» »

Carina

Carina

Temo vidijo: vsi
««
79 / 89
»»

darkolord ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Že razumem, da DDP kvazi 'uradno' na tradicionalen način označuje, da je za pošiljko že vse plačano. Toda zakaj vraga se potem zdaj gremo IOSS, če kot kaže, tudi ta ni 'tisto ta pravo' za naše vrle organe?
IOSS je namenjen lažjemu pobiranju davka - za naše "organe" IOSS tudi zadostuje in ti potem ne zaračunajo ničesar več.

Pošta je pa neodvisna od "organov" in ti svoje storitve zaračuna.

Zgodovina sprememb…

AEx_1-7 ::

SeMiNeSanja je izjavil:

AEx_1-7 je izjavil:


Ce stvari poznate, potem kupujete po nacinu DDP in ne DDU (IOSS), pa tudi cakali boste manj.

Kot da ti ponujajo možnost izbire.... - ali sem kaj zamudil?

btw.: če so dosedanje pošiljke, ki jih je 'obdelovala' Pošta bile kvazi 'pomanjkljivo označene', pa so zato šle v postopek kljub plačanemu DDV, imam sedaj opravka z pošiljko, za katero me Pošta prosi za podatke - a sama navaja, da se gre za IOSS pošiljko.

Že razumem, da DDP kvazi 'uradno' na tradicionalen način označuje, da je za pošiljko že vse plačano. Toda zakaj vraga se potem zdaj gremo IOSS, če kot kaže, tudi ta ni 'tisto ta pravo' za naše vrle organe?


Dandanes je vedno izbira, v skrajnem primeru, tudi da ne kupite nic ali pa drugje -- ce gre za AE (ostalo ne poznam/uporabljam), so stvari podrobno prediskutirane ze v AE temi (objavljen je seznam kako narociti, in se mnogo drugih info).

PS postopki so le v primeru DDU (z IOSS ali brez) in izkljucno ce jih naroci prejemnik, ki jih jasno tudi placa (kvazi, pomanjkljivo, ... ne vem, moje posiljke niso v teh postopkih nikoli obravnavane, zato ker uporabim vedno DDP) -- ne narocajte s "China Post" in "Seller's Shipping Method", pa bo sitnosti, stroskov in izgube casa zagotovo precej manj.

IGNORE povabila iz PS za INKASSO in ponovno narocite (po nacinu DDP):
- cca. 21 dni za 'to Slovenia via AliExpress Saver Shipping'
- 14-21 dni za 'to Slovenia via AliExpress Standard Shipping'

DDU=IOSS (z redkimi izjemami), vsekakor odsvetujem, to se gre neosvesceni kupec (in ima jasno ustrezne posledice), zato tudi tu nepreestano nerga, kot da bo potem/zato kaj drugace!

AE DDP ni nic kvazi, govorim pa na podlagi lastnih posiljk in preverbe deklaracij na njih s placili na AE!

... da ne bomo tukaj vsi off-topic (carina je itak sele NAD 150 EUR).
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

Kumbaja ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Kumbaja je izjavil:

In še enkrat - če prodajalec zajebe in sem jaz moral zadevo kupiti pri drugem prodajalcu, ker prvi ni dobavil kot je dogovorjeno, nimam popolnoma nobene obveze da mu karkoli plačujem.

Nimaš pa nikakršne pravice, da si zadevo prilastiš. Tako, kot nimaš pravice žalit vse povprek samo zato, ker se ne strinjamo s tabo. Ampak tvoje "moralno aposotolstvo" si v tej temi že večkrat jasno izpostavil.
Res žalostno, kam smo prišli!

Z eno besedo nisem napisal, da si karkoli prilastiš - očitno si funkcionalno nepismen?

Katastrofa, če te kljub prepovedi komentira funkcionalno nepismeni bully!


Bully? jao, ko take ven meče nekdo, ki mi že 10 strani grozi s prepovedmi in cepeta kot tri leten otrok. Seveda si nisi prilastil, predmeti ostanejo v 12 dimenziji pred tvojim nabiralnikom.

SeMiNeSanja ::

Kumbaja je izjavil:

Bully? jao, ko take ven meče nekdo, ki mi že 10 strani grozi s prepovedmi in cepeta kot tri leten otrok.

Eto, funkcionalno nepismen!

Nisem niti malo grozil z prepovedjo - temveč sem ti KONKRETNO PREPOVEDAL DA ME KOMENTIRAŠ !
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Tammih ::

Tammih je izjavil:

Evo, se moje izkusnje z narocilom preko Aliekspress iz Kitajske. Placal sem 22 ddv direktno prodajalcu. V 9 dneh je bil paket v NL. Nato se 4 dni do Slovenije. Seveda je nasa carinska paket zadrzala, zahtevajo ddv. Jaz sem jim po prejemu sms-a takoj oddal elektronsko vlogo ter se strinjal s ponovnim placilom ddv (bom naredil na aliekspress dispute za vracilo).
No, zdaj pa cakam ze 10 dni, da se nasa posta/carina odloci vrociti paket. Katastrofa kako pocasi tece kolesje v Sloveniji. Popolnoma so nesposobni!!!!!!!!!!


Samo za info. Prejel sem pošto po cca 14 dneh na pošti Slovenije.
Še 1x sem moral plačat DDV, čeprav sem gqa plačal že Aliexpressu. Odprl sem dispute, predložil vse dokaze, vendar ga je zavrnil tako prodajalec, kot tudi Aliexpress. Prodajalec pravi, da je TAX vzel Aliexpress, Aliexpress pa se dela neumnega in piše, da za carino ne odgovarjajo (ignorirajo mojo razlago, slike ipd., da ne gre za carino temveč DDV/TAX).
Predvidevam, da Aliexpress lepo zaračuna davek in ga obdrži zase.

Kumbaja ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Kumbaja je izjavil:

Bully? jao, ko take ven meče nekdo, ki mi že 10 strani grozi s prepovedmi in cepeta kot tri leten otrok.

Eto, funkcionalno nepismen!

Nisem niti malo grozil z prepovedjo - temveč sem ti KONKRETNO PREPOVEDAL DA ME KOMENTIRAŠ !


In sem te že večkrat vprašal kaj si domišljaš, da si da mi boš karkorli preopovedoval? Neotesan bully? In ja, bully, samo goziš, ker naredit ne moreš popolnoma nič, ne glede na to kako funkcionalno nepismen si.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()

SeMiNeSanja ::

Kumbaja je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:

Kumbaja je izjavil:

Bully? jao, ko take ven meče nekdo, ki mi že 10 strani grozi s prepovedmi in cepeta kot tri leten otrok.

Eto, funkcionalno nepismen!

Nisem niti malo grozil z prepovedjo - temveč sem ti KONKRETNO PREPOVEDAL DA ME KOMENTIRAŠ !


In sem te že večkrat vprašal kaj si domišljaš, da si da mi boš karkorli preopovedoval? Neotesan bully? In ja, bully, samo goziš, ker naredit ne moreš popolnoma nič, ne glede na to kako funkcionalno nepismen si.

