» »

Startup kompa očitno povezan z temparaturo v bajti [GROZA!!]

Startup kompa očitno povezan z temparaturo v bajti [GROZA!!]

Revenant ::

Okej,
zdej bom pa popizdil. Več kot očitno je da je problem z zagonom računanilka povezan z temparaturo moje sobe. Namreč, probleme sem meu že lansko poletje in so čez zimo začuda izginili. Med tem je bila kišta že pri serviserjih kjer sem kupil komp, vendar sicer fejst fantje, niso odkrili ničesar. A pizda od mame, že pozabljen problem ponovno preseneti to poletje.

Čez dan, kadar sonce močno seka v bajto in temparatura cimra naraste nad 25C, se komp pri stisku knofa za start vklopi in periferija se veselo zalaufa, nato pa krepne po sekundi z tako spizdnjenim zvokom, ala "ZZzzz" (uglavnem kot čebelca preden jo stisneš na šipo). Ponovni poskusi so seveda večinoma neuspeši, vendar statistika kaže, da mi porata približno na 7 poskusov. Takrat komp normalno oživi, prestane post, in vse dela potem naprej v najlepšem redu, vključno z 3-urnim nabijanjem vsega mogočega, tudi če je temparatura v sobi še višja. Sem probal s kaloriferjem, ja:D .


Torej, ko mlinček zalaufa, je vse kul, pregreva se nič ne, nič ni navito, kišta prestane prime95 in atitoolovo kocko tudi pri 30C okolice, muči ga edino jebeni startup, če je v bajti toplo. Naj še navržem, da na to nima vpliva, al je komp celo noč bil ugasnjen, al je bil prej obremenjen. Pravtako pri resetu ni teh problemov. SAMO PRI NORMALNEM ZAGONU!;( ZA SKOZLAT!!



Itak pa rade vole postrežem še z najnujnejšim:

Gigabyte GA-K8NXP-SLI nForce4
AMD Athlon 3500+ (200x11) S939
Geil Value 2x1 GB DDR400 Dual Chanell
Gigabyte GF 7900GT 256mb TurboForce GV-NX79T256DP-RH
LCPower 6550 550W 120mm
Thermaltake Xaser III V2000A
WD Barracuda SATA 400GB 7200 8mb
NEC 4520A DVD-RW



Softverska napaka to ni, ker je bil komp to zimo formatiran, tk da tisti del mojih možganov, ki je ponavadi odgovoren za najbistrejše umotvore sumi na nekompatibilnost nevem česa z nevem s čim, ampak to je itak verjetno zadnja vrjanta, pa še to se mi zdi totalka odpuljeno. A je že kdo meu kaj podobnega? Dajmo, možgančki:D .
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.
  • spremenilo: Revenant ()

Urc ::

Mogoče napajalnik noče zaverglat... Pusti kontakt en čas :D

Ne resno, si probal s kakim drugim napajalnikom (ki ni dizel :D) ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Urc ()

Revenant ::

Ja, v kišti je bil že Enermaxov 620W infiniti. Zadeva je ostala nespremenjena.

Na napajalc se prvo pomislu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Revenant ()

dukenukem ::

7900gt so mele neke napake ,mogoče je grafa kriva ;)

Revenant ::

Misliš napake z napajanjem in mosfeti na "klasičnih" 7900-kah? To, da so crkavale, to vem. Ampak ta grafa je baje nova revizija, kokr mi je znano. Al si mislu kake druge napake, verjetno ne?

Nekje sem tud bral, d so mele nekatere plate probleme z "sinhronizacijo" komponent, in sicer je pri postu signal do komponent "zamujal" al kaj, in zarad tega post ni bil možen.

Kdo kaj ve kaj o tem? O čimerkoli?

Pizda me razpizdeva, ker je vse u pidzi. Js bom popizdil. okej, to je mal za motivacijo:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Revenant ()

DJ MartiNi ::

Jaz tudi sumim grafo...tele 7900gt so mele probleme s pregrevanjem.

