» »

AMD VS. INTEL

AMD VS. INTEL

rene_9 ::

Zdravo. Mene zanima kateri procesor je bolši, AMD ali INTEL? Baje se AMD-jevi procesorji zelo pregrevajo? :))
Lp!! :)

kixs ::

Kaj te zanima????

Kateri je hitrejsi, kateri je hladnejsi, kateri manj el. energije pokuri, katerega bos imel dlje casa, itd 8-O

rene_9 ::

Zanima me kateri bo dalj časa deloval brezhibno, kateri so hitrejši!?
Lp!! :)

X-LoRd ::

en glas za intel če pa neboš navijau pol je amd tudi dober

jperc21 ::

En glas za AMD.

LP
Keep your head up, even when the world is hard, never give up!

kixs ::

Brezhibno ti bosta delovala oba enako dobro. Za isto ceno, dobis priblizno enako zmogljiva procesorja. Ce mislis navijat, pa ima Intel C2D vecji potencial.

lp

Svizec69 ::

Ne naviti so AMD-ji hitrejši in še vedno tudi malo cenejši. AMD-ji tudi porabijo več energije, predvsem tale 6000+ je zelo požrešn z energijo, se ti bolj splača vzeti 5200+ ali 5600+, ki se tudi še solidno navijata. Temperature pa so pri AMD-ju kar višje kot pri intelu, čeprav potem ko intel naviješ na frekvenco AMD-ja in še malo več se to nekje izenači. AMD strojčki so napram ceni kar vredu izbor za nekoga ki nebo svoje mašine navijal to skrajnih mej. Seveda pa se da intele brez problema (tudi začetnik lahko to stori) naviti za 30-40%. Tak sam se odloči, sedaj so tudi prišle pocenitve intelovih 1333Mhz procesorjev, če boš navijal ti priporočam intel če pa tega ne nameravaš pa ti bo AMD hitreje deloval. Če pa sprašuješ za prihodnost pa je relativno, vbistvu podobno kot sem že napisal, če naviješ intela doseže kar lepo frekvenco in s tem tudi dlje časa ostane konkurenčn, sicer lahko tudi AMD, ki je že v osnovi navit še nekaj naviješ, ampak se ti potem močno poveča poraba energije in temperatura.

Sam bi vzel Intela, ti pa se sam odloči kaj nameravaš delati s procesorjem.

rene_9 ::

Jaz ne mislim navijat procesora. Jaz sn gledo tega: Procesor AMD Athlon 64 6000+ X2 Dual-Core, AM2 LINK
Lp!! :)

AapocalypseE ::

Za mene je za zdaj bestbuy Intel E6750 za okoli 190€ in je v vseh testah na stock boljši kot AMD X2 6000+.

Svizec69 ::

Ja če boš zraven dal še kakšno požrešno grafično kartico boš rabil tudi močnejši napajalnik.

Nenavit Intel je res slabo porabljen denar in je bolje AMD, kjub večji porabi energije. Sam sem pred kakšnim mesecom dni bil podobnega mnenja in mišljenja kot ti, da bom vzel AMD ker nebom navijal, ampak ko sem si prebral vse prednosti navijanja, tudi sam sprobal na zdajšnjem Athlonu 3000+ (še samo kak tedn) in ugotovil da to sploh ni nei bav bav sem spremenil mnenje in zagovarjam intel :) Vendar če res ne misliš navit raje vzami AMD-ja.

Za 181EUR že dobil nov Intelov procesor C2D E6750 2x 2.67GHz. Kljub nižji frekvenci so po hitrosti lahko kosa s tem 6000+.

Svizec69 ::

oz je že boljši kot je StreetRacer reko. Pa še v ceni ni bistvene razlike, sedaj po pocenitvi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Svizec69 ()

rene_9 ::

Ja sej jaz bi po 1 strani rad navil procesor, ker vem da dosti pridobiš, samo me je malo strah da bom novi procesor skuro, pa bo šlo okoli 200€ k vragu!!
Lp!! :)

AapocalypseE ::

Ne skrbi ne boš skuril, samo fsb višaj dokler je sistem stabiln, edino voltaže nena večaj, če bi jo nastavil mogoče na preveč, potem je res fuč procesor. :)

Svizec69 ::

če boš navijal intela, po kakšnih navodilih ki jih je kar nakaj v temi "Navijanje" neboš nič skuril. Intel ima dosti možnosti za navijanje in če nemisliš ekstremno navijat ne bi smelo biti nič narobe. Pač preberi si malo tista navodila pa nasvete. Ampak da spraviš E6750 na 3GHz nebo problemov. Za večje navijanje pa je tudi fajn imeti kakovostne rame in stabilen napajalnik. Vem da bodo sedaj eni rekli da se da bp še bolj naviti, saj to vem ampak govorim ti kot začetnik začetniku v tem navijanju, za začetek bi to bilo dovolj, čez čas pa še kaj dodatnega iztisneš iz procesorja.

AapocalypseE ::

Ta E6750 dobiš domov na stock 333x8=2664MHz in se da komot nastavit na 375x8=3000MHz s samim višanjem fsbja, brez višanja voltaže. Tako da zelo enostavno. :)

Svizec69 ::

točno to sem mislil, samo v biosu malo sprmeniš cifre fsb-ja in množilnika in si že na 3Ghz. Voltaža pri tem ostane nespremenjena tvoj PC pa lepo pohitri.

rene_9 ::

oky tnx
Lp!! :)

trek@s ::

Nič ne rabiš množilnika spreminjat. Samo fsb, pa pazit, da ostane frekvenca rama v mejah. To je vsa umetnost za tako majhen oc.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dual Core AMD/Intel (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Strojna oprema
107589224 (24532) Isotropic
»

Večina AM2 plošč ne podpira Phenom procesorjev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
13512013 (8203) x45
»

AMD 6400+ & Intel E6750

Oddelek: Kaj kupiti
18917 (917) M-XXXX
»

AMD splavil Athlon X2 6400+ Black Edition (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
729637 (6689) necromncr
»

Intel ali Amd? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
774326 (2760) DJ MartiNi

Več podobnih tem