Kdorkoli, ki obvlada osnove spodobnega obnašanja, se pravi, da ni popolnoma neotesano teslo, bi že ob prošnji razumel, da sogovornik ne želi biti komentiran.

Če prošnja ne obrodi sadov, ker morda ni dovolj jasna (osebek, ki mu je namenjena preveč nevzgojen, neotesan, nesramen, ...., neumen, zabit, zaostal, ..., bully, pretepač, verbalni nasilnež, nasilnež na splošno?), potem mu izrečeš nedvoumno jasno prepoved, da mu nebi prepustil možnosti izgovarjanja na 'interpretacije', da česa morda ni 'pravilno razumel'.

Skratka, pojasni kaj od zgoraj naštetega si, da nisi sposoben doumeti, da nekdo ne želi, da ga komentiraš in ga pustiš na miru?

Vzgoja pa.... a če ni kazni, potem prepovedi ne veljajo?
Tipični bully... 'kaj mi pa moreš' kajne? Če te nekdo ne more konkretno 'kaznovat' si pa misliš, da si lahko vse dovoliš?
Ko pa imaš človeka konkretno pred sabo, pa rep med noge in cviliti ko cucek, da te naj ne 'nauči kozjih molitvic', oz. nadoknadi 'vzgojo', ki so jo tvoji starši zamudili?
Ja, poznamo take pičkice. Za ekranom velik gobec, v živo pa brez 'kompanjonov' ta največje reve, kar jih je.

Ubogi revež, če moraš tako kompenzirati........
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

AEx_1-7 ::

Se vzorcna/ilustrativna (on-topic) primerjava storitev obravnave dospelih CN posiljk v EU za SI prejemnika v smislu DDP/DDU:

DDP:
14/8/2021 10:45:00 Budapest-Linehaul Arrival:Arrived Budapest
17/8/2021 15:50:29 Import clearance start
17/8/2021 16:44:22 Import clearance success
24/8/2021 16:05:04 Arrival at SILJUA
25/8/2021 12:02:58 Delivered

Postopek = 1 ura, dodatni strosek = 0 EUR (skupni rok dostave E2E = 3+15=18 dni)

DDU:
17/8/2021 13:00:00 Arrival at SILJUA
17/8/2021 14:00:15 Item held by import Customs SILJUA
17/8/2021 14:00:15 Item presented to import Customs SILJUA
30/8/2021 16:46:14 Item returned from import Customs SILJUA
31/8/2021 09:59:47 Final delivery

Postopek = 13 dni, dodatni strosek = zagotovo ne 0 EUR (kar ve prejemnik, skupni rok dostave E2E = 89 dni)
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

FireSnake ::

SeMiNeSanja je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Kdo se izmotava? Jaz sem povedal naravnost in direktno. Kaj ti ni jasno?

Nikoli nisem nič ukradel.
Enkrat se mi je zgodilo, da sem dobil nazaj denar. Nakar je zadeva (kabli za telefon) po teh mesecih od skrajnega roka prišla (takrat še carina ni zaustavljala vsega).
Kontaktiral sem prodajalca in mu preko paypal zadevo plačal. To je normalno! Samo capinom tvojega kova je to tuje, da se zadeva, ki jo dobiš tudi plača. In glede na to, kako si začel cviliti si pokradel kar nekaj robe. Sluzec, sakramenski!

Nakupov samo preko eBay imam skoraj 500.
Kje je še vse ostalo (AE, GB ...).

Da ponovim: gnusi, ki kradejo robo so krivi, da nekateri prodajalci ne pošiljajo v Slovenijo.
Normalno, če so se že opekli.
In potem se eni celo čudijo.

Ja, imam visoke moralne standarde! In taki, kot si ti sem mi GNUSIJO!
Ne samo, da kradete. To, na svoj neumen način, celo želite opravičiti.

Gnusobe je še (preveč) lepa beseda!

WTF je narobe s tabo?

KDO je govoril da počne karkoli? S kakšno pravico TI drugim podtikaš kaj da počno?

In SAMO 1x si dobil robo kljub disputu? Pri več kot 500 pošiljkah? Lažeš kot pes!

In še enkrat - če prodajalec zajebe in sem jaz moral zadevo kupiti pri drugem prodajalcu, ker prvi ni dobavil kot je dogovorjeno, nimam popolnoma nobene obveze da mu karkoli plačujem.

Kar je pri tem še slabše - če si plačal direktno na PayPal, sta tako TI, kot prodajalec okradla AliExpress, ker sta ga okolprinesla za njegov delež zaslužka.

No, pa zdaj moraliziraj, gospod zlagani moralni apostol!

Kako že lepo pravijo, da naj vrže kamen tisti, ki nima nobenega greha?

Ti pa moraliziraš in pljuvaš po drugih, sam pa..... eh, sami čudaki so še tu gor, ki se jim gre samo za to, da po drugih pljuvajo.
Včasih smo si na forumih pomagali in svetovali, ne pa hodili gor, da bi se preseravali nad drugimi.
Res žalostno, kam smo prišli!


Aha!
Kradljivec, ko mu zmanjka argumentov (še več: blodnje, ki jih je želel podtakniti demantiramo v štartu) začne z napadi?
oh, kako predvidljivo!

Sram me je, da imamo take nizkotne državljane, kot si ti.
S športom, katerim se ukvarjam, želimo Slovenijo pokazati v lepi luči.
Potem se pa najdejo capini (komot rečem gnusi), ki robo kradejo in mečejo slabo luč na našo državo.

Kako te ni sram? Kako se lahko sploh pogledaš v ogledalo?

Na srečo nisem edini, ki te je spregledal. Gnusoba kradljiva!

In od kdaj si kradljivci jemljejo pravico, da jokajo o tem kam smo prišli?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

SeMiNeSanja ::

FireSnake je izjavil:

Razne bolestne blodnje....

NIČ ne veš o meni, niti o osebi, ki si jo najprej napadel, da je kradljivka, lopov, baraba.

Torej kdo si ti, da si drzneš soditi o drugih?

Še ena taka rit kot Kumbaja, ki si tukaj upa pljuvat po drugih, v real life pa ta največja reva.
Na kozlanje mi greste taki pezdeti, ki rabite forume, da se lahko izživljate nad ljudmi, ki z vami nimajo čisto nič skupnega.

Admini pa mižijo in stran gledajo, ko napadate in žalite po dolgem in počez. Ja, pa bognedaj, da vam kdo reče, da to ni na mestu. Ajmene.... Takrat šele začnete noret.... hja, v RL bi že zdavnaj bil podučen o tem, za kaj se imaš za brigat.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

goba ::

A se lahko gresta vidva kam drugam kregat? 8-)

FireSnake ::

@SeMiNeSanja: si pač odraz tega, kar napišeš. In to se je pri tebi klavrno končalo!
O tebi ne vem veliko, a še to kar vem je (veliko) preveč!

O tebi vem dovolj (opravičuješ krajo) in o osebi, ki si je prisvojila robo, ki je ni plačala ven dovolj (= kradljivka).

Obsodil sem krajo (vam nastavil ogledalo), nakar ste se začeli eni usajati in krajo celo opravičevati na vsak (debilen) možen način.