EDIT: Aja maš drugo revizijo...za tele pa ne vem. Mogoče si pa trofu tako grafo.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Zgodovina sprememb…

DominusSLO ::

Mogoče malo lovska-update biosa na plati bi znal pomagat ;)
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

Revenant ::

BIOS je zadnja revizija F11. Zdele sem dal prst na mosfete in niso vroči, grafa mi pa laufa atitoolovo kosmatuljo že pol ure. Poleg tega ma zalmonov hladilnik, check here!

DJ MartiNi ::

Jaz mam drgač tud to plato...pa prvo sem moral bios nadgradit (težave s tipkovnico ob prihodu v Windowse...v upravitelju naprav je pisalo da te naprave ni mogoče zagnati, če se prav spomnim...v bistvu tipkanje ni melo efekta:D). Nadgradnja biosa je rešila ta problem. Mogoče bo tudi tvojga.

EDIT: Hm...tud jaz mam tega F11. In na uradni strani je ta zadnja verzija.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Zgodovina sprememb…

Revenant ::

uuuuuuuu, še en ma to plato!:P

Dej povej, kiro maš grafo? A maš/si meu GV-3D1 (dual 6600GT 256mb). Itak se je to prodajalo skupaj v bundlu, ker dotična grafa rabi izrecno to plato.

Js sm jo meu, k sm kupu komp, to je blo poletje 2005 in tisto poletje nisem imel porblemov (tud ni blo tko tolpo v bajti, ker sem živel takrat v igluju:D ), če se prav spomnem, na 7900GT pa se presedlal šele konc lanskega poletja, semizdi.


EDIT: šit, nimaš te grafe, morm bolj podpise čekirat. A si o vsaj mel, nekoč?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Revenant ()

DJ MartiNi ::

Na tej plati so sedele: 7600GS, x1950pro ter voodoo 4500 še na navadnem PCI vodilu.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Revenant ::

A garancijo se da v takih primerih uveljavljat?

Problem pa je tud to, da bi čedalje bolj smrdi plata. In če e izkaže, da je plata krivec. Potem se da verjetno uveljavit garancijo. Sam finta je, da se te plate ne da več dobit oz. da se (dobre) S939 plate sploh ne dobijo več, kar pomeni nujna presedljanje na novejši socket. Kako je pol s to garancijo, ker zdajšnji proc pa ram ne pašeta na novi chipset?

Kakšna anekdota oz. osebna izkušnja nebi škodila...


@DJ MartiNi:
Si meu mogoče kdaj kakšne probleme z zvokom na GA-K8NXP-SLI? Sploh mislim na integrirano AC850? Kakšne zvočne anomalije?
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Revenant ()

Matev ::

uglavnem kot čebelca preden jo stisneš na šipo


:|

Jean-Paul ::

