» »

Intel ali Amd?

Intel ali Amd?

«
1
2

LoveHate ::

Lep pozdrav!


Zanima me kaj se bolj splaca kupiti, Intelov ali Amdjev procesor.

Rabil bi ga za obdelavo videov, glasbe, itd...

Lahko mogoce napisete kaksen model in se kaksno ceno (cca).


Najlepsa hvala!

Nikonja ::

Lepo bi te prosil ce bi si vzel vsaj 5 minut in prebral 5000 postov na to temo tu na forumu ! :)

/alien\ ::

LoveHate ::

sem si jih prebral, ampak se zadeve tako hitro spreminjajo, da mi ne odgovarjajo...


Verjemi da ne napisem kar nekaj v tri krasne...


Hvala!

Nikonja ::

Potem E6750 ce mas denarja ! Bestbuy danes !

bluefish ::

lahko pa še malenkost počakaš z nakupom dokler štirijedrnikov ne doleti pocenitev (bo kmalu).

LoveHate ::

Najlepsa hvala!

Torej ker ne gori voda...pocakam na stirijedrnike ;)


Lep dan zelim!

Nikonja ::

ne rabis 4jedrnika ker tudi od dvojdernikov nimas prevec koristi ! Nimas kaj cakat ker ta zadeva z 4 jedri ne bo zalaufala se eno leto sigurno !
amapak na koncu je denar tvoj ! :)

bluefish ::

@Nikonja:

morda res še ne (kljub temu, da ga nekatere resne aplikacije že izkoriščajo), vendar pa procesorja verjetno ne menjaš vsako leto. Ob pocenitvi pa bo morda celo cenejši od E6750.

LoveHate ::

Ne bo zalaufala se 1 leto?!?
Ce imas cas se malo pocakat pocakaj na Quadro?!?

Zdaj me pa tole bega...


Lahko obrazlozita malo vec?!?
V koliksnem casu bi se naj zadeve pocenile?


Najlepsa hvala!

bluefish ::

sicer sem sedaj malo gledal naokoli in bo nakup dvojedrnika res morda bolj pameten, ker o pocenitvah niti ni kaj sluha.

Nikonja ::

Nic drasticnega se ne bo zgodilo v blizji prihodnosti, ampak ce ti se res caka lahko cakas do 8 ali 16 jedrnih procesorjev... in tko do........
Ce hoces zdaj vzet nekaj kvalitetnega in kaj bo odlicen procesor se najmanj 2 leti potem e6750, ce pa res hoces 4 jedrnega potem bos se dolg cakal ker zaenkkrat je samo intel izdal enega tko da nimas nobene izbire !

Izi ::

Kje pa vsi živite?
Huda pocenitev Intelovih procesorjev nas je doletela že 14 dni nazaj. Sedaj bodo cene verjetno nekaj časa enake.
Tako ali tako so procesorji trenutno že smešno poceni. Saj nam jih že skoraj šenkavajo. Tako, da se trenutno splača kupovati kar procesorje najvišjega razreda.

Če gledaš kateri procesor trenutno nudi največ za svoj denar potem je to Q6600 za 265 € v naših trgovinah.

Kar se pa tiče AMD ali Intel pa trenutno če upoštevaš ceno in hitrost ne moreš zgrešiti karkoli kupiš.
Če nič ne navijaš potem glede na ceno AMD-ji nudijo nekaj več hitrosti. X2 6000+ za 172 € dobiš odličen procesor.
Če pa navijaš potem se pa bolj splača Intel, ker se malo bolj navije in glede na denar iz njega iztisneš nekaj več kot iz AMD-ja.

Če si navijalec potem si seveda pred dilemo ali kupiti E6850, ki ima samo dva jedra ampak sta malo hitrejša ali pa Q6600 z štirimi jedri, ki so malo počasnejši, oba pa imata isto ceno.
Če ne misliš software v prihodnosti nič nadgrajevati in novih iger ne boš igral potem je E6850 boljša izbira.
Če pa software redno nadgrajuješ z najnovejšimi različicami, redno posodabljaš driverje in imaš v načrtu igrati nove igre, ki se trenutno šele delajo, potem pa je Q6600 neprimerno boljši nakup.

LoveHate ::

Najlepsa hvala za vse vase odgovore in mnenj...


Bom se prespal zadevo in nato kupil nekaj pametnega ;)


Lep dan zelim!

AapocalypseE ::

Normalno da je Q6600 best buy 8-) nimaš kaj za razmišljat.

Nikonja ::

Zaradi tega ker ga ti imas a ne !!!
Brezveze mecanje denarja, rajs ga vlozi v graficnu ker z 4 jedri nic ne bos dobil v igricami a tega sigurno bos najvec metal !

koyotee ::

Ne bo ga rabil za igrice. Če že čakaš na taprave quad procesorje, počakaj na AMD-jeve Phenome.
offtopic: ti pa bi lahko nekaj denarja namenil IZOBRAŽEVANJU, presvsem slovenščini, ker vidim, da te hudo matra.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Marc` ::

Bravo Nikonja!
Preberi njegov prvi post in s čim se največ ukvarja.

