» »

Creatin-se lahko natrga mišica?

Creatin-se lahko natrga mišica?

1
2
»

nuclear ::

Grex kreatin ni škodljiv. Če ga jemlješ brez pavze se efekt s časom zmanjša, zato se splača ciklirati(1 mesec pavze).

Aja pardon, sem videl kaj je namen tvojga posta.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

Zheegec ::

c3p0 je izjavil:

Kdor ima strije, je prej kaj druga papcal, kot pa nedolžni kreatin.

Jaz sem jih dobil brez kreatina, proteinov, česar koli. Torej voda+veliko hrane. Torej?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

c3p0 ::

Kaj ti naj rečem, izjema ki potrjuje pravilo? Verjetno tudi niso tako izrazite.

glinik ::

Dečki, ne ga srat z nekim creatinom itd ...

To je skoraj za profi športnike.

To so nam ponujali pred 15-timi leti, ko smo imeli neko zborovanje za reprezentanco. Amaterju to popolnoma nič ne koristi oz. zelo malo.

Dečko si želi malo zdefinirat telo in išče bližnjice. Tega žal ni, bo potrebno lepo deat in tekat ... Na fitnesu ti bodo normalno vse probali prodat, kaj pa njih briga če je to zdravo ali ne? Samo da se $$ obrnejo. Še staro moko bi ti prodali, če bi lahko ...

Kar se tiče strij. Lahko jih dobiš zaradi rasti, kot jaz (v enem letu 20cm). Lahko tudi od anabolikov itd ...

Še enkrat, ne kupuj vsega kar ti ponujajo!

V zadnjih 10-h letih je tako zelo popularen fitnes, prej sploh ni bilo tega. Sedaj gledam mladino, ko hodi napihnjena po mestu in se kaže. Dečkom se vidi, da niso neki športniki, so pa zao toliko večji frajerji. Fitnes obiskujejo od novega leta, do kakega maja, junija. Delajo oz. migajo 3x tedensko (kar je minimalna meja) in se že filajo s proteini. Da bi vsaj na koncu treninga nastal kak "lep in trajen izdelek" ... Poletij se še zdržijo vseh kur itd ... Sredi jeseni so že videt, kot zavaljene omare, ki nosijo lubenice. Brez definicije, neka masa, ki je nakazovala stare čase slave. Hodijo še dalje kot največji cari mesta.

Nslednje leto se zgodba ponovi. Fitnesi so polni, prodaja vsem možni substanc cveti ... Idealen posel :)))

Tega ni malo, fantje stari 20-25 let imajo telesa 40 letnikov.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

cyber_killer ::

@glinik
Ma ti neveš kaj govoriš, kar se tiče kreatina. Vse ostalo je pa dokaj res. Torej: telo samo posebi nepotrebuje veliko mišic in če ne treniraš redno in se začneš drugače prehranjevati, gredo mišice byby.

Zato se to imenuje bodybuilding-gradiš telo. Kot bi gradil hišo, če jo narediš z nekvalitetnimi materiali se bo hitreje porušila / uničila al karkol že, kot bi jo gradil s kvalitetnimi materiali. Tako je tudi s telesom.

Kreatin pred 15 leti je bil cenovno nedostopen, zato so ga jemali le profiji, danes je pa za džabe in ga lahko jemljemo vsi. Tako kot pri računalniku. Pred 15 leti ni bil toliko dostopen in si bil že jači car, če si ga imel. Danes pa imamo doma skoraj v vsaki sobi računalnik.

Rezime:

Kreatin je dober le v primeru, da znaš telo pravilno prehraniti. Kreatin veže vode in je mišica zato videti bolj napumpana. Taka mišica posledično sprejme več hranil in jo nato počasi filaš, ter tako dobivaš na moči in MM.

Proteini=beljakovine in tukaj nevidim nobenih razlogov, zakaj tega nebi jemal. Saj vsak dan jemo proteine bodisi v prašku, bodisi v navadni hrani. Če pa misliš, da v piščancu, ki je dobil 2kg v 1 mesecu ni raznih prepratov se pa pošteno motiš. Torej že ko ješ enga piščanca, v svoje telo vnašaš kemikalije.

