» »

Sava ali Petrol?

Sava ali Petrol?

1
2
3

jeti51 ::

Seveda te ni in nama je to kristalno jasno, a presenetilo bi te, če bi videl, koliko ljudem ni. Samo poglej na primer tipične komentarje pod kakšno novico, ko se zaradi dviga cen nafte pri nas podraži bencin. Takoj se jih najde cel kup, v katerih avtorji vpijejo, kaj je spet <vstavi_trenutno_nepopularno_vladno_osebo> zakuhal . :D Pri borzi in skladih je čisto enako. Zmeraj je namreč za nastalo situacijo laže kriviti nekoga tretjega, kot pa samega sebe za nepremišljeno investicijsko odločitev.

Ne veš, ali bi se raje smejal ali jokal zaradi ljudske neumnosti.0:)

joker16_7 ::

Bi se kar strinjal.:D Ljudje so/smo res čudni.:D
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

joker16_7 ::

Petrol sem skoraj prepričan, kljub temu, da sem laik, da bo v roku enega leta delnica vredna vsaj nekje med 900 in 950 evri, če še ne kje več.

Torej če kupimo Petrolove delnice po 750 EUR. Kupimo jih 10. Počakamo da narastejo na 900 EUR in jih prodamo. To je potem 150×10/0.8=1200 EUR. No ja, še vseeno boljše kot pa vezana vloga. :\

Evo ga. Pa smo tukaj. :| Tole se je naredilo s Petrolovimi delnicami. Kot sem rekel. Pa ni minilo več kot nekaj tednov, evo ga.:'( Denar pa je že vezan na banki. Če bi takrat ko sem tule spraševal kaj kupiti, kar vzel 15 delnic bi sedaj imel 15×140 - 15×28(davek) = 1680 EUR. V enem mesecu. Kaj bo šele čez leto dni, ko bo Petrol kupil ruski naftni mogotec? :\ Hja, okrog tisoč evrov se bomo pogovarjali. Toliko o laikih in delnicah.

Že lani okrog junija sem na forumu spraševal če se mi splača kupiti Petrolove delnice. Pa sem dobil enak odziv kot letos. In kaj se je zgodilo od začetka lanskega julija do letošnjega? Hja, delnice so narasle za 250 EUR. :\ Naslednjo leto pa se bom raje obrnil na lastne možgane, čeprav se ne spoznajo kaj dosti. Vendar iz izkušenj spoznano so laiki že večkrat prišli bolje skozi kot strokovnjaki.:D

P.S. Sicer denar ni moj, gre namreč za mamino financiranje, vendar vseeno. Denar je v končni fazi skupen. Drugače pa ni panike. Samo za info sem vas želel opozorit.

edit: Ni treba pojasnjevat, da sem pač imel srečo in da ni nujno, da jo bom še kdaj imel. ;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zheegec ::

Ja, neizogibno bo morala dolgoročno slediti korekcija tečajev, razen če bi naša podjetja objavila noro dobre rezultate.
Ali pa če bodo investitorji še naprej tako zelo optimistični.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Primoz78 ::

Ves z delnicami je vse "če bi---če nebi" tko da ne se sekirat, pac sam moras ocenit ce se ti splaca riskirat dnar ane...pa sledi malo sceni kaj se kje dogaja, govorice o moznih nakupih itd itd...je brez veze jokat ko je ze prepozno. Ko se nekaj odlocis kupi in je mir...pa potem ko prodas ne gledat vec nazaj pa si rect...uff zakaj nisem pocakal se mal itd...ker to ti bo samo zivce zrlo 8-). Petrol bo sel se malo gor...samo to ni realna vrednost druzbe ampak spekulativna cena...zato bo verjetno sel tudi kmalu dol...koliko in kdaj pa...pustmo se presenetit.

