» »

Primerna grafa za moje računalO!

Primerna grafa za moje računalO!

1
2
»

Meizu ::

Baahh...Glej, problem je v tem, da dokler se DX10 polno ne uveljavi, sploh ne mislim razmišljat v tej smeri. Pri kompu bom morda menjal še procesor, le tega fajn navil in je... Mogoče čez 2-3 leta, potem pa bom počasi nabavil nekaj surovo močnega. Sam se mi ne splača menjavat kompa, če mi je še dober, saj še ni igre katere ne bi mogel poganjatiže z mojo grafo X800GT z X1950XTX...

Sej glej, možnosti je veliko - Moj bratranc recimo, je pred kratkim dal nekaj čez milijon za komp. Pa ima Top napajalnike, nekaj čez 4TB prostora (z dvema 1TB prenosnima diskoma), sli 8800GTX 16GB rama in podobno. In kaj mu hočem? Jaz nimam denarja za takšne stvari. Prav tako nimam sedaj denarja za večjo nadgradnjo (menjava socketa itd.). Tako, da bo to zaenkrat čisto kul, dokler nabavim nov komp, ko pa ga bom, bo pa gotovo DX10 not, ne skrbi:D Razen, če ne bo že DX11 zuni, ko ga bom kupu:D :D Hec hec.

Meizu ::

Posluš, neki te vprašam, če se sploh da: A obstaja kakšna formula za izračun, koliko grafike moj komp izkoristi?:\

AapocalypseE ::

Jaz ti samo moje mnenje povem, to je vse. :\ :)

AapocalypseE ::

To pa nebi vedo. Jaz s programom rivatuner gledam tu pa tam na koliko fps mi laufajo igre in na koliko bi naj če je kje kaki test z isto grafo in boljšim procesorjem.

AapocalypseE ::

Zato sem se odločil vzet E6600 in novo plato, ker AMD in GF 8800 je porazno. :)

Meizu ::

Nene, sej te ne blatim, mislim resno, da bi znal tudi kasneje računat izkoristek grafe (če se sploh da)...:\

Drugače pa bom upošteval tvoje mnenje, to prav gotovo, vsako mnenje ki ga izdate je zame uporabno. Potem se sam odločim kaj je pametno in kaj ni. Jaz sem ubistvu iskal grafo, kot je naprimer X1950Pro. Nakar sem uvidel da en moški prodaja X1950XTX za le 199€ kar je le nekaj evrov (manj kot deset) dražje, pa še namesto 256mb DDR3 ima 512 GDDR4, zato sem pomislil, da je to res super prilika, čeprav mi grafa ne bo izkoriščena. Bom vsaj imel prvo grafo, katera je imela GDDR4 pomnilnik:P Slučajno, če pa pogledaš okrog po rabljenih X1950XTX-ih vidiš, da jih prodajajo za mnogo več cvenka, kot tale ponudba. Tko, da še zmeraj verjamem, da se je splačalo (nevem zakaj, ampak čut mi pravi da ja:\ )

Meizu ::

aha. Sej bom postopoma menjaval, nakar bom prišel na plano tudi z DX 10 grafo.

Sej kolkor sm opazu: Zdej dobim neki malga keša in si bom verjetno (ma mal kasneje verjetno) eno plato z DDR2 spominom in socketom za C2D-je, 1GB DDR2 rama si bom uzrel in pa en poceni C2D proc, katerega bom navil. Citram na E6420 al pa kej podobnega. Ko bo čas in denar, bom dokupu še 1GB DDR2 rama in stvar bo rešena. Tako bom imel sistem, ki mi bo izkoristu grafo, katero bom zdej kupu, čez en čas pa bom (recimo pol leta) pa bom not dal še kako DX10 grafo. Nekako takšen je moj plan... ALi pa nakup totalno novega kompa, ko bom zbral dosti denarja za to.:D

billgates ::

Kera grafa bi pa bla za mene, ko si bom kupo nov komp? Mam 17 palčni monitor, igral bi pri 1024x768, seveda mora biti dx 10 grafa, pa mel bi nastavitve na high.

dzinks63 ::

:)) Na tvojem "AMD Sempron 2800+, Radeon 9550, 512 ddr ram" z nobeno grafično ne bodo delale DX10 igre vse na high. Procesor , ram , napajalnik preslabo, tudi to moraš menjat. Tako da razmisli o komplet novem računalniku.