AapocalypseE ::

Kupi kaj ti paše pa če vržeš računalnik skoz okno mi je vseeno, jaz samo povem kaka je logika. Kupi zdaj dvojedrnega in bo delo vredu za zdaj, čez pol leta pa ti bo žal in boš že razmišljal o novem. Glede iger pa bo tak neprimerno boljši Quad kot Duo kakor tudi v programih.

MEDENA ::

Kaj ste zoprni s tem Q6600, pa ne rabijo vsi tega no......Naj človek vzame enga E6550/E6750 pa mir.

Jst ::

Za kakršnokoli obdelavo podatkov (audio, video, baze, programiranje) s q6600 ne moreš faliti. Period!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

pozitron ::

Medena, ti grejo spet v nos "mačoti" :)

Pšenični ::

Kupil boš štirijedrni AMD se razume.Monolitni amd štirijedrnik bo ko izide nekej posebnega.Torej moj nasvet je počakaj in ne kupuj "bugastih" intelov.Heh, pa brez zamere....

AapocalypseE ::

Če človek samo čaka pol tak nima nikol nič, ker ko bo prišo Phenom bo napovedan čez nekaj mesecov še boljši in bo spet čakal, ki je logika tu? AMD zna samo govorit kako bo dober, to je vse teorija, praktičnega pa še kr ni nič od njih, še kr ne moreš it v trgovino in si kupit. Pridejo pa tak komaj leta 2008, tak da veselo čakaj jaz pa se smejim z Q6600. 8-)

Zgodovina sprememb…

Calligula ::

Sicer nisem bral postov za ali proti in tega kdo je bil koliko siten ampak samo prvi post.
Glede na to, da nameravas editirat video, glasbo,.. celo spadas v tisti redek krog ljudi, ki bi dejansko profitirali od stirijedrnika.
Ker so ravno to aplikacije, ki znajo izkriscat 4 jedra. Glede na to, da se Q6600 dobi ze za 250 Eurov pri nas je morda to zate res najbolj smiselen nakup.

Ze nekoga, ki bi igral samo igre pa kak cenejsi dvojedrnik in boljsa graficna.

Meizu ::

Ej ljudje, preveč bluzite. Q6600 se splača ravno zato, ker ponuja 4 jedra za majhno ceno. Zdej mu boste naložili en hud proc za 300€ dvojedrni, ko pa bodo čez eno leto zunaj aplikacije, katere bodo na 2-h jedrih lavfale slabše, pa bo spet dajal 60k, za 4 jedra. Bullshit! Zdej kupi 4 jedrnika pa si na dobrem. Pa še vedno je veljalo - tem več tem boljše. Če prevedemo računalniško - več jeder - boljše je. Pa ne zdej, bo rabil, ne bo - enkrat mu bo že prišlo prav, če ne zdaj pa čez eno leto!

Meizu ::

Ze nekoga, ki bi igral samo igre pa kak cenejsi dvojedrnik in boljsa graficna.


Naj popravim: Ze nekoga, ki bi igral igre pa kak močnejši dvojedrnik in boljša grafična. Nvidie bolje da ne kupuješ, če si ne lastiš najmanj E6600 (mislim, verzije 8800)

opeter ::

Bi mi lahko kdo napisal, koliko energije poje tak štirijedrnik? TDP pa to..?

AapocalypseE ::

C2Q 105W, C2D 65W na stock frekvencah in max obremenitvi. Athlon X2 6000+ je dvojedrnik pa rabi 125W :\ AMD se mi res smili.

MEDENA ::

CALIGULA res bi rad videl kje v SLO za 250€, točno za 250€ kakor trdiš se dobi.

mtosev ::

Haha AMD :D Hehe Nevem kaj mi je smesno saj mam Turiona v nnotesniku
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

AapocalypseE ::

Meizu ti dam prav da rabiš močan procesor za 8800gts/gtx in 2900xt. Samo Intela se da navit, tak da lahko tudi kupiš manj močnega in naviješ na 2.4GHz in že maš E6600, ni noben problem to pri Intelu.

Zgodovina sprememb…

billgates ::

Ta tema je bila odprta za kreganje.:\

Calligula ::

LoveHate jo je odprl, da bi se ljubili in sovrazili tako, da je vse OK :D

Medena izvoli KLIK

Pa preden zacnes kaj sitnariti cez Elektroniko.si se zavedaj, da delas pri Comtronu, ki je zame 10krat manj zanesljiv.

koyotee ::

tuki je pa se link do nezanesljivosti :P
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

OChack ::

vazn da je AMD phenom x4 zdj 20-30% hitrej od core quad na isti frekvenci ;) bdv amd se zj hvali da im azdeva lavfa že na 3.4GHz har ap sploh ni slabo, tko da upam spet an dobre čase amdja in pa še bol upam d ami bo x4 pasov v am2 palto :)
kdor pa hoče trenutno nabavt hitr proc pa nj uzame core duo, hitri in še kr pocen ;)
Int€l inside, IDIOT Outside

AapocalypseE ::

OChack daj mi link kjer je test narejen da je hitrejši X4 Phenom.

