» »

DVB-T (mpeg4) pri nas

DVB-T (mpeg4) pri nas

Okapi ::

A imaš na tv priklopljeno anteno?

O.

Tody ::

Veš tako da nimaš "snega" pri digitalni televiziji je signal ali pa ni... Če je nekaj vmes slika zmrzuje ali pa se pojavijo kocke.

tomko030 ::

Okapi, ja imam priklopljeno anteno, obrnjeno proti Krvavcu (Kranj), za večino tv programov. Jah Tody ,to je ena varianta,samo ali za tak signal kje kaj posebej piše, da je DVB-T in ali je še analogni? Ali so frekvence iste?

Tody ::

Ne, frekvence niso iste. Tukaj je dvb-t http://www.rtvslo.si/dvb-t/moznost.php

KoMar- ::

tomko030: Preberi naslov teme. Piše "DVB-T (mpeg4) pri nas", ne? No, tvoj TV pač MPEG-4 ne podpira, torej je tisto, kar gledaš, analogna slika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

bbf ::

tomko030 kanal iz krvavca je 37 (602MHz). V meniju pri nastavitvah moraš izbrati DTV in poskenirat ta kanal. pa če si na dovolj odprtem, bi moral dobiti iz dobrača avstrijce na MPEG2.

šernk ::

da ne bom odpiral nove teme, ker nekako najbolj spada v to:

torej prej ali slej je treba to nabaviti, vendar med ponudbo ne najdem praktično nobene izbire, je recimo nekaj takega dobro?

DVB-T sprejemnik Arion AT-2400VHD (MPEG-4)

ali pa:

STRONG SRT8100HD DVBT MPEG4 SPR.

imamo navadno CRT TV, vse kar vem je da mora podpirati mpeg4 in aac, še kaj drugega? informacij glede tega je res ogromno na netu...ali pa jih sam ne znam iskati, poleg tega pa a se da to kupiti tudi v kakšnem merkurju itd?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

nokaut240 ::

Imam LCD televizor z vgrajenim DVB-T MPEG4 sprejemnikom, brez MPEG2. Analogne HRT programe mi najde, digitalnih pa ne. Je krivo to, da nimam MPEG2 sprejemnika, ali je MPEG4 združljiv z MPEG2 ?

Okapi ::

Vsi MPEG4 sprejemniki obvladajo tudi MPEG2.

O.

tomko030 ::

No nekako mi je ratalo "priplezat" do sledečih delnih rezultatov (pišem za 32LG 5700):
V menuju - nastavitve sem dal pod državo FINSKA in je avtomatsko začelo iskati analogne in DTV (DVB-T)signale.
Našlo mi je 18 analognih in 16 DTV, samo... pri teh 16-tih "DTV" ni ne slike in ne zvoka in en okvirček z napisom digitalna TV se vozi gor in dol po ekranu.
Kaj mi še manjka do DTV z sliko in zvokom?

TribesMan ::

MPEG4 dekoder... :>
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Alexius Heristalski ::

Jap. STB boš moral kupiti.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

svetetko ::

da ne bom odpiral nove teme, ker nekako najbolj spada v to:

torej prej ali slej je treba to nabaviti, vendar med ponudbo ne najdem praktično nobene izbire, je recimo nekaj takega dobro?

DVB-T sprejemnik Arion AT-2400VHD (MPEG-4)

ali pa:

STRONG SRT8100HD DVBT MPEG4 SPR.

imamo navadno CRT TV, vse kar vem je da mora podpirati mpeg4 in aac, še kaj drugega? informacij glede tega je res ogromno na netu...ali pa jih sam ne znam iskati, poleg tega pa a se da to kupiti tudi v kakšnem merkurju itd?


Tudi mene zanima isto kot šernka, kako je kaj s temi sprejemniki? So vsi enaki (razlika v bonbončkih), ali gre po principu 'malo denarja, malo muzike'?

Alexius Heristalski ::

Niso vsi enaki. Eni podpirajo visoko ločljivost, imajo HDMI izhod, znajo snemati na USB, znajo predvajati XviD filme z USB, imajo bolj občutljiv tuner (dela pri slabši kakovosti signala), ...