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

joker16_7 ::

Heh, saj se ne sekiram.;) Vem, da je vsaka naložba reskantna, vendar vseeno, večkrat se splača oz. če vsaj malo veš kaj delaš se bolj ali manj vedno splača.:\
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

joker16_7 ::

Hehe, še dobri štirje procenti. Zdaj smo že na 925 evrih. :D

Mesečni razpon cene
660,00 - 944,00

Skoraj 300 evrov razlike. Heh, takšne napake pa še nikoli. :D :\
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joker16_7 ()

OldSkul ::

Jst sm savo kupil ko so bile še po 24k sit kr tko mal na blef, pa si nisem nikoli mislil, da bojo tako zrastle.

joker16_7 ::

Zapomnite si fantje. Delnice večjih podjetij slej ko prej, skozi čas vedno MOČNO narastejo. ;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

kekz ::

Delnice večjih podjetij slej ko prej, skozi čas vedno MOČNO narastejo. ;)

Super, hvala za informacijo...
Grem takoj kupiti delnice Enrona in Parmalata...
Prav škoda, ker sem zamudil nakup: Pan Am, Swissair, Planika, Litostroj, Metalna, Tam, ... >:D

perci ::

Pa intela, ki ga je mtosev predlaga v drugi temi :D.

perci ::

LINKPredlagam branje.

joker16_7 ::

Očitno sta me narobe razumela. Teh podjetij, ki si jih naštel pa sploh ne poznam. V mislih sem imel podjetja kot so Istrabenz, Petrol, Sava, Pivovarna Laško, Krka,...
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

kekz ::

Očitno si šele kratek čas na trgu in se ne spomniš večjih slovenskih podjetij, ki jih danes sploh ni več, včasih pa so zaposlovala po več 1000 ljudi. Nekatera sicer še živijo prevzeta ali popolnoma integrirana v druga podjetja, manjšinski delničarji pa so v glavnem bolj ali manj popušili.
Npr. Iskra, Chemo, Astra, Belinka, Color.

Tvoje pravilo velja samo, če imaš srečo in si stavil ravno na zmagovitega igralca. Kar pa itak vedno velja.

joker16_7 ::

Zanimivo. Teh podjetij res ne poznam, na trgu sem že lep čas, le da intenzivno in z zanimanjem komaj dve leti.:\ Saj pravim, treba je staviti na zmagovitega in potencialnega kandidata.:\ To pa so tista podjetja ki sem jih naštel in dvomim, da bodo le-ta v kratkem času kaj padla. Malenkostno morda, drugače pa po vsej verjetnosti gre še vedno za rast. Prav žal mi je za tale Petrol.|O
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

jeti51 ::

@joker16_7: Z mamo se odločita, da bosta kupila loto srečko. Ti imaš tak "čuden občutek", da bodo zmagovalne številke vse nekje med 10 in 20. Ampak ker vnaprej ne moreš vedeti dobitne kombinacije, raje kot za srečko porabiš denar za kakšno bolj koristno stvar. Potem pa pride nedelja in poglej si ga no! Zmagovalne številke so ravno med 10-20. Zelo verjetno bi zadel vsaj pet izmed njih, tako pa se zdaj tolčeš po glavi, ker srečke nisi kupil.

Boš znal sam potegniti vzporednice s tvojim Petrolom, ki ga sedaj tako zelo objokuješ? Še enkrat ti bom rekel - očitno se iz te teme nisi naučil prav nič. Delnice so namreč na tako kratek rok loterija in vnaprej nikakor ne moreš vedeti, kaj se bo zgodilo. Seveda pa so po drugi strani stvari za nazaj povsem jasne in potem je vsak pameten, kaj bi bilo treba takrat dejansko narediti.

Vsaj percijev link preberi, če se ti že ne da poseči po kakšni borzni knjigi, kar bi lahko v času od objav izpred meseca dni že storil. Denarnica ti bo na dolgi rok hvaležna.

perci ::

ni še slišal za parmalat in enron ampak je že dolgo na sceni :D

Lej, sej ni nič sramotnega, če se ne spoznaš. Tudi jaz se ne. Pravzaprav se na borzna nihanja nihče ne spozna. Vsaj ne v tem smislu, da bi znali napovedovati prihodnost.