M-XXXX ::

AMD naj bi imel Barcelone na 2ghz, tako da je malo navit Q6600 bolši!

OChack ::

jah 4 jedrnik dela na 3.24 baje, 2 jedrn phenom pa an 3.4ghz, za vire si mal net poglejte, techpowerup itd..............
tista 2 ghz je blo pred leti ja :) AMD napreduje, pa si biv ti zgleda še del na morju k jst :>
Int€l inside, IDIOT Outside

M-XXXX ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

AapocalypseE ::

OChack ti podatki ko ti govoriš majo veze z navijanjem. Stock pa bojo laufali 2.2-2.4. Sem prebral na netu da majo 3GHz @1.38V :\ moj quad gre 3GHz @1.32V pa še bi šal.

OChack ::

ja, sam fora je da je poraba pr teh frekvencah še vedno okol 120w akr je neki mn kot quad od intela, in če bi blo potreba bi ga fural an višjih frekvencah. tko majo pa še enki cajta za razvoj itd
Int€l inside, IDIOT Outside

M-XXXX ::

Nedolgo nazaj sem tudi ravno na Slo techu bral da ima AMD težave s frekvenco zato je spravil največ 2.4ghz (in še to z problemom), kar naenkrat pa gredo kar po 3.4ghz?

LjubimPeezde ::

StreetRacer: koliko si staro fante?>:D Človek ne more izgubiti občutka da je vsak drugi post tvoj (kar je res>:D ) in da hvališ nekaj kar si sam lastiš.
Poglej osmrkan nosek: me zanima katere aplikacije uporabljaš da pride do izraza quadcore -> se ukvarjaš z video produkcijo?>:D uporabljaš najzahtevnejše filtre v Photoshopu >:D Po tvojem besednjaku zelo dvomim.
Vedno ampak vedno pa ven mečeš igre ko bodo izkoriščale quadcore... ja res je verjetno se bo poznalo ampak do prihoda teh iger MNOŽIČNO bo minilo še precej časa. Do takrat bo pa itak Q6600 kupček govna>:D Razumeš poanto?? Zakaj potem ne počakaš še na AMDjevo Barco?>:D

res si patetičen:\

Pesimist ::

Danes pa res ni doben prblem izkoristit. Nekaj iger tak ze podpira x2 in se 1 server pri 10/10 povezavi poganjas pa si ze X3 izkoristo. Na enem pa windowsi dihajo da je se dalje odzivno vse :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Meizu ::

Vsi Phenomi ne bojo pasali na Am2 plate, ker bodo imeli popolnoma nov socket, socket F. Pa še tisti, ki bojo za Am2 plate bo socket Am2+. Tako, da kdor je do zdej upal na popolno kompatibilnost na Am2 platah z phenomi, naj kar pozabi.

Vir: kljikot

AapocalypseE ::

LjubimPeezde star sem 20, če te že zanima in sploh ne mislim met debat s takimi kot si ti, ker nimam časa za take ljudi. Zgleda pa tud ne veš kaj je best buy.

;-) ::

StreetRacer potem sploh nerabiš met debat...samo vse je čisto res:D

LjubimPeezde ::

lej cestni_d(i)rkač:
skor vsak drug post v tej temi je tvoj in zagovarjaš nekaj. Dejstvo je da je sedaj ob nakupu Quada bore malo izkoristka iz smeri iger. Precej večji efekt dosežeš da kupiš nek 30% cenejši proc in ga naviješ (in navil ga boš v povprečju bolje ker se manj greje navadni c2d kot quad!!1). Takrat ko bodo pa množično na voljo igre ki izkoristijo Quad bo pa tvoj proc že preživet>:D Tko je. Za navijanje še vedno boljši C2D in pri igrah trenutno precej večji efekt! Kaj bo pa čez 1 leto je pa vprašanje (takrat bodo pa že kaki 8 jedrniki na voljo>:D in krog se ponovi)

AapocalypseE ::

Takrat, ko pa bojo 8 jedrniki in si ga bo keri kupo, mu boš tudi govoro kak je patetičen, ker si ga je kupo in da so štiri jedrniki najboljši. Za mene si ti patetičen in nasploh maš zgrešeno logiko.

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko jeder potrebujete? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
6218446 (15575) noraguta
»

Yorkfieldi že naslednji teden?

Oddelek: Novice / Procesorji
294276 (2906) tilinho20
»

Dual ali Quatro?

Oddelek: Kaj kupiti
121740 (1346) Svizec69
»

Intel E6600 vs. Q6600 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1348708 (5464) MEDENA
»

Nakup Core 2 Duo 6600 ali Core 2 Quad 6600?

Oddelek: Kaj kupiti
152601 (1851) frudi

Več podobnih tem