Recimo Denver DMB105HD zna vse našteto, edino za občutljivost tunerja nisem prepričan, stane pa 80 evrov. Je tudi precej aktualen, saj posodobitve firmwarea redno izhajajo.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

šernk ::

Sam se nisem še za nič odločil, v big bangu pa imajo (vsaj v novi gorici) na voljo dva. tistega ki sem dal zgoraj na linku in še enega 10EUR cenejšega, vendar kitajske izdelave. Prvi naj bi bil pa japonska roba, s tem da kitajski zna še snemat na USB, japanese (dražji) pa samo predvaja. Več mi pa tko al tko tip ni znal povedat.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

AngelOfDeath ::

http://dvb-t.apek.si/forum?list&5


evo vam linke, pa si preberite
edit: Slovnica

Alexius Heristalski ::

šernk je izjavil:

in še enega 10EUR cenejšega, vendar kitajske izdelave.

To je ta Denver DMB105HD, o katerem sem pisal v mojem prejšnjem postu. Verjetno je res kitajski, firmware pa najbrž pišejo Danci (Denver je dansko podjetje). V glavnem, ta STB trenutno ponuja največ za svojo ceno in tudi mene vleče, da bi si enega kupil.

52-stranska tema na danskem forumu recordere.dk (Google prevajalnik)
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

AngelOfDeath ::

http://www.sintesio.org/dvbt_projects/c...

seznam sprejemnikov, ki imajo nalepko digi.tv
edit: Slovnica

šernk ::

no ja mi nismo še nič nabavili, ker še preučujemo možnost glede SIOL TV, kdaj se bodo moji kaj zmenili doma pa raje ne bi o tem :)

bomo pa verjetno kar enega izmed tistih dveh v big bangu nabavili, kaj ponuja me dejansko ne briga, ker sprejemnik bom najbrž videl 2x letno, ko bo treba kaj nastavit, prioriteta je da deluje kot je treba
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

svetetko ::

Zdravo!
Pri nas smo nabavili omenjenega denverja. Deluje tako kot mora, snema na usb, predvaja z usbja, slika je lepa, dobili smo 2 oz 3 nove programe. Je pa en problem. Imam računalniški monitor z vgrajenim tv sprejemnikom. Ko sem dvbt sprejemnik priključil nanj, je vse delovalo kot mora. Pri hiši imamo dva televizorja s katodno cevjo, z njima sprejemnik sicer deluje, vendar je slika ČRNOBELA. Sprejemnik sem upgradal z novim firmwarom, poskusil vse nastavitve, slika je še vedno črnobela. Kaj narediti?

svetetko ::

Edit:
Zgleda, da sem ugotovil kaj je narobe. Na sosedovih televizijah deluje normalno (oba tvja mlajša od 5 let), na starejšem pa prav tako ne dela. Kot kaže zadeva deluje le na mlajših televizijah. Jutri bom poskusil še z drugim sprejemnikom. Vse kaže na to, da bodo ljudlje s starejšimi tvji morali kupiti novo, dvb-t sprejemnik ne bo zadostoval.

OK.d ::

no pa smo tam folk se že veseli tega podatka in tako se bo začela digitalna pravljica v sloveniji-trgovci si že manejo roke ko bodo v promet spravili stare zaloge
LPOK.d

AvtoR ::

Torej če sem prav razumel Denver hd105 za 80€ zna snemati na zunanji disk?
Ali obstaja še kak cenejši STB za DVB-T (ja vem obstaja Dreambox, ki pa je drag), ki ima vgrajena dva tunerja in ki zna snemati tudi HD video na zunanji disk in to brez zatikanje in izgube sinhronizacije z zvokom....
Po možnosti na ntfs particijo.

Modri dirkač ::

svetetko je izjavil:

Zdravo!
Pri nas smo nabavili omenjenega denverja. Deluje tako kot mora, snema na usb, predvaja z usbja, slika je lepa, dobili smo 2 oz 3 nove programe. Je pa en problem. Imam računalniški monitor z vgrajenim tv sprejemnikom. Ko sem dvbt sprejemnik priključil nanj, je vse delovalo kot mora. Pri hiši imamo dva televizorja s katodno cevjo, z njima sprejemnik sicer deluje, vendar je slika ČRNOBELA. Sprejemnik sem upgradal z novim firmwarom, poskusil vse nastavitve, slika je še vedno črnobela. Kaj narediti?