Z dobrim novim računalnikom (E6xxx, 2GB ram) za resolucijo 1024x768 , pa mislim da bi bilo dovolj 8600gts.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

Meizu ::

Kdaj si ga boš pa kupu?

Definitivno uzemi HD2900XT. Ker ma nore specifikacije. 100GB/s prenosa in tko naprej.;)

billgates ::

Kupo si ga bom verjetno konc tega poletja, če si ga bom.

billgates ::

Verjetno bom itak vzel amd-ja ker ma podporo za HD.

Meizu ::

Aha, a ti si gamer, al bolj umirjena duša?:D

Ja, če bo AMD res dober takrat ga uzemi, drugače ne boš mogel izkoristit celotne grafe... Ampak vseeno bi ti priporočil HD2900XT... Če denar ni glih problem...:\

AapocalypseE ::

Magarac kaka razlika pa te bo med AMDjom, ki je zdaj in ki bo konec poletja? :)) billgates če pa boš vzel Intela boš mel podporo za hitrost. :D

billgates ::

V duši sem hardcore gamer, vendar me zavira računalnik.:D

Meizu ::

Street Racer: Razlike ne bo:D

ee billgates tako se govori:)) :))

Pol pa nujno Hd2900XT al pa 8800GTX;) Sej, nevem kje sm vidu...aja, ravno street racer menda... je omenil en link v eni temi do ene avstrijske trgovine, kjer dobiš ful poceni grafe. Nej ti on malce pokaže in obrazloži ;)

billgates ::

Kaj pa če bi še počakal par mesecev da se mi nabere denarja pa bi pol k bi blo že bolj poceni kupo dve 2900xt pa v cross fire z njimi?>:D

billgates ::

Sam bo treba večji monitor nabavit....:'( spet denar:'( :'(

Meizu ::

takrat bi pa skorej moglo bit še kaj močnejšega na trgu;) Tko da boš pa tisto v crossfire al pa sli dal>:D >:D

Meizu ::

meni se pa prav zdi da so idealni gamerski zasloni 17 palčni sej maš najmanj problema z grafiko. bolj ko manjšaš zaslllon, manj se grafika matra zaradi manjše potrebne resolucije. Tko da pomoje bi blo treba kupit kako 17 al pa 19-ico:\

AapocalypseE ::

Za taki namen kot imaš glede graf v SLI in to še moreš met en zelo dober procesor.

Meizu ::

Ja, sam če si bo crossfire rpivošči, ni hudič, da bo vtaknu še en hud proc, ane?:D :D

AapocalypseE ::

Ja če bo ostalo še tolko denarja za en dober procesor je vredu. Če ne pa 8800GTX not brez SLI in dober procesor in je čisto dovolj.

billgates ::

Ja o procu sem razmišlju da bi kupo enga bolj močnega dvojedenarnega al pa 4 jedernega, sam bom mogo spet mal čakat k je cena too high.

AapocalypseE ::

Za zaj kupiš E6600 in naviješ. Je čisto dovolj. Quadi pa še za zdaj niso izkoriščeni, tak da quad čez kako leto. :)

billgates ::

Moram računat še na eno vodno hlajenje...