Sam sem imel pred leti, ko sem bil kar se računalnikov tiče še precej neizkušen, podobno težavo. Začelo se je tako, da mi je med rač. delom (btw, pripravljal sem diplomsko nalogo) večkrat naključno zmrznil - ni se resetiral, ampak je postal popolnoma neodziven. Ker je bil še v garanciji, sem ga nesel na servis. Tam so ga stestirali, vendar sesutja baje niso mogli ponoviti. Ker sem na račulnalniku uporabljal Linux, sem posumil tudi to, da bi lahko bila težava softwareska (leta '99 je bil Linux še zelo alter sistem). A ko se mi je tako še večkrat sesul, sem opazil, da je tik pred sesutjem vedno bilo mogoče slišati (če si dobro poslušal) visokofrekvečen zvok, ki je spominjal na brenčanje komarja ali čebelice. Ker sem bil do tedaj že skoraj prepričan da gre za hardwarsko težavo in ker je bil rač. še v garanciji (zapečaten), sem ga ponovno nesel na servis, kjer sem jim dal navodila, kako naj poskušajo simptome, ki sem jim jih opisal, ponoviti. Spet so me gladko odpravili, češ, da so računalnik pustili testirati preko noči, pa se ni nič zgodilo in mi brezhibnega računalnika pač ne morejo popraviti. S tem se nisem mogel kar tako sprijazniti (pisanje diplome je bilo namreč precej stresno, ker nisem vedel, kdaj se bo rač. sesul in bom izgubil napisan tekst). Medtem sem računalnik preselil v študentski dom, kjer sem kmalu ugotovil, da sesuvanje močno korelira s temperaturo prostora, v katerem se nahaja računalnik. Sedaj mi je tudi kapnilo, zakaj na servisu niso nič opazili, saj so imeli servis v kletnih prostorih, kjer je bil precejšen mraz. Spet grem na servis, misleč, končno jim bom stvar lahko demonstriral, a sem žal doživel zelo slab odnos tamkajšnjih zaposlenih (predvsem pa šefa, ki je verjetno mislil, da se me bo lahko z ignorantskim odnosom enostavno znebil). Izmenjali smo si kar nekaj krepkih besed, a popustiti nisem hotel, saj sem zaradi njih izgubil že precej dragocenega časa. Šefu sem rekel, da mu bom naredil slabo reklamo, če ne bo spremenil odnosa do mene (bil sem pač nek ničvreden študentek, za katerega se ni vredno potruditi) in odšel. No, ko sem naslednjič prišel po računalnik, mi je serviser rekel, da so računalnik popravili in da ga lahko odnesem domov. Ves vesel, da mi ne bo več potrebno imeti stika z njimi, sem pograbil škatlo in jo hitro ucvrl skozi vrata.
No, slabe reklame jim nisem delal, a tudi v bližino njihove poslovalnice me ni bilo nikoli več. Ta računalniška trgovina se je imenovala CEPIN, a mislim, da ne obstaja več.

Revenant ::

To vrsto piskanja poznam. najpogosteje začnejo piskat kondenzatorji na plati (ja, kondiji tud piskajo:D ). To je dandanes že zelo redko, saj je tehnologija v zadnji letih napredovala tudi pri slednjih, nekatere firme celo oglašujejo svoje dražje artikle z kao 18-kratno daljšo dobo kondijev. Kondiji so najbolj izpostavljeni pri vklopih in izklopih iz el. omrežja, zato tudi piskajo pri vklopih/izklopih, al pa piskajo skoz, ker pač piskajo. In s čim so odpravili problem na servisu? zamenjali plato?


Kaj pa glede garancije?
"Problem pa je tud to, da bi čedalje bolj smrdi plata. In če e izkaže, da je plata krivec. Potem se da verjetno uveljavit garancijo. Sam finta je, da se te plate ne da več dobit oz. da se (dobre) S939 plate sploh ne dobijo več, kar pomeni nujna presedljanje na novejši socket. Kako je pol s to garancijo, ker zdajšnji proc pa ram ne pašeta na novi chipset?"


Think think THINK!:))
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Revenant ()

DJ MartiNi ::

Za zvočno ti zaenkrat ne morem nič rečt, ker jo mam izklopljeno in je nisem še nikoli sprobal.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

DJ MartiNi ::

Revenant...kak teden že poganjam zvočno na plati pa ti lahko povem da stvar deluje brez kakršnegakoli problema. Zvok predvaja brez kakršnihkoli anomalij.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

POMOČ! Težave z grafično kartico!

Oddelek: Pomoč in nasveti
171643 (1195) strictom
»

HD3670 in 9600GT, kdaj??

Oddelek: Kaj kupiti
443322 (1861) -Arči-
»

Primerna grafa za moje računalO! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
905042 (4084) Klemzz
»

GeForce 8800 GTS 320mb za 340eurov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
21813796 (7683) TechBeats
»

7900GT v aciji (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Navijanje
44329135 (14213) Primoz78

Več podobnih tem