Verjetno je problem v PAL/NTSC.
Everybody lies!

svetetko ::

Ni, pri obeh formatih je ista slika. Je bila pa neka druga nastavitev, ne vem točno kaj, ko je bila slika roza :D Uglavnem, zadeva je povsem normalno delovala na novejših tvjih (cca 5 let), na starejših je slika črnobela. Sem sprobal na 5 tvjih.
Bobnar, ta denver snema na disk (sicer sem probal na usb ključ, pa vseeno) če ima disk zunanje napajanje naj bi delovalo. Z upgradom firmwara (na uradni strani) pa baje snema tudi na ntfs.

Okapi ::

Ne verjamem, da je problem v starosti. Mora biti neka nastavitev, mogoče kakšen video/s-video, secam/pal ...

O.

svetetko ::

Hja, na vseh 6 (sem se spomnil, da jih je bilo toliko) tvjev sem zadevo priklopil popolnoma enako. Se ti zdi, da je čisto slučajno, da je na treh novejših televizorjih zadeva delovala normalno, na 3 starejših od 10 let pa je bila slika črnobela?

cekr ::

Verjetno imaš nastavljeno na SECAM ali celo ameriški sistem NTSC. . Tisti TV-ji, ki omogočajo avtomatski preklop sistema, ti delajo, ostali pa ne. Nastavit moraš na PAL oz. enega od teh derivatov. Ne bi pa smelo biti problemov preko SCARTa, če imaš vse prov nastavljeno.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

šernk ::

kako je pa kaj pričakovano nihanje cen? se bodo do konca leta podražili, morda še izgubili na vrednosti? saj 80EUR ni neka velikareč, vendar se ne ravno dobro počutiš, če ravno kupiš...čez 1 teden vidiš pa isti model za 25% manj
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Tody ::

Glede na povpraševanje kaže na to da se do drugega leta ne bo kaj dosti pocenilo. Problem je v mentaliteti slovencev, k se bo najdu pacient, k bo dal fuuul nizko ceno samo zato da zajebe konkurenco. V resnici pa bo na izgubi al pa bo dobil 1 eur po komadu.

Yoni ::

Tody je izjavil:

k bo dal fuuul nizko ceno samo zato da zajebe konkurenco.


Tega ne boš doživel, ker je to zakonsko urejeno.

Tody ::

Yoni kako že?

Pesimist ::

Kiro PC karto se spalca kupit? Nej bi tudi DVBC podpirala.

Daren ::

Sedaj ne lovim TV3 in TV Pike. Jo bom po nakupu digitalnega sprejemnika lahko ?

bbenci2 ::

Daren je izjavil:

Sedaj ne lovim TV3 in TV Pike. Jo bom po nakupu digitalnega sprejemnika lahko ?

Tako je. Če je pri tebi signal DVB-T, boš z digitalnim sprejemnikom lahko lovil:

-SLO1
-SLO2
-SLO3
-POP TV
-KANAL A
-TV3
-TV PIKA

Center:
-VAŠ KANAL

Zahod:
-TV KOPER
-TV PRIMORKA

Vzhod:
-TV MARIBOR
-RTS MARIBOR
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

Daren ::

bbenci2 najlepša hvala :)

Še nekaj me zanima. Zdaj je slika A Kanala in TVS1 na čase kar precej uboga (v smislu, da sneži, kdaj migeta,..) Se bo tudi to izboljšalo ?

Tody ::

ja z DVB-T boste imeli čisto digitalno sliko. Pričakuje se do 30% boljši signal samo z menjavo sprejemnika. Digitalni signal ne pozna šumenja in bo tako samo dva stanja ali slika bo ali pa je ne bo. Če boste zelo na meji signalom pa se bodo pojavile kocke oz zatikanje slike.

Okapi ::

Omeniti velja tudi, da lahko dež in sneg pri dvb-t zelo pokvari sprejem.

O.

bbenci2 ::

Okapi je izjavil:

Omeniti velja tudi, da lahko dež in sneg pri dvb-t zelo pokvari sprejem.

O.

Jaz tega v dveh letih nisem opazil. Anteno imam v eksperimentalne namene kar na posdtrešju in je sprejem brezhiben v dežju in snegu!
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

šernk ::

bbenci2 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Omeniti velja tudi, da lahko dež in sneg pri dvb-t zelo pokvari sprejem.

O.