Ne gre to tako!

Če nečesa nisi plačal in obdržiš je to KRAJA! In vsakršno olajševalno okoliščino, ki si jo želel naplesti, je samo patetičen izgovor, da bi lahko kradel.

@goba: se opravičujem, a do kradljivcev imam ničelno toleranco. Jim je treba dati vedeti, koliko so vredni: NIČ (pa še to je preveč)!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Kumbaja ::

SeMiNeSanja je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Razne bolestne blodnje....

NIČ ne veš o meni, niti o osebi, ki si jo najprej napadel, da je kradljivka, lopov, baraba.

Torej kdo si ti, da si drzneš soditi o drugih?

Še ena taka rit kot Kumbaja, ki si tukaj upa pljuvat po drugih, v real life pa ta največja reva.
Na kozlanje mi greste taki pezdeti, ki rabite forume, da se lahko izživljate nad ljudmi, ki z vami nimajo čisto nič skupnega.

Admini pa mižijo in stran gledajo, ko napadate in žalite po dolgem in počez. Ja, pa bognedaj, da vam kdo reče, da to ni na mestu. Ajmene.... Takrat šele začnete noret.... hja, v RL bi že zdavnaj bil podučen o tem, za kaj se imaš za brigat.


Admini predvsem mižijo ob vseh verbalnih izpadih, žalitvah in nadlegovanju, ki si si jih ti privoščil. Ugibam, da zato, ker je vse skupaj precej zabavno, ko odrasel, ne ravno najbolj inteligenten osebek, cepeta in se trmi kot triletni otrok.

Kar se pa prepovedi tiče, pa vidim, da sedaj že o kaznih snajaš in groziš z fizičnim nasiljem, pa sploh še nisi uspel razložit, kaj točno si domišlajš, da si, da boš sploh lahko uvajal prepovedi? Je pa žalostno, kako v isti sapi kričiš kako smo grozni, hkrati pa si drzneš grozit s fizičnim nasiljem, kot največji primitivec daleč naokoli.

SeMiNeSanja ::

Kumbaja je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Razne bolestne blodnje....

NIČ ne veš o meni, niti o osebi, ki si jo najprej napadel, da je kradljivka, lopov, baraba.

Torej kdo si ti, da si drzneš soditi o drugih?

Še ena taka rit kot Kumbaja, ki si tukaj upa pljuvat po drugih, v real life pa ta največja reva.
Na kozlanje mi greste taki pezdeti, ki rabite forume, da se lahko izživljate nad ljudmi, ki z vami nimajo čisto nič skupnega.

Admini pa mižijo in stran gledajo, ko napadate in žalite po dolgem in počez. Ja, pa bognedaj, da vam kdo reče, da to ni na mestu. Ajmene.... Takrat šele začnete noret.... hja, v RL bi že zdavnaj bil podučen o tem, za kaj se imaš za brigat.


Admini predvsem mižijo ob vseh verbalnih izpadih, žalitvah in nadlegovanju, ki si si jih ti privoščil. Ugibam, da zato, ker je vse skupaj precej zabavno, ko odrasel, ne ravno najbolj inteligenten osebek, cepeta in se trmi kot triletni otrok.

Kar se pa prepovedi tiče, pa vidim, da sedaj že o kaznih snajaš in groziš z fizičnim nasiljem, pa sploh še nisi uspel razložit, kaj točno si domišlajš, da si, da boš sploh lahko uvajal prepovedi? Je pa žalostno, kako v isti sapi kričiš kako smo grozni, hkrati pa si drzneš grozit s fizičnim nasiljem, kot največji primitivec daleč naokoli.

Ali pri ženske tudi nadleguješ in posiljuješ, čeprav ti rečejo, da nehaj?
Ali ženskam tudi rečeš, da so ti 'težile', ker so imele prekratke kiklce, pa preglobok dekolte, da si 'moral nekaj naresti'?

Popolnoma nobene razlike ni, samo začuda, če žensko nadleguješ, je vsakemu jasno, da si nadlegovalec, nasilnež, morda celo posiljevalec, ko ne upoštevaš, da ti reče da nehaj.

Če ti kdo reče PUSTI ME PRI MIRU nima veze, za kaj se gre, niti kdo je - imaš ga za pustiti pri miru. Za karkoli drugega nimaš popolnoma nobenega opravičila.

Ravno tako tudi forum/admini nimajo nobenega opravičila, da to dopuščajo.

Žal pa so admini naredili čisto navadno greznico iz tega foruma.
Taki, kot si ti in oni 'ognjeni' odganjate ljudi, ki ne hodijo sem, da bi jim nekdo sral po glavi.

Skratka, fuck off bully!
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Kumbaja ::

vidim, da imaš hude težave z razumevanjem ne samo carinskih postopkov in pristojnosti EU institucij, pač pa tudi z koncepti kot je svoboda govora. In ja, svoboda govora pomeni, da lahko prosto izražam svoje mnenje na javnih forumih in mi tega naključni mimoidoči ne more preprečit samo zato, ker je primitivec, ki bi vse svoje težave reševal s fizičnim nasiljem.

Tako, da če kdo odganja ljudi in serje po tem forumu si to v prvi vrsti ti s svojim žaljenjem in potrebo po enoumju, kjer je vsak, ki se s teboj ne strinja deležen sedaj še kar groženj z fizičnim nasiljem.

Tako, da če iščeš bullyje najprej poglej v ogledalo.

Še citat, ki odlično privzame tvoj dorpinos in sploh to abotno primerjavo s posilstvi in fizičnim nasiljem (s katerim mimogrede samo ti goziš):

SeMiNeSanja je izjavil:

Ali lahko nek admin že enkrat prične brisati SeMiNeSanja provokacije, ki izključno drekajo topic po dolgem in počez?

Kako slep moraš biti kot admin, da ne vidiš, da ta osebek tukaj izvaja zgolj samopromocijo na račun vseh ostalih udeležencev teme?

Niti v enem postu ni doprinesel ničesar drugega kot zdraho - zakaj torej ga moramo še kar naprej gledati?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()

SeMiNeSanja ::

Kumbaja je izjavil:

vidim, da imaš hude težave z razumevanjem ne samo carinskih postopkov in pristojnosti EU institucij, pač pa tudi z koncepti kot je svoboda govora. In ja, svoboda govora pomeni, da lahko prosto izražam svoje mnenje na javnih forumih in mi tega naključni mimoidoči ne more preprečit samo zato, ker je primitivec, ki bi vse svoje težave reševal s fizičnim nasiljem.

Tako, da če kdo odganja ljudi in serje po tem forumu si to v prvi vrsti ti s svojim žaljenjem in potrebo po enoumju, kjer je vsak, ki se s teboj ne strinja deležen sedaj še kar groženj z fizičnim nasiljem.

Tako, da če iščeš bullyje najprej poglej v ogledalo.

Še citat, ki odlično privzame tvoj dorpinos in sploh to abotno primerjavo s posilstvi in fizičnim nasiljem (s katerim mimogrede samo ti goziš):

SeMiNeSanja je izjavil:

Ali lahko nek admin že enkrat prične brisati SeMiNeSanja provokacije, ki izključno drekajo topic po dolgem in počez?