AapocalypseE ::

Kaj boš z vodnim? Za mene je to metanje dnarja vstran. E6600 se komot navije 3GHz ali več s stock hladilnikom. Če pa greš na 3.5GHz pa kakega Infinityja daš gor in je dovolj.

billgates ::

Samo s takim sistemom kot sem ga omenjal do sedaj bi lahko brez skrbi igral svojo najljubšo igro-PACMANA!:D :D (hec)

Klemzz ::

jst tut razmišlam o nakupu grafike, nasledn tedn (upam) bo padla HD2900XT od sapphire :)

Meizu ::

Super! Boš kej potestiral, da malo vidimo, kako se ggrafa obnaša v nekaterih igrah?

billgates ::

Grafa je primerljiva z nvidio 8800 gts 640 mb, kjer doseže amd približno 1000 točk več v 3d mark, v igrah pa je v oblivionu isto, v ostalih amd zaostaja mx 2 sličici v sekundi.

Meizu ::

Zanimivo.... Ker povsod pravijo, da AMD-ji zavirajo tel grafe.... Ali misliš ti že tiste 6000+ modele?

Klemzz ::

@Magarac, z amd misl grafo...ati/amd.

billgates ::

Amd je kupil firmo ati nekaj mesecev nazaj.

Meizu ::

Ja, sm opazu, da sm fučnu ja:P Heeeeh, aj mi ja :D


Ja sm še malo zadaj, ker še vedno mislim, pač amd je proc ati pa grafa ne :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Meizu ::

Zdej sm pa gledal in sm zagledal Leadtekovo 8800GTS 320mb na Funtechu za 69k. Kaj pravite, bi se mi bolj splačalo ali naj vseeno vzamem X1950XTX? Glede na to, da mam trenutno proc AMD64 S939 3000+ na frekvenci 2.2Ghz?

Pa še nekaj: Ali je Leadtek 8800GTS sploh kaj vredna? Ali naj dam raje 4k več pa dobim OC-jano BFG?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Klemzz ::

@Magarac, še nisi šou po x1950xtx, u enih temah govoriš da ti je bedno it na DX10 zdej bi pa kr šou?

Meizu ::

Ne, sam na funtech sm jo zasledu za 69k, pa se mi zdi razumljiva cena, kr v rač. trgovini, kjer jst ponavadi kupujem hoče za isto firmo 83k. Zato, se mi zdi mogoče pametno, mogoče ne.

Vendar, če tako pogledam, v DX9 načinu XTX šišne GTS 320mb kot za stavo. Tukej imate teste. Še posebej na velikih resolucijah, je med navedenima grafikama tudi do 20FPS razlike. Dobro, razumem, ima GTS 320mb ni primerna za visoke resolucije - je ista polka na nižjih - XTX je skoraj povsod hitrejši. Zato se mi poraja vprašanje - Ali se sedaj kljub vsemu splača vzeti XTX-a ali GTS?

Edit: Zdej sm spodaj opazu, v eni špilji Dark Messiah na resoluciji 2560x1600 z vsemi filtri je XTX skoraj še enkrat hitrejpa od 8800GTX-a navitega. Če ne verjamete si poglejte najnižjo sličico. Temu skoraj ne verjamem, a če testi tako kažejo... Kaj pravite vi na to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

MEDENA ::

magarac : milionkrat €.

Meizu ::

Ja, ampak to je že bedno, da ista firma v trgovini stane 83k na netu pa 69k. Ampak tudi če hočeš prištet poštnino, pa da se ubiješ ne prideš na 83k.

Klemzz ::

@Magarac, a si tok poun dnara da kupuješ za 69k €? >:D dej piš že u €...

drgač pa jutr dobim Asus 2900XT :)), prvič bom meu high claso grafe :\
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup grafične kartice do 150€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
643920 (3920) PROTOTIP
»

DX 10 ali DX 9 grafa? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Kaj kupiti
80137528 (21747) macgajver
»

7900gs ali 7950gt ali 8800gts ?

Oddelek: Kaj kupiti
271728 (1418) jerry_p
»

GF 7900gs VS GF 8600GT (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1199201 (7364) macgajver
»

kera grafa k 3000+ 64 939

Oddelek: Strojna oprema
131184 (943) pozitron

Več podobnih tem