Razen tebe seveda - ti veš, da istrabenz bo šel pa sam še gor. No, dej preberi si tale thread za hec - Link

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

joker16_7 ::

saj sem rekel da se ne spoznam. Sem pa tudi omenil, da je vse to kar sem napisal samo moje mnenje in da se ne želim prepirati. Sicer je pa tako vseeno - mimo je. ;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

perci ::

Nihče se ne krega. Sam če prideš s takole prijavo:
Saj pravim, treba je staviti na zmagovitega in potencialnega kandidata.
potem te resno pač ne moremo jemati, ane...

joker16_7 ::

Ja na kaj pa bi stavil? Na INFO Holding? :\

P.S. Saj je vseeno. MIMO JE!! ;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

perci ::

Lej, preberi si kak link, ki sem ti ga dal. Če se ti ne da, your loss. Sej lahko, da boš kam fajn naložil in ti bo ratalo. In super, vesel bom zate. Sam ne misli pa, da se ti ne more zgoditi obratno. Tale skok petrola, gre kaj hitro lahko tudi navzdol. In ne, nič ni mimo razen enega kroga lota.

joker16_7 ::

Precej modra izjava. Res je. Bom malo prebral ja.;) Čeprav glede predzadnjega stavka sem še vedno skeptičen (my bad). ;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joker16_7 ()

perci ::

Čeprav glede predzadnjega stavka sem še vedno skeptičen (my bad).
To, da sem napisal, da lahko pade, ne pomeni, da bo padlo. Tudi ne pomeni, da ne more še bolj zrasti. Pomeni samo, da ni nič gotovega v svetu delnic.

jeti51 ::

Dobra primerjava. Mimo je samo en krog lota. Ne glej samo na to, kako je sedaj stvar mimo, kajti naslednjič pa bo denar želel vložiti stric, potem babica, gotovo pa nekoč tudi ti. Če se že zdaj naučiš vsaj osnov investiranja, si lahko v življenju prihraniš marsikatero nespametno naložbeno odločitev in zaradi tega posledično prihraniš dobesedno na desettisoče evrov ali še več. To pa sploh ni več kar tako.

Ampak zanimivo, kako ljudje temu ne posvečajo tako velike pozornosti (ne leti direktno nate) ampak raje energijo namenjajo temu, kako kupiti jogurt v akciji 10% ceneje, obenem pa ogromno izgubljajo drugje, ne da bi se tega sploh dejansko zavedali. Finančna pismenost je precej pomembno znanje. Če ne drugega, boš zelo verjetno vsaj nekajkrat v življenju vzel kakšen kredit, za svojo pokojnino boš tudi moral sam privarčevati itd.

D-PaX ::

Bolje skladi :) Slovenica Življenje KD več dobiš :) z donosi. Če te zanima pošlji privat sporočilo.
Paxy

jeti51 ::

Predvidevam, da gre tu za naložbeno življenjsko zavarovanje?
Najlepša hvala. Kot mlad človek, ki najbrž živi še doma, joker življenjskega zavarovanja ne potrebuje, v naložbenem smislu pa so NŽZ neumnost, ker ti zavarovalnica še nekaj dodatnega donosa pobere od tistega, kar naredijo skladi. Če človek zavarovanja ne potrebuje, potem se je najbolje zavarovalnici gladko izogniti in vložiti v sklade neposredno.

Rekel si, da več dobiš? Res? Pa lahko to garantiraš ali je samo reklama? ;)
(bolj retorično vprašanje, saj mi je odgovor že znan)

joker16_7 ::

Ampak zanimivo, kako ljudje temu ne posvečajo tako velike pozornosti (ne leti direktno nate) ampak raje energijo namenjajo temu, kako kupiti jogurt v akciji 10% ceneje, obenem pa ogromno izgubljajo drugje, ne da bi se tega sploh dejansko zavedali. Finančna pismenost je precej pomembno znanje. Če ne drugega, boš zelo verjetno vsaj nekajkrat v življenju vzel kakšen kredit, za svojo pokojnino boš tudi moral sam privarčevati itd.

jeti51: Zelo moder človek si. Prav vidi se, da veš kaj govoriš (enako za tebe perci;) ). Včasih sem malo jezen, ker sem kot kaže pač mislil nekaj narediti in nisem, vendar se je to potem izkazalo za zelo dobro. Zdaj si bom pa res vzel čas in naštudiral zadevo. Še imaš mogoče kak link (perci, jeti51)? Bi prosil. ;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joker16_7 ()

jeti51 ::

En članek sem tudi jaz spisal, še en pa bo zdaj v kratkem končan. Za začetek bo najbrž čisto primeren, pač en tak pregled, kaj investiranje sploh je. Prebereš si lahko tudi kakšne druge članke na strani, prav tako recimo tudi tiste na finančni točki in še kje drugje, vprašaš laho tudi kaj na forumu... na internetu je na voljo veliko informacij.