Jaz tega v dveh letih nisem opazil. Anteno imam v eksperimentalne namene kar na posdtrešju in je sprejem brezhiben v dežju in snegu!



seveda ne pozabi dodati da živiš v samem centru Ljubljane. Pri tistih ki že sedaj bolj slabo lovijo, se zna torej zgoditi da po novem sploh delalo ne bo?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Tody ::

Šrenk, NE! Ravno obratno signal bo za 30% močnejši zaradi drugačne tehnologije oddajanja signala, je ta manj dovzeten za motnje. Koliko bo dež in sneg vplival na ta signal si pa res ne upam rečt. Če bo samo kapljal pol valda da ne bo nič. Sem pa že doživel da je bila gostota oblakov in dežja tako močna da je prekinl povezavo s satelitom.

bbenci2 ::

šernk je izjavil:


seveda ne pozabi dodati da živiš v samem centru Ljubljane.


Živim v okolici Murske Sobote.

šernk je izjavil:

Pri tistih ki že sedaj bolj slabo lovijo, se zna torej zgoditi da po novem sploh delalo ne bo?


Več bo primerov ravno obratno, ki do zdaj niso ali so slabo lovili določene programe in jih zdaj lahko.
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

šernk ::

aha, ker meni 30% boljši signal ne pomeni dosti, če vem da pri nekaterih ravno toliko da dela danes slika. Torej če vas prav razumem se bo pokristost s samim signalom za 30% izboljšala in ne le sam signal na določenih območjih, in bo mogoče lahko dosegel tudi do sedaj nedosegljiva območja?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Yoni ::

Tody je izjavil:

Yoni kako že?


Nisem ravno ekonomist oz. pravnik, vem pa, da je zakonsko zrihtano, da jaz istega izdelka oz. storitve ne morem ponudit za 20€, če ga ti ponujaš za 100€. Nekaj z varovanjem konkurence je to... Iz tega razloga pa siol ne more kupit T2-ja, drugače bi ga že...

Tody ::

Tako je, zaradi tehnologije odboja bo marsikatera kotlina zdaj pokrita in hribi ne bodo oviral signala.

Yoni ja temu se reče dumping cene, ampak to ni to če prodajaš neko stvar za 80 eur in imaš pri tem 10 eur zaslužka. In ker prodajaš nekim velikim trgovskim verigam, jim ga prodaš za 75. Potem pa pride nek kekec vmes in ti začne prodajat stvar za 70, saj je njemu dovolj en evro na kos. In seveda tudi tebi kupec reče dejte nam tud za 70. In ti tako zniža dobiček za nič, ker bi tudi on lahko prodajal po 80 ampak folk ne zna razmišljat. Do konca leta se more prodat več kot 200.000 kosov, tko da je dost za vse...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

Valvoline ::

Ali obstaja kaksen dvb-t tuner ki predvaja digitalno,kabelsko in satelitsko TV,torej vse skupaj ?

Tody ::

Seveda obstaja tako stand alone kot tudi za v PC. Samo jest nevidim nekih uporabnih lastnosti le teh

cekr ::

Obstajal je nek poceni Siemensov model, ki je podpiral DVB-T, DVB-S2... Samo pri nas ga uradno še nisem videl. Je pa zanimivo za tiste, ki uporabljamo satelit in imaš potem alles in einem(vse v enem). Sicer obstajajo modeli z dražjim imenom, ki pa za povprečnega uporabnika pomenijo prevelik strošek.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

AvtoR ::

Tak model je npr Edison Argus mini 2in1. Cena pri nas cca 160€, v tujini pa se dobi tudi za 130€...

denisbegood ::

Mene pa zanima, ali ima mogoče še kdo drug problem z digitalno SLO2(približno zadnjih 14 dni), kajti imam samo zvok brez slike, ostali programi delujejo brez problemov, sprejemnik je ARGUS 2in1

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVB-T (Mpeg-4 in AAC) zmeden?

Oddelek: Zvok in slika
232818 (2554) ...:TOMI:...
»

Katera programska oprema za DVB-T mpeg4 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
27564604 (22312) k4vz0024
»

vgrajen DVB-T sprejemnik

Oddelek: Zvok in slika
399324 (6232) Alexius Heristalski
»

DVB-T MuxA zopet poln

Oddelek: Zvok in slika
494464 (3102) Alexius Heristalski
»

POP TV in A KANAL sta danes začela z oddajanjem v 1. MUXU!

Oddelek: Zvok in slika
475780 (3980) Hardstyle

Več podobnih tem