Nevem, če si probal meso domačega piščanca ter meso piščanca iz trgovine. Razlika nebo in zemlja.

glinik ::

Kot rečeno, takrat je to prihalalo na trg. Res ne vem, koliko so bile cene produkta. Kolikor je bilo nam rečeno, ti creatin doda na hitrosti in nekaj procentov moči, ko je mišica utrujena. Torej ob športnih aktivnostih, športu, da si hitrejši od nasprotnika, višje skočiš itd.

Amater fitnesarjem to popolnoma nič ne pomaga, ker je njihov cilj biti zdefiniran in nič drugega.

Point je v tem, da ni potrebno amaterjem kupovat vse te kamije, nič drugega.

Ko si že pri domačem piščancu. Prvih 10 let sem bil vsak vikend na kmetiji, misliš da smo tam jedli kuro z Interšpara?

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

imagodei ::

Bom pa še jaz nekaj sorodnega vprašal... Iz teorije dokaj dobro vem, kako in kaj je z "prehranbenimi dodatki" ala beljakovine in OH, nisem jih pa nikoli papcal. Kljub temu, da že vrsto let treniram pretežno anaerobno vadbo 4-5x tedensko, sem dokaj dolgo lahko fural normalno prehrano. Zdaj je pa problem, da me je zabasal čas.

Tako npr. velikokrat visim na šihtu do 17h ali 18h, ob 19h imam pa trening. Malico imam ob cca 10h in potem sem do treninga že pretty much lačen, pa tudi nekih zalog hranil ni več v krvi, tako da trening ni najbolj efektiven. Če se naješ uro ali uro in pol pred treningom spet ni v redu, ker te vse tišči in ne moreš normalno trenirat. Na koncu se v zadnjem času dogaja, da grem na trening brez kosila, ko pa pridem domov, se pa orenk najem - karkoli mi pač paše. To za nek napredek, še manj pa za telesno težo ni niti približno dobro, zato razmišljam o tem, da bi se vsaj za eno določeno obdobje deloma vrgel na "praške". Torej brez kreatina, brez fat-burnerjev in ostalega sranja. Zgolj beljakovine, OH, morda esencialne maščobe.

Zdaj me pa zanima, kako je kaj z občutkom sitosti, če poješ/popiješ en Nadomestek obrokaTM? A te dejansko kaj nasiti, ali ti po želodcu še vedno kruli? Kaj pa, ko popiješ beljakovine neposredno po treningu? Ker nočem zdaj, da bi po treningu popil en beljakovinski napitek, potem bi me pa doma vseeno napadla lakota in bi se vrgel na dve žemljici z majonezo, šunko in sirom...
- Hoc est qui sumus -

hendriks ::

Prvič:Najprej si vzemite 1 teden časa in berite fitness forume, kjer imate vse lepo razloženo.
Admini limajo znanstvene članke gor in da, seveda propagirajo svoje izdelke, saj so
podjetniki, vendar so vsaj toliko pametni, da vejo, če ne bodo svetovali na podlagi
znanstvenih člankov, jim bodo ljudje odšli drugam.

Drugič: na teh forumih je kar nekaj ljudi, ki je nalimalo svoje fotke before/after in človek
pač vidi, kaj pomenijo trening, prava prehrana in predvsem disciplina. Kar se hrane tiče,
vsi po vrsti dobesedno forsirajo zdravo prehrano. Kaj je to zdrava prehrana? Predvsem
nepredelana hrana.

Tretjič: kreatin, fatburner, whey(proteini če hočete), glutamin ipd dodatki, so
vsi točno to: dodatki z velikim D. Če mislite da so sranje, poglejte njihove sestavine,
preberite članke o njih in boste videli, da večino sestavin konzumirate vsak dan.
Jemanje dodatkov nima smisla, če ste neaktivni, če nimate urejene konvencionalne
prehrane. Sami dodatki vam ne bodo pomagali prav nič.

Četrtič: Zakaj sploh dodatki? Če hoče nek suhec pridobiti na mišični masi, mora za to
izpolniti pogoje. Teh je več:
- intenzivna in kratka (do 1 ure) anaerobna fizična aktivnost (vadba z obremenitvijo)
vsaj 3x na teden
- dokaj velik vnos beljakovin (3g na kg telesne teže)
- dokaj velik vnos OH
- vnos zdravih nenasičenih maščob
- vsaj 3 l vode na dan
- dokaj velik vnos vitaminov in mineralov

Tako visok vnos beljakovin je izredno težak samo s konvencionalno prehrano (probajte
jesti 3x na dan piščanca ali purana), zato posežemo po dodatkih. Dovolj velik vnos
vitaminov je prav tako težko doseči s konvencionalno prehrano, zato posežemo po
vitaminskih tabletah npr.

