» »

delnice TS-ja in Mercatorja

delnice TS-ja in Mercatorja

BozidarB ::

zivjo!

imam 14 delnic telekoma slovenije in 12 delnic Mercatoja. To so moje prve delnice in nobenih se nism prodajal/ kupoval. zato me zanima ce se mi splaca vlozit ta denar v kaj drugega al se pocakat kako leto? nikoli nism prevec spremjal cen delnic zato nimam nobenih izkusenj. zato prosm ksn pametn odgovor in tudi kak argument. hvala

lp

OldSkul ::

Ne, ne splača se ti prodajat. Obe delnici imata še potencial...

KandazaR ::

Ne prodajaj še. Sicer ima delnica ts res še potencial ob morebitnem prodaji državnega deleža. Mercatorjeva delnica pa mislim da ne bo šla kaj več navzgor. Večina cen delnic je previsoka glede na vrednost podjetja, zato se bodo ob lastniški konsolidaciji vrednosti umirile ali pa celo zavile navzdol. Po drugi strani pa je hudič biti mali delničar (veliki te lahko izločijo->se je že zgodilo).

OldSkul ::

Mene pa zanima kje lahko zvem kok so vredne Abanka delnice. Nikjer po netu ni tega infota. Kam moram poklicat?

Good Guy ::

prodej pa kup gmailove delnice..

se najbolj splača..

brez zajebancije
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

kekz ::

Mene pa zanima kje lahko zvem kok so vredne Abanka delnice. Nikjer po netu ni tega infota. Kam moram poklicat?

Nekje med 70 (povpraševanje) in 110€ (ponudba).

Tody ::

Gmail nima delnic ker ni firma :)

Če misliš kupit pa googlove delnice je pa ena 556.22 USD ;)

http://finance.google.com/finance?q=GOOG

BozidarB ::

kaj pa ta teorija? zaradi vse vecjega stevila tujih firm v sloveniji kot so lidl, hardy, tus, evrospin itd. z manjsimi cenami kot jih ima merkator, bo mogu merkator s casoma malo znizat cene. to pa naj bi privedlo do znizanja delnic. pol se bl splaca to prodat, al ne?

Good Guy ::

tody

my bad sm se mal zajebu

google sm mislu:D
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Tody ::

Za 12 delnic se ti ne splača kej dost komplicirat. Treba malce spremljat novice kaj se dogaja kako se dogaja... Spremljaš kaj se dogaja z drugimi delnicami...

Zdej če rabiš keš prodaš, če ne rabiš keš je to najboljša investicija, lahko sicer prodaš pa kupiša kaj drugega samo moreš računat na take in drugačene provizije, na to da bo treba še kak davek plačat in podobno...

OldSkul ::

Pri nas se splača samo na dolgi rok vladat... in Mercator je delnica, ki bo še rasla, sem prepričan.

mtosev ::

Jaz bi Intelove kupo :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

MiranRxx ::

Jaz pa iscem delnice Elektro MB, pa jih nihce ne proda, na borzi se pa niso.
Je kje kaksen "vmesni" trg?
Za vse ki bi radi poleteli ali se šolali: http://www.lcm-club.si/
jadralno.letenje@amis.net

kekz ::

Je kje kaksen "vmesni" trg?

Si pogledal na drugo borzo?
Druga možnost je, da povprašaš pri posrednikih (npr. GBD). Dosti neborznih delnic imajo naprodaj.

kekz ::

bo mogu merkator s casoma malo znizat cene. to pa naj bi privedlo do znizanja delnic.

Ta teorija je popolnoma napačna.

matey19 ::

Jst mam neki delnic od istrabenza. Mogoče kdo ve kaj se dogaja na tem področju, A bojo šle še gor al bojo padle.

MiranRxx ::

"kekz" kje je druga borza?
Za vse ki bi radi poleteli ali se šolali: http://www.lcm-club.si/
jadralno.letenje@amis.net

kekz ::

http://www.drugaborza.com/

Jst mam neki delnic od istrabenza. Mogoče kdo ve kaj se dogaja na tem področju, A bojo šle še gor al bojo padle.

