» »

Nakup grafične 8800 GTS 640 ali 2900XT?

Nakup grafične 8800 GTS 640 ali 2900XT?

mp5 ::

V kratkem kopujem nov računalnik, zato sem zanimam kaj je boljši nakup? Cena 2900XT je trenutno ugodnejša od GTS, vendar samo 20 -30 EUR. Lepo prosim za vaša mnenja. Hvala

M-XXXX ::

2900 XT

AapocalypseE ::

8800GTS 640MB že dobiš za 313,79€. KLIK pri nas stane najmanj 352,47€ KLIK, pomoje je 2900xt boljša samo drivere bi mogli porihtat.

Zgodovina sprememb…

dukenukem ::

driverji so pa itaq vsak mesc boljši, k pridejo novi ;)

X-LoRd ::

vzami ge-forca!!!!!!1 ker je pomoje dosti boljši kot radeon če pa neigraš igre na navem kakšni resoluciji ti je tudi 320mb varianta zadosti

Pšenični ::

2900 XT-še en glas za sicer energijsko požrešnega radeona.....

Klemzz ::

2900XT seveda...

>>><<< ::

2900 XT, še en glas.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

OChack ::

2900xt
Int€l inside, IDIOT Outside

opa! ::

s čim vas je ati tok prepriču???:)) :))

dost testov sm pogledu, res da ma ati MAL več fps-jev, mal bolši rezultat v 3DM ampak primerjite slikce med obema... men ma 8800gts 640mb mal bolšo grafiko...:D :D

sam svoj mnenje povem=)

AapocalypseE ::

Jaz razmišljam, da bi prodal mojo GF 8800GTS 320MB in si kupil 640MB verzijo ali celo 2900XT. Se splača to? Če je kdo zainteresiran za grafo mi naj piše ZS.

mp5 ::

Zakaj razmišljaš o menjavi?

AapocalypseE ::

Predvsem zaradi rama na kartici.

DJ MartiNi ::

StreetRacer...jaz bi na tvojem mestu počakal na naslednjo generacijo, ker po moje se trenutno ne splača menjevat.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

mp5 ::

StreetRacer... Na kakšni resoluciji pa igraš, da imaš premalo rama? Sam mislim igrati na 1280 x 1024. A je tudi na tej resoluciji premalo Rama?

plavi85 ::

StreetRacer kako se obnese 2900xt na tvojemu sistemu ? Mislim pa da resolucija 1280x1024 orkn zje*e geforca 320mb če govorimo v dx10...in takem sistemu kot ga imava z streetracer-om..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: plavi85 ()

AapocalypseE ::

Aja sem pozabo odpisat tukaj. Na 1280x1024 igram. Ja obnese se boljše kot 8800GTS 320MB. Presenetla me je fajn v Colin DiRT. Z gts, če sem dal 4x multisampling ni blo čist tekoče igranje zdaj pri HD2900XT pa je čisto tekoče. Tudi glede fpsjov v tej igri sem pridobil. Z gts sem imel z 4x multisampling okoli 27fps z radeonom pa imam 40fps. :) Vzel pa sem radeona zato ker ne potrebuje nekega navitega Intela da deluje dobro, pri geforce pa je tako da je zelo odvisna od procesorja, tako da bom verjetno še samo X2 6000+ dal noter in mam dovolj. :)

Zgodovina sprememb…

Klemzz ::

jst sm svojo 2900XT spravu na kolena :)) GRAW2 pri 1680*1050 >:D jst tut priporočam radeonko...

NemMy ::

a se mogoce kaj suslja o pocenitvi graficnih v bliznji prihodnosti? :D

kita103 ::

Tudi jaz razmišljam o zamenjavi grafične kartice in se najbolj nagibam k nakupu 2900xt, vendar pa me zanima, če bo moj napajalnik dovolj močan.......imam Enermax Liberty 500W (na atijevi strani pa piše, da potrebuje najmanj 550W).
Poleg tega me zanima, katera kartica je tišja pri 2d aplikacijah. To zadnje je pri meni odločilno, ker mi PC dela 24/7, je pa cca 3m od postelje.

dukenukem ::

v 2d sta obe enaki ,ko pa gre v 3d, pa radeon glasnejši rata ;)