Če morda še ne veš točno, kaj kakšni pojmi pomenijo (delnica, obveznica, dividenda, indeks, tehnična analiza...), pobrskaj tudi za tem, tako da osvojiš terminologijo in se spoznaš z osnovami. Nato pa lahko vzameš kakšno knjigo v roke, kjer malo piše o tem, kako so omenjene stvari med seboj povezane, kateri dejavniki vplivajo na gibanje cen in podobno. Sčasoma bi moral potem dobiti vsaj toliko znanja, da boš razumel, kaj ti kakšen agent ali svetovalec razlaga, in da boš znal tudi kritično presojati njegove trditve ter morebiti tudi podvomiti v njih. Moraš se namreč zavedati, da še zdaleč ni vsak kravatar, ki lepo in učeno govori in kaže grafe, strokovnjak. Vse preveč imaš raznih tržnikov skladov, ki so naredili nek hiter tečaj, zdaj pa se že predstavljajo kot strokovnjaki, ki se spoznajo na vse.

Skratka naučiti se moraš ločiti zrnje od plev ter dobiti malo razumevanja o teh stvareh, tako da boš lahko mislil s svojo glavo.

Še to: zelo zanimivo je brati tudi kakšne stare teme na forumih (recimo izpred nekaj let), kjer vsi en čez drugega govorijo, kaj in kako (eden bolj pameten od drugega), potem pa to primerjaš s tistim, kar se je v resnici zgodilo. Presenečen boš, kolikokrat ljudje usekajo mimo - da, tudi strokovnjaki. "Strokovnjaki" pa sploh.

Toliko na kratko. :)

perci ::

Modra sva, hehe. Mava modro kri >:D. Tkole me pa še nobe ni nagovoril :D. Zadnjič smo igrali nogomet pri Poptvju in me je en 16 letnik poklical "gospod" in me potem se med igro vikal ;). Očitno eni starši še dajo nekaj na kulturo njihovih otrok.

joker: Ne se preveč zanašat na to, da smo drugi modri. Predvsem se zanašaj nase, vendar pred tem zadeve dobro preštudiraj in ne misli, da je kaj narobe, če si zamudil priložnost med tem ko si študiral, drugi pa so polnili žepe. Vedno bodo nove priložnosti.

Pa še to: Ponavadi ljudje radi povemo drugim, kako smo zaslužili na delnicah, redkokdo se pa hvali s tem koliko je izgubil. Glede na to, da jst poznam samo par ljudi, ki so na borzi konkretno izgubili in glede na to, da poznam ogromno tistih, ki so konkretno zasluzili, bi se dalo sklepati, da na borzi skoraj ne mores izgubiti. Pa temu ni tako.

joker16_7 ::

jeti51: Si bom vzel čas. ;)

perci: Še vedno sta modra. Drugače pa ja - naša generacija je v večini (vsaj moj okoliš) precej olikana. ;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joker16_7 ()

singular ::

Jst bi reku da v tem casu stran od slo borze, razn če maš rad loterijo ker če zdaj kupiš neveš lahko boš še dost zaslužu alpa dost zgubu.

joker16_7 ::

Zakaj pa ravno v tem času? :\
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

gfighter ::

Slovenska Borza ima za sabo ravno zdaj pol leta nore rasti. Go figure... Saj nočem ničesar napovedovat, lahko se zgodi kakšna večja korekcija vrednosti, lahko pa še naprej močno raste, ampak vsekakor je trenutno tveganje precejšnje...
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

joker16_7 ::

Aha, že razumem. Se pravi so tako rekoč samo dve možnosti - izguba ali zaslužek.:\
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

gfighter ::

Hehe. tako kot vedno. Ampak jaz osebno sedajle ne bi vlagal v slovenski trg, ker se mi zdi da mu je šlo zadnje čase kar preveč dobro in se mi ne zdi realno, da bo tak optimizem zdržal še dolgo časa. Tveganje je IMHO precejšnje, zaslužek pa seveda zna biti temu primeren. Trenutno bi rajši vložil npr. v evropski trg, ampak to je pač zgolj moja špekulacija. Sam pa naredi, kakor veš in znaš. Prihodnosti ne znam napovedovat...0:)
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

perci ::

joker: Kako kej tale tvoj istrabenz kaže >:D. Mal heca mora bit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

kekz ::

