» »

Vista in nenadno žretje RAMa

Vista in nenadno žretje RAMa

roli ::

Naj najprej povem, da je bilo pred včerajšnjem vse dobro.Večraj pa se je ta problem prvič pojavil.

In sicer je problem velika uporaba RAMa, mletje po disku in počasnejše odpiranje programov.Včeraj je bil v idle maksimalni porabljen RAM okoli 40-42%.Čez to ni nikoli narasel (v pol meseca nikoli).Danes pa je problem, da se pod 50% ne spusti.Stvar melje po disku, in počasi odpira programe. Problem pa je nastal, ko sem namestil GTA San Andreas in San andreas mod installer.Tukaj je bilo še dobro, potem pa sem v igri zamenjal vse avtomobile in jo poizkusil. STvar je delovala vendar zelooo počasi.Tudi, ko sem prišel iz igre je cel sistem dell počasi.Ponovni zagon je delno pomagal vendar je problem še vedno tak kot sem rkel.Ni mi pa jasno kaj ima San andreas z Windowsi.Tako, da kak programček za optimizacijo sistema bi bil dobrodošel.In nasvet kaj bi bilo narobe.

Še izpis task managerja:

http://www.r00li.com
  • spremenil: roli ()

bluefish ::

lahko je disk že fragmentiran, uporabi defragmenter, ki je v Win.

kixs ::

Uporabljam TinyVisto ;)

In nimam tolk "taskov" pognanih niti skupaj s svojimi programi :P Dela pa seveda vse kar rabim.

lp

roli ::

Sistema ne bom menjal, ker sem vse lepo uredil tako, da ne pride v poštev.

Disk pa ni fragmentiran vsaj, če verjamem Visti.
http://www.r00li.com

tado6 ::

Pozdrav!
Aprila 07 sem kupil nov prenosnik z naloženo Visto! Od prvega vklopa mi vedno požira 75% tako da sem se že navadil na počasnost, štekanje in manjšo storilnost. :8)

Good Guy ::

Pa zakaj vztrajate pri visti ki ni za drugam kot za na gnoj?

še zmer živite v prepričanju da je novejši OS hitrešji in boljši(vista itak zgleda lepše ampak sam preformance je pa podn..)
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

roli ::

Od XPjev je 10x boljša!! Ne seveda za igre ampak tako pa deluje zelo dobro.Na primarnem računalniku imam tako ali tako linux ampak na laptopu hočem visto, ker mi je pomembna sama hitrost dlovanja in sistem, ki bo za nekaj časa.In do takrat je vse delalo dobro.Sedaj je stvar začela delat dobro in tudi počasnosti ni več dosti (morda malo še).RAMa rabi približno 43% sedaj, tako, da je spet normalno vendar pa kazalec za procesor nekam čudno skače gor in dol.Pa prej zagotovo ni!Seveda govorim za računalnik, ki ne dela nič.
http://www.r00li.com

Spc ::

Visto dol vrži pa si gor daj Windows Server 2003 ti bo še najmajn rama popapalo.
Performance pa ti bo šel gor za 98%.

:)

ker mi je pomembna sama hitrost dlovanja in sistem, ki bo za nekaj časa

Hitrost delovanja je v visti najslabša oz. najpočasnejša.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

M-XXXX ::

Hitrost delovanja je v Visti najslabša oz. najpočasnejša.

Vsi mislite da je Vista vsaj polovica počasnejša, kar ni res! Naredil sem test XP vs. Vista in presenetlivo, da je Vista v določenih primerih celo HITREJŠA!! (takoj ko pridm iz ZDA, ga tudi mislim objavit>:D )

krneki0001 ::

Vista je definitivno hitrejša od XP-jev in od serverja 2003. Pojdi v servise in izklopi večino zadev, ki jih ne rabiš - recimo da bi bilo dobro takoj izklopit indexiranje datotek, ki jih ne uporabljaš vsak dan - Sam sem izklopil indexiranje dokončno za vse datoteke in potem deluje še enkrat hitreje. Tistega iskanja tut ne potrebujem ima total commander čisto zadovoljivo iskanje, tko da sem tudi search izklopil. Potem sem izklopil servis za tabletPC, izklopil sem še kar nekaj drugih servisov, ki jih ne potrebujem in Vista žre samo 256Mb rama, ter dela orenk, orenk hitreje.

Lahko si pa malo pogledaš na tem forumu za tweakanje viste.
Vista forum

roli ::

Hvala!
Bom pogledal malo!

