» »

wtf... include v php?

wtf... include v php?

cahahopie ::

Mi lahko prosm poveste kva naj nardim?
Mam glava.php fajl v ta glavnem direktoriju. Pol pa mam tudi še funkcije.php v ta glavnem diru in imam includane v glava.php. Forum pa sem prestavo v svoj direktorij. v "forum" direktorij v glavnem direktoriju. Glavo normaln includam z include("../glava.php");. Toda.. noče mi pa includat funkcij.php (te so v glavo.php inlcudane takole include("./funkcije.php");). Kva morm pooštimat, da bo delal? Ker zdaj javi error...
Kaj naj za vsako figo potem dam chdir() ?
Haa?

darh ::

navadi se, da kadarkoli uporabljas include, napises absolute path :) no ja.. kakor ves.. jest tko delam... naprimer tkole:

include $DOCUMENT_ROOT . "/lokacija/ime_fajla.php";

kaj več o DOCUMENT_ROOT si pa preberi v manualu...
Excuses are useless! Results are priceless!

rc-car ::

Ce includas en file in v tem filu se en file, pol mors 2. file includat glede na prvotni file (v katerega je vse includano).

Ker iz tvojga bluzenja ne razumem tocno kako mas, primer:
mas direktorij 'neki' in v tem direktoriju se en 'nekaj' direktorij
v 'neki' se nahaja file 'index.php' ki includa file 'krneki.php', ki se nahaja v direktoriju 'nekaj' (include "nekaj/krneki.php"; )
Sedaj pa v 'krneki' file includamo file 'blah.php', ki se nahaja prav tako v 'nekaj', torej istem direktoriju kot 'krneki.php' tako: include "nekaj/blah.php"; torej glede na index.php

kapis?
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

cahahopie ::

xbite: .. tvoje ne deluje pri meni??!
Moj include path v php.ini je pa takšen:
include_path = ".; \apache\includes;\apache\htdocs\;\apache\htdocs\phpmyadmin"
doc_root pa je prazen... ga morm kaj spremenit? V
doc_root =.; \apache\htdocs"


rc-car: Emm.. vem kaj misliš... toda problem je, ko si več datotek iz različnih map koristijo en fajl. Recimo ma index.php glavne strani, ki ima includano glava.php, oba sta v istem direktoriju. Potem pa ma še index.php iz forum direktorija includano glavo.php, pa še ogromno drugih fajlov.

Prej sem me vse v istem direktoriju in je blo o.k. .. toda sem opazu, da bo v naprej precej nereda... zato sem se lotu malo predalčkanja...:D

cahahopie ::

Mislim, da ta stvar sedaj deluje... moram sem zbrisat
include_path v php.ini
Sem naredil prav... ali bom zopet deležen kakšnega presenečenja v nadaljnjem ...:D

Aja pa še tole:
Poprej sem slikam dal kr src=slike/slika.jpg .Zdaj mi napiše odpsredi cel $DOCUMENT_ROOT. Torej zato slike NI. Zato morm povsej verjetnosti pred sliko napisat $HTTP_HOST. Toda ker je pa $HTTP_HOST = apche\htdocs... torej to pomen da morm napisat src=$HTTP_ROOT./moj_www_dir/slike/slika.jpg
A... pol bom mogu it vse spreminjat če bom enkrat meu recimo pa $HTTP_ROOT = www.moj_ww_dir.com. Če bi kar tako ostalo kot n moji škatli bi pol mogu met www.moj_www_dir.com/moj_www_dir/...
To me strašansko muči!!:D
ehh...

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev Apache serverja s podporo za PHP in MySQL (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Izdelava spletišč
322245428 (20093) miko22
»

PHP include(); problem

Oddelek: Programiranje
10921 (710) DuleKrtola
»

htaccess - ce obstaja - serviraj, v nasprotnem primeru ....

Oddelek: Izdelava spletišč
61010 (930) Lion29
»

Nadomestilo FRAME-ov?

Oddelek: Izdelava spletišč
161826 (1525) Jackass
»

php include dw

Oddelek: Izdelava spletišč
9946 (858) tec

Več podobnih tem