Meni prav fajn. Kupil po 47, prodal po 130 :)
(zaslužil pol letne plače ;) )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kekz ()

Karaya 52 ::

jeti51 bi se kar strinjal s tabo. Nas res rado prevečkrat zanese na tak spolskih in privlačnih tleh kot so finance.
Vedno kadar gledam kakšne tečaje imam v glavi tole misel: na kratek rok sreča, na dolgi znanje. In to je po mojem mnenju prava kombinacija. Znanja še nimam, tega se zavedam zato se ne spuščam v trgovanje z delnicami. Ampak jeti51, prej si omenil da ti vzajemni skladi ne dišijo preveč. Meni so všeč, zakaj, zato ker niso tako tvegani imajo pa večji donos od recimo banke. Res upravljalska provizija ubija, bolj kot vstopna, ampak z malo kančka pameti in predvsem s potrplenjem so vzajemni skladi za nas lajke privlačna izbira. No, takšno je pač moje mnenje. Drugače pa se strinjam da je vlaganje v balkanske sklade nespametno.

Po drugi strani pa so ljudje, ki imajo lepe kupčke denarja po bankah tako leni oz. prej malomarni, da ne morejo iti na npr. klik ali banko in vezat ta denar ki ga itaq "varčujejo" za XXX. Škoda tega denarja ki ga na transakcijskih pobira inflacija.

perci ::

kekz: Zakaj si pa zadevo prodal, če je tako fajn?

joker16_7 ::

Heh, verjetno ker je iz izkušenj ugotovil, da bo precej padlo. Tako kot se pravkar zgodilo. :D
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

kekz ::

Zakaj si pa zadevo prodal, če je tako fajn?

Imam pač moja pravila, ki sem jih že itak malo prekršil, sicer bi prodal že maja ali junija. Vendar je bilo toliko dobička, da sem rekel, da bom še malo "vlekel", pa tudi če nekoliko pade.
Prodal sem tudi Luko, Aerodrom (ki je včeraj precej potegnil), tako da imam zdaj skoraj prazno.

Poleti se na borzi ponavadi ne dogaja prav dosti. Bila je sicer največja izjema pred 5 leti, ko se je prevzemal Lek. Takrat sem imel imel kar nekaj Leka in mi je še danes žal, saj sem kolebal med Lekom in Heliosom, pa se je kasneje Helios izkazoval za boljšo naložbo, čeprav so prevzemali Lek.

Naprej se bomo igrali spet v jeseni. Pa bomo še videli, na katerem trgu.
Škoda, ker na naši borzi ni več terminskih poslov. Pred ~15 leti je bilo nekaj malega poizkusov v tej smeri. To bi bila šele norišnica :D

joker16_7 ::

kekz: Vidim, da se že lep čas ukvarjaš z borzo in da ti je precej jasno. Pa še ratuje ti.:D Pa nam ti povej kaj bi se na SLO borzi trenutno najbolj splačalo? Samo neformalno, kar tako.;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joker16_7 ()

perci ::

Eh, po vsem tem, kar smo ti napisali, še vedno ne razumeš, da nihče ne ve, kaj se splača kupiti. Niti jst, niti jeti, niti kekz, niti naše stare mame, pa smo lahko še tok "modri".

joker16_7 ::

Heh.:D Pa saj razumem, da je to loterija. Vendar za človeka, ki takole učinkovito služi z delnicami bi lahko rekli, da lahko vsaj malo omeji to 100% loterijo. Mar ne? :\
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

kekz ::

Pojma nimam. Trenutno se mi zdi vse skupaj bolj tombola. Sicer sem pričakoval padce že prej, pa kar nočejo priti.
Sem pa že čisto na začetku tele teme napisal, da pri dilemi Sava : Petrol (naslov te teme), sem jaz trenutno bolj na strani Petrola.
Razlog: samo občutek, nič drugega.