Petič: Zakaj se ljudje izogibajo dodatkom? Ker so v javnosti napačno predstavljeni. 90% ljudi
konzumira junk food in domače salame. Ker so domače, mislijo da so zdrave. Ko vidijo
bodybuilderja, mislijo da je na steroidih, kar seveda enačijo s proteini. Krog je tako
sklenjen, ljudje pa debeli. Potem pa naročajo razne Abtronic-e po topshopih, ker
vidijo manekene (ki so se potili po fitnesih vsaj 10 let če ne več) in mislijo,
da se jim bo po 3 tednih videl sixpack. Niti pod razno ne vejo, da je sixpack pri moškem
viden v 90% zaradi nizkega odstotka maščobe (pod 12% body fat ali manj).

Imagodei: kolikokrat na dan ješ? Če ne ješ vsaj 5x, se ti ne splača hoditi na fitnes.
Verjemi. Razen če hodiš gledat babe. Za nadomestek obroka, lahko uporabiš recimo
whey + pest lešnikov. Ali pa kakšen drugi beljakovinski prašek, ki ima tudi OH-je.
Dobre so tudi visoko beljakovinske ploščice. Po treningu ti svetujem prav beljakovinski
napitek, čez kakšno uro ko boš lačen, pa pojej: ali 250g lahke skute (zmešaj z Bolerom da
gre lažje po grlu) ali ribo+zelenjavo ali purana+zelenjavo. Lačen definitivno ne boš.
Sendviče, pice, paštete, salame, sire in nasploh mlečne izdelke vrzi stran oz. si jih
privošči 1x na 14 dni.

thramos ::

Z znanstvenimi članki in raziskavami, ki jih objavljajo ljudje, ki živijo od prodaje športne prehrane, si človek s povprečnim znanjem biologije ipd. ne more pomagati popolnoma nič. Prodajalcev ne zanima znanost, ampak zgolj prodaja čim večjega števila njihovih izdelkov, pa tudi v vsaki znanstveni razpravi je človek, ki ima od nečesa neposredno korist takoj izločen. Ravnanje po informacijah pridobljenih na forumih, ki so namenjeni pospeševanju prodaje, se seveda pokaže predvsem v prazni denarnici. Seveda pa so tukaj še modne muhe, kot je bila v preteklosti strah pred maščobami, danes pred hidrati, laktozo, jutri pred fruktozo ...

Za povprečnega človeka, ki se z športom ne ukvarja profesionalno, so kakršnikoli dodatki povsem nepotrebni saj od njih ne bo imel drugega kot luknjo v denarnici. Dokler niso urejene stvari, ki dajejo 95% rezultata (kvaliteten trening in kvalitetna prehrana čez dan), je tistih 5%, ki jih dajo razni dodatki brez smisla.

Ampak trdo delo se pač ne prodaja tako dobro kot praški ...

hendriks ::

thramos je izjavil:

Z znanstvenimi članki in raziskavami, ki jih objavljajo ljudje, ki živijo od prodaje športne prehrane, si človek s povprečnim znanjem biologije ipd. ne more pomagati popolnoma nič. Prodajalcev ne zanima znanost, ampak zgolj prodaja čim večjega števila njihovih izdelkov, pa tudi v vsaki znanstveni razpravi je človek, ki ima od nečesa neposredno korist takoj izločen. Ravnanje po informacijah pridobljenih na forumih, ki so namenjeni pospeševanju prodaje, se seveda pokaže predvsem v prazni denarnici. Seveda pa so tukaj še modne muhe, kot je bila v preteklosti strah pred maščobami, danes pred hidrati, laktozo, jutri pred fruktozo ...


Strahu pred hidrati ni. Je samo preveliko in nepravilno konzumiranje le teh. Lahko probaš
na sebi.

thramos je izjavil:


Za povprečnega človeka, ki se z športom ne ukvarja profesionalno, so kakršnikoli dodatki povsem nepotrebni saj od njih ne bo imel drugega kot luknjo v denarnici. Dokler niso urejene stvari, ki dajejo 95% rezultata (kvaliteten trening in kvalitetna prehrana čez dan), je tistih 5%, ki jih dajo razni dodatki brez smisla.