Kako slep moraš biti kot admin, da ne vidiš, da ta osebek tukaj izvaja zgolj samopromocijo na račun vseh ostalih udeležencev teme?

Niti v enem postu ni doprinesel ničesar drugega kot zdraho - zakaj torej ga moramo še kar naprej gledati?

Problem pri vsem tem je zgolj v tem, da si PRIMITIVEC v tem primeru TI...

No, ne samo primitivec - dobesedno si verbalni nasilnež
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Kumbaja ::

Ko to napišeš po tem ko si več uporabnikom foruma grozil z fizičnim nasiljem in zmerjal ljudi z gnojem, pezdeti, pičkicami, gnusi, bolniki itd. izpadeš precej pomilovanja vredno.

Dobesedno si to, kar druge obtožuješ - bully, ki se ni sposoben sprijaznit s tem, da določenih stvari ne razume in pričakuje, da se mu bodo vsi klanjali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()

FireSnake ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Kumbaja je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Razne bolestne blodnje....

NIČ ne veš o meni, niti o osebi, ki si jo najprej napadel, da je kradljivka, lopov, baraba.

Torej kdo si ti, da si drzneš soditi o drugih?

Še ena taka rit kot Kumbaja, ki si tukaj upa pljuvat po drugih, v real life pa ta največja reva.
Na kozlanje mi greste taki pezdeti, ki rabite forume, da se lahko izživljate nad ljudmi, ki z vami nimajo čisto nič skupnega.

Admini pa mižijo in stran gledajo, ko napadate in žalite po dolgem in počez. Ja, pa bognedaj, da vam kdo reče, da to ni na mestu. Ajmene.... Takrat šele začnete noret.... hja, v RL bi že zdavnaj bil podučen o tem, za kaj se imaš za brigat.


Admini predvsem mižijo ob vseh verbalnih izpadih, žalitvah in nadlegovanju, ki si si jih ti privoščil. Ugibam, da zato, ker je vse skupaj precej zabavno, ko odrasel, ne ravno najbolj inteligenten osebek, cepeta in se trmi kot triletni otrok.

Kar se pa prepovedi tiče, pa vidim, da sedaj že o kaznih snajaš in groziš z fizičnim nasiljem, pa sploh še nisi uspel razložit, kaj točno si domišlajš, da si, da boš sploh lahko uvajal prepovedi? Je pa žalostno, kako v isti sapi kričiš kako smo grozni, hkrati pa si drzneš grozit s fizičnim nasiljem, kot največji primitivec daleč naokoli.

Ali pri ženske tudi nadleguješ in posiljuješ, čeprav ti rečejo, da nehaj?
Ali ženskam tudi rečeš, da so ti 'težile', ker so imele prekratke kiklce, pa preglobok dekolte, da si 'moral nekaj naresti'?

Popolnoma nobene razlike ni, samo začuda, če žensko nadleguješ, je vsakemu jasno, da si nadlegovalec, nasilnež, morda celo posiljevalec, ko ne upoštevaš, da ti reče da nehaj.

Če ti kdo reče PUSTI ME PRI MIRU nima veze, za kaj se gre, niti kdo je - imaš ga za pustiti pri miru. Za karkoli drugega nimaš popolnoma nobenega opravičila.

Ravno tako tudi forum/admini nimajo nobenega opravičila, da to dopuščajo.

Žal pa so admini naredili čisto navadno greznico iz tega foruma.
Taki, kot si ti in oni 'ognjeni' odganjate ljudi, ki ne hodijo sem, da bi jim nekdo sral po glavi.

Skratka, fuck off bully!


Kradljiva smežinkica, nekaj se dajma razumeti: na javnem delu foruma si, jasno?
In javno si izpostavil, da je (po tvoje v določenih scenarijih) kraja upravičena.
Kaj si pričakoval? Da ti bomo ploskali.

Zato, kradljivec: na javnem delu foruma ti nimaš pravice bilo kaj zahtevati.
Če je kaj v nasprotju s pravili so to za tu admini, ne ti.

Je jasno?

@Kumbaja: kje je ta kradljiva krota grozil z nasiljem? Samo, da se malo zakrohočemo.
Pa lepo napisano, mimogrede. S tem, da se tega kradljivca tako ali tako ne jemlje resno.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

SeMiNeSanja ::

Kumbaja je izjavil:

Ko to napišeš po tem ko si več uporabnikom foruma grozil z fizičnim nasiljem in zmerjal ljudi z gnojem, pezdeti, pičkicami, gnusi, bolniki itd. izpadeš precej pomilovanja vredno.

Dobesedno si to, kar druge obtožuješ - bully, ki se ni sposoben sprijaznit s tem, da določenih stvari ne razume in pričakuje, da se mu bodo vsi klanjali.

Prispevek je klasičen primer prikritega verbalnega nasilja.

Predlagam izbris, ker tako obnašanje ne sodi na forum.

FireSnake je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:

Kumbaja je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Razne bolestne blodnje....

NIČ ne veš o meni, niti o osebi, ki si jo najprej napadel, da je kradljivka, lopov, baraba.

Torej kdo si ti, da si drzneš soditi o drugih?

Še ena taka rit kot Kumbaja, ki si tukaj upa pljuvat po drugih, v real life pa ta največja reva.
Na kozlanje mi greste taki pezdeti, ki rabite forume, da se lahko izživljate nad ljudmi, ki z vami nimajo čisto nič skupnega.

Admini pa mižijo in stran gledajo, ko napadate in žalite po dolgem in počez. Ja, pa bognedaj, da vam kdo reče, da to ni na mestu. Ajmene.... Takrat šele začnete noret.... hja, v RL bi že zdavnaj bil podučen o tem, za kaj se imaš za brigat.


Admini predvsem mižijo ob vseh verbalnih izpadih, žalitvah in nadlegovanju, ki si si jih ti privoščil. Ugibam, da zato, ker je vse skupaj precej zabavno, ko odrasel, ne ravno najbolj inteligenten osebek, cepeta in se trmi kot triletni otrok.

Kar se pa prepovedi tiče, pa vidim, da sedaj že o kaznih snajaš in groziš z fizičnim nasiljem, pa sploh še nisi uspel razložit, kaj točno si domišlajš, da si, da boš sploh lahko uvajal prepovedi? Je pa žalostno, kako v isti sapi kričiš kako smo grozni, hkrati pa si drzneš grozit s fizičnim nasiljem, kot največji primitivec daleč naokoli.

Ali pri ženske tudi nadleguješ in posiljuješ, čeprav ti rečejo, da nehaj?
Ali ženskam tudi rečeš, da so ti 'težile', ker so imele prekratke kiklce, pa preglobok dekolte, da si 'moral nekaj naresti'?

Popolnoma nobene razlike ni, samo začuda, če žensko nadleguješ, je vsakemu jasno, da si nadlegovalec, nasilnež, morda celo posiljevalec, ko ne upoštevaš, da ti reče da nehaj.