Indexiranje sem pa izklopil že pred tem.
http://www.r00li.com

Spc ::

Vista je definitivno hitrejša od XP-jev in od serverja 2003

LOL eni to celo verjamete.
Ne si sramote delat z takimi izjavami no.

http://www.tomshardware.com/2007/01/29/xp-vs-vista/page6.html
http://www.tomshardware.com/2007/01/29/xp-vs-vista/page5.html
http://www.tomshardware.com/2007/01/29/xp-vs-vista/page4.html
 

Chump ::

Spc: starejšega testa nisi našel?

Ne si delat sramote z navajanjem pol leta starih testov.

LP

Spc ::

Gremo sprobat visto vs XP na enaki mašini.
Recimo primer:

Athlon 64 3200+
512MB rama
Radeon 9800 PRO

pa da vidimo kateri windowsi bodo hitrejši.
:\
 

dela ::

Chump: že čakamo novejšega, ki bi dokazal nasprotno.

krneki0001 ::

Spc, LOL, če eni ne verjamete!

Izklopi vse kar ne rabiš v sistemu (sej na tem principu dela vse hitreje tudi v linuxu, samo da z visto dobiš vse smeti na računalo in jih kasneje odstraniš, v linuxu pa smeti lahko ob inštalaciji izločiš in se ne inštalirajo) in potem delaj s sistemom. Tinyvista potrebuje 128MB rama za inštalacijo, medtem, ko normalna vista na 512Mb komaj kej naredi. Inštalacija tinyviste traja manj kot 15 minut, kar za XP ne morem reči, za server 2003 pa sploh ne.
In če imaš tinyvisto poinštalirano na C2D z 2GB rama, zadeva dobesedno leti in to mnogo hitreje kot XP ali server 2003. Server 2003 sem uporabljal namesto XP-jev, ker so definitivno hitreje delali kot XP, ampak vista tudi server 2003 prehiti.

Klemzz ::

@nebivedu, TinyVista potrebuje 256MB rama minimalno :) jst jo laufam na 3700+ ter 512MB rama in dela k šus.

Spc ::

Seveda in jaz sem Michael Jackson.

Plus tega kak lahko uporabljaš visto, če ima tolko omejitev.
Najhujše se pozna če maš kakšnega SBLive! pa tudi na X-Fi-jih ne moreš snemat SPDIFa z več kot 48kHz.
Za mene je vista šit pa če tudi je nevem kako hitra ker ima preveč omejitev in zelo dosti programov ne dela tako kot bi morali.
Čakan na Windows Server 2008, Datacenter Edition ampak če bo tudi ta imel takšne hude omejitve in appz incompatiblitiy bom ostal na Windows Server 2003 zavedno.
 

kixs ::

Jap, najmanj datacenter potrebujes :\

roli ::

Lepo vas prosim ne se kregat!
Jaz sem to temo postavil zato, da dobim odgovor na vprašanje! Meni je vista všeč in na njem bom ostal! Če ima kdo kaj pametnega za povedat naj pove drugače pa naj bo tiho.
http://www.r00li.com

Spc ::

Odgovor na tvoje vprašanje se glasi takole.
Vista porabi dosti RAM-a zato če boš ostal na njej se boš pač z tem moral sprijazniti.
Če pa želiš iz tvojega procesorja iztisniti več oz. želiš, da ti sam OS majn rama požere pa boš žal moral prešaltat na drug OS.
:)
 

roli ::

Hmm a se, da nekaterim povedat, da mi je pred inštalacijo GTA delala bolje? Jaz samo iščem razlog.Če pa mi hkrati kdo pove še kako jo malo optimizirati pa ne bom jezen.
http://www.r00li.com

roli ::

Nebivedu: Katere servise si ti poleg tistih še izklopil? Ker jih je ogromno in nimam pojma kaj bi bilo uporabno in kaj ne. Izklopil sem TabletPC,ReadyBoost,Acronis....,search (nikoli ga ne uporabljam).Kaj je še neuporabno?
http://www.r00li.com

goranv ::

Tu imas seznam odvecnih servisov:
http://vistarewired.com/2007/02/18/serv...

zee ::

tale seznam je malo tako-tako. izklopil sem vse navedene servise, pa je bila poraba RAMa še vedno bistveno večja kot v XPjih.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Rok Nemec ::

Nenadno žretje rama je posledica vklopljenega SuperFetch servisa. Če ga boš izklopil, boš sicer prišparal na sistemskem ramu, vendar tukaj ne vidim nobenega smisla zakaj bi želel, da imaš npr. od 2gb ram-a prostega recimo 1.7 gb ram-a?

