» »

32 in 64 bitni windowsi

32 in 64 bitni windowsi

enxtip ::

Zanima me če je možno instalirat 32bit ne winse na 64 bitni sistem računalnika?
Ali morem obvezno imet 64bitne windowse.

Lp

Tilen ::

Seveda lahko. Glede na stanje 64 bitnih gonilnikov bo 32bitni sistem delal hitreje. [/flame]
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

enxtip ::

Aha hvala za odg.:D :)

cnZz ::

to sm ze jaz mislo prašati pa me je nekdo prehitel
torej ce mas ti procesor 64 bitni das lahko win64 (mislim instalirat visto)
in naj bi delalo bolje?
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

zee ::

naj bi delalo bolje, vendar temu zaenkrat še ni tako, ker ni na voljo vseh gonilnikov.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

gruntfürmich ::

meni je sam windows delal veliko hitreje pri x64. dejansko sem bil v windowsih od zagona takoj, 3-4 × hitreje kot na 32 bitnih. je pa res, da sem popizdeval z gonilniki, in sem nazaj na 32 bitnih.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

zee ::

zanimiv je problem pri Linuxu, kjer so gonilniki sicer na voljo, vendar so določene malenkosti, ki ne delajo - in nič ne kaže, da kdaj bodo - flash recimo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

strel ::

Men dela na win64 u bistvu vse, ne morem pa rečt če je kakšna razlika v hitrosti.

Imam tudi TV kartico z bt878 čipom :)

Morfejus1 ::

Kakšna pa je razlika med 32 in 64 bitno Visto?

Thomasss ::

Kako kaj kaže z gonilniki za 64 bitno visto.
Februarja je bilo stanje z gonilniki porazno....Tudi pri nVIDI-I.

Ima kdo testirano pa lahko kaj poroča ? Zanima me predvsem klasična windows multimedia uporaba in igranje.

Nastavitve grafike so bile zelo "oklestene".

LP!

Izi ::

Kako kaj kaže z gonilniki za 64 bitno visto.

Stanje se je popravilo.
Moje mnenje je, da je stanje ta trenutek že dokončno. Tiste naprave, ki še nimajo 64-bitnih driverjev, jih tudi nikoli ne bodo imele.

Sedaj ni treba več iskati 32 ali 64-bitnih driverjev ampak samo driverje za Visto, ker "vsi" Vista driverji "morajo" imeti v sebi podporo za oba sistema.
Se pravi en sam driver je za 32 in 64-bitni sistem.

Torej, driverji so, samo niso še čisto dodelani, jih pa posodabljajo približno enkrat na mesec.
Nvidia driverji so pa že kar nekaj starejši od enega meseca, ampak kolikor sem prebral dokumentacijo deluje vse razen če imaš dve 8800 kartice v SLI, ti ne dela podpora za DX10.
Driverji so tako ali tako enaki za 32 in 64-bit, tako, da kakšne razlike po moje ne more biti. Meni na 32-bit deluje vse brez problema in z enako hitriostjo kot na XP, 3DMark 06 vrže ven popolnoma enako pik kot na XP, s tem, da pri 3DMarku 06 v Visti vidim dva efekta, ki jih pri XP-jih nisem imel. V predzadnjem testu vidim v zraku kapljice vode, ki pršijo naokoli in v zadnjem testu se po zraku vrtinči sneg oz. veter nosi snežinke. V XP-jih mi to ni delovalo, na isti kartici, v zraku ni bilo nikoli ničesar :D

Creativov SoundBlaster ima tudi isti driver za oba sistema, na 32-bitnem deluje vse, na 64-bitnem pa so še nekateri problemi z SPDIF out, analogni izhodi pa delujejo brez problema.

Ostalo periferijo (printerji, scanerji,...) imam od Canona in oni imajo odlične driverje z podporo 32 in 64-bit že več kot pol leta.

Jaz osebno sem na 32-bitnem sistemu, ne zaradi driverjev, ampak zaradi dveh 16-bitnih programov, ki pač v 64-bitnem sistemu nimata več podpore.

primzx ::

Vista je sranje. Mogoče bo čez 1leto bolje, ko bom mel bolsi komp od P3:D :D :D :D . Poleg tega pa mislm d sm prevec velik kritik "nove tehnologije", mogoče se ZLO motim.:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali naj naložim 64biten ali 32biten win 7?

Oddelek: Operacijski sistemi
223271 (2718) whiteghosted
»

4GB rama na operacijskem sistemu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1008613 (7422) opeter
»

32-bit ali 64-bit XP?

Oddelek: Pomoč in nasveti
71685 (1685) SasoS
»

64bit vs 32bit Vista

Oddelek: Operacijski sistemi
122460 (2165) smeks
»

Windows 64-bit in programi 32-bit?!

Oddelek: Operacijski sistemi
103457 (3220) Izi

Več podobnih tem