Se absolutno strinjam! Kot sem že zgoraj napisal, dodatki nikakor niso za substitut polnovreden
obrok.

thramos je izjavil:


Ampak trdo delo se pač ne prodaja tako dobro kot praški ...


Kar na dobrih fitness forumih ne pozabijo omeniti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hendriks ()

cyber_killer ::

Lejte uni k ste proti tem produktom. Če hočte jemljite, če nočte jih ne jemat. Ne pa preveč pametovat, kok je kaj škodljivo. Škodljivi so steroidi in to je znanstveno dokazano, proteini in vitamini in pač vse ostalo je pa sigurno neškodljivo, če znaš jemat.

imagodei ::

hendriks je izjavil:

Imagodei: kolikokrat na dan ješ? Če ne ješ vsaj 5x, se ti ne splača hoditi na fitnes. Verjemi. Razen če hodiš gledat babe. Za nadomestek obroka, lahko uporabiš recimo whey + pest lešnikov. Ali pa kakšen drugi beljakovinski prašek, ki ima tudi OH-je. Dobre so tudi visoko beljakovinske ploščice. Po treningu ti svetujem prav beljakovinski napitek, čez kakšno uro ko boš lačen, pa pojej: ali 250g lahke skute (zmešaj z Bolerom da gre lažje po grlu) ali ribo+zelenjavo ali purana+zelenjavo. Lačen definitivno ne boš. Sendviče, pice, paštete, salame, sire in nasploh mlečne izdelke vrzi stran oz. si jih privošči 1x na 14 dni.


Hvala za odgovor. Jaz sicer ne treniram v fitnesu, ampak aktivno karate. Problem je, ker prideš do enega platoja, kar se tiče zmogljivosti, eksplozivnosti, vzdržljivosti in nenazadnje splošne kondicije, če nimaš urejene prehrane. In dejansko je ta trenutek ob svoji službi ne morem imet urejene. Zato bi pač verjetno nekajkrat na teden 1-2 obroka na dan moral zamenjati z nadomestkom tipa Whey.

Predvsem me skrbi, ker zadeva zgleda dokaj tekoča in nenasitna... Da bom sicer hranila dobil v telo, bom pa imel luknjo v želodcu in napade lakote :)
- Hoc est qui sumus -

cyber_killer ::

@imagodei
Potem v tvojem primeru bi vzel proteinsko čokoladico. Je fajn okusa in je zeeeeeloo nasitna. Seveda dolgoročno to ni dobro, ker vsebujejo tud preveč sladkorja. Kar se tiče nasitnosti, ti sam whey nebo kaj preveč koristil. Za pravo nasitnost bi rajsi vzel mesanico ogljikovih hidratov in proteinov. Ali pa en gainer, kjer je to ze vse skupaj zmesano v pravem razmerju.

jrtjtejtt ::

Za proteine in OH v prahu mene ne skrbi toliko njihova sestava, kot sam način proizvodnje. Po sestavi je itak vsak prašek boljši od najbolj ekološko "pridelane" kure in govedine. Mene bolj zanima kaj se uporablja pri raznih filtracijah in ostalih postopkih, kake vse kemikalije, itd. in če se to kaj pozna na končnem izdelku. Resnici na ljubo se nisem še potrudil raziskati to plat.

Imagodei: Ti napitki načeloma ne nasitijo, oz za zelo kratek čas. Podobno je oni dieti z vodo, ko takoj, ko te prime lakota, spiješ pol litra vode in si sit. Predlagam ti, da si začneš s sabo na šiht nosit stvari. Kake banane s skuto so lahko nadomestek poznega kosila. Poleg tega ti to ne ostane v želodcu in boš brez problema treniral. Pa kaki izotonik si zmešaj za čas treninga: voda, morska sol, limonin sok. Razen OH praška za energijo, jaz osebno pred treningom ne bi jemal nič drugega, ker ne hodiš v fitnes. Po treningu pa si nardiš doma večerjo. V voku piščanc in zelenjava, to ti vzame pol ure. Mešanica proteinov in OH je mislim da zguba denarja, ker je to res uporabno samo za fitnes. Razen seveda če ful neki ne pumpate, sam verjetno ne.

thramos ::

hendriks je izjavil:


Strahu pred hidrati ni. Je samo preveliko in nepravilno konzumiranje le teh. Lahko probaš
na sebi.

Prevelik vnos kateregakoli hranila, tudi maščob ali beljakovin se bo poznal ... strah pa je sedaj samo pred hidrati, ketoza pa je sploh trenutna modna muha.

