» »

php include dw

php include dw

tec ::

Imam en problem, ki mi ze para zivce. Ko hocem includad z phpjem meni, ki je velik 760x20px mi ga na stran kamor ga includam raztegne na 760x23px. Sam meni sicer ostane isti, vendar mi raztegne tabelo v katero ga includam. Ta tabela je 760x20px, torej bi se moral meni "usesti" cist tocno notri. Isti problem se pojavi tudi pri drugem primeru, ko zelim includad eno tebelo. Spet vse naredim enako kot prej in spet mi include raztegne tabelo. V fajlu ki ga includam ni nobenih presledkov ali kaj drugega, top=0 in left=0. Includam pa z ?php include("meni.php"); ?
V cem je lahko problem ?
Hvala

tec ::

Nasel resitev...
(?php include "meni.php" ?)

Je pa nov problem, sedaj ne morem uporabit relativnih poti. Ce dam include /meni.php se meni ne nalozi na. Tudi ce dam url isti problem.

A ve kdo resitev za to ?
Hvala

darh ::

1. /meni.php ni relativna pot ampak absolutna (kakorkoli pogledaš)
2. PHP je SERVER-SIDE jezik in če mu podaš absolutno pot (z / na začetku) bo šel gledat čisto na "dno" datotečnega sistema.
Excuses are useless! Results are priceless!

tec ::

Hvala za razlago.
Kako naj torej uporabim include, da bo vedno pravilno prikazano? Ne glede na to v koliko poddirektorijih je file.

ToniT ::

include ./meni.php ?

tec ::

ce dam .meni potem mi pokaze samo na straneh ki so v istem direktoriju kot meni.php
Ce imam en direktorij nizje, moram dat ../meni ce imam dva direktorija nizje pa ../../meni
A ne obstaja neka univerzalna pot ?

[MYTiX] ::

Sicer ne vem kako imas ti stvar zrihtano sam bi ti pa priporocal da imas index.php v katerem includas tako meni kot tudi vsebino in teh problemov ne bos vec imel.

tec ::

mytix:
Ne vem ce te prav razumem. Torej na index.php nimam nobenih includov? Meni in ostalo samo dodam v kodo. Na ostalih straneh pa naredim include? Ce je tako, potem mi ni jasno kaj sem s tem resil.

Packač ::

Problem ki si ga prvo omenil nima veze z funkcijo include ampak samo z html kodo. (če sm te prov razumi).

Lj includej tako in neboš imel nobeih problemov (vsaj jst jih nimam):
include ( "/home/user/meni.php ");
ali
include ( $_SERVER['DOCUMENT_ROOT . "/meni.php" );

tec ::

Packac: Hvala, tvoja varianta lepo deluje.
Kako mislis, da je bil problem v html kodi, pri osnovnem problemu? Kode nisem nic spreminjal, samo include sem spremenil in sedaj dela.
Hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezave v PHP

Oddelek: Izdelava spletišč
14980 (775) Gost
»

Pomoč pri designu - HTML/PHP/CSS

Oddelek: Izdelava spletišč
81321 (1321) Atos
»

Osnovno php vprašanje

Oddelek: Izdelava spletišč
141484 (1205) R33D3M33R
»

Dreamweaver in živčni zlom :)

Oddelek: Izdelava spletišč
101138 (988) #000000
»

Nadomestilo FRAME-ov?

Oddelek: Izdelava spletišč
161832 (1531) Jackass

Več podobnih tem