Je pa res, da me kljub daljšemu stažu na naši borzi zadeve še vedno presenečajo (pa ne tečaji). Npr.:
- dal sem prodajati delnice po najugodnejšem (=najnižjem) tečaju, posel ni šel takoj skozi ampak so od nekod naredili nekaj manjših poslov (neoznačenih kot sveženj ali aplikacija) po višji ceni mimo mene???
- (zdi se mi) pred kratkim so uvedli neko dinamično zaustavljanje trgovanja. Jaz sem se hotel na brzino znebiti enih delnic in sem šel s prodajno ceno krepko pod povpraševanje, saj bi itak moralo zaključiti posel po povpraševalski ceni. Zadeva se je ustavila za nekaj minut! V tem času se je kupec "premislil" in znižal povpraševanje. ;(

kekz ::

Čudi me še, da se meneđerji ZDAJ nekaj tako grebejo, ko so imeli že boljše priložnosti in po napovedih na vseh medijih vseh živih "strokovnjakov" bodo kmalu spet boljše priložnosti.
Res, da SOD in KAD zdaj prodajata, ampak tudi druge delnice so na trgu bile pod boljšimi pogoji.
Res tudi, da se veliko dela s svežnji mimo borze po dogovorjenih tečajih in s parkiranimi delnicami.

kekz ::

Če že govorimo o loteriji:
- moj najboljši posel (če odštejemo davne špekulacije z Dadasom & co) je bil nekje v jeseni lansko leto, ko sem izvohal certifikate na štutgartski borzi in so mi navrgli 75% profita v enem tednu na neko kitajsko življenjsko zavarovanje. Ampak več kot 2000€ nisem imel jajc staviti.

joker16_7 ::

Zanimivo. Kot sem opazil se precej spoznaš.;) 2000 evrov in 75% zaslužek. Ni slabo. Škoda da nisi stavil še več. :\
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

D-PaX ::

jeti51

Ti rečeš za koliko odstotkov boš zavarovan 50% 100% 150%.. Pa še davka ne rabiš plačat po 10letih, po 3letih vzameš predujem. Več dobiš kot pa na banki ali pa da prodaš delnice 100%. Meni se zdi pametno bit zavarovan in hkrati, da varčujem. Pa če minimalni donos vzameš vidiš da so skoraj vsi skladi nad 15% donosa. :) Slovenica Življenje je edina SPECIALIZIRANA zavarovalnica v Sloveniji. In z denarjem ti dela opravljalska družba sveta. Jaz osebno že 2leti varčujem, dal sem prvo 1000€ zdaj pa mesečno plačujem 50€ če pa je kriza pa tudi 25€ stem da 1x letno nižanje je free. :) Pa če se meni kaj zgodi dobi denar opravičenec v roku 7dneh. Za smrt in še tisti denar, ki je v skladu z donosi itd.... ne bom zdaj jaz nekaj za pufan pa se mi nekaj zgodi, kdo more pufe odplačat ???? seveda OČE MAMA ali Brat (SORODNIKI). Pa še nezgodno sem zavarovan, če sem doma bolan dobim par €. Samo pred tem moreš it zdravniku, da ti napiše da maš dokazilo. Vsi vemo če si v bolniški dobiš manjšo plačo tukaj pa s tem vsaj neko izgubo pokriješ.
Če pa gre kateremu skladu slabo pa te itak pokličejo in ti povejo če ti dajo denar v drug sklad brezplačno.
Garantiranih donosov ni nikjer lahko se samo predvideva. Ti tudi ne veš kdaj boš umrl, ali veš? če bi jaz to vedo za sebe bi itak drugače živel kot pa zdaj. :)
Garantirano pa je, da dobiš denar, ki si ga vložil. Nisi nič v minusu. To je v primeru črnega scenarija. V glavnem ne izgubiš denarja ali dobiš to vsoto katera se ti je nabrala z donosi ali pa brez donosov.

V glavnem mi mladi moremo varčevat za stara leta vedno manj je nas.

Pa še sam se ukvarjam s tem sem zastopnik za .Slovenica Življenje in KD.8-)
Paxy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D-PaX ()

D-PaX ::

Največje tveganje pa je itak v HEDGE skladih tam lahko dobiš zelo veliko in to v zelo kratkem obdobju ali pa zelo hitro izgubiš tam se prav igraš z denarjem.
Paxy
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vzajemni skladi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9926089 (16318) Mr_Globus
»

Trgovanje z delnicami

Oddelek: Loža
2311994 (11321) LoneWolf
»

Vzajemni skladi

Oddelek: Loža
433941 (3094) nicjasno
»

Kam naložiti denar (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5210482 (9112) Cr00k

Več podobnih tem