Superfetch ti izkoristi ram, ki ga imaš na razpolago, ko pa zaženeš zahtevno aplikacijo, ki rabi recimo 1gb ram-a ga pa superfetch tako ali tako za čas zaganjanja te aplikacije začasno sprosti.

Zgodovina sprememb…

marvin42 ::

RAM je zato, da se porabi. Sistem je treba optimizirati tako, da se čim manj uporablja page file. Ne pa da imaš 2GB RAM-a, sistem ti pa že ob zagonu drgne po disku.
Mostly Harmless

Icematxyz ::

Vista vrjetno skuša hujšati ker je predebela potem pa dobi boom efekt nazaj in nenadno požre velike količine rama.

Takšne in drugačne težave lahko samo molimo da reši SP1 in da Visto naredi malo bolj FIT.

:)

Icematxyz ::

To pa da maš vsega boga v ramu zašopanega pa je še ena neumnost da bi zato naj po defoltu sistem deloval hitreje.

T

MTm2H37rqt7B ::

Kaksne nekateri streljate... najbolj da imate RAM spravljen na policki v omari, da ga bognedaj Vista nebi uporabljala...

To da Vista 'zre' ram je prej zdravo kot ne. Vsi ostali spodobni OSi delujejo na enak princip. Zafilaj ram kolikor se ga da, ce ne rabis date vec jo dumpaj/swapaj in nalozi novo...

Same jokice ste:P

P.S.: Za vse jaz-vedu-biti-vse: hitro prebral kaksno knjigo o delovanju racjunalnikov.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Da "jokica" če že hočeš biti tako imenovan potem pa si daj namesto 1 GB rama v računalnik z Visto 20 GB rama in ti bo računalnik deloval hitreje. Vsaj tako ti trdiš.

Vrjamem da bi Vista znala napolniti tudi 20 GB rama to pa je tudi vse v čemer se strinjava.

Tisti ki si je zmislil izrek free ram is wasted ram pa je seveda naletel na plodna tla saj bedarije se tako ali tako vedno primejo.

In seveda Vista več rama ko bo žrla in potrebovala hitrejša bo a ne da? :\ Saj pravim. Na plodna tla bedarije hitro se primejo.

Icematxyz ::

Zato pa tudi poseka vse druge sisteme Vista v performencu a ne ker zna tako dobro izkoristiti ram?

Recimo zagon ima hitrejši in se ne spomnim trenutno kaj še ker je tako mnogo tega.

Zgodovina sprememb…

MTm2H37rqt7B ::

Pa dobro, kaj bi rad?

Da se ti klanjamo in da ti nage deklice padajo z neba?
Jaz sem ti povedal zakaj zre RAM (ce gre zato hitreje me vbistvu BK), ti se pa norca delas z moje dobre volje, da sploh odpisem? Pojdi na MSDOS 6.22 in bodi tiho ce so ti nove zadeve pretezke za razumet.

Se oproscam ostalim za izbruh, vendar me razpizdi ko se vedno nekdo pameten najde. (ampak res vedno)

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Ja mene pa razpizdi ko se najde nek pametnjakovič čisto vedno z pametnimi kot so:

Same jokice ste:P


Za vse jaz-vedu-biti-vse: hitro prebral kaksno knjigo o delovanju racjunalnikov.


Potem pa še takšne kot so free ram is wasted ram in vista deluje hitreje z mnogo rama in kupi si dx 10 grafo da boš pripravljen in ziher za 5 let in naloži si 64 bit Visto bo delalo bolje če pa ne vrjameš pa si breberi kakšno knjigo...

Pol pa se še užaljenega delaš?

In tebi se naj klanjamo?

Argumente dokaži v praksi tisti ki pa nismo sposobni prebirati knjih očigledano in žal poznamo le dejstva o Visti iz prakse takšni pa tako boljše da se po tvoje ne posluša?

MTm2H37rqt7B ::

Jokice zato ker, je bilo ze n-krat predebatirano zakaj Vista papa RAM.
Knjiga zato ker, ogromno ljudi ne ve zakaj je fino ce se ponuca cimvec RAMa in minimalno diska, pac navada iz pre-Vista Win OSov (Vista ima superdupermega mehanizme za prefetchanje vsega zivega)

Uzaljenega se ne pocutim ama nic :)

Zdaj pa nazaj na OT...

Sak ce pogledas druge OSe (Lunix,BSD), RAM lepo zafilajo z raznimi cache/bufferji, vendar je to tam ze ustaljena praksa. Tako kot so ze zgoraj omenili, vgasat vse nepotrebne servise in krajsanje spiska autostart aplikacij.