Če ti kdo reče PUSTI ME PRI MIRU nima veze, za kaj se gre, niti kdo je - imaš ga za pustiti pri miru. Za karkoli drugega nimaš popolnoma nobenega opravičila.

Ravno tako tudi forum/admini nimajo nobenega opravičila, da to dopuščajo.

Žal pa so admini naredili čisto navadno greznico iz tega foruma.
Taki, kot si ti in oni 'ognjeni' odganjate ljudi, ki ne hodijo sem, da bi jim nekdo sral po glavi.

Skratka, fuck off bully!


Kradljiva smežinkica, nekaj se dajma razumeti: na javnem delu foruma si, jasno?
In javno si izpostavil, da je (po tvoje v določenih scenarijih) kraja upravičena.
Kaj si pričakoval? Da ti bomo ploskali.

Zato, kradljivec: na javnem delu foruma ti nimaš pravice bilo kaj zahtevati.
Če je kaj v nasprotju s pravili so to za tu admini, ne ti.

Je jasno?

@Kumbaja: kje je ta kradljiva krota grozil z nasiljem? Samo, da se malo zakrohočemo.
Pa lepo napisano, mimogrede. S tem, da se tega kradljivca tako ali tako ne jemlje resno.

Prispevek je klasičen primer prikritega verbalnega nasilja.

Predlagam izbris, ker tako obnašanje ne sodi na forum.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Kraja pa ne sodi nikamor!

Nobeno prikrito verbalno nasilje ni. Zgolj ogledalo sem ti nastavil.
Kaj od tega, kar sem napisal, ne drži?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

SeMiNeSanja ::

FireSnake je izjavil:

Kraja pa ne sodi nikamor!

Nobeno prikrito verbalno nasilje ni. Zgolj ogledalo sem ti nastavil.
Kaj od tega, kar sem napisal, ne drži?

Prispevek je klasičen primer prikritega verbalnega nasilja.

Predlagam izbris, ker tako obnašanje ne sodi na forum.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

FireSnake ::

Nisi ti, kradljiva krota uporabnikom odkrito grozil?
Zdaj bi pa jokcal?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

SeMiNeSanja ::

FireSnake je izjavil:

Nisi ti, kradljiva krota uporabnikom odkrito grozil?
Zdaj bi pa jokcal?

Prispevek je nadaljevanje prikritega verbalnega nasilja.

Predlagam izbris, ker tako obnašanje ne sodi na forum.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Tammih ::

cca 5-10 let nazaj je bil to eden redkih slovenskih forumov z dokaj razgledano klientelo. Žal se zadeva očitno spreminja. Kvalitetne debate žal ni več, saj jo motijo nerazgledani pacienti. Upam, da gre za pubertetnike, ki imajo še čas za osebnostni razvoj, sicer je zadeva še bolj žalostna kot sicer.

FireSnake ::

Golazen, ki se je sem privlekla iz med-over-net je kar moteča, se strinjam.

Dobri nasveti se še vseeno najdejo (eni pomagamo na enih področjih, drugi pa na drugih).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

SeMiNeSanja ::

FireSnake je izjavil:

Golazen, ki se je sem privlekla iz med-over-net je kar moteča, se strinjam.

Dobri nasveti se še vseeno najdejo (eni pomagamo na enih področjih, drugi pa na drugih).

Prispevek je nadaljevanje prikritega verbalnega nasilja.
Njegov namen je izključno provociranje in žaljenje komentatorjev.

Predlagam izbris, ker tako obnašanje ne sodi na forum.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Samael ::

Ali pa če se izbrišete vsi? Kompletno.
Povsem ste usrali to pred vašim egotripanjem sicer informativno temo.
Samael != Samuel

FoxKnox ::

Tammih je izjavil:

Tammih je izjavil:

Evo, se moje izkusnje z narocilom preko Aliekspress iz Kitajske. Placal sem 22 ddv direktno prodajalcu. V 9 dneh je bil paket v NL. Nato se 4 dni do Slovenije. Seveda je nasa carinska paket zadrzala, zahtevajo ddv. Jaz sem jim po prejemu sms-a takoj oddal elektronsko vlogo ter se strinjal s ponovnim placilom ddv (bom naredil na aliekspress dispute za vracilo).
No, zdaj pa cakam ze 10 dni, da se nasa posta/carina odloci vrociti paket. Katastrofa kako pocasi tece kolesje v Sloveniji. Popolnoma so nesposobni!!!!!!!!!!


Samo za info. Prejel sem pošto po cca 14 dneh na pošti Slovenije.
Še 1x sem moral plačat DDV, čeprav sem gqa plačal že Aliexpressu. Odprl sem dispute, predložil vse dokaze, vendar ga je zavrnil tako prodajalec, kot tudi Aliexpress. Prodajalec pravi, da je TAX vzel Aliexpress, Aliexpress pa se dela neumnega in piše, da za carino ne odgovarjajo (ignorirajo mojo razlago, slike ipd., da ne gre za carino temveč DDV/TAX).
Predvidevam, da Aliexpress lepo zaračuna davek in ga obdrži zase.

V disputu bi moral navesti, da prodajalec v elektronsko prijavo pošiljke ni navedel IOSS številke , po kateri se preveri plačilo ddv, ponavadi jo sploh nima, in AE vrne ddv.

Tammih ::

FoxKnox je izjavil:

Tammih je izjavil:

Tammih je izjavil:

Evo, se moje izkusnje z narocilom preko Aliekspress iz Kitajske. Placal sem 22 ddv direktno prodajalcu. V 9 dneh je bil paket v NL. Nato se 4 dni do Slovenije. Seveda je nasa carinska paket zadrzala, zahtevajo ddv. Jaz sem jim po prejemu sms-a takoj oddal elektronsko vlogo ter se strinjal s ponovnim placilom ddv (bom naredil na aliekspress dispute za vracilo).
No, zdaj pa cakam ze 10 dni, da se nasa posta/carina odloci vrociti paket. Katastrofa kako pocasi tece kolesje v Sloveniji. Popolnoma so nesposobni!!!!!!!!!!


Samo za info. Prejel sem pošto po cca 14 dneh na pošti Slovenije.
Še 1x sem moral plačat DDV, čeprav sem gqa plačal že Aliexpressu. Odprl sem dispute, predložil vse dokaze, vendar ga je zavrnil tako prodajalec, kot tudi Aliexpress. Prodajalec pravi, da je TAX vzel Aliexpress, Aliexpress pa se dela neumnega in piše, da za carino ne odgovarjajo (ignorirajo mojo razlago, slike ipd., da ne gre za carino temveč DDV/TAX).
Predvidevam, da Aliexpress lepo zaračuna davek in ga obdrži zase.

V disputu bi moral navesti, da prodajalec v elektronsko prijavo pošiljke ni navedel IOSS številke , po kateri se preveri plačilo ddv, ponavadi jo sploh nima, in AE vrne ddv.

Bom poskusil.. Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tammih ()

k3k3tz ::

AEx_1-7 je izjavil:

...

Zato ker pac lahko. Stvari so podrobno prediskutirane ze v AE temi ... da ne bomo tukaj vsi off-topic (carina je itak sele NAD 150 EUR).
Ce stvari poznate, potem kupujete po nacinu DDP in ne DDU (IOSS), pa tudi cakali boste manj.