Klemzz ::

@kita103 napajalnik bo dovolj močan, glasnos je pa relativna stvar :|

>>><<< ::

Če že kupuješ takega ranga grafo, potem imaš verjetno tudi denar za menjavo hladilnika...
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

kita103 ::

Ni ravno tako. Kot prvo bom dal toliko denarja za grafično s ''težkim srcem'' in res ne bi dal še 60€ za nov hladilnik in kot drugo trenutno sploh ni hladilnikov (zračnih) za 2900xt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kita103 ()

Mavr0 ::

Hmm...zbiram 4 dobre razloge za nakup ATI 2900XT, do sedaj vedno imel ATI, in predvsem cenim odlične prikazane,
popolnjene barve, pa vendar...zakaj??

Kajti priznam nagibam se k GTS 640MB ASUS...zadaj pa to tudi mene zanima...mnenja vaša seveda...

Lp

AapocalypseE ::

Jaz sem za HD2900XT. Sem že tak povedal da več fpsjov dobivam v igrah z Radeonom kot GTS 320MB, 640MB verzija pa ni nič kaj bolj hitra samo rama je več, tako da odločitev je tvoja. :)

dzinks63 ::

:)) Za DX9 so obe dobre, za DX10 pa je malo ugibanj, po dosedanjih testih v DX10 HD2600 proti gf8600, je ATI gladko potolkel nvidio . Vprašnje kako bo v višji klasi, predvidevamo pa lahko , da se zna zgoditi enako. Dal bi plus v prid ATI.
StreetRacer a si mogoče naredil kake demo teste v DX10 z HD2900XT, kako se odreže, malo povej informacije iz prve roke.

>>><<< ::

Mavr0, tole si poglej.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

Shegevara ::

w00t , to so pa res u iber "najnovejši" benchmarki... a

AapocalypseE ::

Zdaj sem še sprobal HD2900XT v Quake4 vse na MAX 1280x1024 in igra komot lepo dela. Prej pri GF 8800GTS 320MB nisem mogo sploh dat na Ultra nastavitve, ker je tak štekalo v igri da nisem mogo igrat. Se vidi da je 320MB dosti premalo za neke Ultra nastavitve v igrah, že zdaj kaj šele čez kako leto ali dve.

Pšenični ::

Hudo, res hudo. Zdej zgleda da ni več dileme.

_dragon_ ::

mene pa zanima od kerga proizvajalca se najbl splača kupt HD2900XT (asus, sapphire,...)

macgajver ::

Glede quake4 isti engin kot doom3 ze precej stara igra ni zahtevala ravno blazno hitrih kartic temveč za ultra nastavitve 512rama na grafični. Drugač men nebo to nikol jasn s temi engini primer poglejte igro painkiller grafika trga gate še dons zahtevna totalno nič na 9800pro sem jo igral na najvišjih nastavitvah. Tko da čist od developerjev odvisn kolk dela vložijo v grafiko in optimizacijo da se nrdit full hudo stvar še en primer hl2 ki je bil še brez hdr huda grafika pa na vseh mašinah je laufou ko urca na high details.

Drugač moj glas gre radeonki.
tenstan krompir je pa zakon

jimyboy ::

Velikost tekstur nima nobene veze z optimizacijo. Poglej si kake teksture ima Painkiler in kakšne Doom 3 na Ultra. Če teksture zasedejo več rama kot ga ima grafa na voljo se bo igra pač občasno zatikala. Tudi za HL2 obstajajo modi ki nujno zahtevajo grafo z 512MB rama.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DX 10 ali DX 9 grafa? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Kaj kupiti
80137504 (21723) macgajver
»

ATi HD2900XT ali GeForce 8800GTS 640MB ??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
777172 (4874) Xtra
»

POMOČ PRI IZBIRI KOMPONENT(sam še en n00b ki ne ve kaj rabi)

Oddelek: Kaj kupiti
292728 (2047) InTenZZive
»

Se splača prodat?

Oddelek: Kaj kupiti
141255 (736) OldSkul
»

Primerna grafa za moje računalO! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
905015 (4057) Klemzz

Več podobnih tem