Bodo šle gor. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kekz ()

matey19 ::

Kekz in kdaj mislš da bi blo najboljš prodat :D

KandazaR ::

V kratkem se pripravlja prevzem istrabenza s strani pivovarne laško in engrotuša. Takrat bodo delnice zelo zrastle in to je ena od priložnosti, da jo prodaš (lahko sicer tudi kasneje).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

perci ::

Jaz bi Intelove kupo
Zato, ker si buksl. Intelova delnica je zdajle na istem nivoju kot 10 let nazaj.

Fizikalko ::

kar je kvečjemu + kot - glede nakupa. Menda ne boš kupil delnice, ki je pravkar podrla rekord v rast, razen, če imaš kakšne insajderske informacije...

perci ::

lahko je +, lahko je -

Dejstvo je, da ne moreš vedt. Lahko da bo šla intel delnica v naslednjem letu 30% gor, lahko da bo šla dol. To, da je nekaj poceni, ne pomeni, da ne more biti še ceneje. In to, da je nekaj drago, še ne pomeni, da ne more biti še dražje.

vsekakor pa neko tako dolgoročno gibanje, kot je 10 let, že nekaj pove o delnici

mtosev ::

Ma Intelova se potenciala :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jeti51 ::

vsekakor pa neko tako dolgoročno gibanje, kot je 10 let, že nekaj pove o delnici

Res, kaj pa? Poleg seveda tega, kako se je delnica v zadnjih desetih letih gibala?

Hočeš torej reči, da na podlagi preteklih tečajev lahko napoveduješ prihodnje gibanje tečaja? ;)

perci ::

Hočeš torej reči, da na podlagi preteklih tečajev lahko napoveduješ prihodnje gibanje tečaja?
Ah, dej no. Preberi cel post, pa bos videl, da ne napovedujem tecajev, ker se dobro zavedam, da tega NIHČE ne more. Pravim pa, da ocitno ta delnica ni ravno med volatilnejsimi. Kar recimo ne velja za delnico BWINA. KLIK

perci ::

jeti: Hočem v bistvu rečt, da niso vse delnice v istem rangu tveganja. Recimo Gorenje delnica IMO glede tveganja ni na istem nivoju kot Bwin.

jeti51 ::

A tako. Si namreč omenjal pretekla gibanja v kontekstu s tem, kako gre nekaj lahko (še bolj) gor oziroma (še bolj) dol in sem te razumel, kot da implicitno trdiš, da lahko na podlagi teh preteklih gibanj potem vsaj deloma predvidiš prihodnjo smer gibanja tečaja.

(v tehnično analizo namreč ne verjamem)

perci ::

No, gibanje tečaja v bistvu lahko predvidiš. Hočem reči, premaknilo se bo gotovo. Nekam. Za nekaj. Enkrat. Nagradno vprasanje na katerega nihce ne ve odgovora(nekateri mislijo, da vedo), pa je za koliko, v kero smer in kdaj :D.

perci ::

No, takole se je godilo lastnikom intelovih delnic zadnjih deset let - LINK. >:D

OldSkul ::

Intela se očitno ne splača kupt.>:D

BozidarB ::

kaj pa recimo ce bi jst hotu zdej investirat svojih 2000€.. kam z njimi?

EDIT: prosim drzte se topica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BozidarB ()

OldSkul ::

Osebno bi jaz vložil v kakšen sklad. predvsem kakšen balkan.

Oz. druga opcija je, da počakaš, da se Krkine delnice razvrednotijo in potem bo ena delnica okrog 100EUR, sepravi za eno staro delnico bomo stari delničarji dobili 10 novih.
No jst bi nekaj teh nabavil, potem pa še malo Telekoma in Save in Mercatorja, čeprav je zaradi napihnjenosti teh delnic težko rečt, kaj se bo dogajalo v prihodnosti, na dolgi rok pa se sigurno splača vložit v te delnice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

jeti51 ::

Seveda, kar v Balkan, to je zdaj "in". Pa čim več, po možnosti s kreditom, da bo potem še več denarja, kajne?

Hočem reči, da ne govoriti kar nekaj na pamet. Nisi ga niti vprašal, za kakšno dobo bi on ta denar vložil, koliko izgube si sploh lahko privošči in podobno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Borzno trgovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7115634 (529) chrush
»

Kako začeti z investiranjem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5521015 (18574) avani
»

Vzajemni skladi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9926093 (16322) Mr_Globus
»

Sava ali Petrol? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1189529 (6165) Zeberdee
»

Trgovanje z delnicami

Oddelek: Loža
2311995 (11322) LoneWolf

Več podobnih tem