VSAKA pošiljka iz tretjih držav je predmet carinskega postopka, ne glede na IOSS in podobno. Carinski postopek zajema še vse kaj drugega, kot samo obračunavanje DDV. To, da si za nekaj plačal DDV ne pomeni, da ni omejitev za uvoz. Fejki, prepovedane substance, zdravila, žive rastline... za začetek. In pošta baje zaračuna za predložitev blaga v carinski postopek/pregled. Je pa res, da meji na oderuštvo.

SeMiNeSanja je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Nisi ti, kradljiva krota uporabnikom odkrito grozil?
Zdaj bi pa jokcal?

Prispevek je nadaljevanje prikritega verbalnega nasilja.

Predlagam izbris, ker tako obnašanje ne sodi na forum.


Vsi tvoji "prispevki" so samo glasno prikrivanje pomanjkanja znanja s področja, na katerem hočeš biti hudo pameten.
Dunning in Kruger bi z veseljem kako rekla s tabo.
O tvojem infantilnem obnašanju pa raje ne bi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k3k3tz ()

AEx_1-7 ::

k3k3tz je izjavil:

AEx_1-7 je izjavil:

...

Zato ker pac lahko. Stvari so podrobno prediskutirane ze v AE temi ... da ne bomo tukaj vsi off-topic (carina je itak sele NAD 150 EUR).
Ce stvari poznate, potem kupujete po nacinu DDP in ne DDU (IOSS), pa tudi cakali boste manj.


VSAKA pošiljka iz tretjih držav je predmet carinskega postopka, ne glede na IOSS in podobno. Carinski postopek zajema še vse kaj drugega, kot samo obračunavanje DDV. To, da si za nekaj plačal DDV ne pomeni, da ni omejitev za uvoz. Fejki, prepovedane substance, zdravila, žive rastline... za začetek. In pošta baje zaračuna za predložitev blaga v carinski postopek/pregled. Je pa res, da meji na oderuštvo.



Govorite o 'Import clearance' katerega financni del je (lahko) tudi carinjenje in preverba statusa/placila ddv, ... kontekst OP (ker citirali ste le delno in kakor pac ste) je bil zgolj DDV+IOSS in zakaj postopek v LJ, moj odgovor je naslovil ta kontekst ter AE DDP in AE DDU distinkcijo.

Import clearance dospelih CN posiljk v EU za SI prejemnika v primeru AE DDP nikoli ni izveden v SI, ker se vstop v EU in 'import clearance' pac ne zgodi v SI oz. je ta postopek ze opravljen pred prihodom blaga v SI (pa pustiva sedaj trosarinske tehnikalije, morebitne ponaredke, zive zivali, ... ker je povsem izven konteksta).

Reciva, da stvari dovolj dobro poznam, da vem o cem govorim (pa ni napad na vas osebno, just for clarity's sake).

2.50 EUR+ (ali koliko jim ze placujejo/te), po definiciji oderustva NI ODERUSTVO (niti ne meji nanj), je pa 'postopek', kot ga izvajajo, na trhlih nogah -- bo sodna veja rekla svoje, pa bo, OK (zdrave pameti itak/zal ni nikjer vec)?
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

goba ::

Kako je z darili? Včasih dobim kaj, ne da bi me pošiljatelj o tem obvestil.
Če zacahnem v obrazcu "Darilo", ker pač predvidevam, da gre za darilo, gre to skozi brez zapletov? :]
Ima kdo izkušnje?
lp,d

Okapi ::

Ne gre, ker ti ne verjamejo, da je res darilo.

Dreja48 ::

Glede daril. Jaz bom dobila pri par izdelkih ekstra še par bonus zadev. Stvar je brezplačna kot darilo zaradi tega ker sem imela prednaročilo. Kaj jim naj dam tu za računa? A je res potrebno navadnega človeka obrati do kosti.
Jaz sem tako ekstremno razočarana nad vmes tem, da jih imam počasi dovolj. Nesposobni so, pa to ni normalno da pride v par dneh iz tujine v Slovenijo in potem tu čaka skoraj mesec dni da se premakne naprej. Pa še denar hočejo za to storitev. A smo res tako za časom, da ne morejo dobiti sposoben kader, zaposliti zraven ljudi in vsaj nekaj urediti v tej državi da bo delovalo.

SeMiNeSanja ::

Dreja48 je izjavil:

Glede daril. Jaz bom dobila pri par izdelkih ekstra še par bonus zadev. Stvar je brezplačna kot darilo zaradi tega ker sem imela prednaročilo. Kaj jim naj dam tu za računa? A je res potrebno navadnega človeka obrati do kosti.
Jaz sem tako ekstremno razočarana nad vmes tem, da jih imam počasi dovolj. Nesposobni so, pa to ni normalno da pride v par dneh iz tujine v Slovenijo in potem tu čaka skoraj mesec dni da se premakne naprej. Pa še denar hočejo za to storitev. A smo res tako za časom, da ne morejo dobiti sposoben kader, zaposliti zraven ljudi in vsaj nekaj urediti v tej državi da bo delovalo.

Bolj potihem, da te ne bodo napadli, da hočeš krasti državi!

Mislim, da včasih, v stari jugi z darili sploh ni bil tak hud problem. Sem kot otrok kdaj pa kdaj kaj dobil od tete v tujini, pa niso nič komplicirali, če je bilo deklarirano kot darilo (in ni presegalo neke hude vrednosti).

Danes pa res ne vem, kako barantajo s temi zadevami. Glej, da ti ne bodo zadevo ocenili, pa zaračunali še akontacijo dohodnine v višini 25% :|

Mislim da je najbolje, če pokličeš direktno na carino in se pri njih pozanimaš, kako je dejansko s temi darili. Se bojim, da stvari niso tako zelo enostavne, ker so zadaj lahko tudi kakšne mednarodne pogodbe.

Seveda pa je absurdno, da npr. teta pošlje čokoladnega Miklavža svojemu vnuku, pa da bi se carinska pošta vsedla gor na paket in zaračunavala ddv in storitve... A kaj, ko žal nič ni nemogoče...
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

goba ::

Dreja48 je izjavil:

Glede daril. Jaz bom dobila pri par izdelkih ekstra še par bonus zadev. Stvar je brezplačna kot darilo zaradi tega ker sem imela prednaročilo. Kaj jim naj dam tu za računa? A je res potrebno navadnega človeka obrati do kosti.
Jaz sem tako ekstremno razočarana nad vmes tem, da jih imam počasi dovolj. Nesposobni so, pa to ni normalno da pride v par dneh iz tujine v Slovenijo in potem tu čaka skoraj mesec dni da se premakne naprej. Pa še denar hočejo za to storitev. A smo res tako za časom, da ne morejo dobiti sposoben kader, zaposliti zraven ljudi in vsaj nekaj urediti v tej državi da bo delovalo.


Napišeš pač ceno in poštnino za tisto, kar si res plačala in upaš, da ne bojo komplicirali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: goba ()

k3k3tz ::

AEx_1-7 je izjavil:

k3k3tz je izjavil:

AEx_1-7 je izjavil:

...

