» »

MySQL pomoč

MySQL pomoč

SloCOM ::

Kako v MySQL(linux) ustvarim novo databazo ? Prijavim se kot root pa mi napiše, da nimam dovoljenja.

darh ::

verjetno nimaš dovoljenja :D

kam pa se prijaviš kot root ? na MySQL?
ko narediš kaj napiše da nimaš dovoljenja, povej kej več...
Excuses are useless! Results are priceless!

SloCOM ::

Jaz se že na začetku prijavim kot root (ko se Linuxi upalijo). Imam Linux Mandrake 6.1 (8.1 mi ni hotel naložit X-Font in je zaribav). Ko vpišem v Terminalu MySQL \s mi tam kjer bi moglo pisat ime baze ne piše nič ? Zanima me kako se ustvari baza.

rc-car ::

Ti se moras najprej z MySQL bazo povezat:
mysql -h host -u username -p password

Ukazi za brskanje po bazi:
use basename
show databases;
show tables;
desc tablename;


Ukaz za kreitanje nove baze:
CREATE TABLE tabela (
id not null auto_increment,
..
PRIMARI KEY (id)
)
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rc-car ()

SloCOM ::

Še nekaj me zanima. Zraven nekaterih skript so datoteke tipa *.sql in podobno. Jih lahko uvozim direktno ?

?

cahahopie ::

Sicer ne poznam dobro vseh mysql ukazov ... zakar pa uporabljam phpmyadmin. Fajl vključiš in baza prebere njegovo vsebino in nared tabele po njem. Lahko tud kopiraš in prilepiš vso vsebino iz tega .sql fajla.

Če ne znaš najbolj o samih mysql ukazih in se ti zdi to suhoparno... si dobi phpmyadmin...(zelo učinkovit .. zlasti pri takojšnem preverjanju, če se je kaj zapisalo v tabelo al se ni nič... pač takšne kolobucije..)

<?php?> ::

Če te že zanima takšna "v izi" rešitev, potem si nekje poišči MySQL-Front , ki ima pravi windows vmesnik in je precej lažji od MySQLAdmina...

<?php?> ::

Ups, napača.:8)
...precej lažji od phpmyadmina...

[SkA] ::

Za kreirat bazo uporabi sledeče ukaze (ko si enkrat znotraj mysql clienta):

mysql> CREATE DATABASE imebaze;

Predlagam, da za dostopanje do baze ne uporabljaš root accounta. V bazi mysql v tabele user dodaj novega uporabnika in password nato pa mu za novo kreirano bazo dodeli vse pravice takole:

mysql> GRANT ALL ON imebaze.* TO username@host IDENTIFIED BY 'passworduserja';
mysql> FLUSH PRIVILEGES;


BTW: ko dodaš novega uporabnika ne pozabi restartati mysql da ponovno prebere bazo z uporabniki. Drugače ti ne bo delalo.

Ko želiš uporabljati bazo z nekim specifičnim uporabnikom v konzolo napiši sledeči ukaz:
mysql -u username -p



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev Apache serverja s podporo za PHP in MySQL (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Izdelava spletišč
322246327 (20992) miko22
»

[C#] mysql povezava

Oddelek: Programiranje
132064 (1805) Miko55
»

Težave z MySQL povezavo

Oddelek: Izdelava spletišč
292534 (2139) la_mer
»

Šumniki in MySql

Oddelek: Izdelava spletišč
196535 (6072) SPEEEED
»

Dodajanje .sql datoteke v Mysql bazo!

Oddelek: Izdelava spletišč
141266 (1053) Nox

Več podobnih tem