Kej vec nazalost tu ne moras narediti:)

Kar se tice GTA... recimo z official nVidia driverji mi je WoW delal pocasneje kot recimo z prilozenimi driverji poleg Viste. SIcer razlika je bila par fpsjev vendar se pozna.

Zgodovina sprememb…

MTm2H37rqt7B ::

Pa se to... ce koga zanima Vistin memory managment.

Icematxyz ::

Ja to je potem za tiste ko bi radi čitali knjige o tem kaj je boljše.

Microsoft vrjamem da zna to dobro povedati in zapakirati in o tem besedičiti.

Upam le da bodo v SP1 dejansko z novim kernelom to tudi dokazali.

Do takrat pa veliko sreče in veselja z branjem dolgovezenja in z uporabo Viste.

frudi ::

Bluzite kolikor hočete o Vistinem super-duper-memory-managmentu, po mojih izkušnjah enostavno preveč rama porabi samo za sebe. Imam povsem svežo inštalacijo (Business Edition, x64), indeksiranje, system restore in superfetch so izklopljeni. Poleg gonilnikov imam inštaliranih zgolj par programov (Total Commander, BSPlayer, WinAmp, Firefox, Nero (še nikoli zagnan)... in še kaka nujna malenkost) in eno igro (Lost Planet). Po zagonu mi Vista pokuri dober 1 GB rama, ob čemer naj ne bi bilo nič cachirano (glede na izklopljen superfetch).
Ob tem se zažene le minimalno hitreje, kot instanca XP-jev na drugi particiji, na kateri pa imam inštaliranih bistveno več programov. In po zagonu je kakih pet minut še vedno precej neuporabna, ker ta čas disk konstantno melje na polno. Toliko o tem, da se zažene in je uporabna hitreje kot XPji.

Po preteklih izkušnjah (sem jo uporabljal od Januarja naprej kake 3 mesece za delo, igre in predvajanje tv/videa/glasbe), je za resno delo ravno zaradi razsipavanja z ramom, povsem neuporabna. Z zagnanim SQL Server 2005 ter odprtim in zagnanim malo večjim projektom v Visual Studiu 2005, mi je konstantno zmanjkovalo rama (2GB), če sem ob tem zagnal recimo še Firefox in odprl par dokumentov (doc, xls, pdf...). Poraba rama je redno narasla do 95% in se je začelo konstantno mletje po disku. In tudi takrat je po zagonu, kljub izklopljenemu indeksiranju, system restore in superfetch, bila še precej časa neuporabna zaradi mletja po disku, le da še bistveno bolj dolgo kot zdajšnja sveža inštalacija.
Po drugi strani mi je pod XPji z enako uporabo aplikacij ostajalo prostega po več kot pol giga rama.

Skratka - za delo zdaj kar lepo uporabljam virtualno mašino z XPji, za veliko večino ostalega fizično mašino z XPji, Visto pa za preizkušanje DX10 iger. Za moj okus za kaj druga ni uporabna...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Tr0n ::

Smart caching FTW amirite? :)

Vista je ze cool.

krneki0001 ::

Frudi, imam podobne programe kot ti, pa mi vista požre samo 250Mb rama ob zagonu, tko da ne vem, kaj vse vam na mašini laufa.

totalcmd
firefox
bsplayer
nero
visual studio
delphi
adobe reader
avira antivirus
pa dodatno imam še za službo VMS emulacijo in par stvari za dostop do službenega računala.

AapocalypseE ::

Pred tremi dnevi sem si sam dal gor Visto SLO Home Premium in mam zdaj zagnan Messenger, media player in firefox. V odzadju pa laufa nod32 in mam porabe rama 550MB. Nevem meni se to ne zdi dosti, čisto normalno. Procesov mi laufa za zdaj 47.

Zgodovina sprememb…

napsy ::

To je verjetno tehnika, da sistem čim več spravi v ram za hitrejšo delo. Če pa rabi prostor pa nepotrebne reči spravi na disk.

Drugače mam na linuxu 123 procesov pa 284 mega rama zasedenga :D
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Vista proti Windows XP (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
17923088 (11499) levaky
»

Toshibini prenosniki z AMD procesorji

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
395365 (3902) MrStein
»

32 in 64 bitni windowsi

Oddelek: Operacijski sistemi
121853 (1535) primzx
»

Problem z bratom :) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1387734 (4554) primzx
»

Vista vzpodbuja prodajo računalnikov

Oddelek: Novice / Rezultati
424685 (2939) darkolord

Več podobnih tem