Ampak hidrati so, tako kot vse, pravi obliki in količini del prehrane vsakega, ki se želi zdravo prehranjevati, kaj šele za športnika.


Kar na dobrih fitness forumih ne pozabijo omeniti.

Jep, zraven pa ti priporočijo izolat, ki je TOP.

glinik ::

In lista praškov, ki jih potrebuješ se nadaljuje in nadaljuje ...

To je skoraj večji biznis, kot zdravila :)

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

c3p0 ::

Ne potrebuješ omare različnih dodatkov in diplome iz biokemije. Za navadnega hobi fitneserja je en shake wheya (sirotke) po treningu čisto OK, morda še en, ki vsebuje kazein pred spanjem, ker se počasneje sprošča.

Kreatin za začetnike ni potreben, škodi pa tudi ne, če piješ dovolj vode in ga ne jes ravno z žlico. Vse kar ti da, je kakšna ponovitev več in tako večja učinkovitost vadbe. In pa malo bolj napumpane mišice zaradi vode. Kdor je dosti mesa, efekta niti ne bo opazil, kak vegi pa že.

Ostalih dodatkov ne potrebuješ. Če bereš opise produktov po raznih fit trgovinah, pa dobiš res vtis, da moraš kupiti prav vsakega, drugače ne bo nobenega efekta.

Seveda je to ogromen biznis, poglej si koliko trgovin s športno prehrano se je pojavilo v zadnjih dveh letih.

jrtjtejtt ::

sicer bi blo slabo za biznis, ampak se mi zdi, da bi moral prodajalec v kaki špotni trgovini najprej ponuditi kako vedro zdrave pameti, potem pa ostalo :D

hendriks ::

jrtjtejtt je izjavil:

Za proteine in OH v prahu mene ne skrbi toliko njihova sestava, kot sam način proizvodnje.


Pri meni je pa ravno obratno. Pomisleke imam glede surovine whey-a (sirotke torej),
ki pride večina iz ZDA. Zdaj s čim se hrani tista krava tam, ne vem, bi pa bilo
dobro videti celotno verigo. Bom povprašal kakšnega od lastnikov teh štacun ;)

jrtjtejtt je izjavil:

sicer bi blo slabo za biznis, ampak se mi zdi, da bi moral prodajalec v kaki špotni trgovini najprej ponuditi kako vedro zdrave pameti, potem pa ostalo :D


Ja zadnjič sem kupoval whey v eni štacuni, pred menoj sta stala 2 17 letna mulca,
ki sta prodajalca spraševala o vse mogočem: da bi onadva ful rada bila taka in taka,
katere proteine ima priporoča ipd. V glavnem že na daleč se je videlo, da nimata
blage veze. Prodajalec jima je najprej razložil, da brez orng treningov ne bo nič,
da brez urejene trde prehrane ne bo nič. Sta pobrala šila in kopita, kupila pa nista nič.
Go figure..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hendriks ()

c3p0 ::

In nato bosta našla enega nabildanca, ki jima bo prodal "metan", ker to je pa res tisto ta pravo. Znan primer iz okolice :).

Steinkauz ::

Reklama;(

jrtjtejtt ::

samo res, to bi jaz brisal, sploh če napiše tip, da je začel jest ogljikove hidrate za rast mišic :))

pa regeneracija se je zmanjšala, potem to ni kul anede (mogoče čas regeneracije, ali pa se je utrujenost zmanjšala)

Zgodovina sprememb…

gendale ::

tist tip je res samo reklama za eno izmed mnogih trgovin s športno prehrano, ampak za rast mišic rabiš tudi ogljikove hidrate, ne samo beljakovin

jrtjtejtt ::

vem da rabiš, samo tako kot je tip napisal..."všeč te ogljikovi hidrati, zaradi rasti mišic, ampak sem potem raje začel jesti aminokisline za rast mišične mase"...je pa sfaljeno, to pa moraš priznat :)

gendale ::

on je itak reklamiral to trgovino ne pa dajal koristne informacije
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Kreatin (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5614639 (14048) jype
»

Pridobivanje Mišične mase??? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23037556 (27961) CleanPower
»

Maxximum shop (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7910940 (9093) BlazP
»

Kako pridobiti na kilaži (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9620836 (16773) Saladin
»

fitness in prehrana (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10312442 (11106) jeti

Več podobnih tem