorial (www.lynda.com), verjetno bi blo pametno še kakšno bukvo/pdf v roke vzet?

mimgrede, kako na štajerskem naročiš 3 hladne pive z eno besedo?:)

bluefish ::

Najbolje je, da si zastaviš nek projekt (recimo CMS ali knjigo gostov,...) in ga potem izpelješ, vmes pa iščeš pomoč za določene dele.

dolenc ::

TALE stran je kar fejst. Tam pod 'using' si izbereš v katerem SQLu želiš delat, potem pa rešuješ naloge. Če ne znaš rešit, pogledaš na to stran/internet/knjigo in s tem se učiš. Za začetek je super zadeva.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PHPBB FORUM (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
10315286 (10768) mmorph

mySQL

Oddelek: Programska oprema
6989 (883) CCfly
»

ASP in direktni query v MySQL

Oddelek: Programiranje
101602 (1496) BBB
»

Webshop in MySQL?

Oddelek: Izdelava spletišč
61287 (1262) madmitch
»

MySQL pomoč

Oddelek: Izdelava spletišč
81554 (1418) [SkA]

Več podobnih tem