Zato ker pac lahko. Stvari so podrobno prediskutirane ze v AE temi ... da ne bomo tukaj vsi off-topic (carina je itak sele NAD 150 EUR).
Ce stvari poznate, potem kupujete po nacinu DDP in ne DDU (IOSS), pa tudi cakali boste manj.


VSAKA pošiljka iz tretjih držav je predmet carinskega postopka, ne glede na IOSS in podobno. Carinski postopek zajema še vse kaj drugega, kot samo obračunavanje DDV. To, da si za nekaj plačal DDV ne pomeni, da ni omejitev za uvoz. Fejki, prepovedane substance, zdravila, žive rastline... za začetek. In pošta baje zaračuna za predložitev blaga v carinski postopek/pregled. Je pa res, da meji na oderuštvo.



Govorite o 'Import clearance' katerega financni del je (lahko) tudi carinjenje in preverba statusa/placila ddv, ... kontekst OP (ker citirali ste le delno in kakor pac ste) je bil zgolj DDV+IOSS in zakaj postopek v LJ, moj odgovor je naslovil ta kontekst ter AE DDP in AE DDU distinkcijo.

Import clearance dospelih CN posiljk v EU za SI prejemnika v primeru AE DDP nikoli ni izveden v SI, ker se vstop v EU in 'import clearance' pac ne zgodi v SI oz. je ta postopek ze opravljen pred prihodom blaga v SI (pa pustiva sedaj trosarinske tehnikalije, morebitne ponaredke, zive zivali, ... ker je povsem izven konteksta).

Reciva, da stvari dovolj dobro poznam, da vem o cem govorim (pa ni napad na vas osebno, just for clarity's sake).

2.50 EUR+ (ali koliko jim ze placujejo/te), po definiciji oderustva NI ODERUSTVO (niti ne meji nanj), je pa 'postopek', kot ga izvajajo, na trhlih nogah -- bo sodna veja rekla svoje, pa bo, OK (zdrave pameti itak/zal ni nikjer vec)?


Odzval sem se predvsem zato, ker očitno večina misli, da je glavno delo carine v poštnem prometu pobiranje DDV. V bistu pa, razen nadzora, niti nima nič pri tem. Reciva, da stvari dovolj dobro poznam, da vem o čem govorim.
Definicije... se oproščam, če sem uporabil premočno primero, je bilo mišljeno bolj figurativno.

goba ::

Okapi je izjavil:

Ne gre, ker ti ne verjamejo, da je res darilo.


Ne gre za zlagane AE gifte, ampak za resnična darila.

SeMiNeSanja ::

k3k3tz je izjavil:


Odzval sem se predvsem zato, ker očitno večina misli, da je glavno delo carine v poštnem prometu pobiranje DDV. V bistu pa, razen nadzora, niti nima nič pri tem. Reciva, da stvari dovolj dobro poznam, da vem o čem govorim.
Definicije... se oproščam, če sem uporabil premočno primero, je bilo mišljeno bolj figurativno.

Hja, Carina kot taka je seveda vse kaj drugega kot 'inkasant DDV-ja' - to je bolj 'dodatna naloga', ki ji je bila naložena z uvedbo DDV-ja pred ne vem koliko leti. Pri tem pa ji ostajajo še vse naloge, ki jih je imela že pred tem.

Vendar v očeh povprečnega občana Janeza in Franca ter občanke Pepce in Johance, je Carina dejansko postala inkasant DDV-ja, pri čemer ji pridno pomaga Pošta in to tudi v primerih, ko ni ravno lahko razložiti, na kateri osnovi od njih terjajo DDV, če pa so tega že davno plačali.

Johanca, Pepca, Janez in Franc se pač ne srečujejo z vsemi postopki in dejavnostmi, ki potekajo pod okriljem Carine in segajo celo do laboratorijskih analiz blaga.
Zato pa se jim toliko bolj v spomin vžge vsak cent, ki jim ga nekdo vleče iz žepa, sploh če menijo, da se to dogaja neupravičeno.

Če si pošten, običajno nimaš nekih težav z carino. Žal pa je trenutna zmeda z DDV in pošiljkami iz Kitajske 'ljudsko' dojemanje postavilo na glavo - po novem imajo težave (predvsem?) pošteni ljudje.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

AEx_1-7 ::

goba je izjavil:

Okapi je izjavil:

Ne gre, ker ti ne verjamejo, da je res darilo.


Ne gre za zlagane AE gifte, ampak za resnična darila.


Merodajen bo FURS, ker je veliko razlicnih okoliscin in omejitev, ki vplivajo na (morebitne) postopke in deklariranje v posamezni taki situaciji sprejemanja daril oz. posiljk z darili (vrsta, vsebina in vrednost darila, kdo in od kod je posiljatelj, morda ste z njim v sorodu, ... lahko zapadete celo pod dodatno obdavcitev, ...).

Morda nam lahko tudi so-forumas pove se kaj vec (o stvareh, ki jih dovolj dobro pozna, da ve o čem govori), tako da bo tema bolj on-topic. Hvala.
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Okapi ::

goba je izjavil:

Okapi je izjavil:

Ne gre, ker ti ne verjamejo, da je res darilo.


Ne gre za zlagane AE gifte, ampak za resnična darila.

Ja, in? Carinik še vedno ne verjame. Vso srečo pri prepričevanju želim.;)

XyNOBvxWVJ ::

Aex, od kod si tako informiran o vseh pošiljkah, si kakšen trgovinski zastopnik? Delaš na importu ali kaj?

Zgodovina sprememb…

AEx_1-7 ::

XyNOBvxWVJ je izjavil:

Aex, od kod si tako informiran o vseh pošiljkah, si kakšen trgovinski zastopnik? Delaš na importu ali kaj?


Nic od navedenega, poisceva se tisto kar ste omenili, da sami cakate ...?
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Tidule ::

goba je izjavil:

Okapi je izjavil:

Ne gre, ker ti ne verjamejo, da je res darilo.


Ne gre za zlagane AE gifte, ampak za resnična darila.


Tudi resnična darila imajo vrednost (ne glede na to ali je bilo za njih potrebno plačati) in DDV se obračuna ob prvem uvozu v EU odvisno od vrednosti. Izjema, ki velja za dejanska darila, mislim da je ostala nespremenjena in sicer so DDV ob uvozu oproščena darila do vrednosti 45 EUR. Pri čemer pa je ključno, da sta tako prejemnik kot pošiljatelj fizični osebi, drugače oprostitev DDV ob uvozu ni možna.

Kumbaja ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Dreja48 je izjavil:

Glede daril. Jaz bom dobila pri par izdelkih ekstra še par bonus zadev. Stvar je brezplačna kot darilo zaradi tega ker sem imela prednaročilo. Kaj jim naj dam tu za računa? A je res potrebno navadnega človeka obrati do kosti.
Jaz sem tako ekstremno razočarana nad vmes tem, da jih imam počasi dovolj. Nesposobni so, pa to ni normalno da pride v par dneh iz tujine v Slovenijo in potem tu čaka skoraj mesec dni da se premakne naprej. Pa še denar hočejo za to storitev. A smo res tako za časom, da ne morejo dobiti sposoben kader, zaposliti zraven ljudi in vsaj nekaj urediti v tej državi da bo delovalo.

Bolj potihem, da te ne bodo napadli, da hočeš krasti državi!

Mislim, da včasih, v stari jugi z darili sploh ni bil tak hud problem. Sem kot otrok kdaj pa kdaj kaj dobil od tete v tujini, pa niso nič komplicirali, če je bilo deklarirano kot darilo (in ni presegalo neke hude vrednosti).

Danes pa res ne vem, kako barantajo s temi zadevami. Glej, da ti ne bodo zadevo ocenili, pa zaračunali še akontacijo dohodnine v višini 25% :|

Mislim da je najbolje, če pokličeš direktno na carino in se pri njih pozanimaš, kako je dejansko s temi darili. Se bojim, da stvari niso tako zelo enostavne, ker so zadaj lahko tudi kakšne mednarodne pogodbe.

Seveda pa je absurdno, da npr. teta pošlje čokoladnega Miklavža svojemu vnuku, pa da bi se carinska pošta vsedla gor na paket in zaračunavala ddv in storitve... A kaj, ko žal nič ni nemogoče...


Spet nabijaš o stvareh, ki jih ne poznaš in lažeš. Teta ti brez težav pošlje čokoladnega miklavža pa ne bo nikakšrnega DDV. Seveda pa je drugo, če je za goljufe tvojega koga "teta" random kitajska firma na Aliexpress, ki ti v zameno za "donacijo" pošilja "brezplačna" darila.

goba ::

Tudi DHL se je izmaknil našim dacarjem. Sicer samo kuverta, ampak iz Tajske.
Nič prelepljeno, original RX.........DE sledilna cifra.
Šla je mimo carinske, dostavil pa jo je naš poštar in želel podpis.

darkolord ::

Če je iz Tajske, potem original ni "DE" koda.

FireSnake ::

Dreja48 je izjavil:

Glede daril. Jaz bom dobila pri par izdelkih ekstra še par bonus zadev. Stvar je brezplačna kot darilo zaradi tega ker sem imela prednaročilo. Kaj jim naj dam tu za računa? A je res potrebno navadnega človeka obrati do kosti.
Jaz sem tako ekstremno razočarana nad vmes tem, da jih imam počasi dovolj. Nesposobni so, pa to ni normalno da pride v par dneh iz tujine v Slovenijo in potem tu čaka skoraj mesec dni da se premakne naprej. Pa še denar hočejo za to storitev. A smo res tako za časom, da ne morejo dobiti sposoben kader, zaposliti zraven ljudi in vsaj nekaj urediti v tej državi da bo delovalo.


Ni vse tako preprosto, kot si ti predstavljaš.
A ljudi (take, ki znajo delat) pa kar čez noč dobiš?

Kje ti delaš, če lahko vprašam (ker me čudi, da je zate vse tako preprosto)?

Pri vas nikoli niso uvajali?
Kaj to pomeni v praksi. Lahko razložiš?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

goba ::

darkolord je izjavil:

Če je iz Tajske, potem original ni "DE" koda.

Je original DE koda od DHL eCommerce Asia.

Dreja48 ::

FireSnake je izjavil:

Dreja48 je izjavil:

Glede daril. Jaz bom dobila pri par izdelkih ekstra še par bonus zadev. Stvar je brezplačna kot darilo zaradi tega ker sem imela prednaročilo. Kaj jim naj dam tu za računa? A je res potrebno navadnega človeka obrati do kosti.
Jaz sem tako ekstremno razočarana nad vmes tem, da jih imam počasi dovolj. Nesposobni so, pa to ni normalno da pride v par dneh iz tujine v Slovenijo in potem tu čaka skoraj mesec dni da se premakne naprej. Pa še denar hočejo za to storitev. A smo res tako za časom, da ne morejo dobiti sposoben kader, zaposliti zraven ljudi in vsaj nekaj urediti v tej državi da bo delovalo.


Ni vse tako preprosto, kot si ti predstavljaš.
A ljudi (take, ki znajo delat) pa kar čez noč dobiš?

Kje ti delaš, če lahko vprašam (ker me čudi, da je zate vse tako preprosto)?

Pri vas nikoli niso uvajali?
Kaj to pomeni v praksi. Lahko razložiš?


Seveda ni preprosto, se pa da na to pripraviti. V tem je ravno štos. Imeli so čas. Vem kaj je uvajanje, sem ga sama imela. Tudi oddelke sem že večkrat menjala in lahko iz izkušenj povem da sta 2 do 3 mesece čisto dovolj da osvojiš delo. Oni so že nekaj let vedeli da se bo to uvedlo. Tudi prestavilo se je vse zaradi korone. Saj se pa ne grejo kvantne fizike da rabijo 5 let uvajanja.
Razumem da je treba pakete preveriti, tako se je pač EU odločil. Moti me, da zdaj pošiljajo generične maile da so zasipani s paketi in da pač naj počakamo. A pretekla leta niso delali statistik koliko na letni ravni prejmejo paketov? Na podlagi tega se naredi izračun koliko ljudi boš rabil da bodo lahko te mase paketov pregledane v najkrajšem možnem času. Meni 3 tedni niso sprejemljivi. Tudi to me zanima kako je mogoče da še vedno moramo plačati 2,5€ in čakati 3 tedne na paket za katerega je bil pravilno odveden DDV (plus da je pravilno izpolnjen obrazec in je prodajalec vpisan v IOSS sistem)? Zakaj? Potem je čisto brezveze če plačam naši pošti ddv + 2,5€ in čakam 3 tedne ali plačam prodajalcu ddv in pol našim 2,5€ in čakam 3 tedne. Potem niso poenostavili čisto nič za kupca.
Jaz samo upam da bodo čez čas, ko se ljudje uvedejo, kot si ti rekel, stvari stekle bolj tekoče. Mogoče bo paket za 2, 3 dni že šel naprej iz carine. Prihodnost je v spletnih nakupih. Naše fizične trgovine ne dohajajo, ne cenovno in ne po izbiri.

Nočem se kregati in to niti ni moj namen. Se opravičujem če je bilo moje sporočilo preveč osorno. Jezna sem ker čakam in čakam da se en kup paketov premakne naprej. Še isti dan ko dobim obvestilo jim pošljem podatke. Ljudje so jezni, kar se vidi tudi po komentarjih na FB strani Pošte Slovenije.
Mi je pa zanimivo to, da vas ene ne moti da 3 tedne čakate na pakete in da se strinjate s tem da dodatno plačujete za neke storitve ki po IOSS sistemu ne bi smele biti zakasirane. A je zate to sprejemljivo? Mi lahko prosim razložiš?
««
79 / 89
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenija - Carina in nateg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8817577 (2050) 49106
»

Kaj se zadnje čase dogaja s carino? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15322539 (9668) Tidule
»

Zakaj tako visoka carina? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6519709 (9111) BorutK-73
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34498780 (53641) Mare2
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11029907 (26475) Fritz

Več podobnih tem